TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Шекеринска: Со развојот на зимскиот туризам ќе создадеме нови шанси за младите

А1 On - 17.11.2013

Факт е дека во Крушево најповеќе внимание посветивме за проблемот број еден во нашата држава. Тоа е огромното иселување, и тоа особено на најмладите и најспособните.

Шекеринска: Најголемата приватизација во овие 22 години е овој грабеж на градежно земјиште

А1 On - 17.11.2013

„Ако Субрата Рој ја добие најатрактивната земја околу Охрид и едно од најдобрите земјоделски земишта во Македонија, сеедно ќе биде дали ќе ги пере парите за себе или за некој македонски бизнисмен“, ...

Шекеринска од Крушево вети младинска гаранција за намалување на невработеноста кај младите

А1 On - 17.11.2013

Тимот на СДСМ предводен од заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретна со младите од Крушево пред кои ја презентираше мерката за решавање на проблемот со невработеноста кај младите ...

СДСМ денеска пред жителите на Ростуше, Крушево и Вевчани

+инфо - 17.11.2013

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, со соработниците, денеска ќе ги промовира предлог мерките од новата програма на партијата пред жителите на Маврово Ростуше.

ВИДЕО Шекеринска: Ќе го поделиме зимскиот распуст за основците и средношколците

+инфо - 17.11.2013

Мерките во Програмата на СДСМ се сконцентрирани како да го решаваат чекор по чекор проблемот со иселувањето на младите, да остават шанса за егзистенција во Македонија и да понудат шанса за подобар ...

Шекеринска вети младинска гаранција за намалување на невработеноста кај младите

+инфо - 17.11.2013

Тимот на СДСМ предводен од заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретна со младите од Крушево со кои разговараше за нивните актуелни проблеми, ставајќи посебен акцент на младинската ...

Шекеринска во Крушево: Секој оној кој ќе дипломира, во првите 6 месеци ќе добие шанса да работи

Фактор - 17.11.2013

СДСМ денеска пред младите во Крушево ја презентираше мерката за решавање на проблемот со невработеноста со воведување на „младинска гаранција“. Како што посочи потпретседателката на партијата, ...

Шекеринска: Ќе го срушиме митот за оваа власт!

+инфо - 17.11.2013

Мора да се сруши митот за оваа власт. Може и мора да се победат, а само СДСМ може да биде носител на тие промени, рече денеска заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, на трибината, на ...

Шекеринска: Најголемата приватизација во овие 22 години е овој грабеж на градежно земјиште

Либертас - 17.11.2013

„Ако Субрата Рој ја добие најатрактивната земја околу Охрид и едно од најдобрите земјоделски земишта во Македонија, сеедно ќе биде дали ќе ги пере парите за себе или за некој македонски бизнисмен“, ...

Шеќеринска: Зимскиот распуст ќе го поделиме во јануари, и втор дел во февруари

Канал5 - 17.11.2013

Една од мерките на нашата Програма, предизвика внимание кај сите оние кои се занимаваат со зимски туризам. А тоа е дека ќе го поделиме зимскиот распуст за децата од основното и средното образование и ...

Шекеринска ветува работа за дипломираните

Локално - 17.11.2013

Тимот на СДСМ предводен од заменик претседателката Радмила Шекеринска денеска се сретна со младите од Крушево пред кои ја презентираше мерката за решавање на проблемот со невработеноста кај младите ...

Шекеринска: Ќе го срушиме митот за оваа власт

Бриф - 17.11.2013

На трибината што се одржа денеска во Крушево пред многубројните присутни граѓани вечерва зборуваше заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска.

Шекеринска од Крушево: Со развојот на зимскиот туризам ќе создадеме нови шанси за младите (ВИДЕО)

Sky - 17.11.2013

Денеска тим на СДСМ, на чело со заменик претседателката Радмила Шекеринска беа во посета на Крушево и ја објаснија Програмата што ја понуди Социјалдемократскиот сојуз.

Шеќеринска: Не им се создава шанса на младите, ВМРО-ДПМНЕ: Очигледно е нејзиното непознавање на социјалната политика

Република - 17.11.2013

Во Крушево најповеќе внимание посветивме за проблемот број еден во нашата држава. Тоа е огромното иселување, и тоа особено на најмладите и најспособните.

Шекеринска од Крушево: “СДСМ ќе се залага за пониски казни и политика на превентива”

Sky - 17.11.2013

Тимот на СДСМ, предводен од заменик претседателката Радмила Шекеринска, оствари средба со приватните стопанственици од Крушево. Стопанствениците се пожалија дека власта се пресметува со малите фирми.

Шекеринска: Ќе го срушиме митот за оваа власт

Sky - 17.11.2013

На трибината, на која присуствуваа огромен број на граѓани, Радмила Шекеринска се осврна на актуелната состојба во државата и предлог мерките кои ги нуди СДСМ.

Шекеринска од Карбинци: Ќе го вратиме достоинството на производителите на ориз

А1 On - 15.11.2013

Во рамки на активностите за промоцијата на предлог мерките од програмата на СДСМ, тимот предводен од заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска имаше средби со жителите на Карбинци ...

ГАЛЕРИЈА Шекеринска од Карбинци: Ќе го вратиме достоинството на производителите на ориз

+инфо - 15.11.2013

Во рамки на активностите за промоцијата на предлог мерките од програмата на СДСМ, тимот предводен од заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, денеска имаше средби со жителите на Карбинци ...

Шекеринска од Карбинци: Ќе го вратиме достоинството на производителите на ориз

Бриф - 15.11.2013

Во рамки на активностите за промоцијата на предлог мерките од програмата на СДСМ, тимот предводен од Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска денес оствари средби со жителите на Карбинци и ...

Многу врева за ништо

Република - 15.11.2013

Ни­што но­во. Ва­ка, со два збо­ра, мо­же да се опи­шат ре­зул­та­ти­те од пос­лед­ни­те ан­ке­ти кои го ме­реа реј­тин­гот на пар­ти­и­те и рас­по­ло­же­ни­е­то на гла­са­чи­те.

Шекеринска од Карбинци: Ќе го вратиме достоинството на производителите на ориз (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 15.11.2013

Во рамки на активностите за промоцијата на предлог мерките од програмата на СДСМ, тимот предводен од Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска денес оствари средби со жителите на Карбинци и ...

Шекеринска: Со враќањето на средната класа и пазарите ќе бидат полни

А1 On - 14.11.2013

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и членовите на општинската организација Ново Село, денеска го посетија пазарот и ги слушнаа проблемите со кои се соочуваат граѓаните од овој крај, ...

ГАЛЕРИЈА Шекеринска од Ново Село: Со враќањето на средната класа и пазарите ќе бидат полни

+инфо - 14.11.2013

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и членовите на општинската организација Ново Село, денеска го посетија пазарот и ги слушнаа проблемите со кои се соочуваат граѓаните од овој крај, ...

Шекеринска: Со враќањето на средната класа и пазарите ќе бидат полни

Либертас - 14.11.2013

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и членовите на општинската организација Ново Село, денеска го посетија пазарот и ги слушнаа проблемите со кои се соочуваат граѓаните од овој крај, ...

Шекеринска: Со враќањето на средната класа и пазарите ќе бидат полни

Бриф - 14.11.2013

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и нејзините домаќини од Општинската организација Ново Село го посетија пазарот и ги слушнаа проблемите со кои се соочуваат граѓаните од овој крај, ...

Шекеринска: Со враќањето на средната класа и пазарите ќе бидат полни

Република - 14.11.2013

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и нејзините домакини од Општинската организација Ново Село го посетија пазарот и ги слушнаа проблемите со кои се соочуваат граѓаните од овој крај, ...

Шекеринска: Со враќањето на средната класа и пазарите ќе бидат полни

Sky - 14.11.2013

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и членовите на општинската организација Ново Село, денеска го посетија пазарот и ги слушнаа проблемите со кои се соочуваат граѓаните од овој крај, ...

СДСМ преку Саше Политико му праќа порака на Андреј Петров?

Курир - 12.11.2013

Поранешниот потпретседател на СДСМ, Зоран Јовановски, кој по изборот на Зоран Заев за лидер на социјалдемократите е надвор од партијата, деновиве ја прозва потпретседателката на СДСМ, Радмила ...

Зоран Јовановски: Зошто ја бранат Шекеринска, зар е навреда кандидат за претседател на РМ?

Република - 12.11.2013

Поранешниот потпретседател и кандидат за лидер на СДСМ, Зоран Јовановски, откако преку социјалните мрежи ја прозва партиската потпретседателка во СДСМ Радмила Шекеринска како кандидат за претседател ...

Јовановски до Шекеринска: Зарем е навреда кандидат за претседател на РМ?

Нетпрес - 12.11.2013

Поранешниот потпретседател на Социјалдемократскиот сојуз, Зоран Јовановски пред својот профил на „Фејсбук“ реагираше на коментарите кои се појавија откако тој пред неколку денови ја прозва заменик ...

ЈОВАНОВСKИ: Не коментирам, сè што сакав напишав на „Фејсбук“

Дневник - 11.11.2013

Се прашувам зошто Радмила Шекеринска не се нафати да биде кандидат на опозицијата на изборите за претседател на Македонија в година? Вакво прашање постави поранешниот потпретседател на СДСМ, Зоран ...

Зоран Јовановски се прашува зошто Шекеринска не се кандидира за претседател на државата

Falanga - 11.11.2013

Јовановски ги прекина односите со матичната партија во април годинава.. Се прашувам зошто Радмила Шекеринска не се нафати да биде кандидат на опозицијата на изборите за претседател на Македонија в ...