TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓуровски со сите расположиви сили ги стартуваше подготовките за Словачка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 11.11.2014

Македонскиот селектор Бошко Ѓуровски со сите расположиви сили, со исклучок на Агим Ибраими кој поради пневмонија од претходно го откажа повикот, на игралиштето на Фудбалската федерација на Македонија во моментов ги стартуваше подготовките за ...

Без Агим Ибраими против Словачка

СуперСпорт - 11.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година. Селекторот на најдобрата репрезентација, Бошко Ѓуровски нема да повикува нов ...

Без Демири и Бабунски на прозивката

Идивиди - 11.11.2014

Селекторот Бошко Ѓуровски денеска на тренинг ќе ги има сите фудбалери со исклучок на Агим Ибраими, кој откажа поради пневмонија и треба да мирува десет дена Покрај Агим Ибраими, за кого се знаеше дека ќе го нема на синоќешната прозивка и ќе ...

Ибраими ја пропушта Словачка

Н.Македонија - 11.11.2014

Агим Ибраими ќе го пропушти саботниот меч на Македонија против Словачка во Скопје, во рамките на квалификациите за Европското првенство во 2016 година, поради пневмонија, според информациите од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ФУДБАЛ - ...

Ѓуровски: Повредата на Ибраими е хендикеп за нас

Спорт365 - 11.11.2014

Македонија без Ибраими против Словачка. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација во сабота со почеток од 20,45 часот на домашен терен на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје ја пречекува селекцијата на Словачка во рамките на четвртото ...

Бошко Ѓуровски и неговите пулени ги започнаа подготовките за мечот со Словачка

Нетпрес - 11.11.2014

Агим Ибраими е единствениот кој не е во можност да одговори на повикот на селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски. Останатите се веќе во строј и ги започнаа тренинзите на игралиштето на Фудбалската федерација на ...

Ѓуровски: Поддршката од фановите ни е потребна како никогаш досега!!!

Сител - 11.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Бошко Ѓуровски денеска ја изврши првата прозивка со што официјално започнаа подготовките за квалификацискиот дуел со Словачка (15.11). Според првиот рапорт сите пристигнати играчи се здрави и ...

Без Демири и Бабунски на прозивката

Спорт - 11.11.2014

Селекторот Бошко Ѓуровски денеска на тренинг ќе ги има сите фудбалери со исклучок на Агим Ибраими, кој откажа поради пневмонија и треба да мирува десет дена Покрај Агим Ибраими, за кого се знаеше дека ќе го нема на синоќешната прозивка и ќе ...

Фудбалската репрезентацијата без Ибраими против Словачка

24 Вести - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година, соопшти денеска Фудбалската ...

Против Словачка без АГИМ ИБРАИМИ

Телма - 10.11.2014

СЕЛЕКТОРОТ БОШКО ЃУРОВСКИ НЕ МОЖЕ ДА СМЕТА НА УСЛУГИТЕ НА АГИМ ИБРАИМИ Агим Ибрами нема да биде во составот на фудбалската репрезентација на Македонија за средбата со Словачка во квалификациите за ЕП.

Без Ибраими против Словачка

24Фудбал - 10.11.2014

Ибраими кој имаше блескава партија против Челзи, нема да може да и помогне на Македонија на важниот натпревар против Словачка. Фудбалерот на Марибор имаше проблеми и пред натпреварот против Челзи, но ...

Ибраими ја пропушта Словачка

Дерби - 10.11.2014

Македонската сениорска репрезентација и селекторот Бошко Ѓуровски останаа без услугите на Агим Ибраими за квалификацискиот меч против Словачка во Скопје.

Ибраими: Се распаѓам како шумлива таблета

Екипа - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација ќе мора без услугите на Агим Ибраими да и се спротистави на Словачка во Скопје. „Десетката“ на националниот тим постигна фантастичен гол за Марибор во Лигата на ...

Ѓуровски нема да повика замена за болниот Ибраими

Екипа - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија и мора да мирува, па нема да може да одговори на повикот на селекторот Бошко Ѓуровски за претстојниот квалификациски меч против Словачка, што ќе се одигра на 15 ноември на ...

Без Ибраими против Словачка

Утрински - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година, соопшти денеска Фудбалската ...

Селекторот во проблеми

Оn.net - 10.11.2014

Во пресрет на дуелот со Словачка, во рамките на квалификациите за наредното европско првенство, селекторот Бошко Ѓуровски нема да може да смета на услугите на Агим Ибраими.

Без Ибраими против Словачка

Спортски - 10.11.2014

Македонскиот напаѓач Агим Ибраими поради пневмонија нема да настапи на квалификацискиот меч против Словачка. Првата прозивка во пресрет на мечот против Словачка селекторот Бошко Ѓуровски ќе ја има ...

Македонија без Ибраими против Словачка

МКД - 10.11.2014

Лоши вести за македонската репрезентација, Агим Ибраими има пневмонија и ќе го пропушти квалификацискиот дуел против Словачка. Ибраими кој имаше блескава партија против Челзи, нема да може да и ...

Ибраими поради болест му откажа на Ѓуровски

Кајгана - 10.11.2014

Фудбалската репрезентација на Македонија, денеска ќе го има првиот собир во пресрет на квалификацискиот натпревар против Словачка, кој ќе се одигра на 15.ноември (20:45 ч.) во Скопје.

Ибраими не игра против Словачка

ЗаЗабава - 10.11.2014

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски, за квалификацискиот меч со Словачка нема да може да смета на услугите на Агим Ибраими.

Македонија без Ибраими против Словачка

Хитпортал - 10.11.2014

Н ајдобриот македонски фудбалер откажа за дуелот со Словачка. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација во сабота со почеток од 20,45 часот на домашен терен ја пречекува селекцијата на Словачка ...

Ибраими поштеден, Ѓуровски не праќа дополнителна покана

Дневник - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација од денеска без еден од најдобрите играчи, напаѓачот Агим Ибраими, ги почнува мини-подготовките за квалификацискиот натпревар од ЕП 2016 со Словачка, кој ќе се одигра на 15 ноември, во Скопје.

Агим Ибраими откажа за Словачка!

Телеграф - 10.11.2014

Фудбалерот на Марибор нема да се јави на прозивката во понеделник и ќе го пропушти мечот со лидерот во групата поради пневмонија Најдобриот фудбалер на македонската фудбалска репрезентација во ...

Ибраими не игра со Словачка

Идивиди - 10.11.2014

„Не се чувствувам добро. Треба да паузирам 10 дена“, изјавува играчот на Марибор кој единствен нема да дојде на вечерашната прозивка за следниот квалификациски циклус Македонскиот национален тим ...

Без Ибраими против Словачка

Алфа - 10.11.2014

Од денеска почнуваат подготовките на македонската фудбалска репрезентација за мечот со Словачка во рамките на квалификациите за пласман на Европското првенство.

Без Ибраими против Словачка

Локално - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година, соопшти денеска Фудбалската ...

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА: Отсутни само Демири и Бабунски

Телеграф - 10.11.2014

Демири е веќе во Скопје но не дојде на собирот од оправдани причини, додека Бабунски се очекува последен да се приклучи доцна вечерва На вечерашниот собир на македонската фудбалска репрезентација за дуелот со Словачка, селекторот Бошко Ѓуровски не ...

Македонија без најдобриот играч против Словачка

Pixel.mk - 10.11.2014

Селекторот Бошко Ѓуровски доби лоши вести во пресрет на дуелот со Словачка на кој тој нема да може да смета на Агим ...

Ѓуровски: Штета што нема да го имаме Ибраими, но можеме и без него!

SportMedia - 10.11.2014

Еден од најквалитетните поединци во македонската фудбалска репрезентација, играчот на Марибор Агим Ибраими, поради болест го откажа својот настап за квалификацискиот дуел против Словачка, в сабота на ...

Без Ибраими против Словачка

А1 On - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година, соопшти денеска Фудбалската ...

Без Ибраими против Словачка

Канал5 - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година, соопшти денеска Фудбалската ...

Македонија без Ибраими против Словачка

Спорт365 - 10.11.2014

Најдобриот македонски фудбалер откажа за дуелот со Словачка. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација во сабота со почеток од 20,45 часот на домашен терен ја пречекува селекцијата на Словачка ...

Без Ибраими против Словачка

+инфо - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година, соопшти денеска Фудбалската ...

Квалификации: Ибраими нема да настапи со Словачка

Tip.com.mk - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година.

Ѓуровски ќе ја напаѓа Словачка без Ибраими

Спортклуб - 10.11.2014

Еден од најшите најдобри фудбалери му откажа на селекторот Бошко Ѓуровски за претстојниот дуел против Словачка. Нашата фудбалска репрезентација во сабота со почеток од 20:45 на „Градски“ ќе ја ...

Ибраими ја пропушта Словачка

Канал5 - 10.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација во сабота ќе ја пречека Словачка во квалификациите за Европското првенство без најдобриот фудбалер Агим Ибраими. Играчот на Марибор има пневмонија и мора да мирува десетина дена.

Агим Ибраими не игра против Словачка

Република - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија не настапи за Марибор против Крка во словенечкото првенство и нема да игра ниту за Македонија против Словачка во сабота на „Филип втори“ во квалификациски меч за пласман ...

Ибраими не игра против Словачка, има пневмонија!

Курир - 10.11.2014

Македонскиот напаѓач Агим Ибраими поради пневмонија нема да настапи на квалификацискиот меч против Словачка. Првата прозивка во пресрет на мечот против Словачка селекторот Бошко Ѓуровски ќе ја има ...

Без Ибраими против Словачка

Сител - 10.11.2014

Селекторото на македонската фудбалска репрезентација, Бошко Ѓуровски се соочи со првото откажување за дуелот со Словачка и тоа со нашиот најдобар стрелец во последните репрезентативни дуели Агим ...

Македонија без Ибраими ќе ги дочека Хамшик и другарите

Нетпрес - 10.11.2014

Пред натпреварот селекторот Бошко Ѓуровски се соочува со проблеми, откако крилото на словенечки Марибор, Агим Ибраими нема да биде во состојба да им помогне на своите колеги од репрезентацијата.

Ибраими нема да настапи против Словачка

Либертас - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година, соопшти денеска Фудбалската ...

Без Ибраими против Словачка

Шеталиште - 10.11.2014

Селекторот Бошко Ѓуровски доби лоши вести на првиот ден од подготовките пред натпреварот со Словачка кој се игра на 15. ноември во Скопје. Најдобриот играч на репрезентацијата и единствениот наш ...

Ибраими не игра со Словачка

Спорт - 10.11.2014

„Не се чувствувам добро. Треба да паузирам 10 дена“, изјавува играчот на Марибор кој единствен нема да дојде на вечерашната прозивка за следниот квалификациски циклус Македонскиот национален тим ...

Ибраими поради болест му откажа на Ѓуровски

Макфакс - 10.11.2014

Фудбалската репрезентација на Македонија, в понеделник, ќе го има првиот собир во пресрет на квалификацискиот натпревар против Словачка, кој ќе се одигра на 15.ноември (20:45 ч.) во Скопје.

Ибраими поради пневмонија опадна за Словачка

Вечер - 10.11.2014

За нас тоа претставува хендикеп, Агим играше во одлична форма, жал ми е што го немаме во составот, изјави селекторот, Бошко Ѓуровски. Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Бошко Ѓуровски не ...

Ибраими нема да игра против Словачка

Lider - 10.11.2014

Агим Ибраими има пневмонија на градите и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за натпреварот против Словачка од квалификациите за ЕП 2016 година, соопшти денеска Фудбалската ...