TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорѓиев: Нема иницијатива за проверка на довербата на Владата кај народот

Р.С.Европа - 07.10.2012

Владата се насочува кон реализација на проекти, а доколку некој сака да ја провери нејзината доверба во самиот народ, постојат конкретни демократски институционални механизми што може да се преземат, ...

Ѓорѓиев: Немаме добиено иницијатива за проверка на довербата пред народот

А1 On - 07.10.2012

Владата се насочува кон реализација на проекти, а доколку некој сака да ја провери нејзината доверба во самиот народ, постојат конкретни демократски институционални механизми што може да се преземат, ...

Ѓеоргиев: Политичките провокации се како димни завеси

+инфо - 07.10.2012

Владата се насочува кон реализација на проекти, а доколку некој сака да ја провери нејзината доверба во самиот народ, постојат конкретни демократски институционални механизми што може да се преземат, ...

Ѓорѓиев: Приоритет ни се проектите, немаме добиено иницијатива за проверка на довербата пред народот

Сител - 07.10.2012

Владата се насочува кон реализација на проекти, а доколку некој сака да ја провери нејзината доверба во самиот народ, постојат конкретни демократски институционални механизми што може да се преземат, ...

Приоритет ни се проектите, немаме добиено иницијатива за проверка на довербата

МРТ - 07.10.2012

Владата се насочува кон реализација на проекти, а доколку некој сака да ја провери нејзината доверба во самиот народ, постојат конкретни демократски институционални механизми што може да се преземат, ...

Бранко пуфка

Вечер - 07.10.2012

Со 42 гласа "за" и 68 "против" Собранието не и изгласа недоверба на Владата. Целодневната собраниска седница која траеше до полноќ заврши со говорот на премиерот Никола Груевски и со фрлена ракавица ...

Пуфка

Вечер - 07.10.2012

Во петокот, околу полноќ, ми се јави еден пријател, на битна политичка функција во својата голема партија, и ме праша како ми изгледа тоа што се случува во Собрание...

Ѓорѓиев: Немаме добиено иницијатива за проверка на довербата пред народот

Press24 - 07.10.2012

Владата се насочува кон реализација на проекти, а доколку некој сака да ја провери нејзината доверба во самиот народ, постојат конкретни демократски институционални механизми што може да се преземат, ...

Ѓорѓиев: Нема никакви акти кои бараат доверба на владата

Sky - 07.10.2012

Според портпаролот на Владата, Александар Ѓорѓиев, доколку некој сака да ја провери довербата на владата, за тоа постојат конкретни демокраски и институционални механизми, но во овој момент Ѓорѓиев ...

Ѓорѓиев: Приоритет ни се проектите, немаме добиено иницијатива за проверка на довербата пред народот

еВести - 07.10.2012

Владата се насочува кон реализација на проекти, а доколку некој сака да ја провери нејзината доверба во самиот народ, постојат конкретни демократски институционални механизми што може да се преземат, ...

Ѓорѓиев: Приоритет ни се проектите

Курир - 07.10.2012

Владата се насочува кон реализација на проекти, а доколку некој сака да ја провери нејзината доверба во самиот народ, постојат конкретни демократски институционални механизми што може да се преземат, ...

Ѓоргиев: Проектите се приоритет на владата

Нетпрес - 07.10.2012

Владата се насочува кон реализација на проекти, а доколку некој сака да ја провери нејзината доверба во самиот народ, постојат конкретни демократски институционални механизми што може да се преземат, ...

Владата на Груевски ја доби довербата на Собранието

24 Вести - 06.10.2012

Со 68 гласа „против“, 42 „за“ и ниту еден воздржан, Собранието вечерва не ја поддржа иницијативата на опозицијата за недоверба на Владата на Груевски.

Пратениците ѝ изгласаа доверба на Владата на Груевски

МКД - 06.10.2012

Владата на Груевски ја доби поддршката од пратениците по целодневна остра расправа по барањето за интерпелација што го поднесе СДСМ. За доверба на Владата гласаа 68 пратеници, а против 42.

Владата на Груевски доби доверба

Н.Македонија - 06.10.2012

Собранието малку пред полноќ изгласа доверба на Владата на премиерот Никола Груевски За доверба глаасаа 68 пратеници наспроти 42 кои гласаа за недоверба.

Собранието не изгласа недоверба на владата

А1 On - 06.10.2012

Мнозинството во македонското собрание и даде поддршка на владата. 68 пратеници беа против иницијативата за недоверба на владата на Груевски.

Собранието не изгласа недоверба на Владата

Кајгана - 06.10.2012

На синоќешното гласање за интерпелација на од вкупно 110 пратеници, 42 гласаа „за“, а 68 беа „против“, со што е констатирано дека не е изгласана недоверба на Владата.

ГАЛЕРИЈА Кога Груевски зборува, сите молчат

+инфо - 06.10.2012

Македонија има старо нова влада откако вчера вечер, Собранието ѝ ја даде довербата на владата на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Шеесет и осум пратеници од мнозинството гласаа за доверба, против владата на двоецот ...

Собранието не и изгласа недоверба на владата

Канал5 - 06.10.2012

Со 42 гласа За и 68 Против и ниту еден воздржан доцна вечерва Собранието не и изгласа недоверба на владата. Десетина минути пред полноќ заврши расправата по иницијативата на СДСМ за гласање недоверба ...

Кабинетот на Груевски ја доби довербата на Собранието

eReporter - 06.10.2012

Македонската влада вечерва ја доби довербата на Собранието, предлогот беше поднесен од опозициските пратеници. Кабинетот на премиерот Никола Груевски ја доби довербата на 68 пратеници, додека против ...

Видео: Премиерот и владата на Република Македонија ја добија поддршката!

БезПардон - 06.10.2012

По целодневна расправа во собранието, не е изгласана недоверба на Владата. Од вкупно 120 пратеници, гласаа 110, од кои 42 ЗА, а 68 ПРОТИВ.

ВИДЕО: Еве што им кажа Груевски на пратениците пред да гласаат за доверба на Владата

Press24 - 06.10.2012

Завршно обраќање на Премиерот Никола Груевски пред гласањето за иницијативата на СДСМ за недоверба на ...

ВИДЕО: Еве што им кажа Груевски на пратениците пред да гласаат за доверба на Владата

Maxim - 06.10.2012

Завршно обраќање на Премиерот Никола Груевски пред гласањето за иницијативата на СДСМ за недоверба на ...

На проба довербата во владата

Deutsche Welle - 05.10.2012

Собранието на Македонија на денешната 43. седница расправа и треба да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Интерпелацијата на Владата пред пратениците

24 Вести - 05.10.2012

По барање на опозициската СДСМ, Собранието денеска треба да расправа и да гласа за доверба на Владата. Според оваа партија, причина за барањето за гласање на доверба на Владата е, како што ...

Собранието ќе гласа доверба на владата

Р.С.Европа - 05.10.2012

Собранието на 43 седница денска треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ. Според партијата, причина за барањето е, како што образложија, „двомесечната ...

Тимот на Груевски на парламентарен тест до полноќ

Утрински - 05.10.2012

За да и' биде изгласана недоверба на Владата, потребно е иницијативата на СДСМ да ја поддржат најмалку 62 пратеници Пратениците во македонскиот парламент денеска, најдоцна до полноќ, треба да се ...

Напладне почнува расправата за интерпелација на Владата

МКД - 05.10.2012

Напладне денеска ќе почне собраниската расправа за интерпелација на Владата што ја поднесе опозициската СДСМ, по што на полноќ ќе биде гласањето на пратениците.

(ФОТО) Собраниска седница за доверба на Владата

Утрински - 05.10.2012

Почна собраниската седница за доверба на Владата, по иницијатица на опозицискиот СДСМ. Наспроти шпекулациите дека премиерот Никола Груевски ќе го пресретне барањето на СДСМ и сам ќе побара гласање за ...

Ивановски - Владата доживеа пораз на економски план

Утрински - 05.10.2012

Пратеникот и координатор на пратеничката група на СДСМ со низа обвинувања до власта на собраниската седница за интерпелација Собранието на Република Македонија на денешната 43.

Собранието денеска ќе расправа за доверба на Владата

А1 On - 05.10.2012

Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Собранието денес ќе гласа за доверба на Владата

Кајгана - 05.10.2012

По иницијатива на опозициската СДСМ, Собранието денес треба да расправа и да гласа за довербата на Владата. Опозиционерите ја ставија на тест Владата, поради како што рекоа, лошото владеење на ...

На полноќ Владата ќе си ја провери довербата

Н.Македонија - 05.10.2012

СДСМ, ДУИ и ДПА вчера кроеја стратегии за настап, ВМРО-ДПМНЕ комотно ја чека седницата ВТОРПАТ ВО МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ Пратениците до вечерва на полноќ ќе се изјаснат дали имаат доверба во владата на ...

Довербата кон Владата денеска на гласање пред пратениците

Дневник - 05.10.2012

Работењето на Владата денеска ќе биде на тест пред пратениците во Собранието каде, во рамките на 43. седница ќе се расправа, а потоа и ќе се гласа за нејзина доверба, односно недоверба.

Собранието ќе расправа за доверба на Владата до полноќ

Н.Македонија - 05.10.2012

Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница расправа и треба да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ Пратеникот од СДСМ и координатор на пратеничката група Игор ...

До полноќ ќе се знае дали владата има доверба од пратениците

+инфо - 05.10.2012

Пратениците денеска ќе гласаат за доверба на Владата, а преднодно ќе има расправа. Барањето за гласање на доверба за владата е по барање на опозициската СДСМ.

Во собранието ќе се гласа за доверба на владата

Канал5 - 05.10.2012

Пратениците во собранието ќе расправаат и треба да гласаат за доверба на владата, по барање на опозициската СДСМ. Според опозициската СДСМ, причина за барањето за гласање на доверба на владата е, ...

Собранието денеска до полноќ одлучува дали „пада влада“

Либертас - 05.10.2012

Во македонското Собрание, пратениците денеска ќе гласаат за доверба на владата, а претходно за тоа ќе има расправа. Барањето за гласање на доверба за владата е по иницијатива на СДСМ.

Собранието до полноќ ќе расправа за доверба на Владата

Кирилица - 05.10.2012

Собранието до полноќ ќе расправа за доверба на Владата Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Почна седницата за гласање на доверба на владата

Канал5 - 05.10.2012

Пратениците од сите пратенички групи се во собранието. Интерпелацијата ќе ја образложи пратеникот Игор Ивановски кој ќе зборува 30 минути.Непосредно пред почетокот на седницата на која ќе се гласа ...

Собранието расправа за доверба на Владата

Сител - 05.10.2012

Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница расправа и треба да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Ивановски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ потврди дека Македонија е држава на организиран криминал и корупција

Либертас - 05.10.2012

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Игор Ивановски предмалку образложувајќи го барањето за интерпелација на владата рече дека и по само една година од последните избори, владата се наоѓа во ...

Собранието ќе гласа за доверба на Владата

Точка - 05.10.2012

Собранието на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ. Според оваа партија, причина за барањето за гласање на доверба на Владата е, ...

Собранието ќе гласа за доверба на Владата

Нетпрес - 05.10.2012

Собранието на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ. Според оваа партија, причина за барањето за гласање на доверба на Владата е, ...

Собранието денеска ќе расправа за доверба на Владата

Sky - 05.10.2012

По барање на најголемата опозициска партија СДСМ, Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата.

Денеска Собранието ќе гласа за доверба на Владата

Фама - 05.10.2012

На барање на опозицијата, која како што вели поради „двомесечната фингирана конфронтација меѓу владините партнери ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, со која се загрозуваат меѓуетничките односи и интеграциите на ...

Денес ќе се гласа за доверба на владата

Канал 77 - 05.10.2012

Собранието денес треба да расправа и да гласа за довербата на Владата, по иницијатива на опозициската СДСМ. Опозиционерите ја ставија на тест Владата, поради како што рекоа, лошото владеење на ...

Собранието ќе гласа за доверба на Владата

Пулс24 - 05.10.2012

Опозиционерите ја ставија на тест Владата, поради како што рекоа, лошото владеење на коалицијата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, кои наместо да ги решаваат економско-политичките проблеми во последниот период, ...

Собранието денеска ќе расправа за доверба на Владата

еВести - 05.10.2012

Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Ќе падне ли Владата на Груевски, одлучуваат денеска пратениците

eReporter - 05.10.2012

По барање на опозициската СДСМ денеска во Собранието ќе се расправа и гласа за доверба на Владата. Причина за барањето за гласање на доверба на Владата, според СДСМ е, “двомесечната фингирана ...

Денеска ќе се гласа доверба на Владата

БезПардон - 05.10.2012

За неполн половина час започнува собраниската расправа за интерпелација на Владата што ја поднесе опозициската СДСМ, а по расправата следува гласањето на пратениците на полноќ.

Еден час одмор за пратениците

Press24 - 05.10.2012

Расправата во Собранието на Република Македонија на која треба да се гласа за доверба на Владата, ќе продолжи по еден час пауза, во 16:50 Во текот на денешната седница, пратениците ќе дискутираат, ...

Ивановски со низа обвинувања, но без аргументи

Курир - 05.10.2012

Собраниската седница на која ќе се гласа за доверба на Владата, почна со збор на координаторот на пратеничката група на СДСМ, Игор Ивановски.

Игор Ивановски ја нападна Владата - еве кои беа неговите аргументи

Press24 - 05.10.2012

Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница расправа и треба да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Вељановски ја затвори расправата - Груевски застана на говорницата

Press24 - 05.10.2012

За да опстане Владата потребни се 62 пратеници Заврши расправата по иницијативата на СДСМ за гласање недоверба на владата на ВМРО-ДПНЕ и ДУИ.

Собранието ќе гласа за доверба на Владата

Макфакс - 05.10.2012

Собранието во петок треба да расправа и да гласа за довербата на Владата, по иницијатива на опозициската СДСМ. Опозиционерите ја ставија на тест Владата, поради како што рекоа, лошото владеење на ...

Економијата и меѓуетничките односи главни адути за интерпелација на Владата

Макфакс - 05.10.2012

Амнестијата на Хашките случаи, меѓуетничките затегнати односи, политичката криза во владата, како и економските проблеми во државата се главните аргументи на СДСМ на денешната расправа по ...

Еден час одмор за пратениците

Maxim - 05.10.2012

Во текот на денешната седница, пратениците ќе дискутираат, наизменично еден од опозицијата, па еден од владејачкото мнозинство.

Аргументите на Игор Ивановски за изгласување недоверба на Владата

Maxim - 05.10.2012

Пратеникот од СДСМ и координатор на пратеничката група Игор Ивановски образложувајќи го барањето рече дека и по само една година од последните избори Владата се наоѓа во криза која, како што рече, е ...

ДУИ ќе го поддржи Груевски?

Утрински - 04.10.2012

Централното претседателство на ДУИ заседаваше вчера Конкретни позиции и стратегија за собраниската седница за доверба на Владата вчера попладне градеше и партијата на Али Ахмети, на состанокот на ...

Довербата кон Владата утре на тест пред пратениците

Дневник - 04.10.2012

По барање на опозициската СДСМ, Собранието на Република Македонија на утрешната 43 седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата.

Собранието денеска ќе расправа за доверба на Владата

Алфа - 04.10.2012

Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Собранието денеска ќе расправа за доверба на Владата

Сител - 04.10.2012

Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Собранието утре ќе расправа за доверба на владата

Либертас - 04.10.2012

Собранието на Македонија на утрешната 43 седница треба да расправа и да гласа за доверба на владата, по барање на опозициската СДСМ.

Собранието утре ќе расправа за доверба на Владата

МРТ - 04.10.2012

Собранието на Република Македонија на утрешната 43 седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Ахмети му кажа "ДА" на Груевски

Вечер - 04.10.2012

ДЕНЕСКА СЕ ГЛАСА ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА Извори од партијата на Ахмети за Вечер потврдија дека и покрај несогласувањата во партијата, се договориле нивните пратеници да изгласаат доверба за владата на ...

Денеска Собранието ќе расправа за доверба на Владата

Press24 - 04.10.2012

Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Опозицијата сепак испрати свој претставник кај Вељановски

Press24 - 04.10.2012

Во последен момент пред почетокот на денешната седницата на Собранието на Република Македонија каде ќе се гласа довербата на Владата, опозициската СДСМ испрати свој претставник.

Собранието утре ќе гласа за доверба на Владата

Курир - 04.10.2012

Собранието на Република Македонија на утрешната седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Собранието утре ќе расправа за доверба на Владата

Денешен - 04.10.2012

Собранието на Република Македонија на утрешната 43 седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

Денеска во Собранието ќе се расправа и гласа за доверба на Владата

Maxim - 04.10.2012

Собранието на Република Македонија на денешната 43. седница треба да расправа и да гласа за доверба на Владата, по барање на опозициската СДСМ.

СДСМ испрати свој претставник на денешната седница во Собранието

Maxim - 04.10.2012

Во последен момент пред почетокот на денешната седницата на Собранието на Република Македонија каде ќе се гласа довербата на Владата, опозициската СДСМ испрати свој претставник.

Во петок треба да се гласа за доверба на Владата

Идивиди - 03.10.2012

Скопје, 2 октомври 2012 (МИА) - Пратеничката група на СДСМ попладнево ја поднесе иницијативата за гласање доверба на Владата.

Во петок треба да се гласа за доверба на Владата по иницијативата на СДСМ

Кирилица - 03.10.2012

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски во саботата на митинг во Битола ја најави иницијативата, а денеска на прес-конференција по средбата со опозицискиот блок ја потврди.

ДУИ одлучи дали ќе и даде доверба на Владата

Sky - 03.10.2012

Донесена одлука од страна на Централно претседателство на ДУИ, како ќе се однесува партијата во врска за поднесеното барање од СДСМ за доверба на влада.

Дали до крајот на годинава ќе има предвремени избори?

Фама - 03.10.2012

Во петок македонската јавност ќе знае дали до крајот на оваа година ќе се одржат предвремени парламентарни избори. Социјалдемократскиот сојуз вчера во Парламентот поднесе иницијатива за гласање ...

Законот за задолжителна картица повлечен од Собрание

Р.С.Европа - 02.10.2012

Владата го повлече законот за задолжителна здравстена картица од Собранието. Законот беше денеска на дневен ред пред пратениците во фазата – второ читање.

Собранието ја заврши 34. седница, законот за здравствена задолжница повлечен

Вест - 02.10.2012

Собранието на Македонија денеска не расправаше за Дополнетиот предлог-закон за здравствена задолжница, во второ читање, што беше единсвена точка на дневниот ред на 34. седница.

Владата ја повлече здравствената задолжница

Телма - 02.10.2012

Владата го повлече законот за здравствена задолжница од собраниска процедура. Ваквиот потег, според опозицијата, е показател како владата си игра со Собранието, како највисок Законодавен дом.

Груевски и Ахмети се подготвуваат за интерпелацијата со нов пазар!?

Капитал - 02.10.2012

Нов политички пазар на штета на граѓаните поврзан со најавената интерпелација на Владата, вака опозицијата ја оцени ненадејната одлука на Владата да го повлече предлог-законот за здравствена ...

Владата го повлече Законот за здравствена задолжница

+инфо - 02.10.2012

Владата денеска го повлече Дополнетиот предлог-закон за здравствена задолжница од собраниска расправа, што според опозицијата е грубо кршење на собраниската процедура.

Жестока атмосфера во Собранието - повлечен Законот за здравствена задолжница

Сител - 02.10.2012

Собранието на Република Македонија денеска не расправаше за Дополнетиот предлог-закон за здравствена задолжница, во второ читање, што беше единствена точка на дневниот ред на 34. седница.

Собранието ја заврши 34. седница, законот за здравствена задолжница повлечен

МРТ - 02.10.2012

Собранието на Република Македонија денеска не расправаше за Дополнетиот предлог-закон за здравствена задолжница, во второ читање, што беше единсвена точка на дневниот ред на 34. седница.

Повлечен Законот за задолжителна здравстена картица

Сител - 02.10.2012

Повлечен Законот за задолжителна здравстена картица од Собранието од страна на владата. Иако беше најавен за на дневен ред за денеска и Законот требаше пред пратениците во фазата – второ читање.

Опозицијата бара пад на Владата

Сител - 02.10.2012

Иницијативата за изгласување на недоверба на Владата веќе е во собранскита архива. Социјалдемократите попладнево го изестија законодавниот дом дека в петок очекуваат да се гласа за доверба на Владата.

Жестока атмосфера во Собранието - повлечен Законот за здравствена задолжница

Press24 - 02.10.2012

Собранието на Република Македонија денеска не расправаше за Дополнетиот предлог-закон за здравствена задолжница, во второ читање, што беше единствена точка на дневниот ред на 34. седница.

Владата го повлече Законот за задолжителна здравстена картица

Sky - 02.10.2012

Повлечен Законот за задолжителна здравстена картица од Собранието од страна на владата. Иако беше најавен за на дневен ред за денеска и Законот требаше пред пратениците во фазата – второ читање.

Иницијативата на СДСМ за изгласување недоверба на Владата пристигна во Собранието

Press24 - 02.10.2012

Од СДСМ расправа очекуваат во петок Иницијативата за изгласување на недоверба на Владата веќе е во собранскита архива. Социјалдемократите попладнево го изестија законодавниот дом дека во петок ...

Во петок треба да се гласа за доверба на Владата

Курир - 02.10.2012

Пратеничката група на СДСМ попладнево ја поднесе иницијативата за гласање доверба на Владата. Според членот 92 од Уставот, гласањето за доверба на Владата се врши по истекот на три дена од ...

Во петок треба да се гласа за доверба на Владата

Нетпрес - 02.10.2012

Пратеничката група на СДСМ попладнево ја поднесе иницијативата за гласање доверба на Владата. Според членот 92 од Уставот, гласањето за доверба на Владата се врши по истекот на три дена од ...

Во петок гласање за доверба на Владата по иницијативата на СДСМ

еВести - 02.10.2012

Пратеничката група на СДСМ попладнево ја поднесе иницијативата за гласање доверба на Владата. Според членот 92 од Уставот, гласањето за доверба на Владата се врши по истекот на три дена од ...

Во петок треба да се гласа за доверба на Владата по иницијативата на СДСМ

Денешен - 02.10.2012

Пратеничката група на СДСМ попладнево ја поднесе иницијативата за гласање доверба на Владата. Според членот 92 од Уставот, гласањето за доверба на Владата се врши по истекот на три дена од ...

Повлечен Законот за здравствена задолжница, нема услови за работа во Собранието

Maxim - 02.10.2012

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски објасни дека Владата го повлекла законот, на што реагираше опозицијата. Според пратеничката Весна Бендевска од СДСМ, тоа е грубо кршење на собраниската ...

Иницијативата пристигна во Собранието

Maxim - 02.10.2012

Иницијативата за изгласување на недоверба на Владата веќе е во собранскита архива. Социјалдемократите попладнево го изестија законодавниот дом дека во петок очекуваат да се гласа за доверба на ...