TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсените криминалци само глумат терористи на Ал каеда

Н.Македонија - 14.11.2013

Експертската јавност во земјава смета дека етничките проблеми, социјалната несигурност, фундаменталистичките остатоци, глобалните војни и недоволно силните системи за безбедност го прават Балканот ...

Косово - новото гнездо на Ал Каеда

Точка - 14.11.2013

Во Косово, покрај јуришните ќелии, дејствуваат и т.н. "спијачи" на белата Ал Акеда, кои чекаат наредби. Шестчлената група е уапсена благодарение на притисоците на западните разузнавачки служби, пред ...

Косово - новото гнездо на Ал Каеда

Нетпрес - 14.11.2013

Во Косово, покрај јуришните ќелии, дејствуваат и т.н. „спијачи“ на белата Ал Акеда, кои чекаат наредби. Шестчлената група уапсена е благодарение на притисоците на западните разузнувачки служби, пред ...

Планирале нов масакр како на Смиљковско езеро!?

Sky - 13.11.2013

Шестчлена група косовски Албанци е уапсена на Косово под сомнение дека подготвувала терористички напад во Гњилане и на езерото Грмија во Приштина. Се сомничат за поврзаност со терористичката мрежа Ал ...

Закана со напади врз косовската полиција

Deutsche Welle - 12.11.2013

По апсењето на шест лица осомничени за планирање на терористички напади косовската полиција добила порака во која се бара нивно ослободување. Во спротивно полицијата би се соочила со ...

На Косово уапсени шест лица, осомничени за тероризам

24 Вести - 12.11.2013

На Косово била уапсена група од шестмина косовски Албанци, која е осомничена за организирање терористички напади. Полицијата претпоставува дека групата е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда, ...

На Косово уапсени шест лица осомничени за поврзаност со Ал Каеда

Нова ТВ - 12.11.2013

На Косово била уапсена група од шестмина косовски Албанци, која е осомничена за организирање терористички нападиПолицијата претпоставува дека групата е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда, ...

Терористичка група поврзана со Ал Каеда уапсена во Косово

Телма - 12.11.2013

Во Косово била уапсена група од шестмина косовски Албанци, која е осомничена за организирање терористички напади. Полицијата претпоставува дека групата е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда, ...

На Косово уапсени група Албанци поврзани со Ал каеда?

МКД - 12.11.2013

Уапсената шестчлена група косовски Албанци се осомничени дека подготвувале терористички напад во Гњилане и кај езерото Грмија кај Приштина, јавува РТС.

Во Косово уапсени шест лица осомничени за тероризам

Н.Македонија - 12.11.2013

Во Косово била уапсена група од шестмина косовски Албанци, која е осомничена за организирање терористички напади Полицијата претпоставува дека групата е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда, ...

Во Косово уапсени шест лица, осомничени за тероризам

А1 On - 12.11.2013

Во Косово била уапсена група од шестмина косовски Албанци, која е осомничена за организирање терористички напади. Полицијата претпоставува дека групата е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда, ...

Косово: Уапсени шест лица осомничени за тероризам

Кајгана - 12.11.2013

Косовската полиција уапси шест лица осомничени за подготовка на терористички напади и поврзаност со исламската терористичка организација Ал Нустра, огранок на Ал Каида во Сирија.

Закани до Косово поради апсењето на лицата осомничени за тероризам

А1 On - 12.11.2013

Организацијата, која себеси се нарекува „Џихад на Косово“, денеска и се закани на косовската полиција дека ќе се соочи со „ужасни напади“, доколку веднаш не ги ослободи шестте лица упасени поради ...

Во Косово уапсени шестмина осомничени за тероризам

+инфо - 12.11.2013

Во Косово била уапсена група од шестмина косовски Албанци, која е осомничена за организирање терористички напади. Полицијата претпоставува дека групата е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда, ...

Закани до Косово поради апсењето на лицата осомничени за тероризам

+инфо - 12.11.2013

Организацијата, која себеси се нарекува „Џихад на Косово“, денеска и се закани на косовската полиција дека ќе се соочи со „ужасни напади“, доколку веднаш не ги ослободи шестте лица упасени поради ...

Косово: Уапсени шестмина поврзани со Ал Каида

Канал5 - 12.11.2013

Шестте косовски Албанци се осомничени дека подготвувале терористички напади – полицијата верува дека се поврзани со Ал Каида. Уапсените планирале напади врз Гњилане и на езерото Грмија во Приштина.

На Косово уапсена група поврзана со Ал Каеда, планирала маскар како оној на Смилковско езеро?

Сител - 12.11.2013

Шестчлена група косовски Албанци е уапсена на Косово под сомнение дека подготвувала терористички напад во Гњилане и на езерото Грмија во Приштина. Полицијата верува дека се поврзани со терористичката ...

Во Косово уапсени шест лица, осомничени за тероризам

Сител - 12.11.2013

Во Косово била уапсена група од шестмина косовски Албанци, која е осомничена за организирање терористички напади. Полицијата претпоставува дека групата е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда, ...

Уапсени Албанци кои имале врски со Ал Каеда?!

МК News - 12.11.2013

Уапсена е шестчлена група косовски Албанци, осомничена дека подготвувала терористички напади. Полицијата верува дека се поврзани со терористичката мрежа Ал Каеда, пишува Sky.

Ал Каеда пристига на Балканот и во Македонија - ФБ порака од Ал Албани

Канал5 - 12.11.2013

Ал Каеда наскоро пристига на Балканот и во Македонија, во стилот на филмските најави така и Косовецот Генц Селими преку Фејсбук го најавува доаѓањето на терористичката мрежа на овие простори.

На Косово уапсени група Албанци-се сомничат дека подготвувале напади во име на Ал каеда

Локално - 12.11.2013

Шестчлена група косовски Албанци се осомничени дека подготвувале терористички напад во Гњилане и кај езерото Грмија кај Приштина, јавува РТС. Косовската полиција верува дека се поврзани со ...

„Џихад на Косово“: Косовската полиција ќе се соочи со ужасни и болни напади

Сител - 12.11.2013

Организацијата, која себеси се нарекива „Џихад на Косово“, денеска и се закани на косовската полиција дека ќе се соочи со „ужасни напади“, доколку веднаш не ги ослободи шестте лица упасени поради ...

Планирале масакр во Приштина како оној на Смилковското Езеро!?

Вечер - 12.11.2013

Според разговорите регистрирани на мобилните релефони на осомничените, кои биле прислушувани неколку месеци, минатата недела групата се состанала во близина на езерото Грмија каде, како што се ...

На Косово уапсена терористичка група поврзана со Ал Каеда

Точка - 12.11.2013

Шест косовски Албанци за кои се верува дека се поврзани со терористичката мрежа Ал Каеда се уапсени на Косово под сомнение дека подготвувале терористички напади во Гнилање и на езерото Грмија во ...

КОСОВО: Уапсени шест лица, осомничени за тероризам

Телеграф - 12.11.2013

Уапсените планирале напади врз Гнилање и езерото Грмија во Приштина, а еден од осомничените војувал во Сирија. При апсењето во нивните куќи било откриено оружје и големо количество на експлозиви, ...

На Косово уапсена терористичка група поврзана со Ал Каеда

Нетпрес - 12.11.2013

Шест косовски Албанци за кои се верува дека се поврзани со терористичката мрежа Ал Каеда се уапсени на Косово под сомнение дека подготвувале терористички напади во Гнилање и на езерото Грмија во ...

"Ќе се соочите со ужасни напади" - закани до косовската полиција за апсењето на терористите кои планирале масакр како ...

Press24 - 12.11.2013

„Џихад на Косово“ денеска и се закани на косовската полиција дека ќе се соочи со „ужасни напади“ доколку веднаш не ги ослободи шестте лица кои беа уапсени под сомнение дека се дел од терористичката ...

Уапсени Албанци кои имале врски со Ал Каеда?!

Sky - 12.11.2013

Уапсена е шестчлена група косовски Албанци, осомничена дека подготвувала терористички напади. Полицијата верува дека се поврзани со терористичката мрежа Ал Каеда.

Во Косово уапсени шест лица поврзани со Ал Каеда

Курир - 12.11.2013

Во Косово била уапсена група од шестмина косовски Албанци, која е осомничена за организирање терористички напади. Полицијата претпоставува дека групата е поврзана со терористичката мрежа Ал Каеда, ...

Косово: Уапсени шест лица осомничени за тероризам

Хајд Парк - 12.11.2013

Косовската полиција уапси шест лица осомничени за подготовка на терористички напади и поврзаност со исламската терористичка организација Ал Нустра, огранок на Ал Каида во Сирија, јави во вторникот ...

На Косово уапсени Албанци поврзани со Ал Каеда

Република - 12.11.2013

Уапсената шестчлена група косовски Албанци се осомничени дека подготвувале терористички напад во Гњилане и кај езерото Грмија кај Приштина, јавува РТС.

КОСОВО: Уапсена група поврзана со Ал Каеда?

eReporter - 12.11.2013

Косовоската полиција уапси шестчлена група Албанци за кои се сомнева дека подготвувале терористички напад во Гњилане и на езерото Грмија во Приштина. Членовите на оваа група, како што јавуваат ...

Косово: Уапсени шест лица осомничени за тероризам

Portal - 12.11.2013

Косовската полиција уапси шест лица осомничени за подготовка на терористички напади и поврзаност со исламската терористичка организација Ал Нустра, огранок на Ал Каида во Сирија, јави во вторникот ...

Закани до косовската полиција: Ќе се соочите со ужасни и болни напади

Курир - 12.11.2013

Организацијата, која себеси се нарекива „Џихад на Косово“, денеска и се закани на косовската полиција дека ќе се соочи со „ужасни напади“, доколку веднаш не ги ослободи шестте лица упасени поради ...

Планирале масакр во Приштина како оној на Смилковското Езеро!?

Курир - 12.11.2013

Шестчлена група косовски Албанци е уапсена на Косово под сомнение дека подготвувала терористички напад во Гњилане и на езерото Грмија во Приштина. Се сомничат за поврзаност со терористичката мрежа Ал ...

Косово: Уапсени шест лица осомничени за тероризам

Макфакс - 12.11.2013

Косовската полиција уапси шест лица осомничени за подготовка на терористички напади и поврзаност со исламската терористичка организација Ал Нустра, огранок на Ал Каида во Сирија, јави во вторникот ...

Ал Каеда планирала напади на Косово

Денешен - 12.11.2013

Полицијата на Косово уапси шестчлена група под сомнение дека подготвувала терористички напад во Гнилање и на езерото Грмија во Приштина. Полицијата верува дека се поврзани со терористичката мрежа Ал ...

„Џихад на Косово“ и се закани на косовската полиција

Денешен - 12.11.2013

Организацијата, која себеси се нарекива „Џихад на Косово“, денеска и се закани на косовската полиција дека ќе се соочи со „ужасни напади“, доколку веднаш не ги ослободи шестте лица упасени поради ...

Во Косово се планирало ист масакар како кај Смилковското езеро

Maxim - 12.11.2013

Под сомнение дека е поврзана со терористичката Ал Каеда, и дека планирала терористички напад во Гњилане и на езерото Грмија во Приштина, се уапсени шест лица од Косово.

На Косово уапсена група поврзана со Ал Каеда

Falanga - 12.11.2013

Еден од уапсените војувал во Сирија. Шестчлена група косовски Албанци е уапсена на Косово под сомнение дека подготвувала терористички напад во Гњилане и на езерото Грмија во Приштина.

Во Јемен убиени членови на "Ал Каеда"

Точка - 11.11.2013

Пет членови на терористичката организација "Ал Каеда" беа убиени во два воздушни напади во јужниот дел на Јемен, соопшти Министерството за внатрешни работи во земјата.

Во Јемен убиени членови на „Ал Каеда“

Нетпрес - 11.11.2013

Пет членови на терористичката организација „Ал Каеда“ беа убиени во два воздушни напади во јужниот дел на Јемен, соопшти Министерството за внатрешни работи во земјата.