TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судење на новинарот Зоран Божиновски

24 Вести - 10.11.2016

За денеска е закажано судење против новинарот Зоран Божиновски. Тој се товари за злосторничко здружување, шпионажа и за уцена. Претходниот месец по читањето на обвинението, судењето беше прекинато и одложено за денеска бидејќи Божиновски најмил нова ...

Божиновски го нарече судот лудница и доби 2.000 евра казна

24 Вести - 10.11.2016

Новинарот Зоран Божиновски доби 2000 евра казна поради непочитување на судот. Судијката Ленка Давитковска го казни во два наврата по илјада евра поради како што рече непримерно однесување во судницата.

Божиновски казнет со 2.000 евра: Ова е лудница, не е судница

Нова ТВ - 10.11.2016

Судот го казни новинарот Зоран Божиновски со 2.000 евра казна поради непочитување и непримерно однесување во судницата, за време на рочиштето во Основниот суд Скопје 1, на кое на Божиновски е обвинет за шпионажа, злосторничко здружување и уцена во ...

Казна од 2000 евра за Божиновски поради непочитување на судот

Алсат-М - 10.11.2016

Судот го казни новинарот Зоран Божиновски со 2000 евра поради непочитување и непримерно однесување во судницата. Зоран Божиновски долго ја објаснуваше својата одбрана и воедно посочи дека случајот за кој го теретат е по нарачка на екс премиерот ...

Божиновски тврди дека Минчо Јорданов му дал доброволно 30.500 евра, на 9 декември ќе се соочат во судница

Правдико - 10.11.2016

Сметам дека предметот против мене е политички прогон, нарачан од Никола Груевски, креатори се Сашо Мијалков и Тони Јакимовски, лица кои се осомничени и обвинети за најтешки дела против Република Македонија.

Божиновски тврди дека Минчо Јорданов доброволно му дал 30.500 евра

Кајгана - 10.11.2016

„Сметам дека предметот против мене е политички прогон, нарачан од Никола Груевски, креатори се Сашо Мијалков и Тони Јакимовски, лица кои се осомничени и обвинети за најтешки дела против Република Македонија“, ова е дел од одбраната на новинарот ...

Божиновски казнет со 2000 евра за непочитување на судот

ТВ21 - 10.11.2016

Судијката на Кривичен суд, Ленка Давитковска го казни го казни новинарт Зоран Божиновски со 2.000 евра за непочитување на судот. „Не илјада, туку 610.000 евра казнете ме. Јас ќе си кажам сè што сметам дека е во моја одбрана.

Судење за новинарот Божиновски

ТВ21 - 10.11.2016

За денеска е закажано судење против новинарот Зоран Божиновски, кој се товари за злосторничко здружување, шпионажа и ...

Денеска продолжува судскиот процес против новинарот Зоран Божиновски

+инфо - 10.11.2016

Минатиот месец по читањето на обвинението, судењето беше прекинато и одложено за денеска бидејќи Божиновски најмил нова адвокатка. Денеска продолжува судскиот процес против новинарот Зоран Божиновски, кој се товари за злосторничко здружување, ...

Божиновски обвини дека Груевски и Мијалков го наместиле, Судот го казни со 2.000 евра

Фокус - 10.11.2016

Зоран Божиновски на денешното судење долго ја објаснуваше својата одбрана и посочи дека случајот за кој е обвинет е по нарачка на поранешниот премиер Никола Груевски и партијата ВМРО-ДПМНЕ, објави телевизија Алсат М .

Зборовите за кои Судот го казни Божиновски со 2.000 евра

Фокус - 10.11.2016

„Не ви одговара тоа што го зборувам. Гладни сте за пари. Ова е лудница, не е судница. На 12 декември ќе снема пари во вашиот банкомат.“ Зоран Божиновски со овие зборови и се обрати на судијката по што беше казнет со 2.000 евра за непочитување на ...

Кавги и казни во процесот против Божиновски

+инфо - 10.11.2016

Судијката Ленка Давитковска денеска го казни Божиновски со 2.000 евра за непочитување на судот. Не илјада, туку 610.000 евра казнете ме. Јас ќе си кажам се што сметам дека е во моја одбрана.

Божиновски тврди дека Минчо Јорданов му дал доброволно 30.500 евра, на 9-ти декември ќе се соочат во судница

Точка - 10.11.2016

Сметам дека предметот против мене е политички прогон, нарачан од Никола Груевски, креатори се Сашо Мијалков и Тони Јакимовски, лица кои се осомничени и обвинети за најтешки дела против Република Македонија.

ВУЛГАРЕН КОН СУДИJКАТА: Зоран Божиновски казнет со 2.000 евра за навреда на судот (ФОТО)

Телеграф - 10.11.2016

Не ви одговара тоа што го зборувам. Гладни сте за пари. Ова е лудница, не е судница. На 12 декември ќе снема пари во вашиот банкомат, рече Божиновски Новинарот Зоран Божиновски на денешната главна расправа беше казнет со парична казна од 2.000 евра ...

Божиновски од судот казнет со 2000 евра : “Знам дека не сакате да ме слушнете бидејќи сте гладни за пари, па казнете ...

Локално - 10.11.2016

Судот го казни новинарот Зоран Божиновски со 2000 евра поради непочитување и непримерно однесување во судницата. Зоран Божиновски долго ја објаснуваше својата одбрана и воедно посочи дека случајот за кој го теретат е по нарачка на екс премиерот ...

Судење на Зоран Божиновски

Локално - 10.11.2016

За денеска е закажано судење против Зоран Божиновски. Тој се товари за злосторничко здружување, шпионажа и за уцена. Претходниот месец по читањето на обвинението, судењето беше прекинато и одложено за денеска бидејќи Божиновски најмил нова адвокатка.

Зоран Божиновски го нарече судот „лудница“ и доби казна од 2.000 евра

Бриф - 10.11.2016

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, на денешното рочиште во случајот кој се води против него за шпионажа, уцена и за изнуда, е казнет со парична казна од 2.000 евра поради непочитување на судот и непримерно однесување.

Продолжува судењето на Зоран Божиновски

Фактор - 10.11.2016

Продолжува судскиот процес против новинарот Зоран Божиновски. Тој се товари за злосторничко здружување, шпионажа и за уцена. Минатиот месец по читањето на обвинението, судењето беше прекинато и одложено за денеска затоа што Божиновски најмил нова ...

Зоран Божиновски: Обвинет сум по нарачка на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 10.11.2016

Зоран Божиновски на денешното судење ја објаснуваше својата одбрана и посочи дека случајот за кој е обвинет е по нарачка на поранешниот премиер Никола Груевски и партијата ВМРО-ДПМНЕ, објави телевизија Алсат М.

За Божиновски судот е злосторничко здружување, „заработи“ казна од 2.000 евра

Фактор - 10.11.2016

Поради навреди кажани денеска во судот, новинарот Зоран Божиновски е казнет со 2.000 евра. „Не ви одговара тоа што го зборувам. Гладни сте за пари. Ова е лудница, не е судница. На 12 декември ќе снема пари во вашиот банкомат“ - рече тој.

Божиновски казнет од судот со 2000 евра зошто се бранел напаѓајќи политичари

Позитив.мк - 10.11.2016

Кривичниот суд го казни Зоран Божиновски, осомничен во случајот Шпиун во издвоена постапка, со 2000 евра поради непочитување на судот и непримерно однесување. Божиновски кој имаше свој веб сајт на кој објавуваше наводни скандали и пикантни ...

Зоран Божиновски денеска седнува на обвинителна клупа

Press24 - 10.11.2016

Судењето на Зоран Божиновски беше одложено, бидејќи тој најмил нов адвокат. По барање на новата адвокатка, судењето се прекина на минатото рочиште и беше побарано да продолжи на 10 ноември, за таа да направи увид во предметот, и да ја подготви ...

Судење на новинарот Зоран Божиновски

МРТ - 10.11.2016

Божиновски се товари за злосторничко здружување, шпионажа и за уцена. Судење на новинарот Зоран Божиновски за денеска е закажано во скопскиот Кривичен суд. Тој се товари за злосторничко здружување, шпионажа и за уцена.

Судење на Божиновски за злосторничко здружување

МРТ - 10.11.2016

Божиновски денеска беше сослушан. Тој изјави дека станува збор за политички монтиран случај, во кој не постојат докази. Судење на новинарот Зоран Божиновски во скопскиот Кривичен суд. Тој се товари за злосторничко здружување, шпионажа и за уцена.

Зоран Божиновски го нарече судот „лудница“ и доби казна од 2.000 евра

Мета - 10.11.2016

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, на денешното рочиште во случајот кој се води против него за шпионажа, уцена и за изнуда, е казнет со парична казна од 2.000 евра поради непочитување на судот и непримерно однесување.

Божиновски: Против мене се води политички монтиран процес

МРТ - 10.11.2016

Судење на новинарот Зоран Божиновски во скопскиот Кривичен суд. Тој се товари за злосторничко здружување, шпионажа и за уцена. Изјави дека станува збор за политички монтиран случај, во кој не постојат докази.

Божиновски тврди дека Минчо Јорданов му дал доброволно 30.500 евра, на 9 декември ќе се соочат во судница

Макфакс - 10.11.2016

Сметам дека предметот против мене е политички прогон, нарачан од Никола Груевски, креатори се Сашо Мијалков и Тони Јакимовски, лица кои се осомничени и обвинети за најтешки дела против Република Македонија.

Зоран Божиновски: Предметот против мене е политички прогон

еМагазин - 10.11.2016

Сметам дека предметот против мене е политички прогон, нарачан од Никола Груевски, креатори се Сашо Мијалков и Тони Јакимовски, лица кои се осомничени и обвинети за најтешки дела против Република Македонија.

Кавги и казни во процесот против Божиновски

Канал 77 - 10.11.2016

Не илјада, туку 610.000 евра казнете ме. Јас ќе си кажам се што сметам дека е во моја одбрана. Знам дека не сакате да ме слушнете бидејќи сте гладни за пари, па казнете ме. Ова е само дел од денешната караница на обвинетиот новинар од Куманово, ...

Зоран Божиновски денеска седнува на обвинителната клупа

Телевизија Нова - 10.11.2016

Судењето на Зоран Божиновски беше одложено, бидејќи најмил нов адвокат. По барање на новата адвокатка, судењето се прекина на минатото рочиште и беше побарано да продолжи на 10 ноември, за таа да направи увид во предметот, и да ја подготви својата ...

Зоран Божиновски го нарече судот „лудница“ и доби казна од 2.000 евра

Либертас - 10.11.2016

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, на денешното рочиште во случајот кој се води против него за шпионажа, уцена и за изнуда, е казнет со парична казна од 2.000 евра поради непочитување на судот и непримерно однесување.

Продолжува судењето против новинарот Зоран Божиновски

Либертас - 10.11.2016

Денеска продолжува судскиот процес против новинарот Зоран Божиновски, кој се товари за злосторничко здружување, шпионажа и за уцена. Минатиот месец по читањето на обвинението, судењето беше прекинато и одложено за денеска бидејќи Божиновски најмил ...

IN MEMORIAM: Почина Благоја Божиновски, долгогодишен снимател во МТВ

МРТ - 09.11.2016

Поголем дел од работниот век помина и со новинарите во информативната програма. Почина Благоја Божиновски, снимател во Македонската телевизија. Во 39-годишното работно искуство во јавниот сервис, учествуваше во проектите Одбрана, Армија, Мир, Знање- ...

БОЖИНОВСКИ: Се докажа дека „шарените“ се производ на СДСМ

Телеграф - 07.11.2016

Иако првичната идеја беше тоа да биде граѓанско движење кое е незадоволно од одлуката на претседателот Иванов, веднаш беше „киднапирано“ од страна на СДСМ, смета Божиновски Кандидатските листи покажуваат дека Зоран Заев е помирен со пораз и дека му ...

Се докажа дека „шарените" се производ на СДСМ

Вечер - 07.11.2016

Според него, посебен коментар на изборните листи на СДСМ заслужува кандидатурата на водачите на т.н. „Шарена револуција" кои добија високи позиции. Тоа само докажува дека „шарените" се класичен производ на СДСМ Кандидатските листи покажуваат дека ...