TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седна на тротоар – задникот на „мегдан“ (фото)

Хитпортал - 11.11.2012

К ога е Лејди Гага во прашање веќе ништо не може да ја шокира јавноста. Во последно време Гага се шета полугола на улица и го покажува вишокот на килограми кај ќе стигне.

Боса и во краток фустан, Лејди Гага одигра една партија фудбал

Вечер - 11.11.2012

Како дел од својата актуелна турнеја, пејачката Лејди Гага го посети и Рио де Жанерио, каде нашла и време да заигра фудбал со локалните деца.

Гага одигра една партија фудбал во Бразил!

Попара - 11.11.2012

Популарната пејачка целосно ги изненади фановите кога се појави на улиците на Рио де Жанеиро. Лејди Гага го напуштила хотелот и се упатила кон улиците на Рио, за да се дружи со децата, таа со нив ...

Мадона и Лејди Гага во војна

Нетпрес - 11.11.2012

Музичките ѕвезди Мадона и Лејди Гага не се повеќе во добри односи. Кралицата на поп музиката им се пожалила на своите фанови на концертот во Минесота, дека Лејди Гага одбила да настапи со неа, ...

ФOTO: Гага на фудбал во Бразил

А1 On - 10.11.2012

Популарната поп пеачка ги изненади фановите појавувајќи се на улиците на Рио де Жанеиро. Лејди Гага го напуштила хотелот и се упатила кон улиците на Рио, за да се дружи со децата, таа со нив играла ...

Лејди Гага - босонога фудбалерка

Интересно - 10.11.2012

Иако моментално е меѓу најбараните ѕвезди на планетата, пеајчката со децата во еден од фавелите во Рио Де Женеиро боса играше фудбал.

Ѕвездата се пофали: Денеска беше најубавиот ден кој некогаш сум го имала! (ФОТО)

+инфо - 10.11.2012

Популарната пејачка целосно ги изненадила фановите кога се појавила на улиците на Рио Де Жанеиро. Секако, се работи за Лејди Гага, која го напуштила хотелот и се упатила по улиците на Рио, за да се ...

Мадона ја молела Лејди Гага да одржат заднички концерт но била одбиена

Канал5 - 10.11.2012

Ова им го признала Мадона на фановите во Минесота. - Ја поканив Лејди Гага да пее со мене но таа ме одби. Тоа е во ред, и порано ме одбивале.

Лејди Гага ја одби Мадона

Либертас - 10.11.2012

Мадона, чии синглови и карти за концерти се послабо се продаваат, се обидела да ја врати својата стара слава здружувајќи се со Лејди Гага. Меѓутоа, Лејди Гага ја одбила нејзината молба.

Гага играше фудбал во Бразил

МРТ - 10.11.2012

Популарната пејачка целосно ги изненади фановите кога се појави на улиците на Рио де Жанеиро. Лејди Гага го напуштила хотелот и се упатила кон улиците на Рио, за да се дружи со децата, таа со нив ...

Лејди Гага ја одби Мадона!

Точка - 10.11.2012

Полудената кралица на попот, Мадона, чии синглови и карти за концерти се послабо се продаваат, се обидела да ја врати својата стара слава здружувајќи се со Лејди Гага.

ФOTO: Гага играше фудбал во Бразил

Курир - 10.11.2012

Популарната пејачка целосно ги изненади фановите кога се појави на улиците на Рио де Жанеиро. Лејди Гага го напуштила хотелот и се упатила кон улиците на Рио, за да се дружи со децата, таа со нив ...

Лејди Гага, босонога фудбалерка!

БезПардон - 10.11.2012

Иако во моментов се наоѓа меѓу најбараните ѕвезди на планетата, пејачката со дечиња од една населба во Рио Де Жанеиро, боса играше фудбал.

Лејди Гага во Бразилско гето (фото)

Mnogoo - 09.11.2012

Американската пејачка Лејди Гага ги посети дечињата од едно од гето на Рио де Жанеиро - Канталаго, а потоа дури и поигра фудбал со нив.

Лејди Гага се бања во парфем - Буквално!

Mnogoo - 09.11.2012

Пејачката Лејди Гага откри дека го обожава својот парфем „Lady Gaga Fame“ толку многу што се бања во него. - Со парфемот не треба да се штеди. Затоа јас се бањам во него.

Леди Гага донираше милион долари за жртвите од ураганот Сенди

Вест - 08.11.2012

ЊУЈОРК (АП) - Леди Гага донираше еден милион долари на Црвен крст за помош на жртвите од ураганот Сенди. Пејачката родум Њујорк на својот блог објави дека ги донира парите во името на нејзините ...

Лејди Гага ја одбила Мадона

Хитпортал - 08.11.2012

В о изминатите неколку месеци, поп дивите Мадона и Лејди Гага често се „боцкаа“ една со друга преку изјавите во медиумите, но и на концертите.

Лејди Гага доби на подарок авион (фото)

Црнобело - 08.11.2012

Live Nation, компанијата чиј ексклузивец е самата Гага, се одлучила да и подари ни помалку ни повеќе – авион Боинг 757. Нејзината турнеја до сега оствари заработка од 227,4 милиони долари.

Гага топлес на балкон во Рио

ЗаЗабава - 08.11.2012

Во моментов Лејди Гага се наоѓа во земјата каде што се прославуваат женските облини и голотијата не е ништо необично, посебно кога се одржува најпознатиот бразилски карневал.

Лејди Гага топлес во Рио

Идивиди - 08.11.2012

Изгледа дека Лејди Гага ужива во своевиден бразилски карневал. Ѕвездата што никогаш не нè остава рамнодушни, деновиве престојува во еден хотел во Рио Де Жанеиро, каде беше уловена од папараците.

Лејди Гага ги покажа кокосите

Хитпортал - 08.11.2012

Е ксцентричната пејачка го прослави доаѓањето во Рио де Жанеиро покажувајќи ги своите облини на терасата од хотелот каде што е сместена.

Топлес Лејди Гага на балкон: Голите гради ги сокрива со кокос (ФОТО)

+инфо - 08.11.2012

Ексцентричната поп-ѕвезда Лејди Гага го прослави доаѓањето во Рио Де Жанерио покажувајќи ги своите облини на балконот на хотелот во кој отседнала.

ФОТО: Гага топлес на балкон во Рио

Либертас - 08.11.2012

Во моментов Лејди Гага се наоѓа во земјата каде што се прославуваат женските облини и голотијата не е ништо необично, посебно кога се одржува најпознатиот бразилски карневал.

Лејди Гага доби авион на подарок

Либертас - 08.11.2012

Live Nation, компанијата чиј ексклузивец е самата Гага, се одлучила да и подари ни помалку ни повеќе – авион Боинг 757. Гага воодушевено ја споделила својата радост на Твитер: „авионот е премногу ...

Со милион долари Лејди Гага им помага на жртвите од ураганот Сенди

Канал5 - 08.11.2012

Лејди Гага ќе подари еден милион долари на Црвениот крст за помош на жртвите од супер бурата Сенди – јави агенцијата АП.

Лејди Гага одби дует со Мадона

RadioMk - 08.11.2012

Во изминатите година дена, поп дивите Мадона и Лејди Гага често се „боцкаа“ една со друга преку изјавите за медиумите, но и на концертите.

ФОТО: Ја фатија Лејди Гага топлес на балкон во Рио

БезПардон - 08.11.2012

Ексцентричната Лејди Гага (26) моментно е во Бразил, па понесена од атмосферата ја покажа раскошната фигура на балконот од хотелската соба. Ѕвездата се појави топлес, а градите ги покри со кокос.

Лејди Гага донира милион долари за жртвите од Сенди!

БезПардон - 08.11.2012

Поп пејачката Лејди Гага, ќе подари милион долари на Црвениот крст за помош на жртвите од ураганот Сенди. Пејачката која е родена во Њујорк вчера на нејзиниот блог напишала дека во свое име и во имет ...

Лејди Гага вети милион долари за жртвите од Сенди

Хајд Парк - 08.11.2012

Контроверзната американска поп ѕвезда Лејди Гага, во моментов на турнеа по Јужна Америка, вети дека ќе донира милион долари во Црвениот крст за жртвите од бурата Сенди во Њујорк, нејзиниот роден град.

Лејди Гага вети милион долари за жртвите од Сенди

Макфакс - 08.11.2012

Контроверзната американска поп ѕвезда Лејди Гага, во моментов на турнеа по Јужна Америка, вети дека ќе донира милион долари во Црвениот крст за жртвите од бурата Сенди во Њујорк, нејзиниот роден град.

Лејди Гага го одби повикот на Мадона да настапуваат заедно

+инфо - 07.11.2012

На својот концерт во Минесота поп кралицата Мадона уште еднаш на своите обожаватели им се пожали дека Лејди Гага одбила да соработува со неа.

Лејди Гага и удри „корпа“ на Мадона

БезПардон - 07.11.2012

Кралицата на поп музиката, Мадона, за време на нејзиниот концерт им се пожалила на обожавателите дека Лејди Гага одбила соработка со неа.

Лејди Гага има нов авион

RadioMk - 07.11.2012

Како што пишува американскиот MTV, не е лесно да се импресионира некого со тоа што ќе именуваат цел еден вид на растенија според нивното име, но Лејди Гага била дефинитивно прилично импресионирана ...

Лејди Гага доби авион на подарок?!

Попара - 07.11.2012

Контроверзната Лједи Гага неодамна доби на подарок авион Боинг 757. Всушност, Live Nation компанијата на која таа е ексклузивец, одлучила да и подари авион, бидејќи од актуелната турнеја на Гага ...

Не престанува да се дебелее (фото)

Хитпортал - 06.11.2012

М едиумите постојано ја критикуваат за нејзината нова фигура, но таа не се грижи премногу за тоа. Неодамна изјави дека е фасцинирана од моменто што за нејзините вишок на килограми се зборувало на ...

Без комплекси: Гага го покажа своето „ново“ тело (фото)

Mnogoo - 06.11.2012

Без комплекси: Гага го покажа своето тело (фото) Лејди Гага не крие дека качила некој килограм повеќе и одлично се носи со својата тежина, не се срами воопшто па тоа го покажа и на социјалните мрежи.

Лејди Гага во бикини ја покажа својата пополна фигура (ФОТО)

+инфо - 06.11.2012

Пејачката Лејди Гага она малку слободно време што го има новиве го користи за сончање и бањање. Гага (26) времето на плажа го поминаладе во друштво на пријателите, диџејот Вајт Шедоу и својата ...

Лејди Гага: Адел е подебела од мене, а не ја критикуваат

Дневник - 05.11.2012

Откако се здебели десетина килограми Лејди Гага постојано се правда поради своите облини. Во интервјуто за списанието "Стилист" изјави дека Адел е многу подебела од неа, а сепак никој не ја критикува ...

Слушнете како пеела Гага на 16 години

Радио Фортуна - 05.11.2012

Лејди Гага ги изненади своите следбеници на Твитер со тоа што им постираше снимка од песна која ја напишала и снимила на 16 години.