TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Белград тврди еден од осомничените терористи регистриран при влез од Македонија

24 Вести - 15.11.2015

Српското министерство за внатрешни работи тврди дека еден од осомничените терористи за масакрот во Париз бил регистриран на почетокот на октомври на граничниот премин Прешево.. Тој при влегувањето од Македонија, наводно барал барал азил.

Белград потврди дека еден од осомничените терористи бил регистриран при влез од Македонија

Макфакс - 15.11.2015

Министерството за внатрешни работи на Србија потврди во неделата дека еден од осомничените терористи за масакрот во Париз бил регистрирана на почетокот од октомври на граничниот премин Прешево, при влегување од Македонија, и оти барал азил.

ПОТВРДЕНО: Еден од терористите поминал низ Македонија во октомври (ФОТО)

Телеграф - 15.11.2015

Алмухамед влегол во Грција на 3 октомври, а преку Македонија во Србија влегол на 7 октомври. Регистриран е во центарот на Прешево каде формално побарал азил Еден од терористите што извршија напади во Париз, во кои загинаа повеќе од 120 лица, излегол ...

Еден од териростите во Париз минувал низ Македонија како мигрант

Кумановски м. - 15.11.2015

Како што пренесуваат медиумите дел од напаѓачите кои ги извршија грозоморните терористички напади во Франција, границата ја минале како мигранти движејќи се по целата балканска рута, минувајќи и низ Република Македонија.

Двајца од атентаторите во Париз како бегалци минале низ Македонија

Локално - 15.11.2015

И вториот осомничен за нападите во Париз најверојатно влегол во Европа преку Грција, изјавија грчки владини извори. Ќе мора да се утврди дали евентуално откриените документи за идентификација и податоци за отпечатоци се совпаѓаат со оние на ...

Ова е терористот кој ја поминал и Македонија, за да сее смрт во Париз

Република - 15.11.2015

Еден од терористите кој сееше смрт во Париз, ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, објави ексклузивно Блиц. Блиц прв во светот ја објави фотографијата и идентитетот на еден од осмината терористи кои ...

Еве го терористот што на 7 октомври влегол од Македонија во Србија, па заминал во Париз да сее смрт (ФОТО)

МКД - 15.11.2015

Еден од терористите што ги извршија синоќешните напади во Париз ја поминал целата балканска маршрута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, открива ексклузивно српски Блиц . Блиц објави и слика од пасошот на еден од осумте терористи што загинаа по ...

(ФОТО) Tерористот со сириски пасош поминал низ Грција, Македонија, Србија, Хрватска и Австрија

Репортер - 15.11.2015

Еден од терористите кој пукаше во Париз ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, открива српски Блиц, кој прв го објавува идентитетот на еден од учесниците во масакрот.

Белград: Еден од осомничените терористи во Париз бил регистриран при влез од Македонија

Кајгана - 15.11.2015

Министерството за внатрешни работи на Србија потврди дека еден од осомничените терористи за масакрот во Париз бил регистриран на почетокот од октомври на граничниот премин Прешево, при влегување од Македонија, и оти барал азил.

Сирискиот пасош му припаѓа на мигрант регистриран на Лезбос во октомври

Нова ТВ - 14.11.2015

Според информациите на францускиот весник Л Монд, се чини дека се потврдува тезата дека француската полиција нашла сириски пасош до телото на еден од терористите во Париз. Документот му припаѓал на мигрант кој бил регистриран на еден грчки остров во ...

Еден од бомбашите во Париз со сириски пасош поминал низ Грција во октомври!

МКД - 14.11.2015

Напаѓачот кај чие мртво тело беше пронајден сириски пасош поминал низ Грција во октомври, рече грчкиот заменик-министер за внатрешни работи Никос Тоскас за Ројтерс . „Сопственикот на пасошот поминал низ островот Лерос на 3 октомври 2015, каде што ...

СЕ КРИЕЛ КАКО БЕГАЛЕЦ: Еден од терористите поминал и низ Македонија? (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 14.11.2015

Според јавувањето на „Ројтерс“, терористот, кај кого е пронајден сириски пасош, пристигнал во Грција минатиот месец како бегалец, а од таму, следејќи ја балканската рута, се претпоставува дека патот го продолжил преку Македонија и Србија кон земјите ...

Напаѓачот со сириски пасош поминал низ Грција во октомври

А1 On - 14.11.2015

Грчкиот министер за внатрешни работи Никос Тоскас издаде соопштение во кое се наведува дека еден од напаѓачите во Париз, кај кого е пронајден сириски пасош, влегол во Грција преку островот Лерос во октомври.

Еден од терористите имал сириски пасош, во Европа пристигнал како мигрант преку Грција

Точка - 14.11.2015

Европа е на нозе, во Франција и натаму трае потерата по терористите, додека во Брисел масовно се вршат апсења. Како и што се очекуваше, по вчерашните крвави терористички напади во Франција, француските и останатите европски безбедносни служби се на ...

Еден од напаѓачите во Париз влегол во Европа преку Грција како бегалец?

+инфо - 14.11.2015

Сирискиот пасош што беше пронајден на телото на еден од напаѓачите во Париз му припаѓа на бегалец кој поминал низ Грција. - Имателот на сириски пасош пронајдено во близина на телото на еден од напаѓачите, поминал низ Грција во октомври.

СТРАВОТ ОД БЕГАЛЦИ ОПРАВДАН: Еден од напаѓачите во Париз поминал низ Грција во група со бегалци

Фактор - 14.11.2015

Осомничен за терористичките напади во Париз, кај кој е пронајден сиријски пасош, во октомври преминал низ Грција во група од неколку десетици мигранти. Личноста со сиријски пасоши која е осомничена за терористичките напади во Франција стигнала на 3 ...

Еден од терористите од Париз поминал од Грција

Канал5 - 14.11.2015

Пронајдениот сириски пасош на едно од местата на терористичките напади во Париз, припаѓа на лице кое поминало низ Грција – соопштува грчкиот министер за цивилна заштита. Поконкретно, според соопштението испратено до медиумите, сопственикот на ...

Сирискиот терорист од Париз бил во кампот на Лерос

Вечер - 14.11.2015

Тој го користел “Балканскиот коридор“ за да се префрли во Европа и да изведе терористички напад Сирискиот државјанин кој учествуваше во вчерашниот терористички напад во Париз го минал “Балканскиот коридор“ заедно со стотиците илјади бегалци од ...

Daily Express: Еден од париските бомбаши влегол во Европа преку Грција

Локално - 14.11.2015

Претставник на Владата на Грција откри дека еден од бомбашите во Париз влезгол во Европа како бегалец, соопштува Daily Express. Пасошот, откриен во близина на телото на еден од бомбашите, покажува дека тој пристигнал во Европа во грчкиот остров ...

Еден од терористите бил регистриран сириски бегалец во Грција

Република - 14.11.2015

Еден од терористите кои вчера го извршиија крвавиот масакр во Париз со себе имал сириски пасош. Неговото име е регистирирано во Грција на островот Лерос. Грчкиот министер за јавен ред Никос Тоскас потврди дека Сириецот бил заведен како бегалец на 3 ...

(ФОТО) Еден од париските терористи минал низ Македонија

Репортер - 14.11.2015

Сириски државјанин кој учествувал во вчерашниот терористички напад во Париз минал низ таканаречениот „Балкански коридор“, информираат француските телевизии. Тој, според нив, заедно со илјадниците бегалци од Грција минал низ Македонија, па преку ...

(ВИДЕО+ФОТО) БРИСЕЛ ПОД ОПСАДА: Први фотографии од апсењето на помагачите на терористите во Париз!

Репортер - 14.11.2015

Белгиска телевизиска станица објави дека полицијата извршила рација на три адреси во Molenbeek во, Брисел. Извори, тврдат дека тоа има некаква врска со нападите во Париз. Според овие извештаи, двајца од напаѓачите биле Белгијци, додека кај другите е ...

ГРЦИЈА ПОТВРДИ: Осомничениот за нападот во Париз поминал низ земјата, а најверојатно и низ Македонија!

Пулс24 - 14.11.2015

Пронајден пасош на локацијата каде што се случија грозоморните терористички напади во Париз е индикација за можна сириска врска со убивањето на невини цивили. Сопственикот на сирискиот пасош пронајден на местото на нападот е регистриран во Грчките ...

Еден од напаѓачите во Париз минал низ Македонија во октомври месец!

Пулс24 - 14.11.2015

Еден од напаѓачите во терористичкиот напад врз Париз минал низ Македонија во октомври месец, јавуваат странските весници. Еден од терористите кој вчера учествувал во терористичкиот напад на Париз во кој загинаа околу 160 луѓе, во октомври годинава ...

Еден од териростите во Париз минувал низ Македонија како мигрант

Орбис - 15.11.2015

Како што пренесуваат медиумите дел од напаѓачите кои ги извршија грозоморните терористички напади во Франција, границата ја минале како мигранти движејќи се по целата балканска рута, минувајќи и низ Република Македонија.

Дали париските атентатори минале и низ Македонија?

Фактор - 15.11.2015

Меѓу терористите кои вчера организираа напоредни атентаторски напади во Париз во кои загинаа 129 лица, а повеќе од 350 се повредени, има и лица кои во Франција влегле како сириски мигранти.

ФОТО: Ова е терористот кој помина низ Македонија за да убива во Париз!

Пулс24 - 15.11.2015

Еден од терористите кој беше одговорен за крвопролевањето во Париз, ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, објави ексклузивно Блиц. Блиц прв во светот ја објави фотографијата и идентитетот на еден од ...

Еве го терористот што на 7 октомври влегол од Македонија во Србија, па заминал во Париз да сее смрт (ФОТО)

Fox.mk - 15.11.2015

Еден од терористите што ги извршија синоќешните напади во Париз ја поминал целата балканска маршрута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, открива ексклузивно српски Блиц. Блиц објави и слика од пасошот на еден од осумте терористи што загинаа по ...

Еве го терористот: На 7 октомври влегол од Македонија во Србија, па заминал во Париз (ФОТО)

МК News - 15.11.2015

Еден од терористите кој пукаше во Париз ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, открива српски Блиц, кој прв го објавува идентитетот на еден од учесниците во масакрот.

Белград потврди дека еден од осомничените терористи поминал низ Македонија

еМагазин - 15.11.2015

Министерството за внатрешни работи на Србија потврди во неделата дека еден од осомничените терористи за масакрот во Париз бил регистрирана на почетокот од октомври на граничниот премин Прешево, при влегување од Македонија, и оти барал азил, ...

Еден од бомбашите во Париз со сириски пасош поминал низ Грција во октомври!

Тера - 14.11.2015

Напаѓачот кај чие мртво тело беше пронајден сириски пасош поминал низ Грција во октомври, рече грчкиот заменик-министер за внатрешни работи Никос Тоскас за Ројтерс . „Сопственикот на пасошот поминал низ островот Лерос на 3 октомври 2015, каде што ...

Еден од терористите во Париз стигнал во Европа преку Македонија!

Вечер - 14.11.2015

Сирискиот пасош што беше пронајден на телото на еден од напаѓачите во Париз му припаѓа на бегалец кој поминал низ Грција, преку Македонија во Европа. - Имателот на сириски пасош пронајдено во близина на телото на еден од напаѓачите, поминал низ ...

Еден од терористите е ,,бегалец,, – дошол преку Балкан, минатиот месец ја минал Македонија

МК News - 14.11.2015

Сирискиот државјанин кој учествуваше во вчерашниот терористички напад во Париз го минал “Балканскиот коридор“ заедно со стотиците илјади бегалци од неговата држава. Тој најверојатно минал низ нашата држава и низ Србија, а потоа преку Хрватска, ...

Еден од терористите во Париз влегол како сириски бегалец преку Грција

Сител - 14.11.2015

Претставник на Владата на Грција откри дека еден од бомбашите во Париз влезгол во Европа како бегалец, соопштува Daily Express. Пасошот, откриен во близина на телото на еден од бомбашите, покажува дека тој пристигнал во Европа во грчкиот остров ...

ФОТО: Овој терорист поминал низ Македонија за да убива во Париз

Курир - 15.11.2015

Еден од терористите кој сееше смрт во Париз, ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, објави ексклузивно Блиц. Блиц прв во светот ја објави фотографијата и идентитетот на еден од осмината терористи кои ...

Еве го терористот што на 7 октомври влегол од Македонија во Србија, па заминал во Париз

Тера - 15.11.2015

Еден од терористите што ги извршија синоќешните напади во Париз ја поминал целата балканска маршрута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, открива ексклузивно српски Блиц . Блиц објави и слика од пасошот на еден од осумте терористи што загинаа по ...

ЕВЕ ГО ТЕРОРИСТОТ – Снимен како игра и пее во Прешево откако ја минал Македонија (ВИДЕО)

МК News - 15.11.2015

На youtube се појави снимка на која наводно терористот кој учествуваше во нападот во Париз лудо се забавува во кампот во Прешево каде бил регистриран откако преку Грија влегол и ја минал Македонија.

Фото мапа: Овој терорист поминал низ Македонија за да убива во Париз

Денешен - 15.11.2015

Еден од терористите кој сееше смрт во Париз, ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, објави ексклузивно Блиц. Блиц прв во светот ја објави фотографијата и идентитетот на еден од осмината терористи кои ...

„Блиц“: Ова е терористот што на 7 октомври влегол од Македонија во Србија, па заминал во Париз да сее смрт

Сител - 15.11.2015

Српски „Блиц“ објави и слика од пасошот на еден од осумте терористи што загинаа по крвавиот масакр во Париз, во кој беа убиени повеќе од 129 невини луѓе. Претходно француската полиција рече дека нашла сириски пасош „близу телото на еден од ...

Еве го терористот – Снимен како игра и пее во Прешево откако ја минал Македонија

Точка - 16.11.2015

На Јутјуб се појави снимка на која наводно терористот кој учествуваше во нападот во Париз лудо се забавува во кампот во Прешево каде бил регистриран откако преку Грција влегол и ја минал Македонија. Српските медиуми тврдат дека станува збор за А.А.

Еден од напаѓачите во Париз поминал низ Македонија

Нетпрес - 15.11.2015

Еден од терористите што ги извршија нападите во Париз, поминал низ Македонија. Тој ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, објави ексклузивно Блиц.

ФОТО: Овој терорист поминал низ Македонија за да убива во Париз

Вечер - 15.11.2015

Еден од терористите кој сееше смрт во Париз, ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, објави ексклузивно Блиц. Блиц прв во светот ја објави фотографијата и идентитетот на еден од осмината терористи кои ...

(Фото) Двајца од напаѓачите во Париз со бегалците поминале низ Македонија?

еМагазин - 15.11.2015

Двајца осомничен за нападите во Париз најверојатно влегле во Европа преку Грција, изјавија грчки владини извори. Ќе мора да се утврди дали евентуално откриените документи за идентификација и податоци за отпечатоци се совпаѓаат со оние на ...

ФОТО: Овој терорист поминал низ Македонија за да убива во Париз

Press24 - 15.11.2015

Еден од терористите кој сееше смрт во Париз, ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, објави ексклузивно Блиц. Блиц прв во светот ја објави фотографијата и идентитетот на еден од осмината терористи кои ...

Прва фотографија од терористот кој убивал во Париз: Слободно се шетал во Македонија, па решил...

think.mk - 15.11.2015

Претходно француската полиција рече дека нашла сириски пасош „близу телото на еден од напаѓачите“ за време на истрагата, а потоа грчкиот заменик-министер за внатрешни работи, Никос Тоскас, за Ројтерс потврди дека носителот на пасошот веројатно во ...

Овој терорист сеел смрт во Париз, а поминал низ балканската мигрантска рута/Фото

Lider - 15.11.2015

Еден од терористите кој сееше смрт во Париз, ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, објави ексклузивно српски Блиц . Блиц прв во светот ја објави фотографијата и идентитетот на еден од осмината терористи ...

ФОТО: Овој терорист поминал низ Македонија за да убива во Париз

За Се - 15.11.2015

Еден од терористите кој сееше смрт во Париз, ја поминал целата балканска мигрантска рута со сириски пасош на име Ахмед Алмухамед, објави ексклузивно Блиц. Блиц прв во светот ја објави фотографијата и идентитетот на еден од осмината терористи кои ...