TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кандидатските листи на ДУИ претставени во Кичево

Локално - 13.11.2016

Демократската унија за интеграција откако ги достави до Државната изборна комисија, кандидатските листи за пратеници, вчера во Kичево пред граѓаните ги промовираше кандидатите за пратеници.

Еве кој ќе ги предводи кандидатските листи на ДУИ

Позитив.мк - 13.11.2016

Демократската унија за интеграција откако ги достави до Државната изборна комисија, кандидатските листи за пратеници, вчера во Kичево пред граѓаните и своето членство ги промовираше кандидатите за пратеници.

Кандидатски листи на ДУИ

24 Вести - 12.11.2016

Демократската унија за интеграција откако ги достави до Државната изборна комисија, кандидатските листи за пратеници, денeска во Kичево пред граѓаните ги промовираше кандидатите за пратеници.

ДУИ ги достави кандидатските листи до ДИК

Алфа - 12.11.2016

Демократската унија за интеграцуија (ДУИ) ги достави до Државната изборна комисија (ДИК) кандидатските листи за пратеници на предвремените парламентарни избори. Демократската унија за интеграцуија (ДУИ) ги достави до Државната изборна комисија (ДИК) ...

ДУИ ги достави кандидатските листи до ДИК

Канал5 - 12.11.2016

Демократската унија за интеграција (ДУИ) ги достави до Државната изборна комисија (ДИК) кандидатските листи за пратеници на предвремените парламентарни избори. Според одлуките на највисоките партиски тела, носител на листата на ДУИ во првата ИЕ е ...

Ова се носителите на листи на ДУИ

Репортер - 12.11.2016

Демократската унија за интеграцуија (ДУИ) ги достави до Државната изборна комисија (ДИК) кандидатските листи за пратеници на предвремените парламентарни избори. Според одлуките на највисоките партиски тела, носител на листата на ДУИ во првата ИЕ е ...

ДУИ ги достави кандидатските листи за пратеници до ДИК

Вечер - 12.11.2016

Демократската унија за интеграцуија (ДУИ) ги достави до Државната изборна комисија (ДИК) кандидатските листи за пратеници на предвремените парламентарни избори. Според одлуките на највисоките партиски тела, носител на листата на ДУИ во првата ИЕ е ...

Ова се носителите на листи на ДУИ кои ги достави до ДИК

Либертас - 12.11.2016

Демократската унија за интеграцуија (ДУИ) ги достави до Државната изборна комисија (ДИК) кандидатските листи за пратеници на предвремените парламентарни избори. Според одлуките на највисоките партиски тела, носител на листата на ДУИ во првата ИЕ е ...

Груби во единицата, Ахмети во шестата, ДУИ ги избра носителите на листите

24 Вести - 10.11.2016

ДУИ ги скрчка листите. Шефот на кабинетот на Али Ахмети, Артан Груби ќе ја носи првата изборна единица, секретарот во секретаријатот за рамковен Ејуп Халими во втората, Нафи Дурмиши во третата, Артин Спахиу во четвртата, во петката носителското ...

Диме Спасов на пратеничка листа

Телма - 10.11.2016

ДУИ ги соопшти имињата на носителите на изборните листи. Артан Груби ќе ја предводи првата изборна единица, Ејуп Халими втората, Нафи Дурмиши третата, Артин Спахиу четвртата, Агим Шаќири петтата, лидерот на партијата Али Ахмети во шестата изборна ...

Груби во единица, Ахмети во шестка - на листите ги нема ниту старите ниту младите министри

24 Вести - 10.11.2016

Али Ахмети на избори со понов тим и од новиот кој што пред извесен период го промовираше како прва постава на Иинденска. Меѓу фаворите на листите го нема раководството, ги нема градоначалниците, старите министри, но и ги нема ниту новите.

ДУИ ги објави носителите на листите: Ахмети во шестка, Груби во ИЕ 1

Нова ТВ - 10.11.2016

Демократската унијата за интеграција ги објави имињата на носителите на листите за предвремените парламентарни избори во декември. Оттаму соопштуваат дека Генералниот совет на ДУИ го одобрил предлог на Централното претседателството па така Али ...

Алсат додјде до имињата на носителите на пратеничките листи на ДУИ и на БЕСА

Алсат-М - 10.11.2016

Како што дознава АЛСАТ-М, кај интегративците во Првата изборна единица ќе биде Артан Груби, во Двојката е Ејуп Халими, за трка во Третата изборна единица ќе настапи Нафит Дурмиши, во Четвртата Артин Спахиу, во Петтата Агим Шаќири, а во Шестката ...

ДУИ ги објави носителите на кандидатските листи

Р.С.Европа - 10.11.2016

Демократската унија за интеграција ги објави кандидатските листи за престојните предвремени парламентарни избори. Носител на изборната листа во правата изборна единица ќе биде Артан Груби, а во втората Ејуп Халими.

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници

МКД - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска ги соопшти имињата на носителите на изборните листи за претстојните парламентарни избори на 11 декември. Лидерот на партијата Али Ахмети ќе биде носител на кандидатската листа во ...

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници

А1 On - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори.

ДУИ ги откри имињата на носителите на изборните листи

Фокус - 10.11.2016

ДУИ ги обелодени имињата на носителите на изборните листи за претстојните парламентарни избори на 11 декември. Во шестата изборна единица носител ќе биде лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во првата носител ќе биде Артан Груби, во втората Ејуп Халими, во ...

Ахмети ќе биде носител на листата во шестата изборна единица

+инфо - 10.11.2016

Во првата изборна единица носител ќе биде Артан Груби. Демократската унија за интеграција (ДУИ) ги соопшти имињата на носителите на изборните листи за претстојните парламентарни избори на 11 декември.

ДУИ со нови и стари имиња за пратеници – утре истекнува рокот за доставување на Листите

ТВ21 - 10.11.2016

Демократската унија за интеграција, за помалку од еден час ги утврди имињата на кандидатите за пратеници за претстојните парламентарни избори. Артан Групи ќе биде носител во првата изборна единица, проследен од Мевлуде Исени и Мухамед Рамадани.

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници

Канал5 - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори.

ДУИ ГИ ОДРЕДИ ЛИСТИТЕ: Ахмети носител во „шестката“

Телеграф - 10.11.2016

Во првата ИЕ носител е Артан Груби, а во втората Ејуп Халими. Во третата ИЕ носител е Нафи Дурмиши, во четвртата Артин Спахиу, во петтата Агим Шаќири Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на ...

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници

Сител - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори.

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници

Вест - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори.

ДУИ ги утврди кандидатските листи

Курир - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција едногласно ги утврди кандидатските листи за предвремените парламентарни избори, информираат од партијата. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ќе биде носител во шестата изборна единица.

Ахмети во шестата, Груби носител во првата изборна единица

Точка - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) едногласно го одобри предлог на Централното претседателството на листата на кандидати за пратеници со имињата на носителите. Така, според одлуката лидерот на партијата Али Ахмети ќе биде ...

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници, Ахмети е во шестата ИЕ

Локално - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори.

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници

Вечер - 10.11.2016

Лидерот на партијата Али Ахмети ќе биде носител на кандидатската листа во шестата Изборна единица Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за ...

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници

Репортер - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори.

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници, Ахмети носител во „шестката“

Република - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори.

ДУИ ги соопшти носителите на изборните листи, Ахмети во „шестката“

Стандард - 10.11.2016

Демократската унија за интеграција ги соопшти имињата на носителите на изборните листи за претстојните парламентарни избори на 11 декември. Во шестата изборна единица носител ќе биде лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во првата носител ќе биде Артан Груби, ...

ДУИ ги утврди кандидатските листи

Нетпрес - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција едногласно ги утврди кандидатските листи за предвремените парламентарни избори, информираат од партијата. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ќе биде носител во шестата изборна единица.

ДУИ ги објави носителите на изборните листи, Ахмети ќе се натпреварува во шестката

Бриф - 10.11.2016

Демократската унијата за интеграција (ДУИ) денеска ги објави имињата на носителите на листите за предвремените парламентарни избори на 11 декември. Оттаму соопштуваат дека генералниот совет на ДУИ го одобрил предлог на централното претседателство, ...

ДУИ ги избра носителите на листите

Позитив.мк - 10.11.2016

Политичката партија ДУИ ги избра носителите на листите. Шефот на кабинетот на Али Ахмети, Артан Груби ќе ја носи првата изборна единица, секретарот во секретаријатот за рамковен Ејуп Халими во втората, Нафи Дурмиши во третата, Артин Спахиу во ...

Со овие носители на листи ДУИ ќе се трка на изборите...

Фактор - 10.11.2016

ДУИ ги објави листите на пратеници за изборите во декември. Лидерот на партијата, Али Ахмети ќе биде носител во ИЕ 6, Артан Груби во ИЕ 1, Ејуп Халими во ИЕ2, Нафи Дурмиши во ИЕ 3, во ИЕ 4 ќе биде Артин Спахиу, во ИЕ5 Агим Шаќири додека Џевдет ...

ДУИ ги објави носителите на изборните листи, Ахмети ќе се натпреварува во шестката

Мета - 10.11.2016

Демократската унијата за интеграција (ДУИ) денеска ги објави имињата на носителите на листите за предвремените парламентарни избори на 11 декември. Оттаму соопштуваат дека генералниот совет на ДУИ го одобрил предлог на централното претседателство, ...

ДУИ ги утврди кандидатските листи

МРТ - 10.11.2016

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ќе биде носител во шестата изборна единица. Артан Груби ќе ја предводи листата во единицата... Генералниот совет на Демократската унија за интеграција едногласно ги утврди кандидатските листи за предвремените парламентарни ...

Ахмети во шестата, Груби носител во првата изборна единица

Макфакс - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) едногласно го одобри предлог на Централното претседателството на листата на кандидати за пратеници со имињата на носителите. Така, според одлуката лидерот на партијата Али Ахмети ќе биде ...

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници

еМагазин - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори.

ДУИ ги утврди кандидатските листи

Пулс24 - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција едногласно ги утврди кандидатските листи за предвремените парламентарни избори, информираат од партијата. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети ќе биде носител во шестата изборна единица.

ДУИ ги утврди листите на кандидати за пратеници

Телевизија Нова - 10.11.2016

Генералниот совет на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска го усвои предлогот на Централното претседателството за листата на кандидати за пратеници за претстојните парламентарни избори.

ДУИ ги објави носителите на изборните листи – Ахмети во шестата изборна единица

Либертас - 10.11.2016

Соопштение на ДУИ: Демократската унија за интеграција (ДУИ) ги соопшти имињата на носителите на изборните листи за претстојните парламентарни избори на 11 декември. Во шестата изборна единица носител ќе биде лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во првата ...