TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српскиот суд ја одби жалбата на Зоран Божиновски

Радио МОФ - 14.11.2013

Судот во Србија ја одбил жалбата на адвокатот на новинарот Зоран Божиновски во однос на екстрадицискиот притвор, изјави за телевизијата 24 Вести портпаролката на Вишиот суд во Нови Сад, Светлана ...

Судот во Нови Сад ја одби жалбата на новинарот Зоран Божиновски

Нова ТВ - 13.11.2013

Судот во Србија ја одби жалбата на адвокатот на новинарот Зоран Божиновски во однос на екстрадициониот притвор, велат за 24 Вести од Вишиот суд во Нови Сад.

Се чека на екстрадицијата на Божиновски до македонските органи

МКД - 13.11.2013

Вишиот суд во Нови Сад, Србија, ја одби жалбата на Зоран Божиновски во врска со одредениот екстрадициски притвор, по барање на македонското Министерство за правда.

Судот даде зелено светло за екстрадиција на Божиновски

Утрински - 13.11.2013

Сопственикот на веб-порталот „Буре весник“ е осомничен за неколку кривични дела во случајот наречен „Шпион“ Вишиот суд во Нови Сад ја отфрлил жалбата на новинарот Зоран Божиновски со што е отстранета ...

Одбиена жалбата на Зоран Божиновски, новинарот останува во притвор

Либертас - 13.11.2013

Судот во Србија ја одби жалбата на адвокатот на новинарот Зоран Божиновски во однос на екстрадицискиот притвор – пренесува 24 Вести. „Жалбата на бранителот е одбиена, и тој останува во притвор 60 ...

Судот во Нови Сад ја одби жалбата на Зоран Божиновски

Таратур - 13.11.2013

Судот во Србија ја одби жалбата на адвокатот на новинарот Зоран Божиновски во однос на екстрадициониот притвор, велат за 24 Вести од Вишиот суд во Нови Сад.

Судот во Нови Сад ја одби жалбата на Зоран Божиновски

Република - 13.11.2013

Судот во Србија ја одби жалбата на адвокатот на новинарот Зоран Божиновски во однос на екстрадициониот притвор, објави „24 Вести“. Тоа значи дека Божиновски ќе остане во притвор 60 дена, а судот ќе ...

Судот во Нови Сад ја одби жалбата на Зоран Божиновски

Falanga - 13.11.2013

Тоа значи дека Божиновски ќе остане во притвор 60 дена. Судот во Србија ја одби жалбата на адвокатот на новинарот Зоран Божиновски во однос на екстрадициониот притвор.

Судот во Нови Сад ја одби жалбата на Зоран Божиновски

24 Вести - 12.11.2013

Судот во Србија ја одби жалбата на адвокатот на новинарот Зоран Божиновски во однос на екстрадициониот притвор, велат за 24 Вести од Вишиот суд во Нови Сад.

Секоја екстрадиција значи опасност од издавање на државните интереси

Н.Македонија - 12.11.2013

Надлежните мора особено да внимава кога бара екстрадиција на обвинети или на осудени луѓе, затоа што секогаш постои ризик информациите што ѝ ги дава на државата од која бара екстрадиција да бидат ...

Судот во Нови Сад ја одби жалбата на Зоран Божиновски

Локално - 12.11.2013

Вишиот суд во Нови Сад-Србија ја одбил жалбата на адвокатот на новинарот Зоран Божиновски во однос на екстрадициониот притвор, информираше 24 Вести . Според тамошните закони Божиновски ќе остане во ...

Македонија ја чека екстрадиција на Божиновски од Србија

24 Вести - 11.11.2013

Министерството за правда испратило барање за екстрадиција на сопственикот на порталот Буревесник, Зоран Божиновски, кој минатиот четврток беше уапсен во Нови Сад, Србија, по меѓународна потерница, ...

Македонија побара од Србија екстрадиција на Божиновски

Нова ТВ - 11.11.2013

Министерството за правда денеска испратило барање до српските власти за екстрадиција на притворениот новинар и сопственик на порталот Буревесник, Зоран Божиновски.

Македонија побара од Србија екстрадиција за Божиновски

Вест - 11.11.2013

Македонското Министерство за правда, во Србија го испратило барањето за екстрадиција на сопственикот на порталот Буре весник Зоран Божиновски, кој минатиот четврток беше уапсен во Нови Сад, по ...

Испратено барањето за екстрадиција на Божиновски

Алсат-М - 11.11.2013

Министерството за правда испрати барање до Република Србија за екстрадиција на сопственикот на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, кој беше уапсен минатиот четврток во Нови Сад, по меѓународна ...

Македонија побара од Србија екстрадиција за Божиновски

+инфо - 11.11.2013

Македонското Министерството за правда во Србија го испратило барањето за екстрадиција на сопственикот на порталот Буре весник, Зоран Божиновски, кој минатиот четврток беше уапсен во Нови Сад, по ...

Македонија побара екстрадиција за Зоран Божиновски од Србија

Кирилица - 11.11.2013

Македонското Министерството за правда во Србија го испратило барањето за екстрадиција на сопственикот на порталот Буре весник, Зоран Божиновски, кој минатиот четврток беше уапсен во Нови Сад, по ...

„Шпион“: Барањето за екстрадиција на Божиновски пратено, Стојков се товари за ново дело

Канал5 - 11.11.2013

Од судот за Канал 5 потврдија дека кај Горан Стојков има проширување на истрагата за недозволено држење оружје, за две парчиња оружје и муниција кои биле пронајдени при претресот.

Министерството за правда и официјално побара екстрадиција на Божиновски

Локално - 11.11.2013

Македонското Министерството за правда и официјално до српските власти го испратило барањето за екстрадиција на сопственикот на порталот Буре весник, Зоран Божиновски.Тој минатиот четврток беше уапсен ...

Барањето за екстрадиција на Божиновски пратено, Стојков се товари за ново дело

Либертас - 11.11.2013

Досието за новинарот Зоран Божиновски тргна кон Белград. Министерот за правда претпладнево го потпишал барањето за екстрадиција и целокупната документација и ја испратил кон српска правда.

Се чека екстрадицијата на Божиновски

Вечер - 11.11.2013

Барањето за екстрадиција на Зоран Божиновски е веќе испратено во Србија. Информацијата вчера официјално ја потврдија од македонското Министерство за правда.

УНС: Внимателно со испорачувањето на Божиновски во Македонија

Окно - 11.11.2013

Здружението на новинари на Србија (УНС) е загрижено поради апсењето на македонскиот новинар Зоран Божиновски во Нови Сад, кој е уапсен по потерница на Интерпол, со обвинение за злосторничко ...

Македонија експресно ја заврши постапката за екстрадиција на Божиновски

Press24 - 11.11.2013

Барањето за екстрадиција на Зоран Божиновски е веќе испратено во Србија. Информацијата за Press24 и официјално ја потврдија од македонското Министерство за правда.

Македонија од српските власти побара екстрадиција за Божиновски

Sky - 11.11.2013

Македонските власти до српските власти испратиле барање за екстрадиција на новинарот Зоран Божиновски. Со испраќањето на документацијата, Македонија ја заврши својата работа за постаката за ...

Македонија побара од Србија екстрадиција за Божиновски

Канал 77 - 11.11.2013

Македонското Министерството за правда во Србија го испратило барањето за екстрадиција на сопственикот на порталот Буре весник, Зоран Божиновски, кој минатиот четврток беше уапсен во Нови Сад, по ...

Македонското министерство за правда побара екстрадиција за Божиновски

Република - 11.11.2013

Зоран Божиновски Македонското Министерството за правда и официјално до српските власти го испратило барањето за екстрадиција на сопственикот на порталот „Буре весник“, Зоран Божиновски.

Заврши постапката за екстрадиција на Божиновски - на ред е српската страна

Maxim - 11.11.2013

Македонското министерство за правда и официјално за Максим го потврди барањето за екстрадиција на кумановскиот новинар Зоран Божиновски. Со испраќњето на документацијата Македонија ја заврши ...

Македонија упати барање до Србија за екстрадиција на Божиновски

Falanga - 11.11.2013

Божиновски минатиот четврток беше уапсен во Нови Сад. Македонското Министерството за правда го испратило барањето за екстрадиција на сопственикот на порталот Буре весник, Зоран Божиновски, до ...