TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екстремни левичари презедоа одговорност за убиството на неонацистите на Златна зора

Deutsche Welle - 17.11.2013

Две недели по убиството на двајца членови на грчката неонацистичка партија Златна зора, досега непозната група ја презеде одговорноста за нападот. Таа најавува натамошни ...

Непозната група ја презеде одговорноста за убиството на приврзаниците на „Златна зора“

24 Вести - 17.11.2013

Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“.

Непозната група ја презеде одговорноста за убиствата пред „Златна зора“

Телма - 17.11.2013

Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“.

„Револуционери“ одговорни за убиството на членови на „Златна Зора“

Утрински - 17.11.2013

Атина - Организацијата „Борбени револуционери народни сили“ презема одговорност за убиството на двајцата членови на Златна зора во Атина. Мотивот за нападот и убиството на двајцата членови на ултра ...

Непозната група одговорна за убиството на двајца приврзаници на „Златна зора“

Алфа - 17.11.2013

Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“.

Непозната група ја презеде одговорноста за убиството на приврзаниците на „Златна зора“

Н.Македонија - 17.11.2013

Непозната група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот кој се случи овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна ...

Непозната група ја презеде одговорноста за убиството на двајца приврзаници на „Златна зора“

А1 On - 17.11.2013

Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“.

Непозната група ја презеде одговорноста за убиството на двајца приврзаници на „Златна зора“

+инфо - 17.11.2013

Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“.

Непозната група ја презеде одговорноста за убиството на двајца приврзаници на „Златна зора“

Сител - 17.11.2013

Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“.

„Борбени револуционери“ стојат зад убиството на членовите на Златна Зора

Локално - 17.11.2013

Две недели по убиството на двајца членови на грчката неонацистичка партија Златна зора, досега непозната група ја презеде одговорноста за нападот. Таа најавува натамошни напади.

Непозната група презеде одговорност за убиството на приврзаници на Златна зора

Вечер - 17.11.2013

Досега непознатата група Револуционерни сили на борбениот народ" ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија Златна зора.

Непозната група ја презеде одговорноста за убиството на двајца приврзаници на „Златна зора“

Бриф - 17.11.2013

Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“.

Златнозорците убиени од досега непозната група

Телеграф - 17.11.2013

„Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец , ...

Расте популарноста на нацистичката „Златна зора“

Нетпрес - 17.11.2013

Резултатите од последните анкети покажуваат дека расте поддршката на грчката партија на крајната десница „Златна зора“, откако непознати напаѓачи убија два члена од таа политичка опција.

Одговорноста за убиството на двајца приврзаници на „Златна зора“ ја презеде непозната група

Press24 - 17.11.2013

Одговорноста за нападот, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“ ја презеде непознатата група „Револуционерни сили на борбениот народ“.

Кој ги уби приврзаниците на Златна зора?

Курир - 17.11.2013

Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“.

„Револуционерни сили на борбениот народ“ ја преземаа одговорноста за смртта на членовите на „Златна зора“

Република - 17.11.2013

Одговорноста за нападот, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“ ја презеде непознатата група „Револуционерни сили на борбениот народ“.

Расте поддршката за неонацистичката Златна зора по убиството на двата активиста

Макфакс - 17.11.2013

Во пораст е поддршката на грчката неофашистичка партија Златна зора порасна откако непознати напаѓачи, коишто во саботата се идентификуваа како досега непознатата група Борбени национални ...

Непозната група ја презеде одговорноста за убиството на двајцата од „Златна зора“

Денешен - 17.11.2013

Непозната досега група „Револуционерни сили на борбениот народ“ ја презеде одговорноста за нападот овој месец, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“.

„Револуционерни сили на борбениот народ“ ја преземаа одговорноста за смртта на членовите на „Златна зора“

Maxim - 17.11.2013

Одговорноста за нападот, во кој беа убиени двајца приврзаници на грчката неонацистичка партија „Златна зора“ ја презеде непознатата група „Револуционерни сили на борбениот народ“.

Што да се прави со екстремистите

А1 On - 16.11.2013

Акциите на грчката влада против ултрадесничарската партија Златна зора повторно покренаа едно провокативно прашање за кое се стекнуваше впечаток дека исчезнало со завршувањето на студената војна – ...

Група на радикална левица ја презеде одговорна за убиството на златнозорците

Н.Македонија - 16.11.2013

Непозната грчка група на радикалната левица Народна борбено-револуционерна сила ја презеде одговорноста за убиството на двајцата членови на Златна зора, а мотивот за тоа е одмазда за убиениот рапер и ...

Нова група ја презема одговорноста за убиствата на неонацистите во Атина

Макфакс - 16.11.2013

Грчка милитантна група на екстремната левица ја презема во саботата одговорноста за убиството на двајцата членови на крајно десничарската партија Златна зора, што поттикнува стравувања од нов бран ...

Што да се прави со екстремистите на Златна зора!?

Вечер - 15.11.2013

Златна зора, по форма и содржина неонацистичка партија, да не учествувала во насилства, таа би станала потенцијален кандидат за забрана поради екстремно антиимигрантскиот став и разгорување на омраза ...

Што да се прави со екстремистите

Бриф - 15.11.2013

Акциите на грчката влада против ултрадесничарската партија Златна зора повторно покренаа едно провокативно прашање за кое се стекнуваше впечаток дека исчезнало со завршувањето на студената војна – ...

Њујорк тајмс пишува дека Грција можеби оди кон граѓанска војна

Вест - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“. Текстот, потпишан од Никос Констандарас, колумнист во грчкиот ...

Грција оди кон граѓанска војна

А1 On - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“, јавува дописникот на МИА од Атина.

Грција можеби оди кон граѓанска војна

Идивиди - 13.11.2013

„Њујорк тајмс“ пишува дека Атина, 13 ноември 2013 (МИА) – Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“, јавува ...

Златна зора добива поддршка во Британија

Дневник - 13.11.2013

Британските фашисти го создадоа движењето заради солидарност со грчките неонацисти Британските фашисти минатата недела се собраа во Лондон за да ја искажат нивната поддршка за фашистите во Грција, ...

„Њујорк тајмс“: Грција оди кон граѓанска војна

+инфо - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“, јавува дописникот на МИА од Атина.

„Њујорк тајмс“: Грција оди кон граѓанска војна

Локално - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“.. Статијата, потпишана од Никос Констандарас, колумнист во грчкиот ...

„Њујорк тајмс“ пишува дека Грција можеби оди кон граѓанска војна

Бриф - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“, јавува дописникот на МИА од Атина.

ЊУЈОРК ТАЈМС: Грција можеби оди кон граѓанска војна

Телеграф - 13.11.2013

Иако впуштањето во политичко насилство не е неминовно, сцената е поставена на начин што премногу зависи од она што ќе изберат да го направат будали со оружје, заклучува „Њујорк тајмс“ Весникот ...

„Њујорк тајмс“: Грција оди кон граѓанска војна

Курир - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“. Статијатата, потпишана од Никос Констандарас, колумнист во грчкиот ...

„Њујорк тајмс“: Грција оди кон граѓанска војна

Press24 - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“, јавува дописникот на МИА од Атина.

Њујорк Тајмс пишува дека Грција можеби оди кон граѓанска војна

Економски - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“, јавува дописникот на МИА од Атина.

„Њујорк тајмс“ пишува дека Грција можеби оди кон граѓанска војна

Денешен - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“. Статијатата, потпишана од Никос Констандарас, колумнист во грчкиот ...

„Њујорк Тајмс“ предвидува граѓанска војна во Грција

Maxim - 13.11.2013

Весникот „Њујорк тајмс“ коментира дека „понатамошниот пораст на Сириза и Златна зора може да ја одведе земјата во граѓанска војна“, јавува дописникот на МИА од Атина.

Убиствата на членовите на Златна зора ги обновија стравувањата за кругот на насилство

SETimes - 12.11.2013

Властите сметаат дека убиствата ги извршил огранок на терористичка група чија цел се судии, политичари, новинари и симболите на капитализмот и непријателите на анархистите.

Смрт во живо: Убиството на двјцата членови на “Златна зора“ во Грција! (видео)

Попара - 12.11.2013

Двајца членови од ултра десничарската партија Златна зора се убиени во почетокот на овој месец во предградието на Атина, Нео Ираклио. На видеото од безбедносните камери се гледа како убијците ...

Вознемирувачко видео, убиство на двајца членови на Златна зора во Грција

Интересно - 11.11.2013

Двајца членови на ултра-десничарската партија Златна зора биле убиени на почетокот на овој месец во атинското предградие на Нео Ираклио... На снимка од безбедносна камера, која се појавила на ...

Никос Дендиас: Властите нема да дозволат земјата да биде вовлечена во граѓанска војна

Точка - 11.11.2013

Грчкиот министер за јавен ред и заштита на граѓаните, Никос Дендиас изрази стравување од ескалација на насилството и нови удари од екстремистичките групи по убиството на двајца членови на ...

Никос Дендиас: Властите нема да дозволат земјата да биде вовлечена во граѓанска војна

Нетпрес - 11.11.2013

Грчкиот министер за јавен ред и заштита на граѓаните, Никос Дендиас изрази стравување од ескалација на насилството и нови удари од екстремистичките групи по убиството на двајца членови на ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Убиството на двајцата членови на Златна зора во Грција!

Sky - 11.11.2013

Двајца членови на ултра-десничарската партија Златна зора беа убиени на почетокот на овој месец во атинското предградие на Нео Ираклио. На снимка од безбедносна камера, која се појави на интернет, ...