TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Водечките индекси на Волстрит паднаа, а нафтата поевтини по реизборот на Обама

24 Вести - 08.11.2012

Водечките индекси на Волстрит забележаа пад на вредноста, а нафтата поевтини вчера, еден ден по реизборот на американскиот претседател Барак Обама.

Пендаровски: Реизборот на Обама нема да донесе ништо ново во македонско-грчкиот спор

24 Вести - 08.11.2012

Старо-новиот американски претседател Барак Обама ја започна потрагата по нов државен секретар – клучна позиција за американската надворешна политика.

Прашање за победникот: До каде ќе одите?

Утрински - 08.11.2012

Малкумина очекуваат од Обама сериозно да го смени Вашингтон. Се чини дека повеќето гласачи сакаат тој да направи Вашингон да функционира За претседателот Барак Обама, сега доаѓа втора шанса.

Индексите паднаа, а нафтата поевтини по реизборот на Обама

Утрински - 08.11.2012

„Форбс“ го означи реизборот на Обама како пораз за Волстрит, бидејќи финансиерите му дале моќна поддршка на кандидатот на републиканците Мит Ромни Водечките индекси на Волстрит забележаа пад на ...

Водечките индекси на Волстрит забележаа пад по реизборот на Обама

Алфа - 08.11.2012

Водечките индекси на Волстрит забележаа пад на вредноста, а нафтата поевтини вчера, еден ден по реизборот на американскиот претседател Барак Обама.

Победата на Обама, за пораз на Волстрит

Н.Македонија - 08.11.2012

Водечките индекси на Волстрит забележаа пад на вредноста, а нафтата поевтини вчера, еден ден по реизборот на американскиот претседател Барак Обама Њујоршката берза во средата забележа најголемата ...

„Форбс“: Реизборот на Обама е пораз за Волстрит?!

Капитал - 08.11.2012

Американското списание „Форбс“ го означи реизборот на Обама како пораз за Волстрит. Познатото економско списание нагласи дека финансиерите му дале моќна поддршка на кандидатот на републиканците, Мит ...

Водечките индекси на Волстрит забележаа пад

Фактор - 08.11.2012

Еден ден по реизборот на Обама водечките индекси на Волстрит забележаа пад на вредноста, а нафтата поевтини. И покрај тоа што победата на Обама им стави крај на стравувањата на инвеститорите од ...

Водечките индекси на Волстрит забележаа пад, а нафтата поевтини

МРТ - 08.11.2012

Водечките индекси на Волстрит забележаа пад на вредноста, а нафтата поевтини вчера, еден ден по реизборот на американскиот претседател Барак Обама.

Водечките индекси на Волстрит забележаа пад, а нафтата поевтини по реизборот на Обама

Сител - 08.11.2012

Водечките индекси на Волстрит забележаа пад на вредноста, а нафтата поевтини вчера, еден ден по реизборот на американскиот претседател Барак Обама.

ОМД му честита на Обама

Канал5 - 08.11.2012

Обединетата македонска дијаспора упати честитка до претседателот Барак Обама за неговиот реизбор за претседател. Во честитката се потсетува на изјавата на претседателот Обама за време на самитот на ...

Пендаровски за 24 вести: Реизборот на Обама нема да донесе ништо ново во македонско-грчкиот спор (ВИДЕО)

Либертас - 08.11.2012

Старо-новиот американски претседател Барак Обама ја започна потрагата по нов државен секретар – клучна позиција за американската надворешна политика.

ОМД му ја честиташе победата на Обама, очекува исполнување на ветувањата

Сител - 08.11.2012

Обединетата македонска дијаспора со барање за исполнување на ветувањата му го честиташе реизборот на Обама. Го потсетуваат на изјавата од НАТО самитот во која тврдеше дека вратите на алијансата се ...

Честитка од ОМД до претседателот Обама

Sky - 08.11.2012

Честитка од ОМД до претседателот ОбамаОбединетата македонска дијаспора му го честита новиот претседателски мандат на претседателот Барак Обама.

ОМД му честита на претседателот Обама

Макфакс - 08.11.2012

Обединетата македонска дијаспора (ОМД), во име на повеќе од половина милион Американци со македонско потекло, му го честита на претседателот Барак Обама вториот мандат за претседател на САД.

Ван Ромпуј, Барозо, Шулц и Расмусен со честитки до Обама

24 Вести - 07.11.2012

Со честитки за новиот претседателски мандат на Барак Обама се јави и официјален Брисел. Водечките луѓе на Европската унија и НАТО, Херман ван Ромпуј, Жозе Мануел Барозо, Мартин Шулц и Андерс Фог ...

Честитки до Обама од светските лидери

Р.С.Европа - 07.11.2012

Британскиот Премиер Дејвид Камерон беше меѓу првите странски лидери кои на Барак Обама му го честитаа ре-изборот за претседател на САД.

Палестинците очекуваат држава од Обама

Р.С.Европа - 07.11.2012

Палестинскиот преговарач Саеб Ерекат изрази надеж дека реизборот на Барак Обама ќе значи создавање на палестинска држава во наредните 4 години.

Честитка на Ѓорѓе Иванов до Барак Обама

Р.С.Европа - 07.11.2012

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до неговиот американски колега Барак Обама по повод неговиот реизбор за претседател на Соединетите Американски Држави со уверување ...

Честитка од Меркел до Обама

Р.С.Европа - 07.11.2012

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Берлин му ја честиташе победата на резибраниот американски претседател Барак Обама.

Честитка од Иванов за Обама

Глас на Америка - 07.11.2012

И лидерот на ДУИ, Али Ахмети, го поздрави реизборот на американскиот претседател „Почитуван господине претседател, дозволете ми, од името на граѓаните на Република Македонија и од свое име, да Ви ...

Честитки од лидерите на ЕУ и НАТО до Обама

Телма - 07.11.2012

Со честитки за новиот претседателски мандат на Барак Обама се јави и официјален Брисел. Како што јавува дописникот на МИА од европската престолнина, водечките луѓе на Европската унија и НАТО, Херман ...

Честитка од Иванов до Обама по повод реизборот

Утрински - 07.11.2012

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до неговиот американски колега Барак Обама по повод неговиот реизбор за претседател на Соединетите Американски Држави со уверување ...

Честитки до Барак Обама и од македонските лидери

МКД - 07.11.2012

И македонските лидери им се приклучија на светските државници честитајќи му ја победата на Барак Обама на претседателските избори во САД.

Иванов му ја честиташе победата на Обама

А1 On - 07.11.2012

„Дозволете ми, од името на граѓаните на Република Македонија и од свое име, да Ви упатам срдечни честитки по повод Вашиот реизбор за претседател на Соединетите Американски Држави, како и да Ви ...

Претседателот Иванов му честита на Обама

Капитал - 07.11.2012

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, упати честитка до неговиот американски колега Барак Обама по повод неговиот реизбор за претседател на Соединетите Американски Држави со уверување ...

Дејвид Камерон му честиташе на Барак Обама на реизборот за претседател на САД

Дневник - 07.11.2012

Британскиот премиер Дејвид Камерон му честиташе денеска на Барак Обама на реизборот за претседател на САД. Камерон кој денеска престојува во Јордан, во рамките на својата тридневна блискоисточна ...

Иванов му ја честиташе победата на Обама

+инфо - 07.11.2012

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, му ја честита втората победа на Барак Обама во претседателските избори во Соединетите Американски Држави - Почитуван господине Претседател, ...

Лидерите на ЕУ и на НАТО му ја честитаа победата на Обама

+инфо - 07.11.2012

Челниците на НАТО и на Европската унија му го честитаа на Барак Обама реизборот за претседателската функција во САД. Ни преставува задоволство да му упатиме честитки на претседателот Обама за ...

Ван Ромпуј, Барозо, Шулц и Расмусен со честитки до Обама

Сител - 07.11.2012

Со честитки за новиот претседателски мандат на Барак Обама се јави и официјален Брисел. Како што јавува дописникот на МИА од европската престолнина, водечките луѓе на Европската унија и НАТО, Херман ...

Иванов му го честиташе реизборот на Обама

Сител - 07.11.2012

По повод реизборот на Барак Обама за претседател на Соединетите Американски Држави, претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, ја упати следната честитка: Почитуван господине ...

Франсоа Оланд му ја честита победата на Барак Обама

Сител - 07.11.2012

Францускиот претседател Франсоа Оланд му испрати честитки на Барак Обама за повторниот избор за претседател на САД, поздравувајќи го притоа овај „значаен момент“ за САД и светот, пренесува дописникот ...

Иванов му ја честиташе победата на Обама

Канал5 - 07.11.2012

претседателот Ѓорге Иванов му испрати честитка на неговиот американски колега Барак Обама по повод неговиот реизбор. Во честитка Иванов вели: Дозволете ми, од името на граѓаните на Република ...

Иванов му го честиташе реизборот на Обама

МРТ - 07.11.2012

По повод реизборот на Барак Обама за претседател на Соединетите Американски Држави, претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, ја упати следната честитка: Почитуван господине ...

Ван Ромпуј, Барозо, Шулц и Расмусен со честитки до Обама

МРТ - 07.11.2012

Со честитки за новиот претседателски мандат на Барак Обама се јави и официјален Брисел. Како што јавува дописникот на МИА од европската престолнина, водечките луѓе на Европската унија и НАТО, Херман ...

Дејвид Камерон му честиташе на Барак Обама на реизборот за претседател на САД

Сител - 07.11.2012

Британскиот премиер Дејвид Камерон му честиташе денеска на Барак Обама на реизборот за претседател на САД. Камерон кој денеска престојува во Јордан, во рамките на својата тридневна блискоисточна ...

Франсоа Оланд му ја честита победата на Барак Обама

МРТ - 07.11.2012

Францускиот претседател Франсоа Оланд му испрати честитки на Барак Обама за повторниот избор за претседател на САД, поздравувајќи го притоа овај „значаен момент“ за САД и светот, пренесува дописникот ...

Дејвид Камерон му честиташе на Барак Обама на реизборот за претседател

МРТ - 07.11.2012

Британскиот премиер Дејвид Камерон му честиташе денеска на Барак Обама на реизборот за претседател на САД. Камерон кој денеска престојува во Јордан, во рамките на својата тридневна блискоисточна ...

Светските лидери му честитаа на Обама

Точка - 07.11.2012

Бројни светски и европски лидери утрово му ја честитаа повторната победа на претседателските избори на Барак Обама. Голем број на претставници од Европската унија и НАТО му честитале на Обама, ...

Иванов му го честиташе реизборот на Обама

Точка - 07.11.2012

По повод реизборот на американскиот претседател, Барак Обама, претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, упати честитка до него.

ЕУ и НАТО му го честитаа реизборот на Обама

Пулс24 - 07.11.2012

Челниците на НАТО и Европската унија (ЕУ) му го честитаа на Барак Обама реизборот за претседателската функција во САД. „Ни преставува задоволство да му упатиме честитки на претседателот Обама за ...

Претседателот Иванов со честитки за реизборот на Обама

Пулс24 - 07.11.2012

Очекување за натамошно продлабочување на пријателството меѓу Македонија и САД изрази претседателот Ѓорге Иванов по реизборот на американскиот претседател Барак Обама.

И претседателот Иванов му ја честиташе победата на Обама

Press24 - 07.11.2012

И претседателот на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов упати честитка по повод реизборот на Барак Обама за претседател на Соединетите Американски Држави.

Ван Ромпуј, Барозо, Шулц и Расмусен со честитки до Обама

Press24 - 07.11.2012

Од европската престолнина, водечките луѓе на Европската унија и НАТО, Херман ван Ромпуј, Жозе Мануел Барозо, Мартин Шулц и Андерс Фог Расмусен, во писма му го честитаа дополнителниот четиригодишен ...

Обама доби честитки и од Ромпуј, Барозо, Шулц и Расмусен

Курир - 07.11.2012

Во заедничката честитка на претседателите на Европскиот совет и на Европската комисија, Ван Ромпуј и Барозо, тие го истакнуваат задоволството што можат да му честитаат на Обама за неговиот реизбор ...

Иванов му го честита реизборот на Обама

eReporter - 07.11.2012

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов веднаш му го честиташе реизборот на Барак Обама, кој го освои вториот мандат во Белата куќа, изразувајќи очекување дека обајцата ќе „продолжат да придонесуваат ...

Ван Ромпуј, Барозо, Шулц и Расмусен со честитки до Обама

еВести - 07.11.2012

Со честитки за новиот претседателски мандат на Барак Обама се јави и официјален Брисел. Како што јавува дописникот на МИА од европската престолнина, водечките луѓе на Европската унија и НАТО, Херман ...

И Оланд му ја честиташе победата на Обама

Press24 - 07.11.2012

Францускиот претседател Франсоа Оланд му испрати честитки на Барак Обама за победата на вчерашните претседателски избори во САД.

Честитки од претседателот Иванов за реизборот на Обама

Таратур - 07.11.2012

Очекување за натамошно продлабочување на пријателството меѓу Македонија и САД изрази претседателот Ѓорге Иванов по реизборот на американскиот претседател Барак Обама.

Иванов му го честиташе реизборот на Обама

Нетпрес - 07.11.2012

По повод реизборот на американскиот претседател, Барак Обама, претседателот на Македонија, Ѓорге Иванов, упати честитка до него.

Оланд со честитки за победата на Барак Обама

Курир - 07.11.2012

Францускиот претседател Франсоа Оланд испрати честитки на Барак Обама за повторниот избор за претседател на САД, означувајќи го ова за „значаен момент“ за САД и светот.

Светските лидери му честитаа на Обама

Нетпрес - 07.11.2012

Бројни светски и европски лидери утрово му ја честитаа повторната победа на претседателските избори на Барак Обама. Голем број на претставници од Европската унија и НАТО му честитале на Обама, ...

Камерон му честиташе на американскиот претседател за победата

Press24 - 07.11.2012

Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска му честиташе на Барак Обама за победата на претседатеските избори. - Имав големо задоволство да работам со Обама и задоволен сум што таа соработка ќе ...

ЕУ и НАТО му го честитаа реизборот на Обама

Хајд Парк - 07.11.2012

Челниците на НАТО и Европската унија (ЕУ) му го честитаа на Барак Обама реизборот за претседателската функција во САД. „Ни преставува задоволство да му упатиме честитки на претседателот Обама за ...

На Обама му честитаа Москва, Пекинг, Берлин…

Хајд Парк - 07.11.2012

На реизборот на американскиот претседател Барак Обама денеска му честитаа сите светски лидери, меѓу кои рускиот претседател Владимир Путин и германската канцеларка Ангела Меркел, како и азиските сили ...

Иванов му честита на Обама

Sky - 07.11.2012

По повод реизборот на г. Барак Обама за претседател на Соединетите Американски Држави, претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, ја упати следната честитка: Почитуван господине ...

ЕУ и НАТО му го честитаа реизборот на Обама

Макфакс - 07.11.2012

Челниците на НАТО и Европската унија (ЕУ) му го честитаа на Барак Обама реизборот за претседателската функција во САД. „Ни преставува задоволство да му упатиме честитки на претседателот Обама за ...

Честитки од претседателот Иванов за реизборот на Обама

Макфакс - 07.11.2012

Очекување за натамошно продлабочување на пријателството меѓу Македонија и САД изрази претседателот Ѓорге Иванов по реизборот на американскиот претседател Барак Обама.

На Обама му честитаа Москва, Пекинг, Берлин...

Макфакс - 07.11.2012

На реизборот на американскиот претседател Барак Обама во средата му честитаа сите светски лидери, меѓу кои рускиот претседател Путин и германската канцеларка Меркел, како и азиските сили Кина и ...

Ван Ромпуј, Барозо, Шулц и Расмусен со честитки до Обама

Денешен - 07.11.2012

Со честитки за новиот претседателски мандат на Барак Обама се јави и официјален Брисел. Водечките луѓе на Европската унија и НАТО, Херман ван Ромпуј, Жозе Мануел Барозо, Мартин Шулц и Андерс Фог ...

Оланд му ја честиташе победата на Обама

Денешен - 07.11.2012

Францускиот претседател Франсоа Оланд му испрати честитки на Барак Обама за повторниот избор за претседател на САД, поздравувајќи го притоа овај „значаен момент“ за САД и светот.

Иванов му честиташе на Обама за победата на изборите

Денешен - 07.11.2012

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до неговиот американски колега Барак Обама по повод неговиот реизбор за претседател на Соединетите Американски Држави со уверување ...

Претседателот Иванов со честитка до реизборот на Обама

Inpress - 07.11.2012

Скопје, 7. ноември 2012 (ИНПРЕС) По повод реизборот на Барак Обама за претседател на Соединетите Американски Држави, претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, упати честитка.

Фото: И Амди со честитки до Обама-„Брат ми, честито“

Денешен - 07.11.2012

Познато ни е тоа дека за секоја голема и важна светска случка се прави по некојa шега. Така и за победата на Обама, на шега, е направена фотографија со Амди Бајрам на која тој му ја честита неговата ...

Ван Ромпуј, Барозо, Шулц и Расмусен со честитки до Обама

Maxim - 07.11.2012

САД се клучен стратешки партнер на Европската унија и ние со нетрпение очекуваме да продолжи тесната соработка со претседателот Обама, воспоставена последниве четири години.

Иванов му ја честиташе победата на Обама

Maxim - 07.11.2012

Почитуван господине Претседател, Дозволете ми, од името на граѓаните на Република Македонија и од свое име, да Ви упатам срдечни честитки по повод Вашиот реизбор за претседател на Соединетите ...

Оланд со честитки за победата на Обама

Maxim - 07.11.2012

„Ви ги испраќам, во името на сите Французи и во мое лично име, моиите најтопли честитки. Тоа е значаен момент за САД, но исто така и за светот.Повторниот избор на Барак Обама е „јасен избор во полза ...

Камерон му честиташе на Обама за победата

Maxim - 07.11.2012

Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска му честиташе на Барак Обама за победата на претседатеските избори. - Имав големо задоволство да работам со Обама и задоволен сум што таа соработка ќе ...