TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Две познати песни од Тоше во негова поинаква изведба

Курир - 07.10.2016

На деветтото по ред „Ѕвездено небо за Тоше“ , кое секоја година се одржува на денот на неговиот последен концерт во Скопје, организаторите – членовите на фан клубот на Тоше ги почестија присутните со досега необјавена снимка од легендарниот пејач.

ВИДЕО: Две познати песни од Тоше во негова поинаква изведба

МК News - 07.10.2016

На деветтото по ред „Ѕвездено небо за Тоше“, кое секоја година се одржува на денот на неговиот последен концерт во Скопје, организаторите – членовите на фан клубот на Тоше ги почестија присутните со досега необјавена снимка од легендарниот пејач.

ВИДЕО: Две познати песни од Тоше во негова поинаква изведба

Скопје инфо - 07.10.2016

На деветтото по ред „Ѕвездено небо за Тоше“, кое секоја година се одржува на денот на неговиот последен концерт во Скопје, организаторите – членовите на фан клубот на Тоше ги почестија присутните со досега необјавена снимка од легендарниот пејач.

Две познати песни од Тоше во поинаква изведба: „Волим осмех твој“ – соло, без Шола и „Боже чувај ја од зло“ – анплагд

Вистина.мк - 07.10.2016

На деветтото по ред „Ѕвездено небо за Тоше“ , кое секоја година се одржува на денот на неговиот последен концерт во Скопје, организаторите – членовите на фан клубот на Тоше ги почестија присутните со досега необјавена снимка од легендарниот пејач.

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

+инфо - 06.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје синоќа се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот На плоштадот „Македонија“ во Скопје синоќа се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ...

ФОТО: Одржано 9-то „Ѕвездено небо“ на Тоше

Курир - 06.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вчеравечер од 20 часот се одржа деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот ...

Атмосферата на 9-тото „Ѕвездено небо за Тоше“: Колегите и фановите не го заборавија ангелот! (фото)

Вистина.мк - 06.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вчеравечер од 20 часот се одржа деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот ...

ФОТО: Верните фанови на Тоше повторно се собраа во Скопје

Скопје инфо - 06.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вчеравечер од 20 часот се одржа деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот ...

ФОТО: Сите пееја за ангелот во еден глас - 9 Ѕвездено небо за Тоше

Press24 - 06.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вчеравечер од 20 часот се одржа деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот ...

Да се потсетиме на Тоше Проески кога бил мал (фото)

Скопје инфо - 06.10.2016

По неговата смрт секоја година, како и оваа, фановите се собраа на плоштадот Македонија во негова чест и со мобилните телефони направија ѕвездено небо, исто како на неговиот последен концерт.

Ајде уште да зборуваме за Тоше

Вистина.мк - 06.10.2016

Низ годината го пеам, сега сакам да зборувам за него. Некој ќе рече: Само сега? Не, другарче, секогаш. И не секогаш гласно, не секогаш јавно. Но, има денови кога сакам да биде јавно. И гласно и точно. И вистинито.

Како живее највисокото момче во Македонија ? (Видео)

Коментар - 05.10.2016

Дали знаете кој е највисокиот Македонец. Станува збор за 20 годишниот Тоше Јовчевски. Се занимава со неколку хумани и интересни професии , за кои не е потребно да е висок 2 метра и 16 сантиметри .

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

Популарно - 05.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечер од 20 часот ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот ...

„Ѕвездено небо“: Концертот во чест на Тоше Проески во среда во Скопје

Кајгана - 05.10.2016

Девет години по последниот концерт кој Тоше Проески го одржа во Скопје, традиционално ќе се одржи музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше". Настанот ќе се одржи на плоштадот „Македонија" во Скопје, во среда, во 20 часот.

Традиционално концертот „Ѕвездено небо“ во чест на Тоше Проески во Скопје

Точка - 05.10.2016

Девет години по последниот концерт кој Тоше Проески го одржа во Скопје, традиционално повторно ќе се одржи музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше". Настанот ќе се одржи на плоштадот „Македонија" во Скопје, во среда, во 20 часот.

ФОТО: Пред 9 години го одржа последниот концерт, да се потсетиме на Тоше Проески кога бил мал

Курир - 05.10.2016

На 5 октомври 2007 година Тоше Проески го одржа последниот концерт на Градскиот стадион. По неговата смрт секоја година, како и оваа, фановите се собираат во негова чест и со мобилни телефони прават ѕвездено небо, исто како на неговиот последен ...

Ѕвезденото небо за Тоше ќе блесне по деветти пат...

Н.Македонија - 05.10.2016

Ексклузивно ќе бидат емитувани и демо-снимки на кои Тоше ги пее песните „Волим осмјех твој“ и „Боже брани је од зла“во придружба на својата гитара На плоштадот „Македонија“ во Скопје, вечерва, со почеток во 20 часот, обожавателите на Тоше Проески од ...

Ѕвездено небо за Тоше по деветти пат

Вест - 05.10.2016

Денеска фановите на Тоше Проески традиционално го организираат настанот "Биди и ти дел од ѕвезденото небо за Тоше", од 19:30 часот, на скопскиот плоштад "Македонија". Фановите на Тоше ќе ги слушаат неговите најголеми хитови и ќе направат ѕвездено ...

Традиционално концертот „Ѕвездено небо“ во чест на Тоше Проески во Скопје

Орбис - 05.10.2016

Девет години по последниот концерт кој Тоше Проески го одржа во Скопје, традиционално повторно ќе се одржи музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”, пренесува Макфакс.

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

Вистина.мк - 05.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечер од 20 часот ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот ...

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

МРТ - 05.10.2016

Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на македонската музичка легенда Тоше Проески (1981-2007) и оттогаш секоја година на овој датум на плоштадот во главниот град се пеат неговите песни.

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

Нетпрес - 05.10.2016

Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на македонската музичка легенда Тоше Проески (1981-2007) и оттогаш секоја година на овој датум на плоштадот во главниот град се пеат неговите песни.

Во Скопје се одржа „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“

Стандард - 05.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржa деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Пред 9 години го одржа последниот концерт – Тоше Проески кога бил мал ФОТО

МК News - 05.10.2016

На 5 октомври 2007 година Тоше Проески го одржа последниот концерт на Градскиот стадион. По неговата смрт секоја година, како и оваа, фановите се собираат во негова чест и со мобилни телефони прават ѕвездено небо, исто како на неговиот последен ...

Традиционално концертот „Ѕвездено небо“ во чест на Тоше Проески во Скопје

Макфакс - 05.10.2016

Девет години по последниот концерт кој Тоше Проески го одржа во Скопје, традиционално повторно ќе се одржи музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”. Настанот ќе се одржи на плоштадот „Македонија” во Скопје, во среда, во 20 часот.

Слика од детството: Како изгледал Тоше Проески кога бил дете (ФОТО)

За Се - 05.10.2016

По неговата смрт секоја година, како и оваа, фановите се собираат во негова чест и со мобилни телефони прават ѕвездено небо, исто како на неговиот последен концерт. Денеска низ социјалните мрежи кружи фотографијата од нашата прерано почината поп ...

Ќе ве расплаче: нова необјавена снимка на Тоше Проески

Среќа.mk - 05.10.2016

На Јутјуб се појави нова, необјавена снимка на нашата најголема музичка легенда Тоше Проески. Станува збор за негово гостување во позната српска емисија каде ја изведува нумерата „Брод у боци”.

Вечерва по деветти пат блесна ѕвезденото небо за Тоше

Пулс24 - 05.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржува деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

(Фото) Како изгледаше деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

еМагазин - 05.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје синоќа се одржа деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

„Ѕвездено небо на Тоше“ по деветти пат вечерва на плоштад „Македонија“

Канал 77 - 05.10.2016

Деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше ќе се одржи вечерва во 20 часот на плоштадот „Македонија“. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

ФОТО: Пред 9 години го одржа последниот концерт, да се потсетиме на Тоше Проески кога бил мал

Маркукуле - 05.10.2016

На 5 октомври 2007 година Тоше Проески го одржа последниот концерт на Градскиот стадион. По неговата смрт секоја година, како и оваа, фановите се собираат во негова чест и со мобилни телефони прават ѕвездено небо, исто како на неговиот последен ...

Пред 9 години се збогувавме од него: Погледнете како Тоше изгледал како дете

Пулс24 - 05.10.2016

На 5 октомври 2007 година, Тоше Проески го одржа последниот концерт на Градскиот стадион. По неговата смрт секоја година, како и оваа, фановите се собираат во негова чест и со мобилни телефони прават ѕвездено небо, исто како на неговиот последен ...

Како никој друг пејач, Тоше уживаше во ѕвезденото небо создадено од неговата публика

еМагазин - 05.10.2016

„Ѕвезденото небо“ кое фановите на Тоше Проески секоја година го организираат на 5. октомври како сеќавање на неговиот последен концерт на Градски стадион е прво потсетување за датумот од неговото трагично заминување на 16 октомври 2007 година.

Вака изгледаше деветото „Ѕвездено небо“ за Тоше во Скопје(Галерија)

Exclusive.mk - 05.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје синоќа се одржа деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Вечерва во Скопје се оддржа деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

Либертас - 05.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржа деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Во среда „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“

Турлитава - 04.10.2016

На 5 октомври од 20 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на ...

Ѕвездено небо на плоштад во чест на Тоше Проески

+инфо - 04.10.2016

Десет години по последниот концерт на Тоше Проески, традиционално пак ќе се одржи музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“. Десет години по последниот концерт кој Тоше Проески го одржа во Скопје, традиционално повторно ќе се ...

Утревечер ѕвездено небо во чест на нашиот Тоше

Телеграф - 04.10.2016

Настанот ќе се одржи на плоштадот „Македонија" во Скопје, утре, 5 октомври, во 20.00 часот Десет години по последниот концерт кој Тоше Проески го одржа во Скопје, традиционално повторно ќе се одржи музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото ...

ВИДЕО: Запознајте го Тоше – највисокиот Македонец

За Се - 04.10.2016

Се занимава со неколку хумани и интересни професии , за кои не е потребно да е висок 2 метра и 16 сантиметри . Во дневникот на Канал5, Тоше Јовчев зборуваше за предностите и негативната страна од неговата висина.

Скопјанецот Тоше е највисокото момче во Македонија: Вистински проблем е да си најдам девојка (ВИДЕО)

Скопје инфо - 04.10.2016

Дали знаете кој е највисокиот Македонец. Станува збор за 20 годишниот Тоше Јовчевски од Скопје. Се занимава со неколку хумани и интересни професии, за кои не е потребно да е висок 2 метра и 16 сантиметри, пренесува Канал 5.

Запознајте го Тоше, највисокото момче во Македонија (Видео)

Република - 04.10.2016

Дали знаете кој е највисокиот Македонец? Станува збор за 20 годишниот Тоше Јовчевски од Скопје. Се занимава со неколку хумани и интересни професии, за кои не е потребно да е висок 2 метра и 16 сантиметри, пренесува Канал 5.

„Ѕвездено небо“ во чест на Тоше Проески

Нетпрес - 04.10.2016

Десет години по последниот концерт кој Тоше Проески го одржа во Скопје, традиционално повторно ќе се одржи музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше”. Настанот ќе се одржи на плоштадот „Македонија” во Скопје, утре, 5 октомври во ...

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“ на плоштад „Македонија“

Cooltura - 03.10.2016

На 5 октомври од 20 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше... Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на ...

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

А1 On - 03.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Деветто „ѕвездено небо на Тоше“

ТВ21 - 06.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

НА 5 ОКТОМВРИ НА ПЛОШТАД: Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше

Популарно - 03.10.2016

По деветти пат, фан-клубот на Тоше Проески го организира традиционалниот собир „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“, кое ќе се одржи во среда, 5-ти октомври, на плоштадот „Македонија“.

Ѕвезденото небо на Тоше ќе блесне деветти пат

Убавина и Здравје - 03.10.2016

На 5 октомври од 20 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан­клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на ...

ФОТО: Ѕвезденото небо за Тоше вечерва блесна по деветти пат

Курир - 05.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржува деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

Сител - 03.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“

Канал5 - 03.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје синоќа се одржа деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. На 5 октомври 2007 година Тоше го одржа последниот концерт на Градскиот стадион во Скопје, ...

„ЅВЕЗДЕНО НЕБО НА ТОШЕ“: Манифестацијата во чест на пејачот ќе се одржи по деветти пат

Телеграф - 03.10.2016

Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт од македонската музичка легенда Тоше Проески (1981-2007) На 5 октомври од 20 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти ...

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“...

Н.Македонија - 05.10.2016

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“ На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“, која ја организира фан-клубот на Тоше.

Како живее највисокото момче во Македонија ?

Канал5 - 03.10.2016

Дали знаете кој е највисокиот Македонец. Станува збор за 20 годишниот Тоше Јовчевски. Се занимава со неколку хумани и интересни професии , за кои не е потребно да е висок 2 метра и 16 сантиметри . Во Дневникот со Тоше разговараше Ана Торевска.

Тоше е највисокото момче во Македонија: Вистински проблем е да си најдам девојка (ВИДЕО)

Курир - 03.10.2016

Дали знаете кој е највисокиот Македонец. Станува збор за 20 годишниот Тоше Јовчевски. Се занимава со неколку хумани и интересни професии, за кои не е потребно да е висок 2 метра и 16 сантиметри, пренесува Канал 5.

ГАЛЕРИЈА: По деветти пат блесна ѕвезденото небо за Тоше

Press24 - 03.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржува деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Ѕвезденото небо за Тоше вечерва блесна по деветти пат (фото)

Република - 03.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржува деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“ во среда на плоштадот „Македонија“

Нетпрес - 03.10.2016

На 5 октомври од 20 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на ...

Вечерва ќе блесне ѕвезденото небо за Тоше

Скопје инфо - 03.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечер од 20 часот ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот ...

(ФОТО) Ѕвезденото небо за Тоше вечерва блесна по деветти пат

Репортер - 05.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје вечерва се одржува деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Во чест на Тоше ќе светне „Ѕвездено небо“

Позитив.мк - 03.10.2016

Фан клубот на Тоше Проески и оваа година ќе организира собир на плоштадот „Македонија“ во Скопје каде фановите ќе го рекреираат „Ѕвезденото небо“ кое тој го побара на неговиот последен концерт и оттогаш прерасна во редовна традиција.

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“ во среда на плоштадот „Македонија“

Стандард - 03.10.2016

На 5 октомври од 20 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на ...

На 5-ти октомври на плоштад Македонија: „Ѕвездено небо за Тоше“ по деветти пат

Вистина.мк - 03.10.2016

Деветта година со ред се организира традиционалното „Ѕвездено небо за Тоше“ , со кое во среда, на 5-ти октомври ќе се одбележи годишнината од последниот концерт на легендарната балканска ѕвезда во Скопје.

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше"

Вечер - 03.10.2016

На 5 октомври од 20 часот на плоштадот „Македонија" во Скопје ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше" која ја организира фан-клубот на Тоше Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на ...

ФОТО: Вака изгледаше деветото „Ѕвездено небо“ за Тоше во Скопје

За Се - 03.10.2016

На плоштадот „Македонија“ во Скопје синоќа се одржа деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот концерт на ...

Тоше – највисокото момче во Македонија има проблем да си најде девојка (ВИДЕО)

Вистина.мк - 03.10.2016

Дали знаете кој е највисокиот Македонец? Станува збор за 20 годишниот Тоше Јовчевски. Се занимава со неколку хумани и интересни професии, за кои не е потребно да е висок 2 метра и 16 сантиметри, пренесува Канал 5.

Деветто „Ѕвездено небо на Тоше“ на плоштадот „Македонија“

Lider - 03.10.2016

Вечерва од 20 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на последниот ...

Во среда „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“

Маркукуле - 03.10.2016

На 5 октомври од 20 часот на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе се одржи деветтата манифестација „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ која ја организира фан-клубот на Тоше. Манифестацијата се одржува од 2008 година во чест и сеќавање на ...

Видео-Тоше е највисокиот Македонец: Еве кој е неговиот најголем проблем

Пулс24 - 03.10.2016

Дали знаете кој е највисокиот Македонец. Станува збор за 20 годишниот Тоше Јовчевски. Се занимава со неколку хумани и интересни професии, за кои не е потребно да е висок 2 метра и 16 сантиметри, пренесува Канал 5.

Тоше е највисокото момче во Македонија: Вистински проблем е да си најдам девојка (ВИДЕО)

Маркукуле - 03.10.2016

Дали знаете кој е највисокиот Македонец. Станува збор за 20 годишниот Тоше Јовчевски. Се занимава со неколку хумани и интересни професии, за кои не е потребно да е висок 2 метра и 16 сантиметри, пренесува Канал 5.

На 5-ти октомври на плоштад Македонија: „Ѕвездено небо за Тоше“ по деветти пат

Exclusive.mk - 03.10.2016

Деветта година со ред се организира традиционалното „Ѕвездено небо за Тоше“ , со кое во среда, на 5-ти октомври ќе се одбележи годишнината од последниот концерт на легендарната балканска ѕвезда во Скопје.