TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сексуално среќна жена

Доктори - 11.11.2012

Во XIX век јавноста верувала дека жените се „нормални“ (цивилизирани) асексуални битија: морално чисти и духовно возвишени, ослободени од телесните страсти и анимални желби карактеристични за мажите.

Што на жените им е важно во врска со мажите

The Men - 11.11.2012

Не е лесно да се задоволат жените – тоа е мислење кое го делат многу мажи. Во реалноста, потребно е само да се сфати што значи да се биде добар маж, а уште поважно, добро друштво.

Неколку секс статистики

Пулс24 - 11.11.2012

Колку сексуални партнери менува во текот на животот една жена, колку трае просечниот сексуален чин и кои луѓе во светот имаат најмногу секс? Овие прашања, а и многу повеќе се одговорени подолу.

Официјално: Жените се подобри возачи

Хитпортал - 10.11.2012

Н а мажите може и да не им се допадне овој факт, но жените официјално се подобри возачи. Нјановото истражување вели дека претставничките на понежниот пол поретко ја надминуваат максималната ...

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот?

Интересно - 10.11.2012

Прашајте го семејството и пријателите. Неодамна спроведена анкета покажал дека жените се подготвени да се скрасат кога ќе најдат партнер кој им пружа емотивна сигурност, но дури кога ќе го "одобри" ...

Кои жени, мажите ги одбегнуваат?

БркајРабота - 10.11.2012

Овие се женските кои имаат карактеристики, кои мажите ги одбегнуваат: 1. Жените кои премногу пијат алкохол Причината не е глупа, како „жена не смее повеќе од мене да пие *трес по масата*“, туку не ...

Женски особини кои мажите не ги поднесуваат

Точка - 10.11.2012

Постојат некои особини кај жените кои мажите не ги поднесуваат. Дознајте кои се најчестите причини поради кои мажите бегаат од жените. 1.

5 типа на жени што мажите ги избегнуваат

Пулс24 - 10.11.2012

1. Жени што премногу пијат Чаша вино на ручек или пиво не е проблем, но девојка која го скока предјадењето и одма почнува со текила нема никогаш да биде привлечна за мажите.

Не сте сигурни дали е тој “вистинскиот” за вас?

Skopje ID - 10.11.2012

Прашајте го семејството и пријателите. Неодамна спроведената анкета покажала дека жените се подготвени за брак кога ќе најдат партнер кој им дава емотивна сигурност, но и тогаш кога ќе го “одбере” ...

Истражување во Британија - жените се подобри возачи

Коли - 09.11.2012

Анкетирани биле преку 700 припадници на двата пола... Конечно, еве доказ за долгогодишниот мит – дека жените се подобри возачи од мажите.

Секс без заштита - нормална појава

Црнобело - 09.11.2012

Новото истражување спроведено во Велика Британија покажа дека 70% од жените редовно практикуваат секс без заштита, а од нив, дури 18% признале дека често се премногу пијани за да им текне дека треба ...

Дамите „носат“ повеќе бактерии од мажите

Либертас - 09.11.2012

Новото истражување покажало дека повеќе различни видови бактерии можат да се најдат на рацете на жените отколку на рацете на мажите.

Што за жените е секси кај мажите?

Нетпрес - 09.11.2012

Очи Она што жената најпво го забележува кај мажите се очите, а многу преферираат сини очи со долгио трепавици и изразени образи.

Жените ја губат невиноста пред мажите

Пулс24 - 09.11.2012

Меѓутоа, се чини дека и двата пола се сексуално најактивни нешто порано, жените на 25, а мажите на 29 години. Резултатите покажале дека мажите вообичаено невиноста ја губат на 18, а жените на 17 ...

Последици на бурните врски

Нетпрес - 09.11.2012

Ако имате бурна страствена врска, многу е веројатно дека боледувате од љубовна болест. Најтипични примери се замор, главоболка, зголемен крвен притисок и забрзана работа на срцето.

Во која фаза во циклусот ќе имате најголема среќа во љубовта?

Нетпрес - 09.11.2012

Британските научници сметаат дека жените своите состаноци треба да ги планираат врз основа на менструалниот циклус. Имено, жените неколку дена пред циклусот и по неговото завршување се во тотален ...

10 неодоливи машки карактеристики

Курир - 09.11.2012

Физичкиот изглед на мажот игра голема улога, но иако жените првенствено ја забележуваат надворешноста, често- се работи за сосема други индикатори на привлечност.

Како жените манипулираат со мажите

The Men - 08.11.2012

Повеќето жени, свесно или несвесно, го контролираат својот партнер на мошне суптилен начин. И додека некои мажи мислат дека држат сè под контрола, всушност работите стојат поинаку.

Какви мажи ги привлекуваат жените за време на плодните денови?

The Men - 08.11.2012

Овулацијата кај жените предизвикува силни промени, па затоа им стануваат привлечни мажите кои не се нивни партнери. Жените кои се во врска со помалку привлечни и помалку доминантни партнери стануваат ...

Жените можат да ги „намирисаат“ слабите мажи

Идивиди - 08.11.2012

Мирисот на потта која мажите ја шират кога се плашат од одбивање е доволна за да произведат исти чувства кај жените, покажа истражувањето.

Најголемите машки сексуални тајни

Либертас - 08.11.2012

Не постои жена која не би сакала да ги знае тајните кои мажите упорно ги кријат…Списанието „Гламур“ се потрудило да дознае некои од нив, па на мажите им поставило неколку прашања во врска со сексот.

Жените на богатите порамнодушни за секс во плодни денови

Телма - 07.11.2012

Според новата студија која ја спроведе Универзитеот „Калифорнија“ во Лос Анџелес жените кои се со партнер избран поради тоа што им пружа финансиска или некаква друга стабилност не се толку ...

80% од жените сами го планираат семејниот одмор

Интересно - 07.11.2012

Голем дел од жените не можат да уживаат во одморот поради долгата и исцрпувачка подготовка, која се товари на нивните глави...

Жените, а не мажите, сакаат секс без кондом?!

Идивиди - 07.11.2012

Мислевте дека мажите се оние кои не сакаат да користат кондоми? Тогаш се лажете, бидејќи најновото британско истражување открива дека жените се оние кои помалку мислат на сигурен секс.

Жените "намирисуваат" емоции

ЗаЗабава - 07.11.2012

Најновото истражување покажа дека мирисот на пот кој мажот го шири кога се плаши од одбивањето, доволен е да ги произведе истите чувства и кај жените.

Преку потта се препознава стравот кај другите луѓе

+инфо - 07.11.2012

Ако некој се плаши, оној што ќе ја намириса неговата пот ќе има иста реакција како него. Тоа може да го објасни феноменот на емоционална зараза, односно впивање на тушите емоции.

Кои денови жените најмногу се желни за секс

Либертас - 07.11.2012

Секоја жена еднаш месечно станува врвна заводничка. Тоа се случува во периодот на овулацијата (плодните денови) кои обично започнуваат по десетиот ден од почетокот на последниот месечен циклус и ...

Зошто жените се порамнодушни за време на плодните денови

Сител - 07.11.2012

Според новата студија која ја спроведе Универзитеот „Калифорнија“ во Лос Анџелес жените кои се со партнер избран поради тоа што им пружа финансиска или некаква друга стабилност не се толку ...

Зошто жените се порамнодушни за време на плодните денови

МРТ - 07.11.2012

Според новата студија која ја спроведе Универзитеот „Калифорнија“ во Лос Анџелес жените кои се со партнер избран поради тоа што им пружа финансиска или некаква друга стабилност не се толку ...

Жените знаат да намирисаат емоции

Сител - 07.11.2012

Најновото истражување покажа дека мирисот на пот кој мажот го шири кога се плаши од одбивањето, доволен е да ги произведе истите чувства и кај жените.

Мажите до 33 година учат да го контролираат својот оргазам

Нетпрес - 07.11.2012

Искуството чини чуда во секоја човечка активност, па така и во сексот во кој жените најмногу уживаат во 28, а мажите во 33 година.

Зошто жените се порамнодушни за време на плодните денови

Радио Фортуна - 07.11.2012

Според новата студија која ја спроведе Универзитеот „Калифорнија“ во Лос Анџелес жените кои се со партнер избран поради тоа што им пружа финансиска или некаква друга стабилност не се толку ...

Зошто жените се порамнодушни за време на плодните денови?

Курир - 07.11.2012

Според новата студија која ја спроведе Универзитеот „Калифорнија“ во Лос Анџелес жените кои се со партнер избран поради тоа што им пружа финансиска или некаква друга стабилност не се толку ...

Сексот со бившиот е ОК и го практикува секоја втора личност

Нетпрес - 07.11.2012

И жените и мажите го практикуваат сексот со поранешниот, меѓутоа жените повеќе веруваат дека со тоа ќе ги оживеат згаснатите страсти.Прегратката на поранешниот партнер е најдобра утеха, признале ...

Зошто жените се порамнодушни за време на плодните денови

Денешен - 07.11.2012

Според новата студија која ја спроведе Универзитеот „Калифорнија“ во Лос Анџелес жените кои се со партнер избран поради тоа што им пружа финансиска или некаква друга стабилност не се толку ...

Секс со бившиот е "ок" и се практикува многу често

Теа Модерна - 06.11.2012

И жените и мажите практикуваат секс со бившите во подеднаква мера, меѓутоа жените повеќе веруваат дека на тој начин можеби ќе ги оживеат оладените страсти.

Машки филозофии

БркајРабота - 06.11.2012

Има многу риби во морето - Кога жените ги оставаат, тие не губат време на „жалопојки“, едноставно продолжуваат со играта во потрага по друга.

Машки грешки кои жените најтешко ги простуваат

Интересно - 06.11.2012

Коментарите за тежината и фигурата на партнерката е најголем гаф на мажите, кој жените го простуваат најтешко, покажува новото истражување во Велика Британија, во кое учествувале над 600 ...

Овие работи не смеете да им ги кажете на жените

Хитпортал - 06.11.2012

П онекогаш мажите многу нетактични им се обраќаат на своите понежни половини, а тоа не е добро за никого во врската. Коментарите за тежината и фигурата на партнерката е последното нешто што треба да ...

Жените лудуваат по секс за една ноќ на патувањата

Сител - 06.11.2012

Дури 40% од жените помлади од 30 години, признале дека на патувањата уживале во секс за една ноќ. Десет отсто од 30 илјади испитаници, признале дека во текот на седумдневем одмор имале пет или повеќе ...

Менструалниот циклус - причина поради која мажите се подеднакво добри во мултитаскингот како жените

Пулс24 - 06.11.2012

Имено интелигенцијата на жените пред и за време на нивниот менструален циклус, е во една состојба на варирање со што мажите би можеле во оние денови на жените да бидат издвоени како подобри ...

Кога жените сакаат орален секс

Пулс24 - 06.11.2012

Најлесен начин да дојдете до орално задоволство е јасно и гласно да се изјасните. Ако ви е непријатно да му пристапите толку директно, искористете некоја од ситуациите во кревет која е пригодна за ...

Жените лудуваат по секс за една ноќ на патувањата

Нетпрес - 06.11.2012

Дури 40% од жените помлади од 30 години, признале дека на патувањата уживале во секс за една ноќ. Десет отсто од 30 илјади испитаници, признале дека во текот на седумдневем одмор имале пет или повеќе ...

Околу 70% од жените сакаат секс без кондом

Нетпрес - 06.11.2012

Постоеше мислење дека мажите се тие кои избегнуваат секс без кондом,но се покажало дека и жените се помалку мислат на сигурен секс.

Половина од жените спијат со бившите додека чекаат нова љубов

Црнобело - 05.11.2012

И жените и мажите признаваат дека практикуваат секс со бившиот затоа што им недостасува интимност, дел од нив сакаат да ја обноват врската, а некои во тој чин ги води алкохолот.

Дали жените се лоши возачи?

Факултети - 05.11.2012

Жената во сообраќајот и кај нас и насекаде во светот се смета за човечко суштество кое не е создадено за волан, не е за возење на автомобил, го пореметува сообраќајот и треба да се отстрани од ...

Тајни кои секоја жена треба да ги знае за партнерот

Хитпортал - 05.11.2012

И ако ни изгледа дека мажите се многу едноставни, на крајот излегува дека тие се полни со изненадувања. Ви ги откриваме четирите тајни кои мора да ги знаете за вашиот партнер, за полесно да го ...

Кондом на суд

Окно - 05.11.2012

Како кондом се брани на суд: -Не сум виновен, ме навлекоа. ...