TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каков автомобил вози Марк Закерберг?

Кајгана - 13.11.2016

Основачот на Facebook, Марк Закерберг, иако „тежи“ неколку десетици милијарди долари, важи за човек кој не се сменил откако се збогатил. Еден факт што го потврдува тоа е и податокот дека вози VW Golf, пишува WSJ.

Како по грешка Facebook ги „умре“ корисниците

Телефони.мк - 12.11.2016

Социјалната мрежа Facebook претрпе голем срам откако на профилите на околу 2 милиони корисници, меѓу кои и на самиот основач Марк Цукерберг, беше соопштено дека починале со пораки за сочуство до нивните пријатели.

Фејсбук по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и Цукерберг

+инфо - 12.11.2016

„Дојде до ужасна грешка која ја поправивме“, се наведува во соопштението на „Фејсбук“. „Фејсбук" по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот ...

Фејсбук буквално ги „умре“ своите корисници, дури и својот шеф

Популарно - 12.11.2016

„Фејсбук” по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо” (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

Фејсбук по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и Марк Цукерберг

А1 On - 12.11.2016

„Фејсбук” по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо” (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

Facebook по грешка прогласи многу корисници мртви

Кајгана - 12.11.2016

Многу корисници на најпопуларната мрежа на светот, добија известување дека починале, а над нивниот профил се појави порака „Се надеваме дека луѓето што го сакале (името на корисникот) ќе пронајдат утеха во она што другите го споделуваат во знак на ...

Фејсбук направи ужасна грешка- погледнете каква

Курир - 12.11.2016

„Фејсбук“ по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо“ (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

ЗУКЕМБЕРГ БИЛ МРТОВ: Фејсбук по грешка го умре газдата

Телеграф - 12.11.2016

За кратко време, во профилите на корисници на најпопуларната социјална мрежа во светот се појавија пораки испратени при смрт на соодветен човек. Фејсбук" по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк ...

Фејсбук по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и Марк Цукерберг

Сител - 12.11.2016

„Фејсбук" по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо" (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

Фејсбук по грешка ги умре Закерберг и стотици корисници...

Н.Македонија - 12.11.2016

Фејсбук по грешка ги умре Закерберг и стотици корисници Социјалната мрежа Фејсбук по грешка вчера соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и нејзиниот создавач Марк Закерберг.

Фејсбук по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и Марк Цукерберг

Локално - 12.11.2016

„Фејсбук” по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо” (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

Го умреа пред време: Фејсбук по грешка соопшти за смртта на стотици корисници, меѓу кои и Цукерберг

Република - 12.11.2016

„Фејсбук” по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо” (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

„Фејсбук” по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници

Позитив.мк - 12.11.2016

„Фејсбук” по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо” (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

Facebook „погреба“ стотици корисници, вклучувајќи и Зукерберг

Стандард - 12.11.2016

Facebook по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи и на својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо“. Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

Facebook по грешка многумина прогласи мртви, па и самиот Цукерберг

Денар - 12.11.2016

Најголемата социјална мрежа во светот Facebook во петокот по забуна го прогласи мртов и својот основач Марк Цукерберг, како и многу други корисници, а откако го реши проблемот призна дека се случила „страшна грешка“.

Фејсбук направи фатална грешка: по грешка прогласи многу корисници мртви

Скопје инфо - 12.11.2016

Многу корисници на најпопуларната мрежа на светот, добија известување дека починале, а над нивниот профил се појави порака „Се надеваме дека луѓето што го сакале (името на корисникот) ќе пронајдат утеха во она што другите го споделуваат во знак на ...

Facebook по грешка многумина прогласи мртви, па и самиот Цукерберг

Макфакс - 12.11.2016

Најголемата социјална мрежа во светот Facebook во петокот по забуна го прогласи мртов и својот основач Марк Цукерберг, како и многу други корисници, а откако го реши проблемот призна дека се случила „страшна грешка“.

Фејсбук по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и Марк Цукерберг

Lider - 12.11.2016

„Фејсбук” по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо” (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

Фејсбук направи ужасна грешка- погледнете каква

Маркукуле - 12.11.2016

„Фејсбук“ по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо“ (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

„Фејсбук“ по грешка „го умре“ основачот Марк Цукерберг

еМагазин - 12.11.2016

„Фејсбук" по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници, вклучувајќи го и својот шеф Марк Зукерберг, пренесе ТАСС, повикувајќи се на интернет порталот „Гизмодо" (Gizmodo). Социјалната мрежа се извини за тоа што се случило.

Фејсбук го прогласи Марк Закерберг за мртов

Пулс24 - 12.11.2016

Поради грешка, за краток временски период на профилите на некои од корисници на сајтот се појавија пораки и сочувство за нивната смрт. Социјалната мрежа Фејсбук по грешка соопшти за смртта на стотици свои корисници.

Марк Закерберг: Идејата дека лажните вести на Facebook влијаеле на изборите е луда

IT.mk - 11.11.2016

Тие што мислат дека лажните вести на Facebook се причината зошто некој гласал за Трамп покажуваат значителен недостиг на емпатија и не успеваат да ја разберат пораката на новоизбраниот претседател, вели основачот на друштвената мрежа Facebook, Марк ...

Цукерберг: Лудост е да се каже дека Фејсбук помогнал во победата на Трамп

+инфо - 11.11.2016

- Идејата дека лажните вести на Фејсбук влијаеле на резултатот од изборите е многу луда идеја - рече Цукерберг. Основачот на Фејсбук Марк Цукерберг денеска ги демантираше медиумските написи дека таа социјална мрежа придонела за растот на ...

Закерберг: Лудост е да се каже дека Facebook помогнал за победата на Трамп

Капитал - 11.11.2016

Основачот на Facebook, Mарк Закерберг, денеска ги демантираше медиумските написи дека неговата социјална мрежа придонела за растот на популарноста на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп.

Цукерберг: „Лудо“ е да се збори дека Facebook му помогнал на Трамп да победи

Точка - 11.11.2016

Соочувајќи се со критики дека лажни вести на Фејсбук го помагале подемот на Доналд Трамп, основачот Марк Цукерберг силно ја бранеше својата мрежа. Говорејќи на сцената на Techonomy, конференција за технологија во Калифорнија, Цукерберг изјави дека ...

Лудост е тврдењето дека „Фејсбук“ му помогнал на Трамп да победи, оцени Зукерберг

Бриф - 11.11.2016

Основачот на „Фејсбук“, Марк Зукерберг, денеска ги демантираше медиумските написи дека социјалната мрежа придонела за пораст на популарноста на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, јавува „Би-би-си“.

Лудост е да се каже дека Фејсбук му помогнал на Трамп

Вечер - 11.11.2016

Основачот на Фејсбук Марк Цукерберг ги демантираше медиумските написи дека таа друштвена мрежа придонела за растот на популарноста на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп Основачот на Фејсбук Марк Цукерберг ги демантираше медиумските ...

Лудост е тврдењето дека „Фејсбук“ му помогнал на Трамп да победи, оцени Зукерберг

Мета - 11.11.2016

Основачот на „Фејсбук“, Марк Зукерберг, денеска ги демантираше медиумските написи дека социјалната мрежа придонела за пораст на популарноста на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, јавува „Би-би-си“.

Закербек: Лудост е да се каже дека „Фејсбук“ му помогнал на Трамп

Позитив.мк - 11.11.2016

Основачот на „Фејсбук“ Марк Закерберг ги демантираше медиумските шпекулации дека таа социјална мрежа допринела за растот на популарноста на новоизбраниот претседател на Соединетите Американски Држави Доналд Трамп, пренесуваат американските медиуми.

Кого Fortune прогласи за бизнисмен на годината?

Фактор - 11.11.2016

Марк Цукерберг, основачот на Фејсбук е бизнисмен на годината. Фејсбук има околу 16 000 вработени и компанијата се проценува на 359 милијарди долари Цукерберг е прогласен за бизнисмен на годината од американското списание Fortune.

Цукерберг: „Лудо“ е да се збори дека Facebook му помогнал на Трамп да победи

Макфакс - 11.11.2016

Соочувајќи се со критики дека лажни вести на Фејсбук го помагале подемот на Доналд Трамп, основачот Марк Цукерберг силно ја бранеше својата мрежа. Говорејќи на сцената на Techonomy, конференција за технологија во Калифорнија, Цукерберг изјави дека ...

Зукерберг: Лажните вести на Фејсбук не влијаеле на изборите

Стандард - 11.11.2016

Главниот извршен директор на Фејсбук, Марк Зукерберг ја отфрла идејата дека лажни вести на социјалната мрежа влијаеле на претседателските избори во САД и вели дека алгоритамот на социјалната мрежа не е проблем за сајтот, пренесе Bloomberg.

Лажните вести на Фејсбук не влијаеле на изборите

Канал 77 - 11.11.2016

Главниот извршен директор на Фејсбук, Марк Зукерберг ја отфрла идејата дека лажни вести на социјалната мрежа влијаеле на претседателските избори во САД и вели дека алгоритамот на социјалната мрежа не е проблем за сајтот, пренесе Bloomberg.

Цукерберг: Лудост е да се каже дека Фејсбук помогнал во победата на Трамп

Lider - 11.11.2016

Основачот на Фејсбук Марк Цукерберг денеска ги демантираше медиумските написи дека таа социјална мрежа придонела за растот на популарноста на новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, јави Би-Би-Си.

Масовен пад на акциите на Facebook, Цукерберг изгуби 3 милијарди за 1 ден

Телефони.мк - 08.11.2016

Основачот на Facebook, Марк Цукерберг го претрпе еден од најлошите денови кога изгуби неверојатни 3 милијади долари од неговото богатств. Тој како основач на Faceboook поседува 418 милиони акции, но берзите се немилосрдни.

Закерберг изгуби 3 милијарди долари за еден ден

GSM.mk - 08.11.2016

Основачот на Facebook, Марк Закерберг, за еден ден остана без 3 милијарди долари откако акциите на Facebook паднаа за 5,5 проценти. Закерберг има 418 милиони акции, а поради пад на берзата во четвртокот нивната вредност падна од 53,2 на 50,2 ...

Една од најголемите загуби на Марк Цукерберг

Интересно - 07.11.2016

Facebook оваа недела ги објави финансиските резултати за третиот овогодишен квартал, кој ги надмина очекувањата на сите аналитичари од Волстрит... Компанијата објави дека има над 7 милијарди долари приходи, но за многу инвеститори овие резултати се ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук поради поттикнување омраза

А1 On - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа. За прашањето е активирано минхенското Обвинителство, изјави неговиот портпарол Флориан ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук поради поттикнување омраза

+инфо - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари. Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против ...

Закерберг изгуби 3 милијарди долари за еден ден

Кајгана - 07.11.2016

Основачот на Facebook, Марк Закерберг, за еден ден остана без 3 милијарди долари откако акциите на Facebook паднаа за 5,5 проценти. Закерберг има 418 милиони акции, а поради пад на берзата во четвртокот нивната вредност падна од 53,2 на 50,2 ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук поради поттикнување омраза

Алфа - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа. Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук- погледнете зошто

Курир - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа. За прашањето е активирано минхенското Обвинителство, изјави неговиот портпарол Флориан ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук поради поттикнување омраза

Сител - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа. За прашањето е активирано минхенското Обвинителство, изјави неговиот портпарол Флориан ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук поради поттикнување омраза...

Н.Македонија - 07.11.2016

Германија спроведува истрага против Фејсбук поради поттикнување омраза Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Закерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа.

ГЕРМАНИЈА ГО ТУЖИ ФЕЈСБУК: Истрага против Марк Цукерберг поради поттикнување омраза

Телеграф - 07.11.2016

Првичната истрага е спроведена против Цукерберг и уште деветтемина раководители на американската компанија Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг, за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук

Точка - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа. За прашањето е активирано минхенското Обвинителство, изјави неговиот портпарол Флориан ...

Истрага против Фејсбук поради поттикнување омраза

Вечер - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата друштвена мрежа Марк Цукерберг Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук

Нетпрес - 07.11.2016

За прашањето е активирано минхенското Обвинителство, изјави неговиот портпарол Флориан Вајнцил по поднесената тужба против Цукерберг од адвокатот Чан-џо Јун со седиште во Минхен. Според адвокатот првичната истрага е спроведена против Цукерберг и ...

Германија тргна против Марк Цукерберг

Република - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на „Фејсбук“, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа. За прашањето е активирано минхенското Обвинителство, изјави неговиот портпарол Флориан ...

Германија го истражува Facebook за поттикнување омраза

Стандард - 07.11.2016

Германија започна истрага против сопственикот на Facebook (Фејсбук) Марк Цукерберг за несоработка во борбата против расистичките коментари во неговата социјална мрежа, пренесе Франс прес. Прашањето било отворено пред минхенското обвинителство, ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук поради поттикнување омраза

Lider - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа. За прашањето е активирано минхенското Обвинителство, изјави неговиот портпарол Флориан ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук поради поттикнување омраза

Телевизија Нова - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа. За прашањето е активирано минхенското Обвинителство, изјави неговиот портпарол Флориан ...

Германија спроведува истрага против Фејсбук за непреземање мерки во борбата против расистички коментари

Либертас - 07.11.2016

Германија почна истрага против првиот човек на Фејсбук, Марк Цукерберг за непреземање мерки во борбата против расистички коментари на неговата социјална мрежа. За прашањето е активирано минхенското Обвинителство, изјави неговиот портпарол Флориан ...