TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

24 Вести - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

ТВ21 - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

+инфо - 13.11.2016

Таа зборувала со главните донатори на Демократската партија, од каде некои делови „претекле“ во американските медиуми. Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува ...

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

А1 On - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Клинтон го обвинува FBI за изборниот пораз

Кајгана - 13.11.2016

Кандидатката на што туку завршените избори за претседател на САД од Демократската партија, Хилари Клинтон, го обвини директорот на Федералното биро за истраги (FBI) Џејмс Коми, за поразот на изборите кој не го очекуваше, во телефонски разговор со ...

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

Алфа - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз ...

Хилари Клинтон го обвини директорот на ФБИ за изборниот пораз

Канал5 - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

Сител - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

Локално - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

Вечер - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Хилари го обвинува ФБИ за нејзиниот политички пораз

Нетпрес - 13.11.2016

На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на приватниот сервер на Клинтон за испраќање и примање службени мејлови, иако во јули ФБИ и Коми објавија дека запираат секаква натамошна истрага, затоа што ...

Хилари Клинтон конечно се огласи, еве кого обвинува за изборниот пораз

Република - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за поразот на изборите

Бриф - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон го обвини и директорот на ФБИ Џејмс Коми за нејзиниот пораз на изборите на 8 ноември. Хилари Клинтон, на затворена конференција, со главните донатори на Демократската партија, ...

Хилари Клинтон го обвини ФБИ за поразот

Стандард - 13.11.2016

Хилари Клинтон го обвини директорот на ФБИ, Џејмс Коми за поразот на претседателските избори, соопшти BBC. Според неа Коми е виновен за поразот, поради одлуката да испрати писмо до Конгресот неколку дена пред изборите.

Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за поразот на изборите

Мета - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон го обви и директорот на ФБИ Џејмс Коми за нејзиниот пораз на изборите на 8 ноември. Хилари Клинтон, на затворена конференција, со главните донатори на Демократската партија, ...

Клинтон го обвинува FBI за изборниот пораз

Макфакс - 13.11.2016

(© AP Photo/ Ross D. Franklin) Кандидатката на штотуку завршените избори за претседател на САД од Демократската партија, Хилари Клинтон, го обвини во саботата директорот на Федералното биро за истраги (FBI) Џејмс Коми, за поразот на изборите кој не ...

Хилари Клинтон го обвини директорот на ФБИ за поразот

еМагазин - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

Lider - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Хилари Клинтон го најде виновникот за изборниот пораз

Пулс24 - 13.11.2016

Губитничката во американските избори за претседател, Хилари Клинтон, во неделата го обвини директорот на ФБИ, Џејмс Коуми за својот изборен пораз. Клинтон изјави дека неговиот настап два дена пред гласањето бил клучен за нејзиниот пораз.

Хилари Клинтон го обвинува директорот на ФБИ за изборниот пораз

Телевизија Нова - 13.11.2016

Демократскиот кандидат на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон, за неочекуваниот пораз на 8 ноември го обвинува директорот на ФБИ, Џејмс Коми. На само десет дена пред гласањето Коми соопшти дека покренал нова истрага околу користењето на ...

Пораката што Буш Постариот му ја оставил на Клинтон откако му ја предал власта

МКД - 12.11.2016

И политичарите може да бидат цивилизирани. Бил Клинтон, кој стана 42. претседател на САД на 20 јануари 1993 година, власта ја наследи од Џорџ Буш Постариот, кој беше претседател четири години и кој во Белата куќа му оставил порака.

Трет Клинтон за Белата куќа? Ќерката Челси се спрема да седне во Конгресот

МКД - 12.11.2016

За оние што по изборната победа на Доналд Трамп ја прогласија политичката династија Клинтон за мртва, некои извори велат дека тоа е далеку од вистина: ќерката Челси Клинтон се подготвува за во Конгресот.

ФОТО: Еве како Хилари Клинтон ја лечи тагата од поразот со Трамп

МК News - 12.11.2016

Откако ја изгуби претседателската трка, Хилари Клинтон се насочи кон природата. Таа и нејзиниот сопруг Бил за време на една прошетка наишле на жена и нејзината ќерка, а Хилари со задоволство прифатила да се фотографира со нив.

(ВИДЕО) Конечно во оваа американска серија се открива зошто Бил Клинтон ја бомбардираше Србија

Репортер - 12.11.2016

Една од погледаните американски серии е серијата „Скандал“. Во една епизода се споменува дури и бомбардирањето на Србија, при што е „откриено“ зошто тогашниот американски претседател Бил Клинтон реши да го бомбардира нашиот северен сосед.

Еден ден по поразот: Ова е првата работа што ја направи Хилари Клинтон

Хитпортал - 11.11.2016

Додека светот уште е во шок од победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, Хилари Клинтон очигледно полека, но сигурно го прифаќа поразот. Еден ден по американските избори, Хилар реши да појде на долга прошетка во шума, заедно со ...

Обложувалниците почнаа да примаат облози за победникот на претседателските избори во САД

+инфо - 11.11.2016

На подолните места на списокот фигурира дури и Челзи Клинтон (ќерката на Бил и Хилари Клинтон), па дури и актерот Кевин Спејси. Обложувалниците веќе почнаа да примаат облози за победникот на претседателските избори во САД во 2020 година Вашингтон, ...

Обложувалниците веќе почнаа да примаат облози за победникот на претседателските избори во САД во 2020 година

А1 On - 11.11.2016

По само неколку денови од завршувањето на претседателските избори во САД, обложувалниците почнаа да прогнозираат и да примаат облози за тоа кој ќе победи на следните претседателски избори, кои ќе се одржат на 3 ноември 2020 година.

Хилари Клинтон ден по губењето на изборите во прошетка со своите кучиња

+инфо - 11.11.2016

Млада жена разочарана поради тоа што Хилари Клинтон не стана претседател на САД пријатно се изненадила кога налетала на неа планинарејќи. Млада мајка разочарана поради тоа што Хилари Клинтон не стана претседател на САД пријатно се изненадила кога ...

Американскиот „Њузвик“ испечати погрешна насловна: Клинтон, госпоѓа претседателка ФОТО

+инфо - 11.11.2016

Едното издание било посветено на победата на Доналд Трамп, додека другото било посветено на Хилари Клинтон и на нејзината победа. Американскиот магазин „Њузвик“ по грешка го дистрибуираше магазинот со насловната страна посветена на победата на ...

ФОТО: Еве како Хилари Клинтон ја лечи тагата од поразот со Трамп

Курир - 11.11.2016

Откако ја изгуби претседателската трка, Хилари Клинтон се насочи кон природата. Таа и нејзиниот сопруг Бил за време на една прошетка наишле на жена и нејзината ќерка, а Хилари со задоволство прифатила да се фотографира со нив.

Што јадат Путин  и Хилари Клинтон – тајни од кујните на лидерите

Gotvi.mk - 11.11.2016

Светските лидери имаат посебен начин на исхрана, а еве дел од покантериите од кујната, кои малку се познати.Рускиот претседател Владимир Путин и онака е познат по луксузниот живот. Секоја храна која ќе ја проба, се праќа прво на анализа.

Крај на една ера: Хилари и Бил Клинтон се збришани од политичката сцена!

Точка - 11.11.2016

После поразот на Хилари Клинтон на претседателските избори во САД, стана јасно дека Американците се заситени од големите политички династии. Семејството Кенеди единствениот свој потенцијален наследник го загуби кога Џон Кенеди помладиот во 1999-та ...

Што јадат Путин и Хилари Клинтон – кујнски тајни на лидерите

За Се - 11.11.2016

Светските лидери имаат посебен начин на исхрана, а ние ви претставуваме дел од пикантериите од кујната, кои се малку познати. Рускиот претседател Владимир Путин и онака е познат по луксузниот живот.

ФОТО: Еве како Хилари ја лечи тагата

Press24 - 11.11.2016

Откако што ги изгуби претседателските избори, Хилари Клинтон заминала во приорда. На неа и нејзиниот сопруг Бил Клинтон за време на прошетката налетала една жена со нејзината ќерка, а Хилари со задоволство прифатила да се слика со нив.

ФОТО: Хилари не можела да престане да плаче - еве кого обвинила за се

Press24 - 11.11.2016

Хилари Клинтон не можела да ги запре солзите кога ознала дека ја загубила претседателската трка против Доналд Трамп и дека нема да биде првата жена која застанала на чело на САД. Ед Клајн објавува дека од 6 часот и 30 минути утрото, Хилари се јавила ...

Еве како Хилари ја лечи тагата по изборниот пораз!

Република - 11.11.2016

Откако ја изгуби претседателската трка, Хилари Клинтон се сврте кон природата. Таа и нејзиниот сопруг Бил за време на една прошетка наишле на жена и нејзината ќерка, а Хилари со задоволство прифатила да се фотографира со нив.

Обложувалниците веќе почнаа да примаат облози за победникот на претседателските избори во САД во 2020 година

Lider - 11.11.2016

По само неколку денови од завршувањето на претседателските избори во САД, обложувалниците почнаа да прогнозираат и да примаат облози за тоа кој ќе победи на следните претседателски избори, кои ќе се одржат на 3 ноември 2020 година.

Обложувалниците веќе почнаа да примаат облози за победникот на претседателските избори во САД во 2020 година

Канал 77 - 11.11.2016

По само неколку денови од завршувањето на претседателските избори во САД, обложувалниците почнаа да прогнозираат и да примаат облози за тоа кој ќе победи на следните претседателски избори, кои ќе се одржат на 3 ноември 2020 година.

Обложувалниците веќе почнаа да примаат облози за победникот на претседателските избори во САД во 2020 година

Телевизија Нова - 11.11.2016

По само неколку денови од завршувањето на претседателските избори во САД, обложувалниците почнаа да прогнозираат и да примаат облози за тоа кој ќе победи на следните претседателски избори, кои ќе се одржат на 3 ноември 2020 година.

Дали помилувањето на Клинтон ќе биде последната работна задача на Обама?

Канал5 - 10.11.2016

Белата куќа не ја отфрла можноста Хилари Клинтон во последен момент да биде помилувана од претседателот Барак Обама. Прес секретарот Џош Ернст, на прашањето за намерата на Трамп да постави специјален обвинител, за спорните мејлови на Клинтон, изјави ...

Хилари не можела да престане да плаче, криви и биле Обама и ФБИ

Фактор - 10.11.2016

Ед Клајн, политичкиот аналитичар, тврди дека Хилари Клинтон штом ги дознала резултатите со кои ги губи изборите од Доналд Трамп не можела да сопре да плаче. Таа на своите најблиски луѓе им открила дека за поразот го обвинува американскиот ...

Хашим Тачи: Засекогаш ќе му останеме приврзани на саканото семејство Клинтон

МКД - 09.11.2016

Косовскиот претседател Хашим Тачи му ја честиташе денес на Доналд Трамп победата на американските претседателски избори и оцени дека постојаното пријателство на САД и Косово се основа за продлабочување на односите.

Дописник на грчки медиум од САД изјави дека изборите се личен пораз на семејството Клинтон

+инфо - 09.11.2016

Игнатиу истакна дека Хилари Клинтон и нејзиниот тим не зеле предвид дека се развило движење против естаблишментот. За американскиот народ, семејството Клинтон се смета за корумпирано, изјави дописникот на грчките медиуми во САД Михаил Игнатиу за ...

Клинтон: Жалам што не победив, се надевам дека Трампќе иде успешен претседател

+инфо - 09.11.2016

Жалам што не победив, но горда сум на прекрасната кампања, рече прв пат по поразот на изборите за претседател на САД, кандидатката на демократите. Се надевам дека Доналд Трамп ќе биде успешен претсдател на Американците.

Клинтон: Жалам што не победив, се надевам дека Трамп ќе биде успешен претседател

+инфо - 09.11.2016

Жалам што не победив, но горда сум на прекрасната кампања, рече прв пат по поразот на изборите за претседател на САД, кандидатката на демократите. Се надевам дека Доналд Трамп ќе биде успешен претсдател на Американците.

Клинтон: Ова е многу болно и ќе биде уште долго време

Фокус - 09.11.2016

По поразот на претседателските избори во САД, разочарана и со солзи во очите, демократката Хилари Клинтон се обрати пред јавноста. -Жал ми е што не победивме на овие избори, жалам за вредностите што ги делевме и визиите што ги имавме.

Дописник на грчки медиуми од САД изјави дека изборите се личен пораз на семејството Клинтон

Сител - 09.11.2016

За американскиот народ, семејството Клинтон се смета за корумпирано, изјави дописникот на грчките медиуми во САД Михаил Игнатиу за радиото на грчката државна новинска агенција АНА-МПА „Практорио 104,9 ФМ“.

Заев јавно против новиот претседател на Америка: „Навивав за Демократите, се надевав дека Хилари ќе победи“ (ВИДЕО)

Курир - 09.11.2016

Лош ден за Зоран Заев. Во предвечерието на американските претседателски избори лидерот на СДСМ Зоран Заев јавно го соопшти својот став дека тој и неговата партија навиваат за победа на демократите, како и дека се надеваат на победа на Хилари Клинтон ...

Во СДСМ шокирани од поразот на Клинтон меѓусебно се демантираат

Курир - 09.11.2016

Заменичката на Зоран Заев, Радмила Шекеринска, со цел да го мотивира разлутеното членство, се служи со пример на изборите во САД и прави споредба со претстојните избори во Македонија. Имено, Шекеринска истакна дека иако анкетите покажувале дека ...

Прв говор на Клинтон после поразот: „Ова што се случи е болно и ќе нè боли и понатаму”

Точка - 09.11.2016

Кандидатката за претседател на американските демократи Хилари Клинтон го одржа својот прв говор откако изгуби на претседателските избори од Доналд Трамп. Иако говорот требало да почне во 10:30 часот по локално време, Клиндон доцнела повеќе од еден ...

Заев јавно против новиот претседател на Америка: „Навивав за Демократите, се надевав дека Хилари ќе победи“ (ВИДЕО)

Република - 09.11.2016

Лош ден за Зоран Заев. Во предвечерието на американските претседателски избори лидерот на СДСМ Зоран Заев јавно го соопшти својот став дека тој и неговата партија навиваат за победа на демократите, како и дека се надеваат на победа на Хилари Клинтон ...

Прв говор по поразот: Ова беше болно, а ќе ме боли уште долго време (Видео)

Република - 09.11.2016

– Се надевам дека тој ќе биде успешен претседател за сите Американци, жал ми што не победивме и не го добивме она за што долго се боревме. Поразот боли и ќе боли уште долго време. Ова го изјави Хилари Клинтон во говорот, откако ги загуби изборите за ...

Буш помладиот не гласал ниту за Трамп, ниту за Клинтон

Макфакс - 09.11.2016

Поранешниот американски републикански претседател Џорџ В. Буш (помладиот) и неговата сопруга Лора Буш не гласале во вторникот за ниеден од претседателски кандидати, пренесуваат тамошните медиуми.

Клинтон: Се надевам дека Трамп ќе биде успешен претседател за сите Американци (ВИДЕО)

Стандард - 09.11.2016

„Се надевам дека тој ќе биде успешен претседател за сите Американци“. Ова го изјави Хилари Клинтон во говорот, откако ги загуби изборите за претседател на САД. Говорот цел ден беше очекуван од светската јавност.

СДСМ шокирани од поразот на Клинтон, почнаа меѓусебно да се демантираат

Пулс24 - 09.11.2016

Заменичката на Зоран Заев, Радмила Шекеринска, со цел да го мотивира разлутеното членство, се служи со пример на изборите во САД и прави споредба со претстојните избори во Македонија. Имено, Шекеринска истакна дека иако анкетите покажувале дека ...

Прво јавно обраќање на Клинтон по поразот: „Жалам што не победив, ова е болно и ќе не’ боли понатаму

Канал 77 - 09.11.2016

Откако Џон Подеста, шефот на изборната кампања на кандидатот за претседател на САД, демократот Хилари Клинтон претпладнево информираше дека денеска таа нема има обраќање во јавноста, Клинтон штотуку одржа прес конференција, на која изрази надеж дека ...

Заев јавно против новиот претседател на Америка: „Навивав за Демократите, се надевав дека Хилари ќе победи“ (ВИДЕО)

Маркукуле - 09.11.2016

Заев беше гостин во 24 Анализа со Мишко Иванов на ТВ 24 Вести, а домаќинот го замоли да даде своја прогноза за изборите во Америка кои тукушто беа започнати. -Навиваме ние за демократите. Се надеваме дека Америка ќе има женски претседател, истакна ...

Дописник на грчки медиуми од САД изјави дека изборите се личен пораз на семејството Клинтон

Телевизија Нова - 09.11.2016

За американскиот народ, семејството Клинтон се смета за корумпирано, изјави дописникот на грчките медиуми во САД Михаил Игнатиу за радиото на грчката државна новинска агенција АНА-МПА „Практорио 104,9 ФМ“.

Во СДСМ шокирани од поразот на Клинтон меѓусебно се демантираат

Телевизија Нова - 09.11.2016

Заменичката на Зоран Заев, Радмила Шекеринска, со цел да го мотивира разлутеното членство, се служи со пример на изборите во САД и прави споредба со претстојните избори во Македонија. Имено, Шекеринска истакна дека иако анкетите покажувале дека ...

Политиката на Бил Клинтон кон Балканот

Телевизија Нова - 09.11.2016

Статуата на Бил Клинтон во Приштина веројатно најдобро зборува за неговата политика на Балканот и последиците кои тaa ги предизвикалa. Албанците го сакаат, Србите го мразат – ова е општиот впечаток кој може да се добие од ставовите на мнозинството ...

Раст на доларот и берзите по извештајот на ФБИ за Клинтон

Р.С.Европа - 08.11.2016

Светските берзи и американскиот долар забележаа скок по поволните вести за демократскиот кандидат Хилари Клинтон, ден пред претседателските избори, дека ФБИ не покренува обвинение против неа во врска со аферата со нејзиниот приватен имејл сервер.

Џорџ и Лора Буш ги оставиле своите гласачки ливчиња празни

МКД - 08.11.2016

Бившиот американски претседател Џорџ В. Буш и неговата сопруга Лора не гласале ниту за Доналд Трамп, кој му е сопартиец на Буш во Републиканската партија, ниту за демократката Хилари Клинтон.

Концерт на Мадона за поддршка на Хилари Клинтон

А1 On - 08.11.2016

Поп пејачката Мадона синоќа на изненадување одржа концерт во Њујорк на кој ја поддржа кандидатката на демократите за претседател на САД, Хилари Клинтон. Во придружба на двајца гитаристи Мадона која исто свиреше на акустична гитара отпеа некои од ...

Ад-хок концерт на Мадона за поддршка на Клинтон на улица во Њујорк

Сакам да кажам - 08.11.2016

Мадона отпеа неколку од нејзините најголеми хитови во понеделникот вечерта изненанадувајќи ги луѓето со концерт на отворено, како поддршка на демократскиот кандидат за претседател Хилари Клинтон.

Незапаметени редици пред избирачките места во САД

А1 On - 08.11.2016

Во првите неколку часа од почетокот на денешниот гласање на изборите во САД се бележат досега незапаметени редици пред гласачките места, што според американските медиуми, укажува дека излезноста на денешното изјаснување ќе биде многу висока.

Незапаметени редици пред избирачките места во САД

Курир - 08.11.2016

Во првите неколку часа од почетокот на денешниот гласање на изборите во САД се бележат досега незапаметени редици пред гласачките места, што според американските медиуми, укажува дека излезноста на денешното изјаснување ќе биде многу висока.

Незапаметени редици пред избирачките места во САД...

Н.Македонија - 08.11.2016

Незапаметени редици пред избирачките места во САД Во првите неколку часа од почетокот на денешниот гласање на изборите во САД се бележат досега незапаметени редици пред гласачките места, што според американските медиуми, укажува дека излезноста на ...

Раст на доларот и берзите

Канал5 - 08.11.2016

Светските берзи и американскиот долар забележаа скок по поволните вести за демократскиот кандидат Хилари Клинтон, ден пред претседателските избори, дека ФБИ не покренува обвинение против неа во врска со аферата со нејзиниот приватен имејл сервер.

Незапаметени редици пред избирачките места во САД

Сител - 08.11.2016

Во првите неколку часа од почетокот на денешниот гласање на изборите во САД се бележат досега незапаметени редици пред гласачките места, што според американските медиуми, укажува дека излезноста на денешното изјаснување ќе биде многу висока.

Челзи Клинтон ја платила венчавката од семејната фондација...

Н.Македонија - 08.11.2016

Челзи Клинтон ја платила венчавката од семејната фондација Челзи Клинтон искористила пари од семејната фондација за да ја плати својата венчавка, трошоците и даноците за подароци од своите родители, објавуваат Викиликс.

Клинтон гласаше со извици на симпатизерите: Госпоѓо претседателке!

Канал5 - 08.11.2016

Кандидатката на демократската партија за претседателка на САД Хилари Клинтон гласаше денеска во Њујорк, следена со извиците „Госпоѓо претседателке“ од 150 нејзини симпатизери. Хилари и Бил Клинтон гласаа во училиште во близина на нивната куќа - ...

Хилари Клинтон - Кандидатка на Демократите - Профил и програма

Вест - 08.11.2016

Хилари Родам Клинтон сериозно покажала интерес за политика во 1965 година, кога се запишала да студира политика и психологија, па се префрлила на Универзитетот Јејл на правни студии. "Може ли еден човек да има конзервативни сфаќања, но во срцето да ...

Американска политичарка предупредува: Доколку Хилари победи - ќе започне војна со Русија.

Точка - 08.11.2016

Доколку кандидатот на демократите, Хилари Клинтон, стане претседател на САД, ќе не воведе во војна со Русија, тврди кандидатката на "Зелените" за претседателка на САД, Џил Стајн. "На овие избори не гласаме само за каков свет сакаме и дали истиот ќе ...

Да се биде или не!? Незапаметени редици пред избирачките места во САД

Локално - 08.11.2016

Во првите неколку часа од почетокот на денешниот гласање на изборите во САД се бележат досега незапаметени редици пред гласачките места, што според американските медиуми, укажува дека излезноста на денешното изјаснување ќе биде многу висока.

Руски астролог го соопшти името на следниот американски претседател

Локално - 08.11.2016

Во декември пред Хилари Клинтон можат да се појават проблеми, прогнозира Светлана Драган Рускиот астролог Светлана Драган откри кој ќе триумфира на претседателските избори во САД.Според експертот, во главното фотелја во Белата куќа ќе седне Хиалри ...

Незапаметени редици пред избирачките места во САД

Вечер - 08.11.2016

Во првите неколку часа од почетокот на денешниот гласање на изборите во САД се бележат досега незапаметени редици пред гласачките места, што според американските медиуми, укажува дека излезноста на денешното изјаснување ќе биде многу висока Во ...

Џорџ Буш и сопругата Лора не гласале!

Република - 08.11.2016

Поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш и поранешната прва дама Лора не гласале, туку ги оставиле гласачките ливчиња празни. Тие својот глас не го дале ниту за Доналд Трамп, кој му е сопартиец на Буш во Републиканската партија, ниту за ...

ФОТО: Хилари го даде својот глас - ќе биде ли првата жена претседател на САД?

Press24 - 08.11.2016

Хилари Клинтон пристигна во гласачкото место во Њујорк, заедно со својот сопруг, за да го даде својот глас. Ако таа победи ќе се случи пресврт во Америка со оглед на тоа дека Хилари ќе биде првата жена претседател на ...

Сноуден ги разби теориите на заговор дека ФБИ ја фаворизира Хилари

Фактор - 08.11.2016

Едвард Сноуден им се спротистави на републиканците кои се дел од кампањата на Доналд Трамп. Тие тврдеа дека постои заговор од Џејмс Коми, директорот на ФБИ кој ја напуштил истрагата за новооткриените 650 илјади мејлови поврзани со Хилари Клинтон во ...

Клинтон куртули од ФБИ - берзите и доларот скокнаа

Фактор - 08.11.2016

Aмериканскиот долар и светските берзи имаат раст по поволните вести за демократскиот кандидат Хилари Клинтон. Берзата во САД, Европа и Азија забележа пораст. Ова се случи ден пред претседателските избори, дека ФБИ не покренува обвинение против неа ...

Одлично видео за кампањата на Хилари Клинтон (видео)

Република - 08.11.2016

Екипата на Хилари Клинтон подготви неверојатно видео направено во авионот со која патува кампањата за Демократската партија за овие избори. Всушност станува збор за „смрзната сцена“ низ која се движи камерата, се додека не дојде до Клинтон.

Хилари и Бил Клинтон гласаа во Њујорк (видео)

Република - 08.11.2016

Хилари Клинтон, кандидатката на Демократската партија за 45-ти претседател на САД, гласаше во Њујорк придружувана од нејзиниот сопруг поранешниот американски претседател Бил Клинтон. На снимката што ја емитуваше телевизијата CNN, пред избирачкото ...

Ева Рас се допишува со Хилари Клинтон, ама не би ја гласала

Република - 08.11.2016

На прашање за кого би гласала на актуелните претседателски избори во САД, српската актерка Ева Рас вели: -Се допишувам со семејството Клинтон и со Хилари исто така. Но не сум Американка и не можам од Србија да влијаам на американските избори.

Што мислеа Хилари и Бил Клинтон во 1993 за можноста за жена-претседател (видео)

Република - 08.11.2016

САД вечерва може да ја добие првата претседателка, откако со Белата Куќа управуваа 43 мажи. Еден од нив, Бил Клинтон, со својата сопруга хилари, пред повеќе од 20 години ја коментираа можноста „лидерот на слободниот свет“ да биде жена.

Незапаметени редици пред избирачките места во САД

Телевизија Нова - 08.11.2016

Во првите неколку часа од почетокот на денешниот гласање на изборите во САД се бележат досега незапаметени редици пред гласачките места, што според американските медиуми, укажува дека излезноста на денешното изјаснување ќе биде многу висока.

Незапаметени редици пред избирачките места во САД

Либертас - 08.11.2016

Во првите неколку часа од почетокот на денешниот гласање на изборите во САД се бележат досега незапаметени редици пред гласачките места, што според американските медиуми, укажува дека излезноста на денешното изјаснување ќе биде многу висока.

Купувајте ДОЛАРИ: Раст на доларот и берзите!

Exclusive.mk - 08.11.2016

Светските берзи и американскиот долар забележаа скок по поволните вести за демократскиот кандидат Хилари Клинтон, ден пред претседателските избори, дека ФБИ не покренува обвинение против неа во врска со аферата со нејзиниот приватен имејл сервер.

Нема обвинение против Хилари Клинтон

Телма - 07.11.2016

На Хилари Клинтон не и се заканува обвинение. На само 36 часа пред изборите во САД, Американското федерално биро соопшти дека таа не сторила кривично дело кога користела приватен сервер за електронските пораки додека била државна секретарка.

ФБИ: Нема докази за криминал во електронските пораки на Клинтон

Глас на Америка - 07.11.2016

По евалуацијата, не ги променивме заклучоците од јули годинава што се однесува до секретарката Клинтон, се вели во писмото на директорот Џејмс Коми Директорот на Федералното истражно биро Џејмс Коми, во писмо до Конгресот, наведе дека по најновата ...

Рекорден број регистрирани гласачи на изборите во САД

Телма - 07.11.2016

Повеќе од 200 милиони гласачи се регистрирани за гласање на изборите кои треба да го одредат идниот американски претседател. Ова е рекорден број гласачи регистрирани до сега. За споредба, на изборите пред четири години, регистрирани беа нешто повеќе ...

ФБИ: Нема обвинение против Хилари Клинтон

24 Вести - 07.11.2016

Американското Федерално истражно биро ја отстрани заканата на кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи дека не сторила кривично дело кога користела приватен сервер за имејл пораките додкеа била државна секретарка и дека не и се заканува ...

Скокнаа акциите по соопштението на ФБИ за Клинтон

Глас на Америка - 07.11.2016

Берзата во САД, Европа и Азија забележа пораст откако ФБИ изјави дека нема причина за кривично гонење на претседателската кандидатка Хилари Клинтон. Исплашени од можноста републиканскиот кандидат Доналд Трамп да влезе во Белата куќа, инвеститорите ...

ФБИ: Нема обвинение за мејловите на Клинтон

Нова ТВ - 07.11.2016

Федералното истражно биро (ФБИ) на помалку од 36 часа од претседателските избори во САД ја отстрани заканата која лебдеше над кандидатката на демократите Хилари Клинтон и објави дека не направила кривично дело со тоа што ја користела приватната ...

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон

Алсат-М - 07.11.2016

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани заканата што лебдеше над кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи дека таа не сторила кривично дело кога користелаи приватен сервер ...

Хилари Клинтон може да здивне со олеснување

Deutsche Welle - 07.11.2016

Најновото соопштение на директорот на ФБИ во врска со истрагата околу имејлите на Клинтон, му го одзема главниот аргумент на нејзиниот ривал Доналд Трамп Десет дена по првото писмо со кое директорот на ФБИ ја разбранува претседателската изборна ...

Трамп: Нашиот гангстерски систем ја штити Хилари Клинтон

Алсат-М - 07.11.2016

Откако ФБИ вчера се огласи со соопштение дека против кандидатката за претседател на САД, од редовите на демократите, Хилари Клинтон, нема да има обвинение, реагираше кандидатот на републиканците, Доналд Трамп.

Младите Американци се попретпазливи кон Хилари Клинтон отколку што беа кон Обама

МКД - 07.11.2016

Една од најинтересните работи во САД непосредно пред овие претседателски избори е што гледано наназад, на последните неколку изборни циклуси се зголеми процентот на младите луѓе што излегуваат на гласање, смета Ричард Вајк, директор во американскиот ...

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон

+инфо - 07.11.2016

Американското Федерално истражно биро објави дека Хилари Клинтон не сторила кривично дело кога користела приватен сервер за имејл пораките. Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани ...

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон

Идивиди - 07.11.2016

Вашингтон, 7 ноември 2016 (МИА) - Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани заканата што лебдеше над кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи дека таа не сторила кривично ...

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

ТВ21 - 07.11.2016

Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, Доналд Трамп, пред утрешните претседателски избори во САД.

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

А1 On - 07.11.2016

Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, Доналд Трамп, пред утрешните претседателски избори во САД.

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

+инфо - 07.11.2016

Букмејкерите се многу поубедени во победата на Клинтон, нејзините шанси за победа ги проценуваат на над 80 отсто. Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на ...

Дилема во САД: Ако Клинтон победи, Бил ќе биде прв господин или поранешен претседател

А1 On - 07.11.2016

Ако Хилари Клинтон утре биде избрана за претседател на САД, Америка ќе мора итно да најде начин како да го ословува поранешниот претседател Бил Клинтон, пренесува Хина. Ваков случај до сега не е запишан во историјата на Америка, со оглед на тоа што ...

Дилема во САД: Ако Клинтон победи, Бил ќе биде прв господин или поранешен претседател

+инфо - 07.11.2016

Бил Клинтон (70) беше претседател од 1993 до 2001 година, а кога еднаш сте биле на чело на државата, титулата претседател ја имате доживотно. Ако Хилари Клинтон утре биде избрана за претседател на САД, Америка ќе мора итно да најде начин како да го ...

На Клинтон анкетите ѝ даваат 5% предност, а обложувалниците 80% шанси за победа

Капитал - 07.11.2016

Последното истражување на мислењето на јавноста пред изборите во САД што ќе се одржат утре (8 ноември), спроведено од институтот Ипсос, ѝ дава предност од 5% на кандидатката на Демократската партија, Хилари Клинтон, пред републиканецот Доналд Трамп.

Дилема во САД: Ако Клинтон победи, Бил ќе биде прв господин или поранешен претседател

Идивиди - 07.11.2016

Вашингтон, 7 ноември 2016 (МИА) - Ако Хилари Клинтон утре биде избрана за претседател на САД, Америка ќе мора итно да најде начин како да го ословува поранешниот претседател Бил Клинтон, пренесува Хина.

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон...

Н.Македонија - 07.11.2016

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани заканата што лебдеше над кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи ...

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон

Сител - 07.11.2016

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани заканата што лебдеше над кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи дека таа не сторила кривично дело кога користелаи приватен сервер ...

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон

Алфа - 07.11.2016

- Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани заканата што лебдеше над кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи дека таа не сторила кривично дело Американското Федерално ...

Голем пресврт во аферата со мејловите на Хилари: ФБИ тврди дека нема криминал

Точка - 07.11.2016

Агентите на американското федерално истражно биро не пронашле докази кои што укажуваат на криминално работење во новите мејлови пронајдени на серверите на Хилари Клинтон. Ова во специјалното писмо испратено до членовите на американскиот Конгрес го ...

ФБИ се огласи: Нема ништо криминално во мејловите на Клинтон

Канал5 - 07.11.2016

Федералното истражно биро не нашло „ништо криминално“ во купчињата мејлови на Хилари Клинтон, потврди шефот на агенцијата Џејмс Коми. Во писмо упатено до членовите на конгресот, Коми истакна дека ФБИ завршиле со разгледувањето и дека ништо не го ...

ФБИ ЈА ОТСТРАНИ ЗАКАНАТА: Нема обвинение против Хилари Клинтон

Телеграф - 07.11.2016

Таа не сторила кривично дело кога користела и приватен сервер за електронските пораки додека била државна секретарка и не ѝ се заканува обвинение, велат од ФБИ Американското федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во ...

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто...

Н.Македонија - 07.11.2016

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, ...

Дилема во САД: Ако Клинтон победи, Бил ќе биде прв господин или поранешен претседател?

Курир - 07.11.2016

Ако Хилари Клинтон утре биде избрана за претседател на САД, Америка ќе мора итно да најде начин како да го ословува поранешниот претседател Бил Клинтон, пренесува Хина. Ваков случај до сега не е запишан во историјата на Америка, со оглед на тоа што ...

Дилема во САД: Ако Клинтон победи, Бил ќе биде прв господин или поранешен претседател...

Н.Македонија - 07.11.2016

Дилема во САД: Ако Клинтон победи, Бил ќе биде прв господин или поранешен претседател Ако Хилари Клинтон утре биде избрана за претседател на САД, Америка ќе мора итно да најде начин како да го ословува поранешниот претседател Бил Клинтон, пренесува ...

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

Сител - 07.11.2016

Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, Доналд Трамп, пред утрешните претседателски избори во САД.

Дилема во САД: Ако Клинтон победи, Бил ќе биде прв господин или поранешен претседател

Сител - 07.11.2016

Ако Хилари Клинтон утре биде избрана за претседател на САД, Америка ќе мора итно да најде начин како да го ословува поранешниот претседател Бил Клинтон, пренесува Хина. Ваков случај до сега не е запишан во историјата на Америка, со оглед на тоа што ...

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

Точка - 07.11.2016

Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, Доналд Трамп, пред утрешните претседателски избори во САД.

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

Алфа - 07.11.2016

Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, Доналд Трамп, пред утрешните претседателски избори во САД.

Прв господин, џентлмен или поранешен претседател: Ако Хилари победи на изборите во САД, што ќе биде Бил Клинтон?

Точка - 07.11.2016

Ако Хилари Клинтон стане нова претседателка на САД, Американците ќе мора да ја решат нивната нова „главоболка“ – како да го нарекуваат поранешниот претседател на САД и нејзиниот сопруг, Бил Клинтон.

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон

Локално - 07.11.2016

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани заканата што лебдеше над кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи дека таа не сторила кривично дело кога користелаи приватен сервер ...

DW: Хилари Клинтон може да здивне со олеснување

Локално - 07.11.2016

Најновото соопштение на директорот на ФБИ во врска со истрагата околу имејлите на Клинтон, му го одзема главниот аргумент на нејзиниот ривал Доналд Трамп, информира DW. Десет дена по првото писмо со кое директорот на ФБИ ја разбранува ...

FBI го затвори делото за електронската пошта на Клинтон

Актуелно24 - 07.11.2016

Во известувањето добиено во Конгресот на САД од директорот на Федералното биро за истраги (FBI) се наведува дека нема основа за кривично гонење на поранешната државна секретарка а сега претседателски кандидат на Демократската партија, Хилари ...

Доналд Трамп или Хилари Клинтон, ќе дознаеме наскоро

Вечер - 07.11.2016

На претседателските избори право на глас имаат 225 милиони Американци, а за кој од понудените кандидати ќе се одлучи мнозинството ќе знаеме уште утре Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност ...

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

Нетпрес - 07.11.2016

Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, Доналд Трамп, пред утрешните претседателски избори во САД.

Дилема во САД: Ако Клинтон победи, Бил ќе биде прв господин или поранешен претседател?

Press24 - 07.11.2016

Ако Хилари Клинтон утре биде избрана за претседател на САД, Америка ќе мора итно да најде начин како да го ословува поранешниот претседател Бил Клинтон, пренесува Хина. Ваков случај до сега не е запишан во историјата на Америка, со оглед на тоа што ...

ФБИ нема кривично да ја гони Хилари Клинтон

Стандард - 07.11.2016

Нема докази за злосторство во новата порција мејлови која бирото ја истражуваше. Во писмото на директорот на службата – Џејмс Коми до Конгресот, се вели дека нема основа за промена на заклучоците на бирото од јули, објави Си-Ен-Ен.

Кејн: ФБИ работи заедно со републиканците за да ја уништи Хилари Клинтон

Стандард - 07.11.2016

Според кандидатот за потпретседател на САД од Демократската партија, Тим Кејн, ФБИ и директорот, Џејмс Коми работат заедно со Републиканската партија, за да го уништат кандидатот за претседател од Демократската партија Хилари Клинтон, пренесе ...

Како ќе изгледаат првите сто дена на новиот претседател на САД?

Стандард - 07.11.2016

Изборите за претседател на САД се утре, но двајцата кандидати – Хилари Клинтон и Доналд Трамп – со месеци објаснуваат какви би биле нивните приоритети во првите 100 дена од нивното управување.

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон

Lider - 07.11.2016

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани заканата што лебдеше над кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи дека таа не сторила кривично дело кога користелаи приватен сервер ...

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

Lider - 07.11.2016

Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, Доналд Трамп, пред утрешните претседателски избори во САД.

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

Канал 77 - 07.11.2016

Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и’ дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, Доналд Трамп, во пресрет на утрешните претседателски ...

Дилема во САД: Ако Клинтон победи, Бил ќе биде прв господин или поранешен претседател

Lider - 07.11.2016

Ако Хилари Клинтон утре биде избрана за претседател на САД, Америка ќе мора итно да најде начин како да го ословува поранешниот претседател Бил Клинтон, пренесува Хина. Ваков случај до сега не е запишан во историјата на Америка, со оглед на тоа што ...

ФБИ ја отстрани заканата – нема обвинение против Хилари Клинтон

Телевизија Нова - 07.11.2016

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани заканата што лебдеше над кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи дека таа не сторила кривично дело кога користелаи приватен сервер ...

Според обложувалниците, шансите на Клинтон се 80 отсто

Телевизија Нова - 07.11.2016

Последното истражување на јавното мислење објавено од институтот Ипсос во петокот, и дава предност од само 5 процентни поени на демократката Хилари Клинтон пред кандидатот на републиканците, Доналд Трамп, пред утрешните претседателски избори во САД.

ФБИ ја отстрани заканата-нема обвинение против Хилари Клинтон

Либертас - 07.11.2016

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) само 36 часа пред претседателските избори во САД ја отстрани заканата што лебдеше над кандидатот на демократите Хилари Клинтон, објавувајќи дека таа не сторила кривично дело кога користелаи приватен сервер ...