TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слушнете ја новата балада на Ријана

RadioMk - 11.11.2012

Гостувајќи во емисијата Saturday Night Live, Ријана синоќа премиерно го изведе вториот сингл од претстојниот албум. Станува збор за емотивната балада „Stay“ .

Ријана и Кејт Мос пред камерата на Марио Тестино

Кармакаша - 10.11.2012

Фотографската ѕвезда Марио Тестино изработи серија на фотографии за V Magazine во кои главните улоги ги имаат пејачката Ријана и топ моделот Кејт Мос.

Провокативно скроз: Две убавици на едно место и тоа топлес!:)

Попара - 10.11.2012

Едната гола, а другата во заводлива црна долна облека! Иако V магазинот со пејачката и манекенката на насловната страна излегува дури следната година, провокативните фотографии кои ги снимил Мариот ...

ВИДЕО: Ријана го објави спотот за хитот „Diamonds“

Фемина - 09.11.2012

Ријана го објави спотот за „Diamonds“. На почетокот на видеото, 24-годишната пејачка од Барбадос минува со прстите низ купче со мали дијаманти, а на крајот таа плови на површината на темна вода.

Погледнете го новиот спот на Ријана за „Diamonds“ (видео)

Хитпортал - 09.11.2012

Р ијана која наскоро ќе биде актуелна со нејзиниот нов албум, вчера го промовираше новиот спот за последниот сингл „Diamonds“.

Излезе спотот на Ријана за песната "Diamonds"!

Интересно - 09.11.2012

По долгите исчекувања, Ријана конечно го сними спотот за својот нов хит "Diamonds"... Песната, која ќе се најде на нејзиниот следен албум "Unapologetic", кој треба да излезе на 19 ноември оваа ...

Дијамантите на Ријана добија видео приказна

Backstage - 09.11.2012

Убавицата од Барбадос конечно сними видео приказна за песната “ Diamonds ”. И повторно шокира. Во овој видео запис, дијамантите ги става во цигари, пали пари, како и по обичај, облечена е минимално ...

(ВИДЕО) Промовиран нов сингл на Ријана

Дневник - 09.11.2012

Ријана го промовира првиот сингл од својот седми албум "Unapolagetic". Спотот за "Diamonds" беше промовиран вчера. Почнува во етерично црно-бела варијанта исполнета со многубројни ситни дијаманти, ...

Diamonds на Ријана доби спот

КадеВечер - 09.11.2012

Песната Diamonds со која Ријана го најави нејзиниот најнов албум доби и видео запис. Ако во претходните нејзини видеа јасно се сфаќаше приказната и беше во контекст на песната, овој пат видеото се ...

Погледнете го новиот спот на Ријана за „Diamonds“

Кајгана - 09.11.2012

По долго очекување, на музичката сцена се појави спотот за „Diamonds“, новата песна на Ријана, што ќе се најде на нејзиниот иден албум „Unapologetic“ кој излегува на 19 ноември годинава.

Ријана и Кејт Мос во секси едиторијал!

Интересно - 09.11.2012

Кејт Мос и Ријана снимиле навистина секси и "непослушен" едиторијал за V-magazin!... Манекенката и поп ѕвездата полуголи разменувале нежности.

ВИДЕО: Конечно спот за песната „Diamonds“

А1 On - 09.11.2012

По долго исчекување, Ријана конечно го издаде спотот за нејзината последна песна ...

Ријана пуши дијаманти во новиот спот

Mnogoo - 09.11.2012

Ријана повторно шокира! Убавата пејачка во новиот спот рола дијаманти во цигара и не носи облека Повеќепати наградуваната пејачка, го објавила спотот за својот мегахит „Diamonds“, кој се наоѓа на ...

Секси едиторијал: Ријана и Кејт полуголи, се пипкаат

Теа Модерна - 09.11.2012

Целиот едиторијал на популарната манекенка и пејачката ќе биде објавен во март, но Ријана мораше некои фотографии веќе сега да ги објави на Твитер.

Ријана и Кејт Мос во садо-мазо стил (фото)

Хитпортал - 09.11.2012

В о највото издание на магазинот „V“, уредниците дефинитивно се одлучија да ја загреат оваа есен. По голите фотографии на Скарлет Јохансон која ја красеше насловната страна, во јавност е пуштен нов ...

Спотот за Diamonds посветен на Браун?!

Идивиди - 09.11.2012

Ријана го објави спотот за песната „Diamonds“, која е прв сингл од нејзиниот седми студиски албум Unapologetic, кој официјално ќе биде објавен на 19-ти ноември.

Ријана и Kрис Браун не се во врска

Дневник - 09.11.2012

И покрај сите озборувања во врска со Ријана и Kрис Браун, Ријана признава дека не се заедно. Тие беа во врска во 2009 година кога Браун ја претепа. По инцидентот музичарите останаа во добри односи.

Ријана прозборе за врската со Крис Браун

Хитпортал - 09.11.2012

И конечно дојде крај на озборувањата. Имено, на приказните за наводната врска меѓу Ријана и Kрис Браун им дојде крајот откако пејачката признава дека не се заедно.

Две мачки во секси прегратка (фото)

Mnogoo - 09.11.2012

Иако „V“ магазинот со пејачката и манекенката излегува дури следната година, провокативните фотографии кои ги направи Марио Тестино веќе кружат на интернет.

Ријана и Кејт Мос во жежок клинч (ФОТО)

+инфо - 09.11.2012

Иако магазинот „Ви“ направи одличен едиторијал со поп-ѕвездата Ријана (24) и топ-моделката Кејт Мос (38), кој ќе биде објавен дури во март следната година, провокативните фотографии кои ги снимил ...

Погледнете го премиерно „дијамантскиот“ спот на Ријана (ВИДЕО)

+инфо - 09.11.2012

После долго чекање, Ријана конечно го промовираше спотот за нејзината нова песна „Diamonds“. На сајтот Јутјуб, каде е поставено ова видео, новото остварување на популарната пејачка имало над 100.000 ...

Ријана призна: Крис не ми е дечко!

Вечер - 09.11.2012

По многуте шпекулации околу тоа дали се во врска или не, пејачката Ријана реши да ги сопре гласините и конечно да признае што точно се случува помеѓу неа и Крис Браун.

Провокативно: Кејт Мос и Ријана во прегратка !

Канал5 - 09.11.2012

Црната убавица и британскиот супер модел во провокативни пози со малку облека на себе позираат за декемвриското издание на магазинот „V“.

Ријана и Кејт Мос - нескротливи и секси!

Точка - 09.11.2012

Пејачката Ријана и супермоделот Кејт Мос направиле сет провокативни фотографии за списанието "V". Споменатото списанието има намер да ги објави провокативните фотографии дури следната година, но ...

Ријана го промовира новиот спот за „Дијамантите“

RadioMk - 09.11.2012

9 ноември, 2012 Пејачката со потекло од Барбадос, која наскоро ќе го издаде и нејзиниот нов седми по ред студиски албум, вчера имаше светска премиера за видео записот за нејзиниот последен сингл ...

Полуголи и гладни една за друга: Риана и Кејт Мос во секси едиторијал

Таратур - 09.11.2012

Кога ќе се стават во комбинација Кејт Мос и Риана, не можеме да очекуваме ништо помалку од прилично ’валкан’ и секси едиторијал. Така беше на снимањето за потребите на V-magazin.

Видео премиера: Погледнете го спотот на Ријана за “Diamonds”

БезПардон - 09.11.2012

Ријана конечно го промовираше спотот за песната „Diamonds”, која за кратко време стана хит по сите светски радио станици.

ВИДЕО: „Diamonds“ на Ријана доби видео запис

За Се - 09.11.2012

Хитот „Diamonds“ кој се наоѓа меѓу првите 5 на британската топ листа, доби свој видео запис. Како и секогаш вие одлучете дали овој спот и прилега на ...

Премиера: Погледнете го спотот на Ријана за песната “Diamonds”

Попара - 09.11.2012

55 минути по полноќ, Ријана на јавноста и го претстави спотот за песната ‘Diamonds’. Првиот сингл на албумот Unapologetic, кој излегува на 19 ноември својот видео запис го доби денес.

(ВИДЕО) Погледнете го спотот за „Diamonds“ на Ријана

Радио Фортуна - 09.11.2012

После долго чекање Ријана конечно го промовираше спотот за нејзината нова песна „Diamonds”. На Јутуб каде што е поставена видео снимката, спотот на Ријана има повеќе од 700.000 прегледи и многу ...

Видео: Новиот видео запис на Ријана

Денешен - 09.11.2012

R&B пејачката Ријана конечно го објави долгоочекуваниот спот за нејзиниот најнов хит „Diamonds“. Во видеото таа ги полни цигарите до ситни дијаманти и потоа ги пуши, интересно во нејзин и ...

Фото: Кејт Мос и Ријана во секси едиторијал

Денешен - 09.11.2012

Целиот едиторијал на најпопуларниот модел и пејачка ќе биде објавен во март за спсанието V, но Ријана морала некои од фотографиите да ги сподели на Твитер.

ФОТО: Палавите Ријана и Кејт Мос топлес во прегратка

Фемина - 08.11.2012

Ријана и Кејт Мос направија жешка фотосесија. На интимните фотографии познатата пејачка и популарниот супермодел позираат разголени и во провокативни пози.

Ријана им пееше на најубавите девојки

КадеВечер - 08.11.2012

Убавицата од Барбадос настапи меѓу најубавите девојки на светот, ангелите на Викторија Сикрет. Спектакуларна ревија со одличен перформанс на Ријана. Секси се разбира.

Преслушајте ги новите песни на Ријана

Хитпортал - 08.11.2012

С е ближи 19 ноември кога Ријана ќе го претстави нејзиниот нов албум „Unapologetic“, а фановите ширум светот веќе ги израдува со исечоци од новите песни.

Преслушајте ги новите песни на Ријана! Дали ова ќе биде нејзиниот најдобар албум?

Попара - 08.11.2012

Се ближи 19 ноември, кога Ријана ќе го презентира својот нов албум ‘Unapologetic’, а своите фанови ширум светот веќе ги израдува со исечоци од новите песни.

Ријана: Седум албуми, седум промени (фото)

Mnogoo - 07.11.2012

Во пресрет на новиот албум на Ријана „Unapologetic“, кој излегува на 19 ноември, мислеме дека е вистинско време да ви приредиме еден интересен специјален прилог за промените на поп ѕвездата на секој ...

Крис Браун гостува на новиот албум на Ријана

Хитпортал - 07.11.2012

Р ијана објави детален попис на песните од нејзиниот нов албум „Unapologetic“. Покрај насилството, скандалот и јавната осуда, работите се вратија на почеток – не само што медиумите пишуваат дека ...

Ријана и Кети Пери се скараа поради Крис Браун

Хитпортал - 07.11.2012

К ети Пери и Ријана се скараа бидејќи Кети не ја поддржува врската на Ријана и Крис Браун. Пери и Ријана важат за редок пример на добри пријателки во музичките води, но блиски извори на пејачките ...

Кети Пери и Ријана се скараа

Дневник - 06.11.2012

Пејачките Кети Пери и Ријана важат за редок пример на сцената, бидејќи се вистински блиски пријателки. Но периодов меѓу нив има тензија, зашто Пери не ја одобрува врската на Ријана со Крис Браун.

Ријана - 7 албуми, 7 промени

Црнобело - 06.11.2012

Во пресрет на новиот албум на Ријана – Unapologetic, кој ќе излезе на 19ти ноември, ги разгледуваме промените низ нејзините 7 албуми, 7 претходни години.

Ријана: Седум албуми, седум промени на изгледот

А1 On - 06.11.2012

Во пресрет на новиот албум на Ријана „Unapologetic“, кој излегува на 19-ти ноември, таа повторно го менува имиџот. Ријана како 17-годишна се појави на музичката сцена во 2005-та година со албумот ...

Ријана и на новиот албум е со Крис Браун

Идивиди - 06.11.2012

Ријана ја потврди листата на песни кои ќе се најдат на нејзиниот Unapologetic албум. Нејзиното старо-ново момче Крис Браун и гостува на песната насловена „Nobodies Business“, која е следи после ...

Кети Пери и Ријана се скараа поради Крис Браун

Канал5 - 06.11.2012

Кети Пери не го одобрува обновувањето на врската на Ријана со Крис Браун од кого пред неколку години пејачката од Барбадос носеше модрици! Кети Пери и Ријана беа блиски пријателки но повеќе не ...

Кети Пери и Ријана се скараа заради Крис Браун

Вечер - 06.11.2012

Кети Пери и Ријана се скараа бидејќи Кети не ја поддржува врската на Ријана и Крис Браун. Пери и Ријана важат за редок пример на добри пријателки во музичките води, но блиски извори на пејачките ...

Кејти Пери и Ријана се скарале за Крис Браун?

RadioMk - 06.11.2012

Пејачките Кејти Пери и Ријана се скарале затоа што Пери не ја поддржува нејзината пријателка што повторно е со нејзиното поранешно момче Крис Браун .

Која пејачка се пофали со згодното тело?

Хитпортал - 05.11.2012

К ој друг ако не Ријана! Пејачката се врати на она што го прави најдобро, а по пеењето тоа е сликањето и поставувањето секси фотографии на интернет.

Е ова е начин на прославување!

ЗаЗабава - 05.11.2012

Ријана го прослави завршувањето на својот најнов албум со поставување на нејзина слика во бикини на Твитер профилот. Ријана повторно се врати на она што го прави најдобро, после пеењето секако, а тоа ...

Ријана слави со алкохол и џоинт!

Mnogoo - 05.11.2012

Ријана на социјалната мрежа „Твитер“ објавила фотографии и постови без цензура. Гледавме нејзини топлес фотографии, како и фотки на кои гмечи бел прав, а сега јавно изјавила дека и треба џоинт.

Кога Ријана слави...

Интересно - 05.11.2012

Пејачката на Twitter објавила дека ќе и треба пијалок и џоинт, затоа што завршила со снимањето на албумот. Ријана на социјалната мрежа поставува слики и постови без цензура.

Кети Пери и Ријана се скараа за дечко

Алфа - 05.11.2012

Најдобрите пријателки Кети Пери и Ријана се скaраа, а како причина се несогласувањата околу врската на Ријана со Крис Браун.

Ријана кога слави, се фали без цензура

+инфо - 05.11.2012

Ријана на друштвените мрежи поставува слики и постови без цензура. Објави свои топлес фотографии, како и слики на кои дроби бел прав, а сега јавно изјави дека ѝ треба џоинт.