TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов земјотрес во Нов Зеланд

Вест - 09.10.2011

Велингтон - Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтер утрото повторно го потресе новозеландскиот град Крајстчерч, каде во саботата имаше серија од полесни потреси.

Нов силен земјотрес во крастчерч

Телма - 09.10.2011

Земјотрес со магнитуда од 5,5 степени според Рихтер утринава повторно го потресе новозеландскиот град Крајстчерч, каде вчера имаше серија од полесни потреси, пренесоа светските агенции.

Силен земјотрес повторно го потресе градот Крајстчерч во Нов Зеланд

Алфа - 09.10.2011

Земјотрес со магнитуда од 5,5 степени според Рихтер утринава повторно го потресе новозеландскиот град Крајстчерч, каде вчера имаше серија од полесни потреси, пренесоа светските агенции.

Силен земјотрес повторно го стресе градот Крајстчрч во Нов Зеланд

+инфо - 09.10.2011

Земјотрес со јачина од 5,5 степени по Рихтер денеска повторно го стресе новозеландскиот град Крајстчрч, каде вчера имаше серија од полесни потреси, пренесоа светските агенции.

Два земјотреси регистрирани во Бугарија

Сител - 09.10.2011

Во Бугарија се регистрирани два послаби земјотреси, првиот со епицентар во Софија, а другиот во јужниот дел на земјата, во Тополовград, а податоци за евентална причинета материјална штета нема.

Земјотрес во Нов Зеланд

Точка - 09.10.2011

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала повторно го погоди градот Крајстчрч на Нов Зеланд, кој веќе претрпе големи штети од претходниот потрес на почетокот на годината.

Два земјотреси регистрирани во Бугарија

Точка - 09.10.2011

Во Бугарија се регистрирани два послаби земјотреси, првиот со епицентар во Софија, а другиот во јужниот дел на земјата, во Тополовград, а податоци за евентална причинета материјална штета нема.

Два земјотреси регистрирани во Бугарија

Нетпрес - 09.10.2011

Во Бугарија се регистрирани два послаби земјотреси, првиот со епицентар во Софија, а другиот во јужниот дел на земјата, во Тополовград, а податоци за евентална причинета материјална штета нема.

Повторно земјотрес во Крајстчерч, Нов Зеланд

Курир - 09.10.2011

По вчерашната серија од полесни потреси, земјотрес со магнитуда од 4,7 степени според Рихтер утринава повторно го потресе новозеландскиот град Крајстчерч.

Земјотрес во Нов Зеланд

Нетпрес - 09.10.2011

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала повторно го погоди градот Крајстчрч на Нов Зеланд, кој веќе претрпе големи штети од претходниот потрес на почетокот на годината.

Крајстчрч повторно се тресе

Sky - 09.10.2011

Крајстчрч градот кој во септември минатата година беше погодено со силен земјотрес повторно се тресе. Земјотрес со јачина од 4.7 степени според Рихтеровата скала денеска забележале ново-зелнадските ...

Два земјотреса во Бугарија

Sky - 09.10.2011

Денес во Бугарија се почусвуваа два послаби земјотреса. Едниот во близина на бугарската престолнина Софија, додека другиот во близина на градот Тополовград.

Земјотрес од 4 - 5 степени во Валандово

Р.С.Европа - 07.10.2011

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени е почувствуван денеска во Валандово. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно - математичкиот факултет, земјотресот потекнува од ...

Почувствуван земјотрес во Валандово, Гевгелија, Струмица и Берово

Вест - 07.10.2011

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени е почувствуван денеска во Валандово. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно - математичкиот факултет, земјотресот потекнува од ...

Почувствуван земјотрес во Валандово, Гевгелија, Струмица и Берово

Утрински - 07.10.2011

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени е почувствуван денеска во Валандово. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно - математичкиот факултет, земјотресот потекнува од ...

Нов земјотрес во валандовско

Кајгана - 07.10.2011

Нов земјотрес со јачина од 4-5 степени според Европската макросеизмичка скала е почуствуван во валандовско, информираат од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Пак земјотрес во Валандовско

+инфо - 07.10.2011

Земјотрес со јачина од 4-5 степени според Европската макросеизмичка скала е почуствуван во Валандовско попладнево, информираат од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во ...

Почувствуван земјотрес во Валандово, Гевгелија, Струмица и Берово

Сител - 07.10.2011

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени е почувствуван денеска во Валандово. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно - математичкиот факултет, земјотресот потекнува од ...

Земјотрес во Валандово, Гевгелија, Струмица и Берово

Точка - 07.10.2011

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени е почувствуван во Валандово, додека во Гевгелија, Струмица и Берово потресот е почувствуван со интензитет од три степени според Европската ...

Земјотрес во Валандово, Гевгелија, Струмица и Берово

Нетпрес - 07.10.2011

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени е почувствуван во Валандово, додека во Гевгелија, Струмица и Берово потресот е почувствуван со интензитет од три степени според Европската ...

Во валандовско повторно земјотрес

Sky - 07.10.2011

Нов земјотрес со јачина од 4-5 степени според Европската макросеизмичка скала е почуствуван во валандовско, информираат од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Повторно земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Курир - 07.10.2011

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени е почувствуван денеска во Валандово. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно - математичкиот факултет, земјотресот потекнува од ...

Нов земјотрес повторно ја стресе југоисточна Македонија

Press24 - 07.10.2011

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени е почувствуван денеска во Валандово. Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно - математичкиот факултет, земјотресот потекнува од ...

Уште еден земјотрес во Валандово

Inpress - 07.10.2011

Скопје, 7. октомври 2011 (ИНПРЕС) Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет во Скопје, во 14:33 часот регистрираа земјотрес на околу 130 километри југоисточно од ...

Два земјотреса во Валандово и во Гевгелија

Вест - 06.10.2011

Првиот земјотрес е регистриран во 3.55, а вториот во 3.58 часот Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, изутринава регистрираа два земјотреса на ...

Почувствувани два земјотреса во Валандово и во Гевгелија

Телма - 06.10.2011

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, изутринава регистрираа два земјотреса на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од ...

Регистрирани два земјотреса во Валандово и во Гевгелија

Утрински - 06.10.2011

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, изутринава регистрираа два земјотреса на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од ...

Регистрирани два земјотреса во Валандово и во Гевгелија

Алфа - 06.10.2011

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, изутринава регистрираа два земјотреса на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од ...

Земјотрес од 3,5 степени по Рихтер во Валандовско

Дневник - 06.10.2011

Земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала, изутрината во 3:55 часот е почуствуван во Јужна Македонија и Северна Грција.

ОБНОВЕНО: Два земјотреса изутрината ја тресеа јужна Македонија

Дневник - 06.10.2011

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, изутринава регистрираа два земјотреса на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од ...

Земјотреси во јужниот дел на Македонија

БркајРабота - 06.10.2011

Првиот земјотрес се случил во 03 часот и 55 минути и според досегашните податоци, е почуствуван во Валандово со интензитет од четири-пет степени и во Гевгелија со интензитет од три-четири степени ...

Земјотрес во Валандовско и Гевгелиско

Идивиди - 06.10.2011

Скопје, 6 октомври 2011 (МИА) - Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, изутринава регистрираа два земјотреса на растојание од 100 километри ...

Утринава земјотреси ги тресеа Гевгелија и Валандово

+инфо - 06.10.2011

Два земјотреси утринава околу 4 часот ги погодија Гевгелија и Валандово, а според Сеизмолошката опсерваторија при ПМФ во Скопје, епицентарот на земјотресите бил на 100 километри југоисточно од ...

Регистрирани два земјотреса во Валандово и во Гевгелија

Сител - 06.10.2011

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, изутринава регистрираа два земјотреса на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од ...

Утрово земјотрес ги вознемири валандовчани

Канал5 - 06.10.2011

Земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала изутрината во 3:55 часот е почувствуван во јужиот дел на Македонија и северниот дел од Грција.

Регистрирани два земјотреса во Валандово и Гевгелија

Точка - 06.10.2011

Утрово се регистрирани два земјотреси на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од валандовското епицентрално подрачје.

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Точка - 06.10.2011

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала, денеска го погоди северниот дел на Аргентина, а засега нема извештај за евентуални жртви или материјална штета.

Земјотреси во јужниот дел на Македонија

Курир - 06.10.2011

Утрово регистрирани се два земјотреса на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од валандовското епицентрално подрачје.

Регистрирани два земјотреса во Валандово и Гевгелија

Нетпрес - 06.10.2011

Утрово се регистрирани два земјотреси на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од валандовското епицентрално подрачје.

Земјотреси во јужна Македонија

Sky - 06.10.2011

2 земјотреса беа регистрирани на 100 км оддалеченост од Скопје во валандовскиот регион. Првиот земјотрес бил забележан во 03 часот и 55 минути со јачина од 5 степени во Валандовскиот регион и со ...

Земјотреси го тресеа југот на земјава

Press24 - 06.10.2011

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, изутринава регистрираа два земјотреса на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од ...

Два последователни земјотреса во Валандово и Гевгелија

Канал 77 - 06.10.2011

Два последователни земјотреса беа почуствувани утрово во Валандово и Гевгелија, информираат од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет.

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Нетпрес - 06.10.2011

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала, денеска го погоди северниот дел на Аргентина, а засега нема извештај за евентуални жртви или материјална штета.

Два земјотреси во Валандово и Гевгелија

eReporter - 06.10.2011

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет во Скопје, со својата телеметриска мрежа на сеизмолошки станици во Охрид, Битола, Крушево и Валандово, денес, на ...

Два земјотреси во јужните делови на Македонија

Sky - 06.10.2011

Изутринава регистрираа два земјотреса на растојание од 100 километри југоисточно од Скопје, кои потекнуваат од валандовското епицентрално подрачје.

Земјотреси во Валандово и Гевгелија

Inpress - 06.10.2011

Скопје, 6. октомври 2011 (ИНПРЕС) Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно - математичкиот факултет во Скопје, регистрираа два земјотреси на растојание од 100 километри југоисточно од ...

Нов земјотрес регистриран кај јапонскиот остров Хоншу

Inpress - 06.10.2011

Токио, 6. октомври 2011 (ИНПРЕС) Земјотрес со интензитет од 4,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран крај брегот на јапонскиот остров Хоншу.

Умерен земјотрес регистриран во Романија

Сител - 04.10.2011

Умерен земјотрес со интензитет од 5,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран изутрината околу 5 часот и 40 минути по локално време во Вранча, во источниот дел на Романија, соопштија локалните ...

Умерен земјотрес регистриран во Романија

МРТ - 04.10.2011

Умерен земјотрес со интензитет од 5,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран изутрината околу 5 часот и 40 минути по локално време во Вранча, во источниот дел на Романија, соопштија локалните ...

Земјотрес во Романија, потресот почувствуван и во Бугарија

Точка - 04.10.2011

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен по Рихтеровата скала утринава е почувствуван во источниот дел на Романија, а според првите информации, нема жртви или материјална штета.

Земјотрес во Романија, потресот почувствуван и во Бугарија

Нетпрес - 04.10.2011

Земјотрес со интензитет од 5,1 степен по Рихтеровата скала утринава е почувствуван во источниот дел на Романија, а според првите информации, нема жртви или материјална штета.

Земјотрес од 4,8 степени во Романија

Inpress - 04.10.2011

Букурешт, 4. октомври 2011 (ИНПРЕС) Земјотрес со интензитет од 4,8 степени според Рихтеровата скала ја потресе Романија, соопштија од Европскиот сеизмолошки центар.