TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Првите обвиненија се очекува да бидат покренати во средина на декември

Нова ТВ - 11.10.2015

Првите обвиненија што ќе ги истражува специјалната обвинителка Катица Јанева и нејзиниот тим, се очекува да бидат покренати во периодот од 15 декември до 15 март наредната година. Јанева предвидела специјалното обвинителство да брои 124 вработени.

Јанева бара милион евра за обвинителството

Алсат-М - 11.10.2015

Катица Јанева предвидела специјалното обвинителство да брои вкупно 124 вработени. Според плановите изготевни од Јанева, кои ги објавија некои медиуми, покрај 14-те обвинители, со Јанева ќе работат и 30 истражители и 35 обвинителски советници.

СДСМ: Мега скандал е тоа што се објавија делови од документите на специјалната обвинителка

МКД - 11.10.2015

Објавувањето на документи на специјалната обвинителка е пример за директни, недозволиви притисоци на Груевски врз специјалната обвинителка, која треба да почне да ги работи случаите поврзани со прислушувањето и делата што произлегуваат од него, ...

Специјалната обвинителка ги вети првите обвиненија од 15 декември до 15 март и побара еден милион евра за три месеци

МКД - 11.10.2015

Односите на релaција Катица Јанева – Совет на јавни обвнители се заоструваат. Од 15 декември до 15 март специјалната јавна обвинителка Катица Јанева и нејзиниот тим ќе ги покренат пвите обвиненија за предмети поврзани со содржината на разговорите од ...

4 милиони годишно и обезбедување поголемо и од Путин и Обама – бара новата обвинителка

МК News - 11.10.2015

Мега скандал составен од редица скандали! Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева полека но сигурно прераснува во епицентар на случувања со негативна карактеристика кои ја брануваат јавноста и кои оставаат темни дамки на оваа институција, ...

Првите обвиненија од Јанева после 15 декември

+инфо - 11.10.2015

Специјалната обивнителка Катица Јанева за да можен да почне да работи побарала буџеѕ до крајот на годината во висина од околу милион евра за трошоци, и 124 вработените. Според документот што го објави Прес 24 Јанева очекува ефективно со работа да ...

СДСМ: Мега скандал е тоа што документите од Јанева се најдоа кај медиумите

+инфо - 11.10.2015

СДСМ реагира дека е мега скандал е тоа што документи од специјалната јавна обвинителка, кои биле доставени до Советот на јавни обвинители, се најдоа кај медиуми под контрола на Груевски, Прес 24, Курир, Сител.

Скандал: Јанева побара 8 пати повеќе средства од целото обвинителство за организиран криминал

Алфа - 11.10.2015

Неверојатната сума е осум пати поголема во споредба со потребите кои ги има обвинителството за организиран криминал, пишува порталот Прес 24 по објавувањето на документите кои Јанева ги изготвила за старт на нејзиното работење.

Специјалната обвинителка првите обвиненија ќе ги поднесе пред изборите

Фокус - 11.10.2015

Обвинителката Јанева побарала буџет за работа од околу еден милион евра Од 15 декември до 15 март специјалната обвинителка Катица Јанева и нејзиниот тим планираат да ги покажат првичните резултати од нивната работа пред јавноста, односно во овој ...

СДСМ: Скандалозно е што Груевски врши притисок врз Катица Јанева

А1 On - 11.10.2015

„Мега скандал е тоа што документи од специјалната јавна обвинителка, кои биле доставени до Советот на јавни обвинители, се надоа кај медиуми под контрола на Груевски, Прес 24, Курир, Сител… Објавени се план за работа на специјалната обвинителка, ...

Прес 24: Мегаломанство и партизација кај Катица Jанева, меѓу обвинителите врие!

Канал5 - 11.10.2015

Од документите кои беше задолжена да ги изготви за да го стартува работењето на обвинителството се забележуваат опасни индиции за партизација на оваа специјална институција, сомнежи за политичко дејствување кооординирано со СДСМ, но и мегаломанство ...

КОЛКУ ПОБАРА ЈАНЕВА: Милион евра за специјалното обвинителство

Телеграф - 11.10.2015

Според планот за работење, Јанева за нејзиното обвинителство бара да има тим од 120 лица, од секакви профили, како обвинители, така и возачи, хигиеничари, истражители, како и 30 лица во служба за обезбедување Повеќе од еден милион евра за работа во ...

Објавен планот на Катица Јанева – првите обвиненија ќе паднат по 15 декември!

Локално - 11.10.2015

Порталoт Прес 24, го објави општиот работен план, персоналниот план и финансискиот план кој ги има изготвено специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, кои таа законски мораше да ги поднесе до Владата, Собранието и Советот на јавни обвинители.

Јанева бара милион евра за три месеци и 30 телохранители

еМагазин - 11.10.2015

Прес 24, ексклузивно имаше можност да дојде во допир со општиот работен план, персоналниот план и финансискиот план кој ги има изготвено Катица Јанева. Според порталот, специјалното обвинителство бара 8 пати повеќе пари за дејствување отколку што ...

Јанева бара 30 телохранители, 124 вработени и 4 мил. евра годишно за Специјалното обвинителство

Вечер - 11.10.2015

По вчерашната информација дека Јанева за свој близок соработник го предложила кумашинот на адвокатот на Зоран Заев, денес нови информации кои уште во старт сериозно го проблематизираат нејзиното и работењето на обвинителството кое треба да го води.

Ексклузивно и скандалозно: Mегаломанство и партизација кај Катица Јанева, меѓу обвинителите врие!

Нетпрес - 11.10.2015

Мега скандал составен од редица скандали! Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева полека но сигурно прераснува во епицентар на случувања со негативна карактеристика кои ја брануваат јавноста и кои оставаат темни дамки на оваа институција.

СДСМ: Груевски врши директен недозволив притисок врз Катица Јанева

Бриф - 11.10.2015

Соопштение на СДСМ: Мега скандал е тоа што документи од специјалната јавна обвинителка, кои биле доставени до Советот на јавни обвинители, се надоа кај медиуми под контрола на Груевски, Прес 24, Курир, Сител… Објавени се план за работа на ...

Првите обвиненија од Катица Јанева ќе паднат по 15 декември!

Репортер - 11.10.2015

Специјалната обивнителка Катица Јанева за да можен да почне да работи побарала буџеѕ до крајот на годината во висина од околу милион евра за трошоци, и 124 вработените. Според документот што го објави Прес 24 Јанева очекува ефективно со работа да ...

СДСМ: Груевски врши директен недозволив притисок врз Катица Јанва

Либертас - 11.10.2015

Соопштение на СДСМ: Мега скандал е тоа што документи од специјалната јавна обвинителка, кои биле доставени до Советот на јавни обвинители, се надоа кај медиуми под контрола на Груевски, Прес 24, Курир, Сител… Објавени се план за работа на ...

СКАНДАЛОЗНО: Mегаломанство и партизација кај Катица Јанева, меѓу обвинителите врие!

Денешен - 11.10.2015

Мега скандал составен од редица скандали! Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева полека но сигурно прераснува во епицентар на случувања со негативна карактеристика кои ја брануваат јавноста и кои оставаат темни дамки на оваа институција, ...

Нов скандал во специјалното обвинителство: Mегаломанство и партизација кај Катица Јанева

Република - 11.10.2015

Уште не започнало со работа, а специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева веќе прераснува во епицентар на случувања со негативна карактеристика кои ја брануваат јавноста. По вчерашната информација дека Јанева за свој близок соработник го ...

Објавен планот за работа на Катица Јанева – првите обвиненија ќе паднат по 15 декември!

Бриф - 11.10.2015

Провладиниот портал Прес 24, го објави општиот работен план, персоналниот план и финансискиот план кој ги има изготвено специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, кои таа законски мораше да ги поднесе до Владата, Собранието и Советот на јавни ...

СКАНДАЛ: Mегаломанство и партизација кај Јанева, меѓу обвинителите врие!

Курир - 11.10.2015

Мега скандал составен од редица скандали! Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева полека но сигурно прераснува во епицентар на случувања со негативна карактеристика кои ја брануваат јавноста и кои оставаат темни дамки на оваа институција, ...

Објавен планот за работа на Катица Јанева – првите обвиненија ќе паднат по 15 декември!

Либертас - 11.10.2015

Провладиниот портал Прес 24, го објави општиот работен план, персоналниот план и финансискиот план кој ги има изготвено специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, кои таа законски мораше да ги поднесе до Владата, Собранието и Советот на јавни ...

Ексклузивно и скандалозно: Mегаломанство и партизација кај Катица Јанева, меѓу обвинителите врие!

Press24 - 11.10.2015

Мега скандал составен од редица скандали! Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева полека но сигурно прераснува во епицентар на случувања со негативна карактеристика кои ја брануваат јавноста и кои оставаат темни дамки на оваа институција.

Скандал: Партизација и мегаломанство кај Јанева

Пулс24 - 11.10.2015

Мега скандал составен од редица скандали! Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева полека но сигурно прераснува во епицентар на случувања со негативна карактеристика кои ја брануваат јавноста и кои оставаат темни дамки на оваа институција, ...

Гарет: Иднината на земјата зависи од тоа како Јанева ќе ја изменаџира работата

Нова ТВ - 10.10.2015

Интервју со амбасадорот на Велика Британија во Македонија - Чарлс Гарет: Говори за можните опструкции со кои ќе се соочи специјалната обвинителка Катица Јанева, за прислушуваните разговори и опасноста да не бидат контролирани, за Владата, за која ...

Гарет за Нова: Иднината на земјата зависи од тоа како Јанева ќе ја изменаџира работата

Локално - 10.10.2015

Интервју со амбасадорот на Велика Британија во Македонија – Чарлс Гарет за Нова : Говори за можните опструкции со кои ќе се соочи специјалната обвинителка Катица Јанева, за прислушуваните разговори и опасноста да не бидат контролирани, за Владата, ...

Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува

Fox.mk - 10.10.2015

Претседателот на совет на јавни обвинители, Петар Аневски, вели дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува. Фактот дека Јанева ги надминува принципите и излегува надвор од рамките на ...

Претседателот на Советот на обвинители, Аневски: Катица Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува

Република - 10.10.2015

Фактот дека Катица Јанева ги надминува принципите и излегува надвор од рамките на непристрасното работење освен по изборот на кадровски решенија каде одлучи кумашинот на адвокатот на Зоран Заев да биде дел од нејзиниот тим, покажува и жестоката ...

Претседателот на совет на јавни обвинители: Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува

Денешен - 10.10.2015

Претседателот на совет на јавни обвинители, Петар Аневски, вели дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува. Фактот дека Јанева ги надминува принципите и излегува надвор од рамките на ...

Претседателот на совет на јавни обвинители: Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува

Press24 - 10.10.2015

Претседателот на совет на јавни обвинители, Петар Аневски, вели дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува. -Најавите дека ќе си даде оставка ако макар и еден од предложените обвинители во ...

Претседателот на совет на обвинители, Аневски: Катица Јанева врши притисок, условува и се заканува

Нетпрес - 10.10.2015

Фактот дека Катица Јанева ги надминува принципите и излегува надвор од рамките на непристасното работење, освен по изборот на кадровски решенија, каде одлучи кумашинот на адвокатот на Заев да биде дел од нејзиниот тим, покажува и жестоката реакција ...

Претседателот на совет на јавни обвинители: Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува

Курир - 10.10.2015

Претседателот на совет на јавни обвинители, Петар Аневски, вели дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува. Фактот дека Јанева ги надминува принципите и излегува надвор од рамките на ...

Гарет за Нова: Иднината на земјата зависи од тоа како Јанева ќе ја изменаџира работата

Либертас - 10.10.2015

Интервју со амбасадорот на Велика Британија во Македонија – Чарлс Гарет за Нова : Говори за можните опструкции со кои ќе се соочи специјалната обвинителка Катица Јанева, за прислушуваните разговори и опасноста да не бидат контролирани, за Владата, ...

Аневски: Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува

Пулс24 - 10.10.2015

Претседателот на совет на јавни обвинители, Петар Аневски, вели дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева врши притисок, условува и непринципиелно се заканува. Фактот дека Јанева ги надминува принципите и излегува надвор од рамките на ...

Специјалната обвинителка ќе ја достави документацијата за тимот на специјалното обвинителство

24 Вести - 09.10.2015

Специјалната Јавна обвинителка Катица Јанева денеска треба да ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопштија од ...

Плановите на Јанева доставени до Советот, Влада и Собрание

Телма - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Специјалната обвинителка Јанева ги доставила плановите, очекува да бидат спроведени

24 Вести - 09.10.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева, како што најави, денеска ги доставила Општиот работен, персонален и финансов план до Советот на јавни обвинители, Владата и Собранието. Плановите до Собранието се доставени на известување, додека до Владата и ...

Јанева ги достави плановите, очекува да бидат спроведени без опструкции

24 Вести - 09.10.2015

Специјалната обвинителка, Катица Јанева, ги заврши сите подготовки за почеток со работа. Откако го објави тимот, денеска ги доставила и општиот работен, персонален и финансов план до Советот на обвинители и до Владата за спроведување, како и до ...

Јанева ја достави документацијата за тимот на специјалното обвинителство

Нова ТВ - 09.10.2015

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, извести дека денеска до Советот на јавни обвинители, Владата на Република Македонија и Собранието се доставени ...

Јанева ги достави плановите до Советот на обвинители, Владата и Собранието

Утрински - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Јанева ги достави плановите, чека пари и избор на тимот

Алсат-М - 09.10.2015

Катица Јанева ги достави сите документи до Советот на јавни обвинители, Владата и Собранието кои се потребни за да и се обезбеди Буџет и да и биде избран предлог тимот. Во соопштение до јавноста, специјалната обвинителка појаснува дека општиот ...

Трите планови на Специјалниот Обвинител

Р.С.Европа - 09.10.2015

Во текот на следната недела, Советот на јавни обвинители треба да ја закаже седница на која ќе се разгледуваат трите плана на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Советот на јавни обвинители во текот на следната недела треба да ја закаже ...

Проблеми на релација Јанева-Совет на обвинители, специјалната обвинителка се заканува со оставка

МКД - 09.10.2015

Катица Јанева денеска ги предаде општиот работен, финансискиот и персоналниот план до Советот за јавни обвинители, што беше услов за седница на Советот наредната недела за конечно усвојување на тимот од 14 обвинители на специјалната обвинителка.

Јанева достави три плана, Советот на обвинители ќе ги разгледува и ќе и го одобрува тимот

МКД - 09.10.2015

Спацијалната обвинителка Катица Јанева денеска до Советот на обвинители, Владата и Собранието ги предаде општиот работен, финансиски и персонален план, па во текот на наредната недела Советот треба да закаже седница за да ги разгледа, па потоа да се ...

Специјалната обвинителка ќе ја достави документацијата за тимот на специјалното обвинителство

Правдико - 09.10.2015

Специјалната Јавна обвинителка Катица Јанева денеска треба да ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопштија од ...

Јанева ги доставилa плановите – очекува Советот на јавни обвинители да ги избере предложените обвинители

Академик - 09.10.2015

„Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, ја известува јавноста дека денес до Советот на јавни обвинители, Владата на Република Македонија и Собранието се ...

Плановите на Јанева се готови, кога ќе стартуваат истраги?

Фокус - 09.10.2015

Советот на јавни обвинители на седница ќе зборува за плановите. Специјалната обвинителка Катица Јанева ги достави финансискиот, персоналниот и работниот план за своето обвинителство до Советот на јавни обвинители, Владата и Собранието.

Јанева ги достави плановите, очекува предложените обвинители да бидат избрани

Кајгана - 09.10.2015

Специјалниот обвинител, Катица Јанева ги достави општиот работен, персонален и финансов план на Специјалното обвинителство до Советот на јавни обвинители, Владата на Република Македонија и Собранието.

Плановите на специјалниот обвинител доставени до Советот, Владата и Собранието

А1 On - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Советот е на ред да одлучи за екипата на Јанева

+инфо - 09.10.2015

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, извести декаденес до Советот на јавни обвинители, Владата на Република Македонија и Собранието се доставени општиот ...

Плановите на специјалниот обвинител доставени до Советот, Владата и Собранието

Сител - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Плановите на специјалниот обвинител доставени до Советот, Владата и Собранието

Точка - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денес се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Јанева ги достави плановите за работа до Советот на јавни обвинители

Телеграф - 09.10.2015

Како што потврдуваат од Советот, Јанева ги доставила плановите што тие ги побараа од неа и во следниот период ќе се посветат на нивно разгледување Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, попладнево до Советот на јавни обвинители го доставила ...

СЈО Катица Јанева ги доставила сите финансиски, работни планови, и комплетниот персонален состав до Советот на јавни ...

Сител - 09.10.2015

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева ги доставила сите потребни финансики, работни планови, како и комплетниот персонален состав за работа до Советот на јавни обвинители, собранието и Владата.

Кои се трите планови на Катица Јанева?

Фактор - 09.10.2015

Специјалната обвинителка Катица Јавенева денеска до Советот на обвинители, Владата и Собранието ги предаде општиот работен, финансиски и персонален план за работа. Во наредната недела Советот треба да ги разгледа и да ги одобри.

Ова е планот за работа на Катица Јанева

За Се - 09.10.2015

Специјалната обвинителка, Катица Јанева, ги заврши сите подготовки за почеток со работа. Откако го објави тимот, денеска ги доставила и општиот работен, персонален и финансов план до Советот на обвинители и до Владата за спроведување, како и до ...

Плановите на Катица Јанева

Локално - 09.10.2015

Катица Јанева до Советот на обвинители, Владата и Собранието достави три плана- општиот работен, финансиски и персонален план. Следната недела Советот треба да закаже седница за да ги разгледа, па потоа да се одобри и нејзиниот тим од 14 предложени ...

Плановите на специјалниот обвинител доставени до Советот, Владата и до Собранието

Дневник - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, вчера беа доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и до ...

Јанева ги достави плановите, очекува Советот да ги избере предложените обвинители

Макфакс - 09.10.2015

Специјалниот обвинител, Катица Јанева ги достави општиот работен, персонален и финансов план на Специјалното обвинителство до Советот на јавни обвинители, Владата на Република Македонија и Собранието.

Плановите на Јанева доставени до Советот, Владата и Собранието

Бриф - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Плановите на Јанева доставени до Советот, Владата и Собранието

Либертас - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Специјалната обвинителка Јанева го достави работниот, персоналниот и финансовиот план

Репортер - 09.10.2015

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, до Советот на јавни обвинители, Владата на Република Македонија и Собранието денеска достави општ работен, ...

Плановите на специјалниот обвинител доставени до Советот, Владата и Собранието

Денешен - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Плановите на специјалниот обвинител доставени до Советот, Владата и Собранието

Press24 - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Плановите на специјалниот обвинител доставени до Советот, Владата и Собранието

Нетпрес - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денес се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Катица ќе си поднесе оставка !? Несогласувања на релација Јанева- Совет на обвинители

Репортер - 09.10.2015

„Најавите дека ќе си даде оставка ако макар и еден од предложените обвинители во тимот не ѝ избереме, како и писмото од минатата недела што го испрати специјалната обвинителка Катица Јанева до Советот на јавни обвинители, во кое, иако сме надлежен ...

Катица чека амин од Владата и Собранието

Вечер - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Плановите на специјалниот обвинител доставени до Советот, Владата и Собранието

Република - 09.10.2015

Општиот работен, персоналниот и финансовиот план на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, денеска се доставени до Советот на јавни обвинители, Владата и ...

Катица ни се заканува

Либертас - 09.10.2015

“Најавите дека ќе си даде оставка ако макар и еден од предложените обвинители во тимот не и избереме, како и писмото од минатата недела што го испрати специјалната обвинителка Катица Јанева до Советот на јавни обвинители, во кое, иако сме надлежен ...

Макар и еден да не и' изберат, Јанева ќе си поднесе оставка

Канал 77 - 09.10.2015

Ако макар и еден од листата на 14-темина заменици-специјални обвинители биде отфрлен и неизгласан од Советот на јавни обвинители на седницата идната недела, кога треба да се случи изборот, специјалната обвинителка Катица Јанева ќе си поднесе ...

Јанева очекува советот на обвинители да и го одобри тимот

Телма - 08.10.2015

Специјалниот јавен обвините за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, Катица Јанева, соопшти денеска дека заклучно со утрешниот ден, до советот на јавни обвинители ќе го достави ...

Специјалната обвинителка Јанева до утре ќе достави финансиски план до Советот на јавни обвинители

24 Вести - 08.10.2015

Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на неовластено следење на комуникациите, соопшти дека откако до Советот на јавни обвинители беше поднесена листата на кандидати на јавни обвинители од редот ...

Јанева утре ќе ја достави документацијата за тимот на специјалното обвинителство

Нова ТВ - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева до петок треба да го достави работниот, персоналниот и финансискиот план за работа на нејзиниот тим, составен од 14 обвинители, до Советот за јавни обвинители.

Јанева ќе го достави планот за работа на СЈО

Р.С.Европа - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до петок треба да го достави работниот, персоналниот и финансискиот план за работа на нејзиниот тим, составен од 14 обвинители. Јанева во соопштение до јавноста информира дека СЈО побарало да му бидат ...

Јанева очекува зелено светло од Советот на јавни обвинители за тимот

Утрински - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

И еден да не и` изберат, Катица си дава оставка

Вест - 08.10.2015

Ако макар и еден од листата на 14-темина заменици-специјални обвинители биде отфрлен и неизгласан од Советот на јавни обвинители на седницата идната недела, кога треба да се случи изборот, специјалната обвинителка Катица Јанева ќе си поднесе ...

Катица Јанева утре ги доставува документите, очекува да и го изберат предлог тимот

Алсат-М - 08.10.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави сите документи кои и ги побара Советот на јавни обвинители за да го избере нејзинот предлог тим од 14 помошници. Конкретно станува збор за општ работен, персонален и финансов ...

Јанева до утре ќе ги достави документите за СЈО

Алсат-М - 08.10.2015

Специјалната обвинителка најдоцна до утре ќе ги достави сите документи кои ù ги побара Советот на јавни обвинители за да закаже седница за избор на нејзинот предлог тим од 14 помошници. Информацијата ја пренесе токму Катица Јанева откако претходно ...

Јанева ги предаде финансискиот и работниот план и чека да ѝ се одобри тимот

МКД - 08.10.2015

Утре ќе ги доставам општиот работен, финансиски и персонален план, ги информира специјалната обвинителка Катица Јанева членовите на Советот на јавни обвинители, кои потоа ќе можат да се состанат и да го одобрат нејзиниот тим од 14 обвинители, .

Специјалната обвинителка до утре ќе ги достави работниот, персоналниот и финансискиот план до СЈО

Академик - 08.10.2015

Јанева во соопштение до јавноста информира дека СЈО побарало да му бидат доставени документите за да може да одлучува за предлог Одлуката за избор на јавните обвинители. „Во врска со ваквото барање, до Советот на јавни обвинители доставено е ...

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

Алфа - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

Катица Јанева утре ќе ја достави документацијата за тимот на специјалното обвинителство

Фокус - 08.10.2015

Станува збор за работен, персонален и финансиски план кои специјалната обвинителка Јанева ќе ги достави до Советот на јавни обвинители, кој од утре ќе може да даде зелено светло обвинителството да започне со работа.

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

А1 On - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

Јанева чека да и се одобри тимот

+инфо - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска извести дека до Советот на јавни обвинители ја поднела листата на кандидати на јавни обвинители од редот на постојните јавни обвинители - се надева дека Советот ќе ги избере колегите кои таа ги ...

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

Канал5 - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

ЈАНЕВА: Плановите за работа на Специјалното обвинителство ќе бидат готови утре

Телеграф - 08.10.2015

Советот на јавни обвинители требаше да се одржи минатата недела, но се одложи бидејќи сè уште го немаа добиено општиот работен, персонален и финансиски план од Специјалното обвинителство Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, најдоцна до ...

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

Сител - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

Специјалната обвинителка очекува да и биде одобрен тимот што го предложи

Точка - 08.10.2015

Специјалната обвинителка која треба да ги истражува прислушуваните разговори, Катица Јанева до петок ќе го достави работниот, персоналниот и финансискиот план за работа на нејзиниот тим до Советот за јавни обвинители и очекува незиниот тим да биде ...

Катица Јанева чека „амин“ од Советот на јавни обвинители и да почне со работа

Локално - 08.10.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева ги предаде финансискиот и работниот план и чека да и се одобри тимот кој го одбра. Јанева во соопштение до јавноста информира дека Советот на јавни обвинители побарал да му бидат доставени документите за да ...

Специјалната обвинителка, Катица Јанева „скроила„ колку пари ќе и требаат

еМагазин - 08.10.2015

Специјалната обвинителка, Катица Јанева до утре ќе го достави работниот, персоналниот и финансискиот план за работа на нејзиниот тим до Советот за јавни обвинители и очекува нејзиниот тим да биде одобрен, информира Јанева преку соопштение.

Специјалната јавна обвинителка очекува да биде избран тимот кој таа го предложи

Press24 - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

Вечер - 08.10.2015

На списокот се јавните обвинители Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи, Артан Ајро, Бајрам Рустеми, Гаврил Бубевски, Дарко Јакимовски, Елизабета Јакимовска, Лејла Кадриу, Ленче Ристовска, Љубомир Лапе, Маре Ѓорѓева, Снежана Бундалевска, Стефчо Дончев и ...

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

Репортер - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

Денешен - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

Катица Јанева утре ги доставува документите, очекува да и го изберат предлог тимот

Бриф - 08.10.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави сите документи кои и ги побара Советот на јавни обвинители за да го избере нејзинот предлог тим од 14 помошници. Конкретно станува збор за општ работен, персонален и финансов ...

Вест: И еден од замениците да не и’ изберат, Катица си дава оставка

Репортер - 08.10.2015

Ако макар и еден од листата на 14-темина заменици-специјални обвинители биде отфрлен и неизгласан од Советот на јавни обвинители на седницата идната недела, кога треба да се случи изборот, специјалната обвинителка Катица Јанева ќе си поднесе ...

До утре, специјалниот јавен обвинител треба да достави општ, персонален и финансиски план

МРТ - 08.10.2015

Од Специјалното обвинителство очекуваат дека потоа Советот на јавни обвинители ќе може да одлучи за изборот на јавните обвинители предложени од специјалниот обвинител Јанева... Заклучно до утре, специјалниот јавен обвинител Катица Јанева треба до ...

Специјалната обвинителка очекува да и биде одобрен тимот што го предложи

Макфакс - 08.10.2015

Специјалната обвинителка која треба да ги истражува прислушуваните разговори, Катица Јанева до петок ќе го достави работниот, персоналниот и финансискиот план за работа на нејзиниот тим до Советот за јавни обвинители и очекува незиниот тим да биде ...

Вест: И еден од замениците да не и’ изберат, Катица си дава оставка

Либертас - 08.10.2015

Ако макар и еден од листата на 14-темина заменици-специјални обвинители биде отфрлен и неизгласан од Советот на јавни обвинители на седницата идната недела, кога треба да се случи изборот, специјалната обвинителка Катица Јанева ќе си поднесе ...

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го одобри тимот што таа го предложи

Република - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

Lider - 08.10.2015

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најдоцна до утре ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

Јанева очекува Советот на јавни обвинители да го избере тимот што таа го предложи

Канал 77 - 08.10.2015

Најдоцна до утре, специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева ќе ги достави документите кои ги побара Советот на јавни обвинители за да ги избере нејзините помошници. Станува збор за општиот работен, персонален и финансов план, соопшти денеска ...

Јанева без реакција за одлагањето на изборот за нејзини помошници

Алсат-М - 06.10.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева засега нема реакција на одлуката на Советот на јавни обвинители да го одложи изборот на тимот од 14 помошници кои таа ги предложи. На редицата прашања на АЛСАТ М по електронска пошта Јанева ни одговори дека ...

Советот на обвинители за една недела го одложи усвојувањето на тимот обвинители на Катица Јанева

МКД - 06.10.2015

Советот на обвинители за една недела го одложи усвојувањето на помошниците на специјалната јавна обвинителка и побара дополнителни документи за персоналниот состав и финансиски план за специјалното обвинителство.

Јанева без реакција за одлагањето на изборот за нејзини помошници

Репортер - 06.10.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева засега нема реакција на одлуката на Советот на јавни обвинители да го одложи изборот на тимот од 14 помошници кои таа ги предложи. Јанева на редицата прашања на Алсат-М по електронска пошта одговорила дека ...

Јанева без реакција за одлагањето на изборот за нејзини помошници

Либертас - 06.10.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева засега нема реакција на одлуката на Советот на јавни обвинители да го одложи изборот на тимот од 14 помошници кои таа ги предложи. Јанева на редицата прашања на Алсат-М по електронска одговорила дека ...

Наредната недела ќе се одлучува за списокот на Јанева

Вечер - 06.10.2015

Советот на обвинители побарал дополнителни документи – планови кои мора да ги разгледа пред да ја закаже седницата на која ќе се гласа за помошниците на специјалниот обвинител Советот на обвинители идната недела ќе ја закаже седницата на која ќе се ...

Одложен изборот на јавни обвинители - соработници на Катица Јанева

24 Вести - 05.10.2015

Советот за јавни обвинители го одложи изборот на обвинители кои ќе соработуваат со Катица Јанева во истрагите поврзани со аферата „Прислушување“. Следната недела официјално ќе се знае тимот на специјалната јавна обвинителка, дали ќе отпаднат некои ...

Изборот на тимот на Јанева одложен за идната недела

Телма - 05.10.2015

Иако требаше да биде објавен утре или најдоцна задутре, изборот на обвинителите - помошници на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, ќе биде објавен следната недела. Како што соопшти Советот на обвинители, изборот е одложен, бидејќи се чека ...

Изборот на тимот на Јанева одложен за наредната недела

Нова ТВ - 05.10.2015

Официјализирањето на тимот од 14 обвинители, со кој треба да раководи специјалната обвинителка Катица Јанева во истражувањето за кривични дела кои произлегуваат од содржината на телефонските разговори од “бомбите“ на Заев, е одложен за наредната ...

Изборот на тимот на Јанева одложен за идната недела

Утрински - 05.10.2015

Дали Советот на јавните обвинители ќе го аминува изборот на сите 14 помошници на специјалната обвинителка Изборот на тимот од 14 јавни обвинители, кои треба да и помагаат на специјалната обвинителка Катица Јанева во истражувањето и гонењето на ...

Спорен дел од тимот на Јанева

Вест - 05.10.2015

Најавената седница на Советот на обвинители за избор на тимот на специјалната обвинителка Катица Јанева неделава најверојатно нема да се одржи поради тоа што за дел од членовите за Советот на обвинители кандидатите се спорни, а на дел им пречи тоа ...

Одложен изборот на обвинителите кои ги предложи Јанева

А1 On - 05.10.2015

Советот за јавни обвинители го одложи изборот на јавни обвинители кои ќе соработуваат со Катица Јанева во истрагите поврзани со бомбите на опозицијата и одговорноста за масовното прислушување.

Советот го одложи изборот на тимот на Јанева

Фокус - 05.10.2015

Советот на јавни обвинители го одложи избор на јавните обвинители кои Катица Јанева ги предложи да го составуваат нејзиниот тим, кој треба да работи на расчистување на сомнежите за криминал што произлегоа од бомбите на опозицијата.

Тимот на Јанева ќе се бира идната недела

+инфо - 05.10.2015

Советот на јавни обвинители го одложи изборот на јавните обвинители кои специјалната обвинителка Катица Јанева ги предложи во нејзиниот тим кој треба да работи на расчистување на сомнежите за криминал што произлегоа од бомбите на опозицијата.

Песимизмот како лична или колективна карактеристика

Н.Македонија - 05.10.2015

Атмосферата што се создава околу изборот на специјалниот тим на обвинители отвора поинаков поглед на тоа што моментално ни се случува во земјата. Тоа нѐ навраќа на перцепцијата што ја имаме за нас дека бавно одлучуваме да преземеме некои потези што ...

Бетмен велит: Катица, Сашо и пијаната Македонија

Телеграф - 05.10.2015

Сашо Мијалков им се бапнал на маса на Катица Јанева и на пријателките-обвинителки „со кои таа претходно била на коктел“, ѝ се претставил, поразговарале 2-3 минути, па си заминал. Ле-ле. Го обвинивме ежот! Меѓу позабавните наслови кои викендашки ми ...

СОВЕТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ: Тимот на Јанева идната недела на дневен ред

Телеграф - 05.10.2015

Катица Јанева минатата недела до Советот ја достави својата листа со 14 предлози на јавни обвинители со кои ќе ги преземе предметите за незаконското прислушување Советот на јавни обвинители најверојатно идната недела на дневен ред ќе го стави ...

Одложен изборот на јавни обвинители – соработници на Катица Јанева

Локално - 05.10.2015

Советот за јавни обвинители го одложи изборот на обвинители кои ќе соработуваат со Катица Јанева во истрагите поврзани со аферата „Прислушување“. Следната недела официјално ќе се знае тимот на специјалната јавна обвинителка, дали ќе отпаднат некои ...

Изборот на обвинителите кои ги предложи Јанева е одложен

Репортер - 05.10.2015

Советот за јавни обвинители го одложи изборот на јавни обвинители кои ќе соработуваат со Катица Јанева во истрагите поврзани со бомбите на опозицијата и одговорноста за масовното прислушување.

Изборот на тимот на Јанева одложен за наредната недела

Либертас - 05.10.2015

Официјализирањето на тимот од 14 обвинители, со кој треба да раководи специјалната обвинителка Катица Јанева во истражувањето за кривични дела кои произлегуваат од содржината на телефонските разговори од “бомбите“ на Заев, е одложен за наредната ...

Одложен изборот на тимот за Специјалното обвинителство

еМагазин - 05.10.2015

Специјалната обвинителка Катица Јанева ќе почека на официлизирање на нејзиниот избор од 14 обвинители до следната недела откако Советот на јавни обвинители ја одложи седницата на која треба да се гласа за тимот за Специјалното обвинителство.

Изборот на тимот на Јанева одложен за идната недела

Бриф - 05.10.2015

Иако требаше да биде објавен утре или најдоцна задутре, изборот на обвинителите – помошници на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, ќе биде објавен следната недела. Како што соопшти Советот на обвинители, изборот е одложен, бидејќи се чека ...