TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данче зборувала: Ако го оставам ќе ги убие моите!

+инфо - 14.11.2014

Илија и Билјана Леови и нивната најмала ќерка Снеже, кои беа убиени пред шест дена со по еден куршум право во срце од нивниот поранешен зет Тони Станоев, платија со живот за омразата која ја имал тој кон нив и поради стравот што ќе прави сам откако ...

Каварадци се збогува со Снежана, Билјана и Илија

Сител - 14.11.2014

Стотина граѓани, на Градските гробишта во Кавадарци им оддадоа последна почит на тројцата кавадарчани кои во неделата беа убиени во својот дом од страна на својот зет. Роднините, пријателите, сите познати и непознати палеа свеќи пред Домот на ...

Погребани жртвите на убиецот од Кавадарци

Локално - 13.11.2014

Кавадарчани со солзи и немоќ денеска се простија од тројцата убиени сограѓани, кои ги уби нивниот поранешен зет,Тони Станоев. Двете ќерки на убиените Илија и жена му Билјана, кои допатуваа од САД се скршени од тага.

ТРИКРАТНО УБИСТВО ВО КАВАДАРЦИ: Осомничениот бил условно осуден

Телеграф - 13.11.2014

Откако сопругата Данче С. ја повлекла пријавата за телесна повреда, Обвинителството по службена должност го гонела Тони С. за загрозување на сигурноста, за што добил условна казна од три месеци доколку во рок од една година не го повтори делото ...

Болка и молк: Погребани жртвите на зетот од Кавадарци

Точка - 13.11.2014

Стотици граѓани во колони се упатија кон градските гробишта во Кавадарци, за последен пат да ги испратат Илија, Билјана и Снежана Леови, кои во семејната куќа пред неколку дена беа убиени од нивниот зет.

Болка и молк: Погребани жртвите на зетот од Кавадарци

МК News - 13.11.2014

Стотици граѓани во колони се упатија кон градските гробишта во Кавадарци, за последен пат да ги испратат Илија, Билјана и Снежана Леови, кои во семејната куќа пред неколку дена беа убиени од нивниот зет.

Зошто на зетот убиец не му било одземено оружјето? – осуден бил на условна казна

МК News - 13.11.2014

Откако сопругата Данче С. ја повлекла пријавата за телесна повреда, Обвинителството по службена должност го гонела Тони С. за загрозување на сигурноста, за што добил условна казна од три месеци доколку во рок од една година не го повтори делото, ...

Траорно во Кавадарци: Погребани жртвите од тројното убиство

Бриф - 13.11.2014

Стотици граѓани во колони се упатија кон градските гробишта во Кавадарци, за последен пат да ги испратат Илија, Билјана и Снежана Леови, кои во семејната куќа пред неколку дена беа убиени од нивниот ...

Погребани жртвите на убиецот од Кавадарци

+инфо - 13.11.2014

Кавадарчани денеска се простија од тројцата убиени сограѓани, кои ги уби нивниот поранешен зет ,Тони Станоев. Двете ќерки на убиените Илија и жена му Билјана, кои допатуваа од САД се скршени од тага.

Траорно во Кавадарци

Канал 77 - 13.11.2014

Стотици граѓани во колони се упатија кон градските гробишта во Кавадарци, за последен пат да ги испратат Илија, Билјана и Снежана Леови, кои во семејната куќа пред неколку дена беа убиени од нивниот зет.

Во Кавадарци погребани жртвите на Станоев

Канал5 - 13.11.2014

Во првиот ред позади автомобилите со посмртните останки на упокоените Леови, двете ќерки скршени од болка. Позади нив роднините и потоа пријателите и познаниците ја формираа посмртната поворка од капелата кон вечното почивалиште на Илија, Билјана и ...

Кавадарчани се простија од убиените сограѓани Илија, Билјана и Снежана Леови

Дума - 13.11.2014

Пред зградата на општината знамиња на половина копје. На плоштадот молк. Во угостителските објекти пуштена класична музика пред мал број на гости. Надвор ги нема младите сограѓани во редовната дневна шема да го пијат кафето.

Траорно во Кавадарци Погребани жртвите од тројното убиство

Sky - 13.11.2014

Стотици граѓани во колони се упатија кон градските гробишта во Кавадарци, за последен пат да ги испратат Илија, Билјана и Снежана Леови, кои во семејната куќа пред неколку дена беа убиени од нивниот зет, објави Канал 77 .

Погребани жртвите на зетот – убиец, во Кавадарци ден на жалост

Нетпрес - 13.11.2014

Кавадарчани денеска се простија од тројцата убиени сограѓани, кои ги уби нивниот поранешен зет ,Тони Станоев. Двете ќерки на убиените Илија и жена му Билјана, кои допатуваа од САД се скршени од тага.

Болка и молк во Кавадарци: Погребани жртвите на Станоев (ВИДЕО)

Курир - 13.11.2014

Во првиот ред позади автомобилите со посмртните останки на упокоените Леови, двете ќерки скршени од болка. Позади нив роднините и потоа пријателите и познаниците ја формираа посмртната поворка од капелата кон вечното почивалиште на Илија, Билјана и ...

„Треба ли на сите жртви на семејно насилство да им се случи најтрагичното за да реагира системот?“

МКД - 12.11.2014

Во болка и бес, завиени во црно, роднините на семејството Леови преку социјалните мрежи почнаа битка против крутоста и неспособноста на државните институции навреме да реагираат против семејното насилство.

ФОТО: Ова се жртвите на зетот-убиец, Кавадарци завиен во црно

За Се - 12.11.2014

Полицијата го уапси 40-годишниот кавадарчанец Тони С. кој со по еден истрел од пиштол им пресуди на дедото, бабата и тетката на своите деца. Во крвавиот пир во неделата од куршумите на Тони на самото место починаа родителите на неговата поранешна ...

Ова се жртвите на зетот од Кавадарци - 3 години пријавувале насилство

Точка - 12.11.2014

40-годишниот кавадарчанец Тони С. во неделата со по еден куршум ги застрела родителите и сестрата на неговата поранешна сопруга, таткото Илија (61), мајката Билјана (56) и нивната 33-годишна ќерка Снежана.

ФОТО: Ова се жртвите на убиецот од Кавадарци

Нетпрес - 12.11.2014

Од куршумите на Тони во неделата во Кавадарци на самото место починале родителите на неговата поранешна сопруга, таткото Илија (61), мајката Билјана (56), а нивната 33 годишна ќерка Снежана починала во болница.

ОВА се жртвите на убиецот од Кавадарци!

Пулс24 - 12.11.2014

Полицијата го уапси 40-годишниот кавадарчанец Тони С. кој со по еден истрел од пиштол им пресуди на дедото, бабата и тетката на своите деца. Во крвавиот пир во неделата од куршумите на Тони на самото место починаа родителите на неговата поранешна ...

Убиецот од Кавадарци уапсен на гробишта

Утрински - 11.11.2014

Погребот на убиените е закажан за четврток, бидејќи се чека враќањето на третата ќерка на Билјана и Илија Леови, која работела на брод Кавадарци – Бегалецот кој изврши трикратно убиство во Кавадарци е пронајден и уапсен на гробиштата во Кавадарци.

Нови детали за тројното убиство: Тони пукал во Снежана преку затворена врата

Точка - 11.11.2014

40-годишниот Тони С. од Кавадарци, во неделата околу 16:00 часот, со по еден истрел од пиштол ги убил мајката, таткото и помалата сестра на неговата поранешна сопруга Данче, со која судски се развел само два дена претходно.

Ова се жртвите на зетот од Кавадарци – 3 години пријавувале насилство (Фото)

МК News - 11.11.2014

Четириесет годишниот кавадарчанец Тони С во неделата со по еден куршум ги застрела родителите и сестрата на неговата поранешна сопруга, таткото Илија (61), мајката Билјана (56) и нивната 33 годишна ќерка Снежана.

ФОТО: Лица на трагедијата во Кавадарци - ова се жртвите на Тони

Сител - 11.11.2014

Полицијата го уапси 40-годишниот кавадарчанец Тони С. кој со по еден истрел од пиштол им пресуди на дедото, бабата и тетката на своите деца. Во крвавиот пир во неделата од куршумите на Тони на самото место починаа родителите на неговата поранешна ...

ФОТО: Ова се жртвите на зетот-убиец, Кавадарци завиен во црно

Курир - 11.11.2014

Полицијата го уапси 40-годишниот кавадарчанец Тони С. кој со по еден истрел од пиштол им пресуди на дедото, бабата и тетката на своите деца. Во крвавиот пир во неделата од куршумите на Тони на самото место починаа родителите на неговата поранешна ...

ФОТО: Ова се жртвите на кавадаречкиот убиец

Press24 - 11.11.2014

Полицијата го уапси 40-годишниот кавадарчанец Тони С. кој со по еден истрел од пиштол им пресуди на дедото, бабата и тетката на своите деца. Во крвавиот пир во неделата од куршумите на Тони на самото место починаа родителите на неговата поранешна ...

Разрешена крвавата драма во Тиквешијата

МРТ - 11.11.2014

МВР официјално потврди дека сторителот е уапсен и дека оружјето со кое е извршено убиството е обезбедено по што ќе се продолжи со сите истражни дејствија... Падна осомничениот за трикратното убиство од Кавадарци.

Фото: Жртвите на тројното убиство

Вечер - 11.11.2014

Четириесет годишниот кавадарчанец во неделата со по еден куршум ги застрела родителите и сестрата на неговата поранешна сопруга, таткото Илија (61), мајката Билјана (56) и нивната 33 годишна ќерка Снежана.

Снежана се борела за живот покрај мртвите родители

Lider - 11.11.2014

Поранешната сопруга на осомничениот за тројното убиство во Кавадарци, Данче, својата сестра Снежана ја затекнала застрелана како се бори за живот, покрај убиените родители, јавува Канал 5.

Кавадарци во црно, ова се жртвите на зетот уапсен денеска/ФОТО

Lider - 11.11.2014

Полицијата го уапси 40-годишниот кавадарчанец Тони С. кој со по еден истрел од пиштол им пресуди на дедото, бабата и тетката на своите деца. Во крвавиот пир во неделата од куршумите на Тони на самото место починаа родителите на неговата поранешна ...

(ФОТО) Ова се жртвите на зетот од Кавадарци

Falanga - 11.11.2014

Четириесет годишниот кавадарчанец Тони С во неделата со по еден куршум ги застрела родителите и сестрата на неговата поранешна сопруга, таткото Илија (61), мајката Билјана (56) и нивната 33 годишна ќерка Снежана..

Се трага по трократниот убиец од Кавадарци

Телма - 10.11.2014

Тројниот убиец од Кавадарци се уште не е пронајден. Од велешката полиција велат дека имаат осомничен, но трагаат по него. Според непотврдени информации зетот на убиените е убиецот.

Од август пријавувала насилство, никој не реагирал

Вест - 10.11.2014

Четириесетгодишниот Тони С. од Кавадарци, во неделата околу 16:00 часот, со по еден истрел од пиштол ги уби мајката, таткото и помалата сестра на неговата бивша сопруга Данче, со која судски се развел само два дена претходно.

Заврши обдукцијата на убиените, се трага по убиецот од Кавадарци

Нова ТВ - 10.11.2014

Саше Димовски Мотивот за убиството треба да се бара во Одлуката на Центарот за социјални работи од Кавадарци, кој по барање на сопругата на убиецот донел одлука да бара од судот забрана за вознемирување и закани, што биле зачестени во периодот на ...

Троjно убиство ги потресе кавадарчани

Утрински - 10.11.2014

Кавадарци - Четериесет годишниот кавадарчанец Тони Станоев пукал во сестрата на неговата сопруга, триесет и тригодишната Снежана, а ги убил и нејзината мајка Билјана, 56 години и и татко Илија 61 ...

„Каде бевте кога пријавувавме за семејно насилство!“

МКД - 10.11.2014

Плач и тага во куќата на семејството Леови. Роднини и пријатели вчера до доцна во ноќта беа во и околу куќата. Се уште не можат да поверуваат што им се случило.

Затаија ли институциите-чија е вината за трикратното убиство?

Локално - 10.11.2014

Револт и тага во куќата на семејството Леови, каде зетот вчера ги уби со пиштол и таткото и мајката и сестрата на сопругата од која се разведувал Роднини и пријатели се уште не можат да поверуваат ...

Фото: Ова е зетот кој е осомничен дека го уби цело семејство на жената во Кавадарци

МК News - 10.11.2014

Трагедијата која ги потресе кавадарчани се случила денеска околу 16 часот, во семејната куќа на Леови која се наоѓа на улицата „Зелен пазар“. Поранешниот зет пукат со пиштол кој легално го поседувал, ...

Осомничениот на тројното убиство не е фатен

Канал 77 - 10.11.2014

Четериесет годишниот кавадaрчанец Тони Станоев вчера попладне го изврши тројно убиство во семејната куќа на Леови, во центарот на Кавадарци, кога со пиштол ги застрела сестрата на неговата сопруга, ...

Полицијата го бара убиецот од Кавадарци кој застрела три лица

Канал5 - 10.11.2014

Полицијата се уште го бара убиецот кој вчера во црно го зави семејството Леови од Кавадарци. Тони Станоев со пиштол ги застрела дедото , бабата и сестрата на сопругата, а потоа избега.

Ова е човекот кој уби цело семејство во Кавадарци - бил дел од полициските Алфи

Точка - 10.11.2014

Трагедијата која ги потресе кавадарчани се случила вчера околу 16 часот, во семејната куќа на Леови која се наоѓа на улицата "Зелен пазар". Поранешниот зет пукал со пиштол кој легално го поседувал, ...

ФОТО: Ова е човекот кој уби цело семејство во Кавадарци

За Се - 10.11.2014

Трагедијата која ги потресе кавадарчани се случила денеска околу 16 часот, во семејната куќа на Леови која се наоѓа на улицата „Зелен пазар“. Поранешниот зет пукат со пиштол кој легално го поседувал, ...

Кавадарчанецот што го изврши трикратното убиство бил поранешен бранител

+инфо - 10.11.2014

Четириесетгодишниот кавадaрчанец Тони Станоев, кој вчера попладнево изврши тројно убиство во семејната куќа на неговата сопруга, убивајќи ги со пиштол нејзината сестра, 33-годишната Снежана, ...

По тројното убиство во Кавадарци: „Каде бевте кога пријавувавме семејно насилство?“

Бриф - 10.11.2014

„Каде бевте досега? Зошто сега ни доаѓате? Зошто никој досега ништо не презема за она што ни се случуваше. Илија пријавуваше насекаде. И во полиција и во социјално… Тони им се закануваше на сите.

Ја пронашла сестра си како се бори за живот покрај мртвите родители

+инфо - 10.11.2014

Поранешната сопруга на осомничениот за тројното убиство во Кавадарци , Данче својата сестра Снежана ја затекнала застрелана како се бори за живот, покрај убиените родители, јавува Канал 5.

Снежана се борела за живот покрај мртвите родители

МК News - 10.11.2014

Поранешната сопруга на осомничениот за тројното убиство во Кавадарци, Данче, својата сестра Снежана ја затекнала застрелана како се бори за живот, покрај убиените родители, јавува Канал 5.

Нови детали за тројното убиство: Тони пукал во Снежана преку затворена врата

МК News - 10.11.2014

Четириесетгодишниот Тони С. од Кавадарци, во неделата околу 16:00 часот, со по еден истрел од пиштол ги уби мајката, таткото и помалата сестра на неговата бивша сопруга Данче, со која судски се развел само два дена претходно.

Тага, болка и лелеци од куќата на Леови во Кавадарци

Либертас - 10.11.2014

Тони бил поранешен зет на убиените. Во петокот завршил бракот со ќерката и сестра на убиените, 35 годишната Данче, која работи како дактилограф во кавадаречкиот суд, пишува локалниот портал Дума .

ФОТО: Ова е човекот кој уби цело семејство во Кавадарци

Press24 - 10.11.2014

Трагедијата која ги потресе кавадарчани се случила денеска околу 16 часот, во семејната куќа на Леови која се наоѓа на улицата „Зелен пазар“. Поранешниот зет пукат со пиштол кој легално го поседувал, ...

Тројниот убиец од Кавадарци се уште не е уапсен- често ги малтретирал и децата

Курир - 10.11.2014

Иако дел од медиумите објавија дека тројниот убиец од Кавадарци Тони Станоев е фатен на граничниот преимн Богородица, полицијата демантира дека го има приведено и информира дека се уште се трага по ...

Убиените од Кавадарци подолго време се жалеле на закани од поранешниот зет

Република - 10.11.2014

Четериесет годишниот кавадaрчанец Тони Станоев е човекот што вчера попладне изврши тројно убиство. Во семејната куќа во центарот на Кавадарци со пиштол ги застрела сестрата на неговата сопруга, ...

ФОТО: Ова е човекот кој уби цело семејство во Кавадарци

Нетпрес - 10.11.2014

Трагедијата која ги потресе кавадарчани се случила вчера околу 16 часот, во семејната куќа на Леови која се наоѓа на улицата „Зелен пазар“. Поранешниот зет пукат со пиштол кој легално го поседувал, ...

ФОТО: Ова е тројниот убиец од Кавадарци!

Сител - 10.11.2014

Трагедијата која ги потресе кавадарчани се случила денеска околу 16 часот, во семејната куќа на Леови која се наоѓа на улицата „Зелен пазар“. Поранешниот зет пукат со пиштол кој легално го поседувал, ...

МВР: Убиецот од Кавадарци не е уапсен

Република - 10.11.2014

Убиецот од Кавадарци не е уапсен односно се уште е во бегство, а не е ниту вработен во МВР, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. Четириесет годишниот кавадaрчанец Тони Станоев е човекот ...

Ја пронашла сестра си покрај мртвите родители - детали за убиството во Кавадарци

Press24 - 10.11.2014

Поранешната сопруга на осомничениот за тројното убиство во Кавадарци, Данче својата сестра Снежана ја затекнала застрелана како се бори за живот, покрај убиените родители, јавува Канал 5.

Ја пронашла сестра си застрелана покрај мртвите родители

Курир - 10.11.2014

Поранешната сопруга на осомничениот за тројното убиство во Кавадарци, Данче својата сестра Снежана ја затекнала застрелана како се бори за живот, покрај убиените родители, јавува Канал 5. Данче веднаш повикала Брза помош и убиството го пријавила во ...

Се борела за живот покрај мртвите родители

Нетпрес - 10.11.2014

Поранешната сопруга на осомничениот за тројното убиство во Кавадарци, Данче, својата сестра Снежана ја затекнала застрелана како се бори за живот, покрај убиените родители, јавува Канал 5.

Снежана се борела за живот покрај мртвите родители

Република - 10.11.2014

Поранешната сопруга на осомничениот за тројното убиство во Кавадарци, Данче, својата сестра Снежана ја затекнала застрелана како се бори за живот, покрај убиените родители, јавува Канал 5.

Нови детали за тројното убиство: Тони пукал во Снежана преку затворена врата

Курир - 10.11.2014

Четириесетгодишниот Тони С. од Кавадарци, во неделата околу 16:00 часот, со по еден истрел од пиштол ги уби мајката, таткото и помалата сестра на неговата бивша сопруга Данче, со која судски се развел само два дена претходно.

Нови детали за тројното убиство во Кавадарци: Тони пукал во Жане преку затворена врата

Press24 - 10.11.2014

Четириесетгодишниот Тони С. од Кавадарци, во неделата околу 16:00 часот, со по еден истрел од пиштол ги уби мајката, таткото и помалата сестра на неговата бивша сопруга Данче, со која судски се развел само два дена претходно.

Подолг период пред убиствата пријавувале насилство, но никој не реагирал

Либертас - 10.11.2014

Четериесет годишниот кавадарчанец Тони Станоев пукал во сестрата на неговата сопруга, триесет и тригодишната Снежана, а ги убил и нејзината мајка Билјана, 56 години и и татко Илија 61 година.

Лелеци во Кавадарци - убиецот уште е на слобода!

Вечер - 10.11.2014

Илија меѓу своите сограѓани бил познат како Били и работел како графички дизајн, а неговата сопруга и ќерка Данче се вработени во кавадаречкиот суд. Убиената Снежана се омажила пред само неколку дена.

Убиецот од Кавадарци сепак не е уапсен!

Пулс24 - 10.11.2014

Иако дел од медиумите објавија дека тројниот убиец од Кавадарци Тони Станоев е фатен на граничниот преимн Богородица, полицијата демантира дека го има приведено и информира дека се уште се трага по ...

ФОТО: Ова е осомничениот за ТРОЈНОТО УБИСТВО кое се случи во Кавадарци

Пулс24 - 10.11.2014

Трагедијата која ги потресе кавадарчани се случила вчера околу 16 часот, во семејната куќа на Леови која се наоѓа на улицата „Зелен пазар“. Поранешниот зет пукал со пиштол кој легално го поседувал, ...

Детали за убиството во Кавадарци: Ја пронашла сестра си покрај мртвите родители

Пулс24 - 10.11.2014

Поранешната сопруга на осомничениот за тројното убиство во Кавадарци, Данче својата сестра Снежана ја затекнала застрелана како се бори за живот, покрај убиените родители, јавува Канал 5. -Попладне околу 16 часот беше донесена млада жена, даваше ...

Нови информации за ТРОЈНОТО УБИСТВО: Тони пукал во Снежана преку затворена врата

Пулс24 - 10.11.2014

Четириесетгодишниот Тони С. од Кавадарци, во неделата околу 16:00 часот, со по еден истрел од пиштол ги уби мајката, таткото и помалата сестра на неговата бивша сопруга Данче, со која судски се развел само два дена претходно.

Полицијата се уште трага по убиецот од Кавадарци / Фото

Lider - 10.11.2014

Убиецот од Кавадарци не е уапсен односно се уште е во бегство, а не е ниту вработен во МВР, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи. Четириесет годишниот кавадaрчанец Тони Станоев е човекот ...

(ФОТО) Ова е човекот кој уби цело семејство во Кавадарци

Falanga - 10.11.2014

Трагедијата која ги потресе кавадарчани се случила денеска околу 16 часот, во семејната куќа на Леови која се наоѓа на улицата „Зелен пазар“.. Поранешниот зет пукат со пиштол кој легално го ...

Се борела за живот покрај мртвите родители: Детали за убиството во Кавадарци

Falanga - 10.11.2014

Поранешната сопруга на осомничениот за тројното убиство во Кавадарци, Данче својата сестра Снежана ја затекнала застрелана како се бори за живот, покрај убиените родители, јавува Канал 5..

Тројниот убиец ја застрелал балдзата преку затворена врата

Lider - 10.11.2014

Четириесетгодишниот Тони С. од Кавадарци, во неделата околу 16:00 часот, со по еден истрел од пиштол ги уби мајката, таткото и помалата сестра на неговата бивша сопруга Данче, со која судски се развел само два дена претходно.