TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсени киднаперите на сестрата од Хулк, меѓу нив и нивниот шеф

СуперСпорт - 08.11.2012

Бразилската полиција соопштила денес, дека уапсиле тројца луѓе поради сомневање, киднапирање на младата сестра на репрезентативецот од оваа земја, Хулк.

Кои фудбалери биле мета на киднапери?

Точка - 08.11.2012

Пред извесно време, сестрата на Хулк беше киднапирана во Бразил. Но Хулк не е ниту прв, ниту последен на листата на фудбалери на кои им е киднапиран некој член од семеството.

Сестрата на Хулк им избегала на киднаперите

МКД - 07.11.2012

Сестрата на бразилскиот напаѓач на Зенит, Хулк им побегнала на киднаперите еден ден по заложничката драма во североисточното место Кампина Гранде.

Сестрата на Хулк им побегнала на киднаперите

Mnogoo - 07.11.2012

Ангелика Виера(22),сестра на славниот бразилски фудбалер Хулк,денеска е пуштена на слобода по два дена поминати во заробеништво.

Сестрата на Хулк им побегнала на киднаперите

Спорт Денес - 07.11.2012

Според бразилските медиуми најмладата сестра на Хулк успеала да им побегне на киднаперите, кои ја заробија пред два дена.

Уапсени киднаперите на Анџелика

ЗаЗабава - 07.11.2012

Бразилската полиција соопшти дека уапсила три лица вмешани во киднапирањето на најмладата сестра на фудбалерот на Зенит Хулк.

Сестрата на Хулк им побегнала на грабнувачите!

+инфо - 07.11.2012

Помладата сестра на бразилскиот ас Хулк, 22-годишната Анжелика Апаресида Виера е повторно слободна, откако по два дена од грабнувањето, успеала да им избега на киднаперите и да се врати дома.

Сестрата на Хулк е ослободена од киднаперите

Либертас - 07.11.2012

Ангелика Виера(22),сестра на славниот бразилски фудбалер Хулк,денеска е пуштена на слобода по два дена поминати во заробеништво.

Сестрата на Хулк им избега на киднаперите и се врати дома

Вечер - 07.11.2012

Напаѓачот на бразилската фудбалска репрезентација и на рускиот првак Зенит, Хулк, доби радосна вест. Најмалата сестра на Хулк - Анжелика Апарезида Виеира, која беше грабната, успеа да им избега на ...

Ослободена сестрата на фудбалерот Хулк

Sky - 07.11.2012

По информацијата дека е киднапирана сестрата на бразилскиот напаѓач во редовите на Зенит, Хулк, од Бразил пристигнуваат добри вести.

Киднапирана сестрата на Хулк

24Фудбал - 06.11.2012

Синоќа во Бразил била киднапирана сестрата на напаѓачот на Зенит, Хулк. 22-годишната Анжелика Виеира била грабната од сопствениот автомобил пред ресторанот во кој работела и пренесена во возилото на ...

Сестра му на Хулк се врати дома

Оn.net - 06.11.2012

Најмладата сестра на фудбалерот на Зенит Санкт Петербург денеска успеала да им избега на киднаперите и безбедно да се врати дома.

Киднапирана сестрата на Хулк

Екипа - 06.11.2012

Бразилскиот фудбалер Хулк откако полицијата објави дека неговата сестра Анжелика Апаресида Виера е киднапирана, а се уште се трага по сторителите.

Киднапирана сестрата на Хулк

МКД - 06.11.2012

Анжелика Апаресида Виеира, родената сестра на бразилскиот напаѓач на руски Зенит од Санкт Петербург, Хулк е киднапирана во Бразил, објавија синоќа светските медиуми.

Во Бразил киднапирана сестрата на Хулк

Mnogoo - 06.11.2012

Според статистиката во Сао Паоло на секој два дена е киднапирана по една особа.Овој пат е киднапирана сестрата на познатиот фудбалер,Хулк.Напаѓачот на Зенит се прослави со најскапиот трансфер ова ...

Киднапирана сестрата на Хулк

Спортски - 06.11.2012

Ангелика Апаресида Виера, помладата сестра на бразилскиот фудбалер Хулк е киднапирана во бразилскиот град Кампина Гранде, потврди бразилската полиција.

Киднапирана сестрата на Хулк

Спорт Денес - 06.11.2012

Бразилската полиција потврди дека сестрата на фудбалерот на Зенит, Хулк е киднапирана. Сестрата на Хулк, 22 годишната Ангелика Апаресида Виеира е киднапирана додека влегувала во својот автомобил пред ...

Киднапирана сестрата на Хулк

ЗаЗабава - 06.11.2012

Анџелика Апаресидо Виера, помладата сестра на репрезентативецот на Бразил Хулк, е киднапирана во Кампина Гранде. Хулк и неговото семејство и понатаму немаат информации како е Анџелика и колку бараат ...

Киднапирана сестрата на Хулк

А1 On - 06.11.2012

Помладата сестра на бразилскиот фудбалски ас Хулк кој настапавуза за руски Зенит, Анжелика Ашаресида Виера вчера е грабната од непознати лица пред еден ресторан во Сао Паоло, во кој работела како ...

Група Ц : Андерлехт по првата победа против ранетиот Зенит

СуперСпорт - 06.11.2012

Вториот дуел кој треба да се одигра во оваа група е натпреварот помеѓу Андрлехт и Зенит, кој ќе мора оваа вечер без Хулк да допатува во Белгија.

Киднапирана сестрата на Хулк

+инфо - 06.11.2012

Помладата сестра на бразилскиот ас Хулк, Анжелика Ашаресида Виера вчера е грабната од непознати лица пред еден ресторан во Сао Паоло, во кој работела како нутриционистка.

Хулк ќе плаќа откупнина

Сител - 06.11.2012

Синоќа во Бразил била киднапирана сестрата на напаѓачот на Зенит, Хулк. 22-годишната Анжелика Виеира била грабната од сопствениот автомобил пред ресторанот во кој работела и пренесена во возилото на ...

Ја нема сестрата на бразилецот Хулк !

Сител - 06.11.2012

Анџелика Апарецида Виера сестрата на бразилскиот фудбалер Хиулк е киднапирана. Ваквата вест денеска ја пласираа бразилските медиуми, објавувајќи дека настанот се случил во 2 часот попладне во градот ...

Киднапирана сестрата на Хулк

Либертас - 06.11.2012

Помладата сестра на бразилскиот ас Хулк, Анжелика Ашаресида Виера вчера е грабната од непознати лица пред еден ресторан во Сао Паоло, во кој работела како нутриционистка.

Киднапирана сестрата на Халк

МРТ - 06.11.2012

Напаѓачот на Зенит Санкт Петербург, Халк ќе го пропушти натпреварот од Лигата на Шампионите против Андерлехт не поради повреда, туку затоа што неговата сестра е киднапирана во Бразил, соопшти "Глобал ...

Киднапирана сестрата на Хулк

Вечер - 06.11.2012

Помладата сестра на бразилскиот фудбалер Хулк, кој игра за рускиот Зенит, исчезна во понеделникот попладне во градот Кампина Гранде.

Среќа за Халк, неговата сестра се врати дома

МРТ - 06.11.2012

Напаѓачот на бразилскиот национален фудбалски тим и на Зенит, Халк доби добра вест денес попладне. Најмалата негова сестра - Анжелика Апарезида Виеира, која вчера беше киднапирана, успеала да избега ...

Киднапирана сестрата на Хулк

Точка - 06.11.2012

Ангелика Апаресида Виера, сестрата на бразилскиот фудбалер Хулк е киднапирана во бразилскиот град Кампина Гранде, потврди бразилската полиција.

Ја киднапирале сестрата на бразилскиот напаѓач Хулк

БезПардон - 06.11.2012

Анжелика Апаресида Виеира, сестрата на бразилскиот напаѓач Хулк, кој моментно настапува за рускиот тим Зенит од Санкт Петербург, е киднапирана во Бразил, објавија синоќа светските медиуми.

Киднапирана сестрата на Хулк?!

Курир - 06.11.2012

Бразилската полиција соопшти дека во понеделникот исчезнала помалата сестра на фудбалерот на Зенит, Хулк. Бразилската полиција соопшти дека го истражува случајот со исчезнувањето на 22-годишната ...

Исчезнала сестрата на фудбалерот Хулк

Хајд Парк - 06.11.2012

Помладата сестра на бразилскиот фудбалер Хулк, кој игра во Зенит во руското првенство, исчезнала во понеделникот, во градот Кампина Гранде.

Киднапирана сестрата на Хулк

Таратур - 06.11.2012

Ангелика Апаресида Виера, помладата сестра на бразилскиот фудбалер Хулк е киднапирана во бразилскиот град Кампина Гранде, потврди бразилската полиција.

Киднапирана сестрата на Хулк?!

Нетпрес - 06.11.2012

Бразилската полиција ја потврди информацијата дека во понеделникот исчезнала помалата сестра на најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот шампион на Русија, Зенит, Хулк.

Исчезнала сестрата на фудбалерот Хулк

Макфакс - 06.11.2012

Помладата сестра на бразилскиот фудбалер Хулк, кој игра во Зенит во руското првенство, исчезнала во понеделникот, во градот Кампина Гранде.

Зенит без Хулк против Андерлехт

МКД - 05.11.2012

Рускиот шампион Зенит ќе биде без услугите за својот најскап фудбалер, напаѓачот Хулк, откако овој мора да паузира две недели поради поведа на бутот.

Зенит без Хулк против Андерлехт

Mnogoo - 05.11.2012

Најдобриот напаѓач на Зенит,Хулк(26),нема да може да настапи за својата екипа на натпреварот од ЛШ против Андерлехт кој се игра во вторник.

Зенит две недели без Хулк

Спортманиа - 05.11.2012

Зенит победи на последниот натпревар од руското првенство, но на одреден период ја загуби својата најголема ѕвезда, бразилскиот напаѓач Хулк.

Хулк две недели надвор од теренот

Спорт Денес - 05.11.2012

Фудбалерот на Зенит, Хулк ќе биде надвор од теренот следните две недели поради повреда на бутот. Хулк се повреди на натпреварот против Ростов во 41 минута, каде Зенит славеше со 2-1.

Киднапирана сестрата на Хулк

Спортманиа - 05.11.2012

Повредата не е единствениот проблем кој ќе го измачува бразилскиот фудбалер Хулк во наредниот период. Бразилските медиуми денеска објавија дека сестрата на познатиот фудбалер денеска била киднапирана ...