TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Половина од Британците сакаат надвор од ЕУ

Фактор - 10.11.2012

Речиси половина од Британците доколку се одржи референдум ке гласаат Велика Британија да излезе надвор од Европската унија, а помалку од една третина- да остане внатре.

Партијата на Меркел со највисок рејтинг во последните пет години

24 Вести - 09.11.2012

Поддршката за Демохристијанската унија (ЦДУ) на германската канцеларка Ангела Меркел е на највисоко ниво во последните пет години, покажуваат резултатите од последното истражување.

Половина од Британците сакаат излез од ЕУ

+инфо - 09.11.2012

Половина од британското население би гласало за излез од Европската Унија доколку таа опција им биде дадена на референдум, пишува британски „Дејли телеграф“.

Анкета: Партијата на Меркел со највисок рејтинг во последните пет години

МРТ - 09.11.2012

Поддршката за Демохристијанската унија (ЦДУ) на германската канцеларка Ангела Меркел е на највисоко ниво во последните пет години, покажуваат резултатите од последното истражување.

Анкета: Партијата на Меркел со највисок рејтинг во последните пет години

Сител - 09.11.2012

Поддршката за Демохристијанската унија (ЦДУ) на германската канцеларка Ангела Меркел е на највисоко ниво во последните пет години, покажуваат резултатите од последното истражување.

Половина од Британците сакаат излез од ЕУ

Точка - 09.11.2012

Половина од британското население би гласало за излез од Европската Унија доколку таа опција им биде дадена на референдум, пишува британски Телеграф.

Половина од Британците сакаат излез од ЕУ

Нетпрес - 09.11.2012

Половина од британското население би гласало за излез од Европската Унија доколку таа опција им биде дадена на референдум, пишува британски Телеграф.

Меркел апелира за надминување на разликите со Лондон

Deutsche Welle - 08.11.2012

Германската канцеларка Ангела Меркел апелираше до британскиот премиер Дејвид Камерон за надминување на разликите околу идниот буџет на ЕУ.

Меркел не отстапува од длабоки реформи во ЕУ

Deutsche Welle - 08.11.2012

Aнгела Меркел во Брисел дебатираше со шефовите на пратеничките клубови на Европскиот парламент. Таа сака да ги исправи грешките сторени при основањето на монетарната унија, а за тоа се нужни и ...

Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од ЕУ

24 Вести - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Меркел ќе се сретне со Камерон

Р.С.Европа - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел пристигна во Лондон каде ќе се сретне со британскиот премиер Дејвид Камерон на разговори за седумгодишниот буџет на Европската унија.

Меркел ја предупреди Британија да не излегува од ЕУ

Утрински - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Меркел ја предупреди Британија да не и` го врти грбот на ЕУ

Телма - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од ЕУ

Алфа - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Меркел ја предупреди Велика Британија

Идивиди - 08.11.2012

да не излегува од ЕУ Лондон, 8 ноември 2012 (МИА) - Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија.

Меркел до Камерон: Не излегувајте од ЕУ

Н.Македонија - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од ЕУ

Капитал - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Меркел ја предупредува Британија да не излегува од ЕУ

Кајгана - 08.11.2012

Германската канцеларка Ангела Меркел во средата во текот на нејзината посета на Лондон ја предупреди Велика Британија да не ѝ го врти грбот на Европа, а премиерот Дејвид Камерона го повика да работи ...

Меркел: Брисел мора да има контрола

А1 On - 08.11.2012

Германската канцеларка Ангела Меркел им порача на законодавците на Европската Унија дека државите мораат да дозволат Брисел да има надзор над јавните финансии кога е тоа потребно.

Меркел: За сегашната состојба во Грција виновна е самата држава

Алфа - 08.11.2012

Главниот виновник за сегашната состојба на Грција е самата држава, а не следењето на европската политика, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел пред Европскиот парламент.

Меркел: Грција сама е виновна за состојбата во која се наоѓа

Дневник - 08.11.2012

Главниот виновник за сегашната состојба на Грција е самата држава, а не следењето на европската политика, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел пред Европскиот парламент.

Меркел оствари нова средба со Камерон

Фактор - 08.11.2012

Велика Британија доби предупредување од Германскиот канцелар Ангела Меркел да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се ...

Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од ЕУ

МРТ - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од ЕУ

Сител - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Камерон со Меркел разговарале во „срдечана и пријателска атмосфера“

Сител - 08.11.2012

Синоќешната средба и разговорите што беа водени меѓу британскиот премиер Дејвид Камерон и германскиот канцелар Ангела Меркел, околу идниот заеднички буџет на ЕУ, поминаа во „отворена, срдечна и ...

Разговорот на Камерон со Меркел помина во „срдечана и пријателска атмосфера“

МРТ - 08.11.2012

Синоќешната средба и разговорите што беа водени меѓу британскиот премиер Дејвид Камерон и германскиот канцелар Ангела Меркел, околу идниот заеднички буџет на ЕУ, поминаа во „отворена, срдечна и ...

Меркел: За сегашната состојба во Грција виновна е самата држава

Сител - 08.11.2012

Главниот виновник за сегашната состојба на Грција е самата држава, а не следењето на европската политика, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел пред Европскиот парламент.

Велика Британија предупредена да не излегува од ЕУ

Вечер - 08.11.2012

Германската канцеларка Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа за да не се дозволи ...

Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од ЕУ

еВести - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Меркел: Велика Британија да не излегува од ЕУ

Курир - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија за да не се дозволи преговорите за буџетот на ЕУ за периодот 2014-2020 година да западнат во ...

Ангела Меркел се сретна со британскиот премиер

Press24 - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Меркел го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа.Тие остварија средба ...

Меркел: Грција е самата виновна за состојбата во која се наоѓа

Press24 - 08.11.2012

Главниот виновник за сегашната состојба на Грција е самата држава, а не следењето на европската политика, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел пред Европскиот парламент.

Меркел: Грција сама е виновна за состојбата во која се наоѓа

Курир - 08.11.2012

Главниот виновник за сегашната состојба на Грција е самата држава, а не следењето на европската политика, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел пред Европскиот парламент.

На Британците им преседна во ЕУ - Сакаат надвор

eReporter - 08.11.2012

Британците би бласале да излезат од Европската унија во случај на референдум, покажа истражувањето на институтот YouGov, кој што го потврди преовладувачкиот евроскептицизам во Британија.

Меркел ја предупредува Британија да не излегува во ЕУ

Макфакс - 08.11.2012

Германската канцеларка Ангела Меркел во средата во текот на нејзината посета на Лондон ја предупреди Велика Британија да ѝ го врти грбот на Европа, а премиерот Дејвид Камерона го повика да работи со ...

Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од ЕУ

Денешен - 08.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел ја предупреди Велика Британија да не излегува од Европската унија. Таа го повика британскиот премиер Дејвид Камерон да работи заедно со неа со цел да не се дозволи ...

Меркел: Самата држава е главниот виновник за состојбата во Грција

Денешен - 08.11.2012

Главниот виновник за сегашната состојба на Грција е самата држава, а не следењето на европската политика, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел пред Европскиот парламент.

Ангела Меркел: Виновник за состојбата на Грција е самата држава

Maxim - 08.11.2012

Главниот виновник за сегашната состојба на Грција е самата држава, а не следењето на европската политика, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел пред Европскиот парламент.

Во Лондон средба Камерон- Меркел

Р.С.Европа - 07.11.2012

Денеска во Лондон британскиот премиер Дејвид Камерон ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел. Се очекува главна тема на разговорите да биде финансиската криза во Европската Унија.

Расте јазот меѓу Лондон и Европа

Deutsche Welle - 05.11.2012

Британскиот премиер Камерон се наоѓа под силен притисок од внатрешната политика на земјата. Од него се бара остро да се спротивстави на Брисел и да ги брани интересите на островската земја.

Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија

24 Вести - 05.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани приговори кон Брисел и функционирањето на Европската унија, пишуваат лондонските медиуми повикувајќи ...

Меркел: Кризата во еврозоната ќе трае уште најмалку пет години

Капитал - 05.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел прогнозираше дека должничката криза во еврозоната ќе трае уште најмалку пет години.Еврогрупата е на добар пат да ја надмине кризата, нагласи Меркел, но предупреди ...

Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија

Алфа - 05.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани приговори кон Брисел и функционирањето на Европската унија, пишуваат лондонските медиуми повикувајќи ...

Ангела Меркел го губи трпението со Велика Британија

А1 On - 05.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани приговори кон Брисел и функционирањето на Европската унија, пишуваат лондонските медиуми повикувајќи ...

Камерон ја налути Меркел

Фактор - 05.11.2012

Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани приговори кон Брисел и кон функционирањето на Европската унија, пишуваат лондонските медиуми повикувајќи се на извори во ...

Меркел: Треба да издржиме уште 5 години

Сител - 05.11.2012

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека ќе бидат потребни пет или повеќе години да се надмине еврокризата. Меркел во саботата, на состанокот на ЦДУ во Стернберг, изјави, како што смета таа, ...

Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија

Сител - 05.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани приговори кон Брисел и функционирањето на Европската унија, пишуваат лондонските медиуми повикувајќи ...

Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија

МРТ - 05.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани приговори кон Брисел и функционирањето на Европската унија, пишуваат лондонските медиуми повикувајќи ...

Меркел: Треба да издржиме уште пет години

Точка - 05.11.2012

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека ќе бидат потребни пет или повеќе години да се надмине еврокризата. Меркел во саботата, на состанокот на ЦДУ во Стернберг, изјави, како што смета таа, ...

Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија

Press24 - 05.11.2012

На Германците им пречи однесувањето на официјален Лондон, кога станува збор за соработката во ЕУ Германскиот канцелар Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани ...

Меркел полека го „губи трпението“ со Велика Британија

Курир - 05.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани приговори кон Брисел и функционирањето на Европската унија, пишуваат лондонските медиуми повикувајќи ...

Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија

Денешен - 05.11.2012

Германскиот канцелар Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани приговори кон Брисел и функционирањето на Европската унија, пишуваат лондонските медиуми повикувајќи ...

Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија

Maxim - 05.11.2012

На Германците им пречи однесувањето на официјален Лондон, кога станува збор за соработката во ЕУ Германскиот канцелар Ангела Меркел го „губи трпението“ со Велика Британија и нејзините постојани ...