TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометно дерби во Богданци

Време - 09.10.2004

СПОРТСКИ ВИКЕНД РАКОМЕТ, Суперлига, мажи, 3. коло, денеска: ТК Бренд - Струга Илинден (18.30), Младост - Металург (20), МРК Вардар - Радовиш (СРЦ „Кале“, 14), ВВ Тиквеш - ВВ Повардарие (18). Утре: Југ Куманово - Борец (19). КОЊИЧКИ СПОРТ: „Октомвриски коњички турнир“ и трето коло од државното ...

Стартуваат кошаркарите

Дневник - 09.10.2004

СПОРТСКИ ВИКЕНД КОШАРКА: Првалига, мажи, 1 коло, денеска: Ф. Работнички - ФОН (19 ч.), Вардар О. - МЗТ (17 ч., МТВ пренос), Неготино - Фаворити (18 ч.), Линеа - Маврово ("Јане Сандански", 18.30 ч.). Утре: Поло трејд - Соко Штарк Карпош (19 ч.

„Фаворит машини за перење“ ќе се бори за опстанок

Време - 08.10.2004

РАКОМЕТ - РАДОВИШ СИ НАЈДЕ СПОНЗОР Радовишкиот ракометен суперлигаш си најде спонзор што ќе го спаси клубот од згаснување - тоа е фирмата „Центро Унион“, и отсега клубот ќе се вика „Фаворит машини за перење“. Амбицијата ќе биде опстанок во друштвото на најдобрите, и ако се оди како што треба, ...

"Центроунион" ја официјализираше врската со Радовиш

Вест - 08.10.2004

НОВ СПОНЗОР ВО РАКОМЕТОТ Радовиш од вчера и официјално го носи името Фаворит - машини за перење. Ова е логична последица на влегувањето на "Центроунион" како генерален спонзор во овој ракометен суперлигаш. Оваа компанија претходно беше инволвирана во одбојката и кошарката, вклучувајќи го и ...

Повардарие се консолидира пред соседското дерби

Дневник - 08.10.2004

РАКОМЕТ Ракометарите на ВВ Повардарие одржаа тренинг под водство на в.д. тренерот Никола Филипов, кој на таа функција ќе биде се до саботниот меч со ВВ Тиквеш. Претседателот на клубот, Илија Станков, вели дека му е многу благодарен на Филипов, кој инаку ја води женската екипа, што помага во овие ...

Металург подобар од ТК Бренд

Време - 07.10.2004

РАКОМЕТ - СУПЕРЛИГА, МАЖИ, 2. КОЛО Металург ја забележа првата победа во новото ракометно првенство во машката Суеперлига, славејќи со 35-31 (19-14) над Тутунски комбинат Бренд во заостанатиот меч од 2. коло одигран во вторникот во „Автокоманда“.

Младост и Радовиш ќе играат во вторник

Време - 07.10.2004

РАКОМЕТ - ПО НЕОДИГРАНИОТ МЕЧ ОД 1. КОЛО Во согласност со двата клуба, неодиграниот меч од 1. коло од машката ракометна Суперлига меѓу Младост и Радовиш ќе се одигра во вторник, на 12 октомври. Комисијата за спроведување натпревари во Ракометната федерација на Македонија (РФМ) чекаше одговор од ...

Радовиш-Младост ќе се преигра

Дневник - 07.10.2004

Неодиграниот меч од првото коло на машката ракометна Суперлига меѓу Младост и Радовиш е закажана за во вторник. Ракометната федерација на Македонија се уште го немаше регистрирано мечот, а се согласи да го поддржи барањето на двата клуба мечот да се одигра.

Комплетирано второто коло во ракометната Супер лига

А1 - 05.10.2004

Две вонредни средби од нашата ракометната Супер лига. За комплетирање на втората рунда Металург - ТК Бренд 35:31 и во првиот дуел од седмото коло првакот Вардар Про славеше над нивниот младински состав со ...

Денеска два натпревари кај мажите

Време - 05.10.2004

РАКОМЕТ Одложениот меч од 2. коло во машката ракометна Суперлига помеѓу Металург и Тутунски комбинат Бренд е закажан за денеска од 17 часот во салата „Автокоманда“ во Скопје, а во истото време, но во СРЦ „Кале“ ќе играат шампионот Вардар Про и МРК Вардар. Ова е меч од 7. коло од Суперлигата.

Три гола на Тиквеш за 30 минути

Вест - 05.10.2004

МАШКА РАКОМЕТНА СУПЕРЛИГА: ПЕЛИСТЕР - ВВ ТИКВЕШ 23:28 (15:3) И покрај тоа што се очекуваше дуелот во Битола да донесе малку возбуда во второто коло од машката Суперлига, гостите од Кавадарци му дадоа дополнителен тон на сивилото со кое сезонава е опкружено тн. најквалитетно ракометно друштво.

Кавадарчани дадоа само три гола за едно полувреме

Време - 05.10.2004

РАКОМЕТ - СУПЕРЛИГА: ПЕЛИСТЕР - ТИКВЕШ ВВ 23-18 (15-3) Ракометарите на Пелистер и во дербито од 2. коло го депласираа Тиквеш ВВ со 23-18. Гостите можеа да доживеат катастрофа во Битола доколку битолчани продолжеа со исто темпо како и во првиот дел, по што следуваа честите замени на тренерот Звонко ...

Бериќетно за гостите

Вест - 04.10.2004

МАШКА РАКОМЕТНА СУПЕРЛИГА, 2. КОЛО Второто коло од машката ракометна Суперлига беше мошне бериќетно за гостинските екипи. Младите вардарци ја забележаа својата прва победа во елитата, откако триумфираа на теренот на својот лут ривал од минатата сезона, ВВ Повардарие.

Клубот од Радовиш сега е Фаворит?!

Дневник - 04.10.2004

Суперлига, МаЖи Во последен момент е најден спонзор, лиценцирани се играчи, а се најавени и засилувања Откако фирмата Центро унион се согласи да го преземе целосното управување со клубот од Радовиш, машката Суперлига ќе продолжи со 12 екипи.