TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Далман се збогува од „металците“

Екипа - 11.11.2012

Ноа Далман во иднина нема да го носи дресот на МЗТ Скопје откако американскиот крилен центар се договорил за раскин на соработката со раководството на македонскиот шампион.

Ноа Далман ја заврши својата приказна во МЗТ

МКД - 11.11.2012

Тренерот Алеш Пипан по средбата објасни дека Американецот Ноа Далман не беше во составот на денешната средба против Цедевита поради повреда на скочниот зглоб, но и дека со него веќе е договорено да ...

МЗТ Скопје казнет со 3000, Гечевски со 300 евра

Либертас - 10.11.2012

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје е казнет со 3000 евра од челниците на АБА Јадранската лига поради фрлањето на тврди предмети на теренот од страна на фановите на тимот од Аеродром за време ...

МЗТ Скопје казнет со 3.000 евра за инцидентите на дуелот со Раднички Крагујевац

Екипа - 09.11.2012

МЗТ Скопје е казнет со 3.000 евра поради инцидентите и тврдите предмети што беа фрлени за време на натпреварот од 4. коло од АБА-лигата против Раднички Крагујевац.

МЗТ Скопје „полесен“ за 3.300 евра поради однесувањето на навивачите на средбата со Раднички

МКД - 09.11.2012

Управата на актуелниот кошаркарски шампион МЗТ Скопје ќе треба да уплати 3.000 евра на сметката на АБА-лига поради „недоличното однесување на навивачите и фрлањето тврди предмети на теренот“ , како ...

МЗТ Скопје казнет со 3.000 евра!

СуперСпорт - 09.11.2012

Македонскиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје ќе треба да плати 3.000 евра казна поради „недоличното однесување на навивачите и фрлањето тврди предмети на теренот“, како што се наведува во ...

МЗТ Скопје казнет со 3.300 евра поради навивачите

А1 On - 09.11.2012

Македонскиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје ќе треба да уплати 3.000 евра на сметката на АБА-лига поради „недоличното однесување на навивачите и фрлањето тврди предмети на теренот“, како што се ...

МЗТ Скопје казнет со 3000, Гечевски со 300 евра

+инфо - 09.11.2012

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје е казнет со 3000 евра од челниците на АБА Јадранската лига поради фрлањето на тврди предмети на теренот од страна на фановите на тимот од Аеродром за време ...

МЗТ Скопје казнет со 3.300 Евра

Сител - 09.11.2012

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром ќе треба да плати казна од 3.300 евра на АБА лигата. Најголемиот ден од казната (3.000 Евра) се по основ на „недоличното однесување на навивачите и фрлањето ...

Три илјади евра казна за МЗТ поради недолично однесување на навивачите на мечот со Раднички

Канал5 - 09.11.2012

МЗТ Скопје е казнет со 3.000 евра од АБА Лигата поради недоличното однесување на навивачите и фрлањето предмети на теренот на дуелот со Раднички во четвртото коло.

МЗТ Скопје казнет со 3000 евра

Точка - 09.11.2012

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје, е казнет со 3.000 евра поради инцидентите и тврдите предмети што беа фрлени за време на натпреварот од 4. коло од АБА-лигата против Раднички Крагуевац.

МЗТ Скопје казнет со 3.000 евра поради навивачките „лудории“ на мечот со Раднички

БезПардон - 09.11.2012

Македонскиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје ќе треба да уплати 3.000 евра на сметката на АБА-лига поради „недоличното однесување на навивачите и фрлањето тврди предмети на теренот“, како што се ...

Казна од 3.000 евра за МЗТ Скопје

Курир - 09.11.2012

Македонскиот претставник во АБА лигата заработи казна од 3.000 евра. Македонскиот шампион и претставник во АБА лигата, МЗТ Скопје ќе мора да плати казна од 3.000 евра поради недоличното однесување на ...

МЗТ Скопје казнет со 3000 евра

Нетпрес - 09.11.2012

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје, е казнет со 3.000 евра поради инцидентите и тврдите предмети што беа фрлени за време на натпреварот од 4. коло од АБА-лигата против Раднички Крагујевац.

МЗТ стана ноќна мора за фаворитите на гости

Н.Македонија - 07.11.2012

Кошаркарите на македонскиот шампион славеа против Олимпија во Љубљана со 64-60 и по победата над Цибона на гости во првото коло ова е вториот фаворит што „штрковите“ го поразија на гости Борбена игра ...

Пипан: Заслуживме да победиме

Оn.net - 06.11.2012

Македонскиот претставник во регионалната АБА лига, МЗТ Скопје ја забележа првата победа под водство на новиот тренер Алеш Пипан.

„Kosarka.si“: Офанзивните скокови и реализацијата од под кош се клуч на победата на МЗТ во Љубљана

МКД - 06.11.2012

Главна цел во играта на МЗТ Скопје во вчерашниот голем триумф против Унион Олимпија во меч од регионалната АБА-лига беше изолирање на Тодор Гечевски и Ѓорѓи Чековски во игра „два на два“ со Кејд ...

МЗТ ја изненади Олимпија

ЗаЗабава - 06.11.2012

Кошаркарите на МЗТ Скопје повторно се вратија на победничките патеки, откако вечерва во Љубљана ја совладаа домашната Олимпија со 64-60.

МЗТ ја победи Олимпија во Љубљана

Спортски - 06.11.2012

Алеш Пипан ја забележа првата победа како тренер на македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје. Аеродромци, во Љубљана, ја совладаа Олимпија со 64:60, со што ја прекинаа серијата од четири последовни ...

МЗТ триумфураше во Љубљана

Mnogoo - 06.11.2012

Кошаркарите од Аеродром ја совладаа Љубљанска Олимпија со 64-60 во рамките од Јадранската Лига.Македонскиот првак влезе без респект во мечот со екипата, која настапува во Евролигата, но и со голем ...

МЗТ Скопје триумфално низ Љубљана

+инфо - 06.11.2012

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје забележа неочекувана победа на гостувањето во Љубљана против Унион Олимпија, славејќи со 60-64.

Пипан задоволен од победатa над Олимпија

Сител - 06.11.2012

Алеш Пипан тренерот на МЗТ Скопје Аеродром не го криеше задоволството по синоќешната победа над Унион Олимпија во Љубана.

По четири порази во низа – голема победа на МЗТ Скопје над Унион Олимпија

Канал5 - 06.11.2012

На МЗТ Скопје очигледно му одговара улогата на Давид против Голијатите на Јадранската лига. Македонскиот кошаркарски шампион иако веќе беше прежален како топовско месо на гостувањето кај големата ...

МЗТ ја победи Олимпија во Љубљана

Кирилица - 06.11.2012

МЗТ ја победи Олимпија во Љубљана Алеш Пипан ја забележа првата победа како тренер на македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром.

Пипен: Не потценија и ги казнивме

Вечер - 06.11.2012

Го имавме водството во текот на целиот натпревар и нашата победа против Олимпија (60:64) е целосно заслужена , но ние сеуште треба да работиме напорно за да станеме уште подобар тим, вели тренерот на ...

Пипан ги надмудри Словенците, но порачува дека треба уште многу работа

БезПардон - 06.11.2012

Задоволството кај стратегот на МЗТ Скопје, Алеш Пипан по синоќешната победа над словенската екипа Унион Олимпија беше огромно. Словенецот уште еднаш се покажа дека е „кобен“ за тимот на Олимпија.

Пипан: Олимпија не потцени, но нашата победа е заслужена

Хајд Парк - 06.11.2012

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродорм, во вистински момент, со победата во Љубљана, ја прекинаа серијата од четири последовни порази во АБА лигата.

МЗТ покажа карактер, ја победи Олимпија во Љубљана

Хајд Парк - 06.11.2012

Алеш Пипан ја забележа првата победа како тренер на македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром. Аеродромци, во Љубљана, ја совладаа Олимпија со 64:60, со што ја прекинаа серијата од четири ...

МЗТ ја победи Олимпија во Љубљана

Таратур - 06.11.2012

Алеш Пипан ја забележа првата победа како тренер на македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје. Аеродромци, во Љубљана, ја совладаа Олимпија со 64:60, со што ја прекинаа серијата од четири последовни ...

Пипан: Победата е тотално заслужена

Курир - 06.11.2012

Тренерот на МЗТ Скопје по мечот против Олимпија Љубљана изјави дека победата е сосема заслужена. Тренерот на МЗТ Скопје, Словенецот Алеш Пипан по мечот и победата против Олимпија изјави дека е ...

МЗТ го разби малерот во Љубљана!

Оn.net - 05.11.2012

Шампионот на Македонија успеа да го изненади фаворитот Олимпија и да слави среде Љубљана со 64:60 за трета своја победа во Јадранската лига.

Македонски шок за Словенците: МЗТ го зеде „скалпот“ на Унион Олимпија (60-64)

Екипа - 05.11.2012

Во моментите кога малку кој очекуваше по серијата порази, македонскиот шампион МЗТ Скопје со триумф над Унион Олимпија од 64-60 се враќа од Љубљана по натпреварот од 7.

Пипан: „Олимпија не потцени, играше лошо па победи срцето и борбениот дух“

Екипа - 05.11.2012

Тренерот на МЗТ Скопје, Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот видно задоволен по првата своја победа на клупата на македонскиот шампион потенцираше дека лошата игра на неговите сонародници ...

МЗТ по чудо во Љубљана

Утрински - 05.11.2012

Вечерва во 20,30 часот „металците“ без многу надеж за победа ќе ги одмерат силите со „змајчеки“ Македонскиот шампион го очекува уште една тешка задача, во рамките на седмото коло од АБА-лигата.

МЗТ Скопје ќе брка чудо против Олимпија во Љубљана

МКД - 05.11.2012

Крај на резултатската криза или петти пораз во серија. Ова се двата можни епилога од вечерашната средба на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје против словенечка Унион Олимпија (20.30 часот, ...

Крај на црната серија на шампионот: МЗТ победнички низ Словенија!

МКД - 05.11.2012

Кошаркарите на МЗТ Скопје конечно успеаја да ѝ стават крај на црната серија од четири порази по ред во АБА-лигата, и тоа на релативно спектакуларен начин со триумф против евролигашот Унион Олимпија ...

Пипан: Голема победа, но имаме уште многу за работа

МКД - 05.11.2012

Огромно беше задоволството кај Алеш Пипан по вечерашната победа на неговиот МЗТ Скопје против Унион Олимпија среде Љубљана , прва во вториот меч откако го наследи Александар Тодоров на клупата на ...

Сензационална победа на МЗТ во Љубљана

Утрински - 05.11.2012

„Металците“ приредија уште едно изненадување во АБА лигата, совладувајќи ја Унион Олимпија на нејзин терен со 64:60 Кошаркарите на МЗТ Скопје приредија уште едно изненадување во АБА лигата.

Сино-бела рапсодија среде Љубљана (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 05.11.2012

Ретко кој очекуваше кошаркарите на МЗТ Скопје серијата порази во регионалната АБА-лига да ја прекинат во Љубљана и тоа против редовниот учесник во Евролигата, Унион Олимпија. Но, токму тоа се случи.

Љубљана - крстопат за „металците“

Дневник - 05.11.2012

Македонскиот првак МЗТ Скопје на вечерашниот дуел со Унион Олимпија треба да даде одговор дали е подготвен да излезе од резултатската криза или, пак, ќе почне со проветрување во играчкиот состав ...

МЗТ Скопје гостува во Љубљана

А1 On - 05.11.2012

Кошаркарите на МЗТ Скопје го продолжуваат настапот во јадранската лига со гостување во Љубљана против Олимпија. Металците во дуелот со реномираниот противник влегуваат со серија од четири порази ...

МЗТ Скопје вечерва на тежок испит во Љубљана

Н.Македонија - 05.11.2012

Кошаркарите на македонскиот шампион МЗТ Скопје вечерва (20.30 часот, пренос на МТВ) ѝ гостуваат на Олимпија во Љубљана во 7. коло во Јадранската лига КОШАРКА - ЈАДРАНСКА ЛИГА. 7.

Голема победа на МЗТ над Олимпија

А1 On - 05.11.2012

МЗТ Скопје успеа да победи на гостувањето во Љубљана против фаворизираниот домашен тим Унион Олимпија со 64:60. Ова е трета победа за МЗТ во АБА лигата и сега се израмнија со Олимпија на табелата.

Крај на лошата серија - МЗТ славеше на гостувањето во Љубљана!

СуперСпорт - 05.11.2012

Екипата на МЗТ Скопје конечно и стави крај на лошата серија во АБА Лигата! По одличниот старт со победата против екипата на Цибона и Широки, па неколкуте порази по ред против Раднички, Ц.

МЗТ ја победи Олимпија во Љубљана

Кајгана - 05.11.2012

Алеш Пипан ја забележа првата победа како тренер на македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром. Аеродромци, во Љубљана, ја совладаа Олимпија со 64:60, со што ја прекинаа серијата од четири ...

МЗТ денес гостува во Љубљана

Либертас - 05.11.2012

Македонскиот шампион го очекува уште една тешка задача, во рамките на седмото коло од АБА-лигата. Вечерва во Љубљана, МЗТ Скопје ќе се обиде да го собори далеку посилниот тим на Унион Олимпија и ...

МЗТ ја совлада големата Унион Олимпија

Либертас - 05.11.2012

Македонскиот кошаркарски шампион конечно победи. МЗТ Скопје стави крај на црната серија од четири порази во низа во АБА лигата, откако вечерва во Љубљана славеше над Олимпија со 64:60.

МЗТ славеше над Унион Олимпија во Словенија

Точка - 05.11.2012

Кошаркарите на македонскиот шампион, МЗТ Скопје славеа во Словенија над фаворизираната екипа на Унион Олимпија и ја прекинаа непријатната серија на порази.

МЗТ по чудо во Љубљана

Press24 - 05.11.2012

Кошаркарите на МЗТ Скопје го продолжуваат настапот во јадранската лига со гостување во Љубљана против Олимпија Кошаркарите на МЗТ Скопје го продолжуваат настапот во јадранската лига со гостување во ...

Кошаркарска „бомба“ во Словенија, МЗТ Скопје ја победи Унион Олимпија

БезПардон - 05.11.2012

Судиска кражба беше на повидок вечерва во Словенија, македонскиот кошаркарски шампион МЗТ-Скопје беше драстично оштетен со неколку судиски одлуки, посебно во последната четвртина од натпреварот ...

„Аеродромска сензација“ во Љубљана!!!

Пулс24 - 05.11.2012

МЗТ Скопје славеше на гостувањето кај силната Унион Олимпија сред Љубљана со резултат 60-64 во рамките од седмото коло во АБА лигата.

Заврши аеродромската криза - МЗТ ја победи Олимпија

Press24 - 05.11.2012

МЗТ СКопје - Унион Олимпија 64:60 Кошаркарите на МЗТ Скопје, по 4 порази во серија конечно славеа победа. На теренот на Унион Олимпија, во Словенија, МЗТ успеа да ја однесе победата со 64:60.

Крај на црната серија, МЗТ ја совлада Олимпија

Курир - 05.11.2012

Македонскиот шампион ја прекина црната серија од четири порази по ред во АБА лигата откако вечерва славеше на гостувањето кај Олимпија со 64:60. Македонскиот кошаркарски шампион конечно победи.

МЗТ Скопје ја совлада Унион Олимпија среде Љубљана

Нетпрес - 05.11.2012

Кошаракрите на МЗТ Скопје ја прекина црната серија од четири последователни порази во АБА лигата, откако на гости во 7. коло ја совладаа екипата на Унион Олимпија со 60:64 (14:19, 12:18, 17:13, ...

МЗТ Скопје ја прекина црната низа на порази со победа над Унион Олимпија во Словенија

За Се - 05.11.2012

МЗТ Скопје ја прекина црната низа на порази во АБА Јадранската лига со триумф над Унион Олимпија од 64-60 во Љубљана во натпреварот од 7. коло.

МЗТ Скопје ја изненади Унион Олимпија

Primetime - 05.11.2012

По четирите врзани порази, екипата на МЗТ Скопје ја прекина лошата серија со, за многумина, неочекувана победа на гостински терен кај Унион Олимпија, екипа која веќе со години наназад се натпреварува ...

МЗТ покажа карактер, ја победи Олимпија во Љубљана

Макфакс - 05.11.2012

Алеш Пипан ја забележа првата победа како тренер на македонскиот кошаркарски првак, МЗТ Скопје Аеродром. Аеродромци, во Љубљана, ја совладаа Олимпија со 64:60, со што ја прекинаа серијата од четири ...

Пипан: Олимпија не потцени, но нашата победа е заслужена

Макфакс - 05.11.2012

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродорм, во вистински момент, со победата во Љубљана, ја прекинаа серијата од четири последовни порази во АБА лигата.