TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дачиќ му пеел "О соле мио" на Рама

Точка - 14.11.2014

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, на неформална вечера му пеел на уво на албанскиот премиер Еди Рама. Дачиќ се обидел да ја омекне напнатата атмосфера, која настана поради провокацијата на Рама за Косово при неодамнешната посета на ...

Дачиќ му пеел на Рама на увце!

Република - 14.11.2014

Шефот на српската дипломатија и лидер СПС, Ивица Дачиќ, на неформалната вечера со албанскиот премиер Еди Рама организирана по повод неговата посета на Белград, се обидел да ја „омекне“ напнатата атмосфера која настана поради провокацијата на Рама за ...

Дачиќ му запеја на Рама на увце

Нетпрес - 14.11.2014

Шефот на српската дипломатија и лидер на СПС, Ивица Дачиќ се обиде со „смешка“ на неформална вечера со албанскиот премиер Еди Рама, организирана по повод неговата посета на Белград, да ја затопли напнатата атмосфера која настана поради неговата ...

Дачиќ му пееел „О соле мио“ на Рама

Нетпрес - 14.11.2014

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, на неформална вечера му пеел на уво на албанскиот премиер Еди Рама. Дачиќ се обидел да ја омекне напнатата атмосфера, која настана поради провокацијата на Рама за Косово при неодамнешната посета на ...

Дачиќ му пеел „О соле мио“ на Албанскиот премиер Рама

Денешен - 14.11.2014

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, на неформална вечера му пеел на уво на албанскиот премиер Еди Рама. Дачиќ се обидел да ја омекне напнатата атмосфера, која настана поради провокацијата на Рама за Косово при неодамнешната посета на ...

Дачиќ му пеел "О соле мио" на Рама

Вечер - 14.11.2014

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, на неформална вечера му пеел на уво на албанскиот премиер Еди Рама. Дачиќ се обидел да ја омекне напнатата атмосфера, која настана поради провокацијата на Рама за Косово при неодамнешната посета на ...

Еди Рама: Посетата го скрши мразот меѓу Тирана и Белград

Локално - 13.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека неговата посета на Србија го раскршила дебелиот мраз меѓу Тирана и Белград со децении. “Сега Албанија и Србија започнаа сериозно соработка и партнерство”, рече Рама и додаде дека оваа нова клима е во интерес ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

24 Вести - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги исполни очекувањата

Нова ТВ - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама во Белград не ја оствари целта, но не е безначајна, смета потпретседателот на српската влада Ивица Дачиќ. Додава дека двете земји не се веќе толку далеку во односите после остварената средба.

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Алсат-М - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

ДАЧИЌ: Посетата на Рама не е без значење, но не се остварија целите

Телеграф - 12.11.2014

Според него, тоа не се случи затоа што кај Еди Рама надвладеале внатрешните политички причини, така што цела серија на негови пораки во текот на посетата не беа во согласност со најавените цели Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не ...

Дачиќ: Посетата на Рама не постигна поставените цели

Локално - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама во Србија не беше без значење, но не ги исполни планираните цели, изјави телевизија РТС српскиот министер Ивица Дачиќ. Тој рече дека по посетата на албанскиот премиер Србија и Албанија не се оддалечени отколку ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Тера - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ, пренесе Нетпресс . Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Точка - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ, пренесе МИА. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

За Дачиќ посетата на Рама не ги оствари целите

Н.Македонија - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

+инфо - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Либертас - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Сител - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Нетпрес - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ, пренесе МИА. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Република - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Press24 - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Вечер - 12.11.2014

Ивица Дачиќ Посетата на албанскиот премиер, Еди Рама, на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и ...

Дачиќ: Посетата на Рама не ги оствари планираните цели

Maxim - 12.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија не беше без значење, но не ги оствари планираните цели, изјави за РТС потпретседателот на српската Влада, Ивица Дачиќ. Гостувајќи во Дневникот на РТС, потпретседателот на Владата и министер за ...

Брисел: Посетата на Рама на Белград е пресврт

24 Вести - 11.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија претставува пресвртница во односите меѓу двете земји, изјави синоќа за Танјуг Маја Коцијанчич, портпарол на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Федерика ...

Коцијанчич: Посетата на Рама на Белград е пресврт

Алсат-М - 11.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија претставува пресвртница во односите меѓу двете земји, изјави синоќа за Танјуг Маја Коцијанчич, портпарол на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Федерика ...

Коцијанчич: Посетата на Рама на Белград е пресврт

Алфа - 11.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија претставува пресвртница во односите меѓу двете земји, изјави синоќа за Танјуг Маја Коцијанчич, портпарол на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Федерика ...

Посетата на Рама на Белград е пресврт

Идивиди - 11.11.2014

Брисел, 11 ноември 2014 (МИА) - Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија претставува пресвртница во односите меѓу двете земји, изјави синоќа за Танјуг Маја Коцијанчич, портпарол на високиот претставник на Европската унија за надворешна ...

Коцијанчич: Посетата на Рама на Белград е пресврт

Локално - 11.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија претставува пресвртница во односите меѓу двете земји, изјави синоќа за Танјуг Маја Коцијанчич, портпарол на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Федерика ...

Коцијанчич: Посетата на Рама на Белград е пресврт

+инфо - 11.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија претставува пресвртница во односите меѓу двете земји, изјави синоќа за Танјуг Маја Коцијанчич, портпарол на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Федерика ...

Грчкиот мраз остана најдебел на Балканот

Н.Македонија - 11.11.2014

Меѓу речиси сите држави на Балканот во изминативе неколку години имало средби на највисоко ниво, меѓу претседателите или меѓу премиерите, освен меѓу Македонија и Грција. По цели седум децении, албански државник вчера првпат ја посети Србија.

Коцијанчич: Посетата на Рама на Белград е пресврт

Сител - 11.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија претставува пресвртница во односите меѓу двете земји, изјави синоќа за Танјуг Маја Коцијанчич, портпарол на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Федерика ...

Брисел: Посетата на Рама на Белград е пресврт

Република - 11.11.2014

Посетата на албанскиот премиер Еди Рама на Србија претставува пресвртница во односите меѓу двете земји, изјави синоќа за Танјуг Маја Коцијанчич, портпарол на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Федерика ...

Мета: Изјавите на Рама во Белград се конструктивни

Макфакс - 11.11.2014

Албанскиот државен врв даде силна поддршка на изјавите на албанскиот премиер Еди Рама, дадени на прес-конференцијата со неговиот домаќин Александар Вучиќ, во врска со Косово. Претседателот на албанското Собрание, Илир Мета рече дека изјавата на Рама ...

По седум децении пауза, албански премиер во Белград

Телма - 10.11.2014

Премиерот на Албанија Еди Рама доаѓа во посета на Белград. Тоа е прва официјална посета на највисоко ниво на еден албански државник по 68 години, односно од посетата на Енвер Хоџа.

Албанскиот премиер Еди Рама во посета на Белград

Утрински - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама ќе пристигне денеска во историска посета на Белград, прва на албански премиер во изминатите 68 години. Прес-службата на српскиот премиер Александар Вучиќ соопшти дека е ...

Албанскиот премиер Еди Рама во посета на Белград

Р.С.Европа - 10.11.2014

Премиерот на Албанија Еди Рама денеска ќе престојува во Белград, откако неговата посета во минатиот месец беше откажана по инцидентот на натпреварот на фудбалските репрезентации на Србија и на ...

Албанскиот премиер пристигна во Белград

Р.С.Европа - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград, што е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.

Албанскиот премиер во посета на Белград

Алсат-М - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама ќе пристигне денеска во историска посета на Белград, прва на албански премиер во изминатите 68 години. Прес-службата на српскиот премиер Александар Вучиќ соопшти дека е ...

Албански премиер на историска посета на Србија

Локално - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска треба да ја посети српската престолнина Белград во рамките на првата посета на албански премиер во Србија за последните 68 години.

Албанскиот премиер во посета на Белград

Алфа - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама ќе пристигне денеска во историска посета на Белград, прва на албански премиер во изминатите 68 години. Албанскиот премиер Еди Рама ќе пристигне денеска во историска посета ...

Албанскиот премиер во посета на Белград

Идивиди - 10.11.2014

Белград, 10 ноември 2014 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама ќе пристигне денеска во историска посета на Белград, прва на албански премиер во изминатите 68 години.

Рама пристигна во официјална посета на Белград

Алфа - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград, што е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.

Рама пристигна во официјална посета на Белград

Идивиди - 10.11.2014

Белград, 10 ноември 2014 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград, што е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна ...

Рама во посета на Србија

Тера - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама се очекува во понеделникот да допатува во официјална посета на Србија, кадешто треба да се сретне со својот српски колега Александар Вучиќ.

Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград

+инфо - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград, што е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.

Еди Рама пристигна во Белград

Точка - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград. Инаку ова е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.

Албанскиот премиер Еди Рама во посета на Белград

МРТ - 10.11.2014

Прес-службата на српскиот премиер Александар Вучиќ соопшти дека е предвидена тет-а-тет средба на двајцата премиери, потоа потпишување договори... Албанскиот премиер Еди Рама ќе пристигне денеска во ...

Албански премиер во посета на Белград по 68 години

Курир - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ќе пристигне во историска посета на Белград, прва на албански премиер во изминатите 68 години. Прес-службата на српскиот премиер Александар Вучиќ соопштила дека е ...

Рама пристигна во официјална посета на Белград и се поклони пред српското знаме

Сител - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград, што е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.

Рама пристигна во официјална посета на Белград

Либертас - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград, што е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.

Еди Рама пристигна во Белград

Нетпрес - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград. Инаку ова е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.

ФОТО: Рама пристигна во Белград

Курир - 10.11.2014

Премиерот на Албанија Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград, што е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.

Рама во посета на Србија

Макфакс - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама се очекува во понеделникот да допатува во официјална посета на Србија, кадешто треба да се сретне со својот српски колега Александар Вучиќ.

Aлбанскиот премиер Рама денеска во Белград

Вечер - 10.11.2014

Премиерот на Албанија Еди Рама денеска ќе престојува во Белград, откако неговата посета во минатиот месец беше откажана по инцидентот на натпреварот на фудбалските репрезентации на Србија и на ...

Рама пристигна во Белград и се поклони пред српското знаме!

Вечер - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград, што е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.

Рама пристигна во официјална посета на Белград

Lider - 10.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама пристигна во официјална посета на Белград, што е прва посета на албански државник по 68 години, по посетата на Енвер Хоџа на поранешна Југославија.