TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Катастрофален старт на Фершпед Работнички

Вест - 15.11.2003

Кошарка -ФИБА куп, мажи ЦСУ Плоешти - Фершпед Работнички 60:46 (14:4; 15:14; 16:13; 15:15) Плоешти.- Сала"Олимпија". Гледачи: 2.500. Судии: Мазиќ (СЦГ) и Фолдхази (Унг) Плоешти: Хелчоју 3, Зијарто 10, Морариу, Алекс 7, Арнаутовиќ 6, Далетиќ 3, Апостол, Зековиќ 14, Хартман, Тоадер 17.

Дебакл на Кимико во Грција

Вест - 15.11.2003

ФИБА куп, жени Глифада - Кимико 79:60 (22:9; 21:19; 16:14; 20:18) Сала во Кукуш. Гледачи: 500. Судии: Кристодулу (Кип) и Бектеши (Алб) Глифада: Даглас 16, Калогиру, Лимоура, Волонаки 4, Скамнаки, Калтсиду 9, Стахтиари 21, Праса 6, Гарднер 23, Трифона.

Домашната мизерија пресликана и во Европа

Утрински - 15.11.2003

Македонскиот првак убедливо поразен од Плоешт во ФИБА купот Ако се суди според првиот настап во Романија против Плоешт во рамките на групата Б од Фиба купот и убедливиот пораз од 14 разлика, односно ако не се избега од фактот дека "шпедитерите" постигнаа само 46 коша за 40 минути, Фершпед Рабтнички ...

Порази на Ф. Работнички и Кимико, но се уште има шанси

Дневник - 15.11.2003

КОШАРКА - КУП ФИБА ЕВРОПА Фершпед Работнички и Кимико доживеаја порази во редовните кола од купот ФИБА Европа, но и двата тима имаат шанси за пласман во следната рунда. Единствениот наш машки претставник во еврокуповите, Фершпед Работнички, е поразен на гости од ЦСУ Асесофт Плоешти од Романија со ...

Кимико го доживеа третиот пораз

А1 - 14.11.2003

Македонскиот женски претставник во јужната конференција на ФИБА Купот, екипата на Кимико загуби во Атина, во меч од четвртото коло во групата „Ц“ и тоа од грчката екипа Глифада со 60:79. Ова е трет пораз на нашите девојки, кои според информациите го загубиле мечот поради очајната игра во првата ...

Фершпед Работнички загуби од Плоешти

А1 - 13.11.2003

Македонскиот првак Фершпед Работнички претрпте катастрофален пораз во првиот настап во Европа сезонава. Загуби со 60:46 од Плоешти во дуелот од „Б“ групата во јужната конференција од ФИБА Европа купот. Како илустрација за лошата игра нашиот шампион, податокот - во првото олувреме Работнички ...

Фершпед Работнички ја стартува годинешната евро-епизода

Вест - 13.11.2003

КОШАРКА - ФИБА ЕВРО КУП Годинешното деби на европската сцена, вечерва против романскиот Плоешти, македонскиот кошаркарски шампион ќе го почне со две цели: да се извлече поволен резултат (победа или мал пораз) и да се обели образот по скандалозниот пораз од Центар во домашното првенство.

"Шпедитерите" веруваат во успех против Плоешт

Утрински - 13.11.2003

Фершпед Работнички вечерва во Романија стартува во ФИБА купот Македонскиот шампион Фершпед Работнички, иако не се наоѓа во потребната натпреварувачка форма (во домашниот шампионат му се случија неколку порази, а капак на сў беше поразот во последното коло од Центар), верува дека вечерва во Романија ...

"Шпедитерите" против лидерот во Романија

Дневник - 13.11.2003

КОШАРКА - КУП ФИБА ЕВРОПА Најсилниот романски тим во моментов, екипа што е без меѓународно искуство, ЦСУ Плоешти, е првиот противник на нашиот Фершпед Работнички во купот ФИБА Европа. Дали нашиот кошаркарски шампион ќе победи на стартот во новото клупско натпреварување, ќе се знае по одигрувањето ...

Со Јовановски на победа во Романија

Дневник - 12.11.2003

УТРЕ Ф. РАБОТНИЧКИ СТАРТУВА ВО ФИБА ЕВРОПА КУПОТ Засилени со искусниот Дејан Јовановски, кој во моментов е без ангажман, кошаркарите на македонскиот првак Фершпед Работнички вчера изутрина отпатуваа за Плоешти (Романија), каде што против домашниот ЦСУ Плоешти утре (почеток 18 ч.

"Шпедитерите" сепак не се договорија со репрезентативно крило

Утрински - 11.11.2003

Завчера во КФМ пристигна сертификатот за Перо Блажевски од Португалија Завчера во канцеларијата на кошаркарската федерација на Македонија од Португалија пристигна сертификатот за некогашното репрезентативно крило Перо Блажевски, кој од неодамна настапува во професионалната лига на Косово.