TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги користи инцидентите за дневни пресметки

А1 On - 17.11.2013

Во СДСМ очигледно се препознаа, бидејќи само тие и никој друг во Република Македонија настанот со тепањето на децата во автобусите не го употреби за дневно-политички пресметки со други партии, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги користи инцидентите за дневни пресметки

+инфо - 17.11.2013

Во СДСМ очигледно се препознаа, бидејќи само тие и никој друг во Република Македонија настанот со тепањето на децата во автобусите не го употреби за дневно-политички пресметки со други партии, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Програмата на СДСМ е скроена набрзина

+инфо - 17.11.2013

Очигледно е непознавањето од сферата на социјалната политика што го покажуваат луѓето во СДСМ, во конкретниот случај Радмила Шекеринска. Тие одат меѓу луѓето и ветуваат проекти кои што веќе се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нека реши што оствариле, а што е нереално

+инфо - 17.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ не може да се договори со самата себе како и на кој начин ќе ги критикува предлог мерките на СДСМ. Еден ден велат дека наводно се нереални и неиздржани, а следниот дека истите наводно се ...

Својата немоќ СДСМ дрско ја покажува

Вечер - 17.11.2013

Во СДСМ очигледно се препознаа, бидејќи само тие и никој друг во Република Македонија настанот со тепањето на децата во автобусите не го употреби за дневно-политички пресметки со други партии, стои ...

ВМРО-ДПМНЕ: Само СДСМ тепањето на децата го злоупотребува за политичка пресметка

Курир - 17.11.2013

Во СДСМ очигледно се препознаа, бидејќи само тие и никој друг во Република Македонија настанот со тепањето на децата во автобусите не го употреби за дневно-политички пресметки со други партии, стои ...

ВМРО-ДПМНЕ: Својата немоќ СДСМ дрско ја покажува

Нетпрес - 17.11.2013

Во СДСМ очигледно се препознаа, бидејќи само тие и никој друг во Република Македонија настанот со тепањето на децата во автобусите не го употреби за дневно-политички пресметки со други партии, стои ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да го одбрани Груевски

А1 On - 16.11.2013

Центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ безупешно се обидува да го одбрани Никола Груевски со празни соопштенија во кои нема ниту еден аргумент и ниту еден факт, туку повторуваат измислени конструкции ...

СДСМ: Безуспешно ВМРО-ДПМНЕ го брани Груевски

+инфо - 16.11.2013

Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ безупешно се обидува да го одбрани Никола Груевски со празни соопштенија во кои нема ниту еден аргумент и ниту еден факт, туку повторуваат измислени конструкции ...

ВМРО-ДПМНЕ со реакција на пресот на СДСМ

Тера - 25.11.2015

– Најголемиот демант на лагите и малициозноста изнесени на Вашата прес конференција ќе го добиете уште вечер, на трибината на ВМРО-ДПМНЕ на која по којзнае кој пат граѓаните на Битола масовно ќе дадат поддршка на партијата, на нејзиниот Претседател ...

ВМРО ДПМНЕ: Партиите да не ги злоупотребуваат инцидентите во автобусите

Нова ТВ - 15.11.2013

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ ги осудува инцидентите во автобусите на јавниот превоз во Скопје кои што се случија доцна синоќа и изрази згрозеност од ваквите настани.

ВМРО-ДПМНЕ со осуда за синоќешниот инцидент во автобус кај Стајковци

А1 On - 15.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува инцидентите во автобусите на јавниот превоз во Скопје, што се случија синоќа. Неопходно, според нив, е сите политички субјекти и надлежни институции да делуваат во правец на ...

ВМРО-ДПМНЕ ги повика надлежните да ги најдат виновниците за тепачките

+инфо - 15.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение ги осуди инцидентите во автобусите на јавниот превоз во Скопје, што се случија синоќа и како што наведе, изрази згрозеност од настаните.

ВМРО-ДПМНЕ го осуди инцидентот кај Стајковци

Телеграф - 15.11.2013

Апелираме до надлежните институции брзо да го разрешат овој случај и виновниците да бидат изведени пред лицето на правдата, се вели во соопштението ВМРО-ДПМНЕ ги осудува инцидентите во автобусите на ...

ВМРО-ДПМНЕ:Синоќешните инциденти да не се злоупотребуваат за дневно политички цели

Нетпрес - 15.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува инцидентите во автобусите на јавниот превоз во Скопје кои што се случија доцна синоќа и изразуваат згрозеност од ваквите настани.

ВМРО-ДПМНЕ го осуди инцидентот кај Стајковци

Република - 15.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува инцидентите во автобусите на јавниот превоз во Скопје, што се случија синоќа. - Апелираме до надлежните институции брзо да го разрешат овој случај и виновниците да бидат ...

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува инцидентите во автобусите на ЈСП Скопје

Portal - 15.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува инцидентите во автобусите на јавниот превоз во Скопје кои што се случија доцна синоќа и изразува згрозеност од ваквите настани. Апелираме до надлежните институции брзо да го ...

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува инцидентите во автобусите на ЈСП Скопје

Макфакс - 15.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ ги осудува инцидентите во автобусите на јавниот превоз во Скопје кои што се случија доцна синоќа и изразува згрозеност од ваквите настани. „Апелираме до надлежните институции брзо да го ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува да живее во својот затворен елитистички свет

А1 On - 14.11.2013

Во реакција на прес-конференцијата на Татјана Прентовиќ од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ порачува дека СДСМ продолжува да одржува прес конференции кои немаат никаква врска со реалноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Се потсмеваа со земјоделско-селанската партија, а сега прашуваат за земјоделците

+инфо - 14.11.2013

Во реакција на прес-конференцијата на Татјана Прентовиќ од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ порачува дека СДСМ продолжува да одржува прес конференции кои немаат никаква врска со реалноста.

ВМРО-ДПМНЕ до Жерновски: Ги консултирате ли станарите од Центар?

Курир - 14.11.2013

Предлог-Програма за измена и дополнување на програмата за урбано планирањена општина Центар за 2013-та година е првата точка за која расправаат советниците од Центар.

ВМРО-ДПМНЕ:Парите за земјоделците, завршуваат кај земјоделците

Нетпрес - 14.11.2013

„Очигледно станува пракса, СДСМ да одржува прес конференции кои немаат никаква врска со реалноста. Денеска истата онаа елитистичка СДСМ која за Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се потсмеваше дека е ...

СДСМ: Нема образовни реформи на ВМРО-ДПМНЕ, туку трауми на граѓаните

Нова ТВ - 13.11.2013

Од денешната прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ остана нејасно за кои успешни проекти говори ВМРО-ДПМНЕ во образованието, реагира СДСМ, по критиките на владејачката партија дека плановите за реформи во ...

За ВМРО-ДПМНЕ немаше аплауз пред споменикот на ослбодителите

А1 On - 13.11.2013

Во рамки на одбележувањето на 13-ти Ноември пред Споменикот на ослободителите на платото пред Владата, цвеќиња положија членови и делегација на младите од ВМРО-ДПМНЕ, но не добија аплауз од ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ за успешен проект го смета екстерното тестирање

А1 On - 13.11.2013

Од денешната прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ остана нејасно за кои успешни проекти говори ВМРО-ДПМНЕ во образованието? ВМРО-ДПМНЕ за успешен проект го смета екстерното тестирање, „реформа“ чие ...

СДСМ: Не е јасно за каков успех во образованието зборува ВМРО-ДПМНЕ?

+инфо - 13.11.2013

И екстерното тестирање и „Компјутер за секое дете“ и бесплатните учебници проголтаа милиони евра а ефектите од овие проекти со кои се фали ВМРО-ДПМНЕ се далеку од такви какви што се обидува да ги ...

За ВМРО-ДПМНЕ немаше аплауз пред споменикот на ослбодителите

Либертас - 13.11.2013

Во рамки на одбележувањето на 13-ти Ноември пред Споменикот на ослободителите на платото пред Владата, цвеќиња положија членови од ВМРО-ДПМНЕ и делегација на младите од ВМРО-ДПМНЕ, но не добија ...

СДСМ: Просветните работници, учениците и студентите точно знаат какви трауми доживуваат под притисок на „реформите“ на ...

Бриф - 13.11.2013

Просветните работници, учениците и студентите точно знаат какви трауми доживуваат под притисок на „реформите“ на ВМРО-ДПМНЕ, велат од СДСМ како одговор на денешата прес – конференција на Антонио ...

СДСМ и Груевски се предупредија да нема инциденти за буџетот

Р.С.Европа - 12.11.2013

СДСМ е подготвена за суштинска дебата и за соочување со факти и аргументи околу трошењето на буџетските пари, како и за работа согласно собранискиот Деловник, Законот и Уставот.

СДСМ: Подготвени сме за суштинска дебата и за соочување со аргументи околу расипничкото трошење буџетските пари

А1 On - 12.11.2013

Ако некој сака да не се повторат минатогодишните настани во Собранието, тоа е СДСМ и нејзината пратеничка група, реагираат од СДСМ на денешната изјава на премиерот Никола Грѕевски .

СДСМ:Во парламентот треба да има дебата

Н.Македонија - 12.11.2013

СДСМ е подготвена за суштинска дебата и за соочување со факти и аргументи околу трошењето на буџетските пари, како и за работа согласно собранискиот Деловник, Законот и Уставот, пренесува МИА Ова е ...

СДСМ: Во Парламентот мора да се води дебата

+инфо - 12.11.2013

СДСМ не сака да се повторат настаните од Собранието минатата година, туку, напротив, власта мора да сфати дека Парламентот е место каде што мора да се води дебата, реагира СДСМ на пораката од ...

СДСМ: Во Парламентот треба да се одвива дебата по сите прашања

Телеграф - 12.11.2013

Опозициската партија посочи дека тие најмалку би сакале да се повторат минатогодишните настани во Собранието СДСМ е подготвена за суштинска дебата и за соочување со факти и аргументи околу трошењето ...

Струмичкото ВМРО-ДПМНЕ реагираше на пресот од општината

StrumicaNet - 12.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ: „Конечно денес, сакајќи или не, признаа дека навистина постојат околу 400 записници од поплавени земјоделци“, стои меѓудругото во писмената реакција од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Струмица на прес ...

СДСМ го критикува буџетот за 2014, ВМРО-ДПМНЕ враќа - СДСМ само манипулира

24 Вести - 11.11.2013

Буџет на апатија, несигурни и апсурдни претпоставки и нереални предвидувања – вака опозициската СДСМ го оцени буџетот за 2014-та, два дена пред почетокот на собраниската дебата за него.

СДСМ: ВМРО - ДПМНЕ прејудицира можни проблеми во дебата за Буџетот

Нова ТВ - 11.11.2013

ВМРО - ДПМНЕ однапред прејудицира можни проблеми во дебата за Буџетот што престои со цел да го дефокусира вниманието од суштинското прашање, како се трошат парите на граѓаните од страна на оваа Влада ...

СДСМ: Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да ги објаснат новите задолжувања и луксузирања

Нова ТВ - 11.11.2013

Добро е, кога ВМРО-ДПМНЕ се повикува на проценките на ММФ, да ги има предвид и анализите на Меѓународниот монетарен фонд за буџеткиот дефицит и неговата (не)одржливост, нешто на што постојано укажува ...

СДСМ: За Буџетот ќе се расправа според собранискиот Деловник и Уставот

МКД - 11.11.2013

Ние сме подготвени за дебата за Буџетот за 2014 година согласно Уставот и собранисккиот Деловник, реагираа попладнево до СДСМ на конференцијата за печатот на координаторката на ВМРО-ДПМНЕ Силвана ...

ВМРО ДПМНЕ Куманово: Скандалозна е одлуката за недоделување Ноемвриска награда

А1 On - 11.11.2013

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Куманово истакна дека е скандалозна одлуката на Комисијата за одбележување на празници и манифестации и доделување награди и признанија при Советот на Општина ...

СДСМ: Подготвени сме за дебата за Буџетот

Н.Македонија - 11.11.2013

СДСМ во писмената реакција на денешната изјава на координаторката на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева истакнува дека се подготвени за дебата за Буџетот за 2014 година согласно Уставот и собранискиот ...

СДСМ: ДПМНЕ однапред прејудицира можни проблеми во дебата за Буџетот

А1 On - 11.11.2013

ВМРО – ДПМНЕ однапред прејудицира можни проблеми во дебата за Буџетот што престои со цел да го дефокусира вниманието од суштинското прашање, како се трошат парите на граѓаните од страна на оваа Влада ...

СДСМ: Власта сака само да избега од темата

А1 On - 11.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ е подготвена за дебата, но не сака по секоја цена да прави проблем, реагира ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Силвана Бонева. Најголемата опозициска партија порачува оти постапува само ...

СДСМ: Власта сака само да избега од темата

+инфо - 11.11.2013

ВМРО-ДПМНЕ е подготвена за дебата, но не сака по секоја цена да прави проблем, реагира ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Силвана Бонева. „ВМРО - ДПМНЕ однапред прејудицира можни проблеми во дебата ...

СДСМ враќа на ВМРО-ДПМНЕ: Објаснете ги новите задолжувања

+инфо - 11.11.2013

На обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека СДСМ искажува паушални критики кон плановите на власта, без да има елементарни познавања на економската наука и пракса, реагираше СДСМ, велејќи дека власта треба да ...

СДСМ:ВМРО-ДПМНЕ однапред прејудицира можни проблеми во дебата за Буџетот

Локално - 11.11.2013

По изјавата на координаторот на пратеничката група на ВМРо-ДПМНЕ Силвана Бонева дека очекува дека нема да се повтори 24 Декември,реагираа од СДСМ.Од таму велат дека ВМРО – ДПМНЕ однапред прејудицира ...

Реакција на СДСМ на изјавата на Бонева за Предлог-буџетот за 2014

Канал5 - 11.11.2013

СДСМ во писмената реакција на денешната изјава на координаторката на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева истакнува дека се подготвени за дебата за Буџетот за 2014 година согласно Уставот и собранискиот ...

СДСМ ѝ одговори на Бонева: Дали власта e подготвена за носење на Буџетот со дебата и конструктивност, наместо со ...

Бриф - 11.11.2013

Откако денеска пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Силвана Бонева рече дека донесувањето на идниот Буџет, зависи од пратениците од СДСМ, алудирајчи на минатотгодишниот скандал во Собранието на Република ...

СДСМ се подготвени за дебата за Буџетот за 2014 година

Телеграф - 11.11.2013

Од партијата наведуваат дека поднесувањето амандмани е деловничко право на пратениците СДСМ во писмената реакција на денешната изјава на координаторката на ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева, истакнува дека ...

СДСМ: Во своето 8 годишно владеење ВМРО ДПМНЕ ги донесе на раб на егзистенција најголемиот дел од граѓаните

Бриф - 11.11.2013

Добро е, кога ВМРО-ДПМНЕ се повикува на проценките на ММФ, да ги има предвид и анализите на Меѓународниот монетарен фонд за буџеткиот дефицит и неговата (не)одржливост, нешто на што постојано укажува ...

СДСМ:ВМРО-ДПМНЕ однапред прејудицира можни проблеми во дебатата за буџетот

Portal - 11.11.2013

ВМРО - ДПМНЕ однапред прејудицира можни проблеми во дебата за Буџетот што претстои, со цел да го дефокусира вниманието од суштинското прашање, како се трошат парите на граѓаните од страна на оваа ...

СДСМ:ВМРО-ДПМНЕ однапред прејудицира можни проблеми во дебатата за буџетот

Макфакс - 11.11.2013

ВМРО - ДПМНЕ однапред прејудицира можни проблеми во дебата за Буџетот што претстои, со цел да го дефокусира вниманието од суштинското прашање, како се трошат парите на граѓаните од страна на оваа ...