TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Остри реакции од Никозија по изјавата на Ердоган за Кипар

24 Вести - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Таjип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Остри реакции од Никозија по изјавата на Ердоган

Алсат-М - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Остри реакции од Никозија поради изјавата на Ердоган за Кипар

А1 On - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Остри реакции од Никозија поради изјавата на Ердоган

+инфо - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Остри реакции од Никозија поради изјавата на Ердоган за Кипар

Сител - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Никозија ја осуди острата реторика на Ердоган

Локално - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Остри реакции од Никозија поради изјавата на Ердоган за Кипар

Кирилица - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Остри реакции од Никозија поради изјавата на Ердоган за Кипар

Бриф - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

НИКОЗИЈА: Остри реакции поради изјавата на Ердоган за Кипар

Телеграф - 13.11.2013

Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение наведува дека наместо изјави за оспорување на Република Кипар, турскиот премиер би требало да покаже добра волја Изјавата на турскиот ...

Никозија со остри реакции поради изјавата на Ердоган

Точка - 13.11.2013

Никозија остро реагираше на изјавата на турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган дека "не постои никаква земја што се вика Кипар". Портпаролот на Владата, Христос Стилианидис преку писмено соопштение ...

Реакции на Атина и Никозија на изјавата на Ердоган за Кипар

Press24 - 13.11.2013

И во Никозија предизвика остри реакции изјавата на турскиот премиер Ердоган кој изјави дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“ Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Никозија со остри реакции поради изјавата на Ердоган

Нетпрес - 13.11.2013

Никозија остро реагираше на изјавата на турскиот премиер, Реџеп Таип Ердоган дека „не постои никаква земја што се вика Кипар“. Портпаролот на Владата, Христос Стилианидис преку писмено соопштение ...

Остри реакции од Никозија поради изјавата на Ердоган за Кипар

еВести - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Остри реакции од Никозија поради изјавата на Ердоган за Кипар

Денешен - 13.11.2013

Изјавата на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, предизвика остри реакции во Никозија. Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Остри реакции на Атина на изјавата на Ердоган дека не постои земја која се вика Кипар

Maxim - 13.11.2013

И во Никозија предизвика остри реакции изјавата на турскиот премиер Ердоган кој изјави дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“ Владиниот портпарол Христос Стилианидис во писмено соопштение ...

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

24 Вести - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Ердоган: не постои земја која се вика Кипар

Телма - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Ердоган: Не постои држава што се вика Кипар

Утрински - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

Алфа - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

А1 On - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Не постои земја која се вика Кипар

Идивиди - 12.11.2013

Атина, 12 ноември 2013 (МИА) - Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник ...

За Ердоган не постои земја која се вика Кипар

Н.Македонија - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“ Тој, исто така, додаде ...

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

Алсат-М - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Грција го прозва Ердоган за изјавата за Кипар

А1 On - 12.11.2013

Оспорувањето на постоењето на Република Кипар од страна на турскиот премиер конечно треба да ја разбуди меѓународната заедница во однос на тоа кои се вистинските намери на Турција во однос на ...

Грција го прозва Ердоган за изјавата за Кипар

Алфа - 12.11.2013

Оспорувањето на постоењето на Република Кипар од страна на турскиот премиер конечно треба да ја разбуди меѓународната заедница во однос на тоа кои се вистинските намери на Турција во однос на ...

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

+инфо - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Грција го прозва Ердоган за изјавата за Кипар

+инфо - 12.11.2013

Оспорувањето на постоењето на Република Кипар од страна на турскиот премиер конечно треба да ја разбуди меѓународната заедница во однос на тоа кои се вистинските намери на Турција во однос на ...

Ердоган провоцира: Не постои земја која се вика Кипар

Сител - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

За турскиот премиер „не постои земја Кипар“

Локално - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган провокативно се изјасни на средба во Полска, истакнувајќи дека „ не постои никаква земја која се вика Кипар“ – пишува грчкиот весник „Етнос“.

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

Кирилица - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Грција вознемирена од изјавите на Ердоган за Кипар

Кирилица - 12.11.2013

Грчкото министерство за надворешни работи смета дека меѓународната заедница треба да се посвети внимание на изјавите на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган во Кипар, изјави портпаролот на грчката ...

Грција го прозва Ердоган за изјавата за Кипар

Сител - 12.11.2013

Оспорувањето на постоењето на Република Кипар од страна на турскиот премиер конечно треба да ја разбуди меѓународната заедница во однос на тоа кои се вистинските намери на Турција во однос на ...

Не постои земја која се вика Кипар

Вечер - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека "не постои никаква земја која се вика Кипар", пишува грчкиот весник "Етнос".

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

Бриф - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

ЕРДОГАН: Не постои земја што се вика Кипар

Телеграф - 12.11.2013

Тој, исто така, додаде дека одлуката на ЕУ да ја прими „кипарско-грчката администрација“ во своето семејство не била согласно европските закони, туку била политички избор Турскиот премиер Реџеп Таип ...

Кипар не постои за Ердоган

Точка - 12.11.2013

За време на средба во Полска, премиерот на Турција, Реџеп Таип Ердоган изјавил дека "не постои никаква земја што се вика Кипар", пишува грчкиот весник "Етнос".

ГРЦИЈА: Изјавата на Ердоган треба да ѝ ги отвори очите на меѓународната заедница

Телеграф - 12.11.2013

Грчкиот весник „Етнос“ пишува дека турскиот премиер истакнал дека „не постои никаква земја што се вика Кипар“ и додал дека одлуката на ЕУ да ја прими „кипарско-грчката администрација“ би била ...

Провокативна изјава на Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

Press24 - 12.11.2013

Како што пишува грчкиот весник „Етнос“, премиерот на Турција дал провокативна изјава во Полска, тој истакнал дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“.

Според турскиот пермиер не постои земја која се вика Кипар

Курир - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

Република - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Кипар не постои за Ердоган

Нетпрес - 12.11.2013

За време на средба во Полска, премиерот на Турција, Реџеп Таип Ердоган изјавил дека „не постои никаква земја што се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Атина вознемирена од изјавите на Ердоган во врска со Кипар

Portal - 12.11.2013

Грчкото министерство за надворешни работи смета дека меѓународната заедница треба да се посвети внимание на изјавите на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган во Кипар, изјави во вторникот портпаролот ...

Грција го прозва Ердоган за изјавата за Кипар

Курир - 12.11.2013

Оспорувањето на постоењето на Република Кипар од страна на турскиот премиер конечно треба да ја разбуди меѓународната заедница во однос на тоа кои се вистинските намери на Турција во однос на ...

Атина вознемирена од изјавите на Ердоган во врска со Кипар

Макфакс - 12.11.2013

Грчкото министерство за надворешни работи смета дека меѓународната заедница треба да се посвети внимание на изјавите на турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган во Кипар, изјави во вторникот портпаролот ...

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

Денешен - 12.11.2013

Турскиот премиер Реџеп Тајип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика Кипар“, пишува грчкиот весник „Етнос“.

Грција го прозва Ердоган за изјавата за Кипар

Денешен - 12.11.2013

Оспорувањето на постоењето на Република Кипар од страна на турскиот премиер конечно треба да ја разбуди меѓународната заедница во однос на тоа кои се вистинските намери на Турција во однос на ...

Ердоган: Не постои земја која се вика Кипар

Falanga - 12.11.2013

Тоа што постои е локална администрација на јужен Кипар. Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган даде провокативна изјава на средба во Полска, истакнувајќи дека „не постои никаква земја која се вика ...