TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рондо и Вестбрук со трипл-дабл

Утрински - 14.11.2015

Расел Вестбрук со 21 поен, 17 скокови и 11 асистенции беше најзаслужен за победата на Оклахома против Филаделфија во еден од 11.те НБА натпревари одиграни ноќта петок кон сабота. Трипл-дабл ефект оствари и Ражон Рондо од Сакраменто во победата над ...

Кливленд и Леброн Џејмс до нова победа (видео)

ЗаЗабава - 14.11.2015

Леброн Џејмс со 31 поен го предводеше Кливленд до осмата победа по ред во НБА лигата. Кавалирс го победија Њујорк со 90:84 со што потврдија дека и во оваа сезона најверојатно ќе му бидат најголем конкурент на Голден во битката за шампионската круна.

НБА: Кавалирси до победа во Њујорк, доминираа Вестбрук и Рондо

Хитпортал - 14.11.2015

Одиграни беа 11. натпревари во кошаркарската НБА лига. Кливленд како гостин го совлада Њујорк со резултат 90:84, а главна улога имаше ЛеБрон Џејмс, кој мечот го заврши со 31 поен и шест асистенции.

Џејмс и Вилијамс за нова победа на Кливленд (Видео)

Дерби - 14.11.2015

Леброн Џејмс и Мо Вилијамс беа инспиратори на новиот триумф на составот на Кливленд Кавалирс кој го доби Њујорк Никс со 90:84. Гостите од Охајо одиграа одлично во одбраната во последните 12 минути и му дозволија на противникот да постигне само 12 ...

Кливленд ја продолжи серијата победи (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2015

Леброн Џејмс со 31 поен го предводеше Кливленд до осмата победа по ред во НБА лигата.Кавалирс го победија Њујорк со 90:84 со што потврдија дека и во оваа сезона најверојатно ќе му бидат најголем конкурент на Голден во битката за шампионската круна.

Леброн ја доби битката со Кармело

Екипа - 14.11.2015

Леброн Џејмс со Кливленд кавалирс забележа нова победа во НБА-лигата, овојпат во пресметката со Кармело Ентони и Њујорк никс. Кавалирс пристигнаа во Њујорк како големи фаворити и успеаја да ја оправдаат таа улога триумфирајќи со 84-90, за својата ...

НБА: Доминација на Вестбрук и Рондо

Кајгана - 14.11.2015

Единаесет натпревари се одиграа минатата ноќ во НБА лигата, на кои само Кливленд победи на домашен терен. Индивидуално печат на натпреварите ставија Расел Вестбрук, Режон Рондо и Демаркус Казинс.

Рондо и Вестбрук со „трипл-дабл“

+инфо - 14.11.2015

Расел Вестбрук со 21 поен, 17 скокови и 11 асистенции беше најзаслужен за победата на Оклахома против Филаделфија во еден од 11.те НБА натпревари одиграни ноќта петок кон сабота. „Трипл-дабл“ ефект оствари и Ражон Рондо од Сакраменто во победата над ...

Рондо и Вестбрук со „трипл-дабл“

А1 On - 14.11.2015

Расел Вестбрук со 21 поен, 17 скокови и 11 асистенции беше најзаслужен за победата на Оклахома против Филаделфија во еден од 11.те НБА натпревари одиграни ноќта петок кон сабота. „Трипл-дабл“ ефект оствари и Ражон Рондо од Сакраменто во победата над ...

Рендолф за победа, трипл-дабл на Вестбрук и Рондо, Леброн го освои Њујорк

Pixel.mk - 14.11.2015

Синоќа во НБА Мемфис во последната секунда успеа да го совлада Портланд, Кливленд славеше во „Медисон Сквер Гарден“, а своите екипи до победи ги предводеа одличните Расел Вестбрук и Ражон ...

Кливленд го доби Њујорк, Далас со победа против очајните Лејкерс (Видео)

Спортклуб - 14.11.2015

Десет натпревари одиграни синоќа во најквалитетната кошаркарска лига во светот, во НБА лигата. Индијана ја доби Минесота со 107:103, Орландо Меџик ја победи Јута Џез со 102:93, Бостон Селтикс победи против Атланта Хокс со 106:93, Кливленд ги ...

Серијата продолжува: Леброн сам направи пресврт за триумф во Њујорк (ВИДЕО)

SportMedia - 14.11.2015

Леброн Џејмс постигна 17 поени во последната четвртина и даде сѐ од себе да го запре Кармело Ентони да направи нешто слично. Најдобриот кошаркар на денешницата му помогна на својот тим над надмине дефицит од осум поени во последните 10 минути, а го ...

НБА: Кавалирси до победа во Њујорк, доминираа Вестбрук и Рондо (ВИДЕО)

Спорт365 - 14.11.2015

Одиграни беа 11. натпревари во кошаркарската НБА лига.. Кливленд како гостин го совлада Њујорк со резултат 90:84, а главна улога имаше ЛеБрон Џејмс, кој мечот го заврши со 31 поен и шест асистенции.

Продолжува победничката серија на Кливленд

Алфа - 14.11.2015

Со победата од 90:84 во дуелот против Њујорк, кошаркарите на Кливленд ја забележаа осмата победа во низа и се убедливо најуспешната екипа на Истокот. На две минути пред крајот на натпреварот Њујорк водеше со 82:80, но во самата завршница Кливленд ...

Џејмс и Вилијамс за нова победа на Кливленд

Точка - 14.11.2015

Леброн Џејмс и Мо Вилијамс беа инспиратори на новиот триумф на составот на Кливленд Кавалирс кој го доби Њујорк Никс со 90:84. Гостите од Охајо одиграа одлично во одбраната во последните 12 минути и му дозволија на противникот да постигне само 12 ...

НБА лига: Нов „трипл-дабл“ за Веструк и за Рондо

Сител - 14.11.2015

Играчот на Оклахома Сити Расел Вестбрук ноќеска запиша нов „трипл-дабл“. Тој на дуелот против Филаделфија постигна 21 поен, 17 скокови (рекордни) и 11 асистенции. Ова беше негов 21 „трипл-дабл“ третостварен против Филаделфија на последните четири ...

Рондо и Вестбрук со „трипл-дабл“

Канал5 - 14.11.2015

Расел Вестбрук со 21 поен, 17 скокови и 11 асистенции беше најзаслужен за победата на Оклахома против Филаделфија во еден од 11.те НБА натпревари одиграни ноќта петок кон сабота. „Трипл-дабл“ ефект оствари и Ражон Рондо од Сакраменто во победата над ...

Вестбрук и Рондо блескаа со „трипл дабл“ учиноци

Шеталиште - 14.11.2015

Единаесет натпревари се одиграа во ноќта помеѓу петокот и саботата во НБА лигата, на кои само Кливленд победи на домашен терен. Индивидуално печат на натпреварите ставија Расел Вестбрук, Режон Рондо и Демаркус Казинс.

Леброн Џејмс го доби дербито со Кармело Ентони

Вечер - 14.11.2015

Најдобриот кошаркар во НБА лига, Леброн Џејмс со Кливленд кавалирс забележа нова победа во НБА-лигата, овојпат во пресметката со Кармело Ентони и Њујорк никс. Кавалирс ја оправдаа фаворитската улога триумфирајќи со 90:84, за својата осма победа во ...

НБА: Доминација на Вестбрук и Рондо

Макфакс - 14.11.2015

Единаесет натпревари се одиграа во ноќта помеѓу петокот и саботата во НБА лигата, на кои само Кливленд победи на домашен терен. Индивидуално печат на натпреварите ставија Расел Вестбрук, Режон Рондо и Демаркус Казинс.

Серијата на Кливленд продолжува, Леброн подобар од Кармело (видео)

Република - 14.11.2015

Минатогодишниот вицешампион во НБА лигата продолжува со серијата победи. Ноќеска славеше во славниот „Медисон сквер гарден“ против Њујорк со 90-86. Најзаслужен за осмата победа по ред беше Леброн Џејмс кој мечот го заврши со 31 поен од кои дури 17 ...

Видео: Прва победа за Бруклин, Рондо со „трипл дабл“

Спортски - 12.11.2015

Голден Стејт ја продолжи серијата од победи, а Филаделфија серијата порази во НБА лигата. Актуелните шампиони ја запишаа дветтата победа и се единствениот тим без пораз во лигата, додека Филаделфија е единствената екипа без победа, откако Бруклин во ...

НБА: Прва победа за Бруклин, трипл-дабл на Рондо

Кајгана - 12.11.2015

Голден Стејт ја продолжи серијата од победи, а Филаделфија серијата од порази во НБА лигата. Актуелните шампиони ја запишаа деветтата победа и се единствениот тим без пораз во лигата, додека Филаделфија е единствената екипа без победа, откако ...

Луди завршници во НБА

Оff.net - 12.11.2015

Трипл-дабл на Рондо, продолжување на серијата на Филаделфија и неколку натпревари решени во последните секунди е епилог на лудата ноќ во НБА ...

НБА: Прва победа за Бруклин, трипл-дабл на Рондо

Макфакс - 12.11.2015

Голден Стејт ја продолжи серијата од победи, а Филаделфија серијата порази во НБА лигата. Актуелните шампиони ја запишаа дветтата победа и се единствениот тим без пораз во лигата, додека Филаделфија е единствената екипа без победа, откако Бруклин во ...

Прва победа на Њу Орлеанс

Телма - 11.11.2015

Кошаркарите на Њу Орлеанс ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата откако ноќеска на домашен терен го победија Далас со 120:105. Најефикасен кај победникот беше Рајан Андерсон (играчот од клупа), додека четири други играчи постигнаа ...

Прва победа за Њу Орлеанс

Утрински - 11.11.2015

Кошаркарите на Њу Орлеанс ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата откако ноќеска на домашен терен го победија Далас со 120:105. Најефикасен кај победникот беше Рајан Андерсон (играчот од клупа), додека четири други играчи постигнаа ...

Леброн му донесе нова победа на Кливленд (видео)

ЗаЗабава - 11.11.2015

Со фантастична партија во последната четвртина од натпреварот, Леброн Џемјс беше најзаслужен за победата на Кливленд над Јута Џез од 118:114. Кливленд ја продолжи победничката серија откако со 118-114 го победи тимот на Јута Џез.

Видео: Прва победа за Њу Орлеанс, Леброн повторно херој на Кливленд

Спортски - 11.11.2015

Кошаркарите на Њу Орлеанс ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата откако ноќеска на домашен терен го победија Далас со 120:105. Најефикасен кај победникот беше Рајан Андерсон (играчот од клупа), додека четири други играчи постигнаа ...

НБА Топ 10: „Кралот“ лесно се справи со францускиот „џин“ од Јута

Дерби - 11.11.2015

Првата ѕвезда на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс одигра одличен меч против Јута на кој неговиот тим славеше со 118:114. „Кралот“ уфрли 17 од своите 31 поен во последната четвртина што се покажа како клучно за седмата победа во низа за Кавси.

Леброн инспиратор на новата победа на Кливленд, трипл-дабл на Вестбрук (Видео)

Дерби - 11.11.2015

Составот на Кливленд Кавалирс ја запиша седмата победа во осмиот натпревар во новата сезона. Овој пат Кавси беа подобри од Јута со 118:114, триумф во кој прва „виолина“ беше Леброн Џејмс. „Кралот“ постигна најмногу поени сезонава 31 од кои 17 беа во ...

Леброн го предводеше Кливленд до нова победа, трипл-дабл на Вестбрук

СуперСпорт - 11.11.2015

Синоќа се одиграа седум натпревари во НБА лигата. Кливленд Кавалирс во еден фантастичен натпревар ја победија Јута Џез. Кавс запишаја нова победа на крилата на Леброн Џејмс. Најдобриот играч денес постигна 31 поен и додаде 8 асистенции и 7 скока.

Леброн му донесе нова победа на Кливленд (ВИДЕО)

МКД - 11.11.2015

Со фантастична партија во последната четвртина од натпреварот, Леброн Џемјс беше најзаслужен за победата на Кливленд над Јута Џез од 118:114. Кливленд ја продолжи победничката серија откако со 118-114 го победи тимот на Јута Џез.

Кога нема кој друг, тука е Леброн

Екипа - 11.11.2015

Кливленд кавалирс ја забележа и седмата победа по ред триумфирајќи на домашен терен над Јута џез со 118-114. До победата се стигна многу потешко од очекувањата, а принуден да „интервенира“ беше Леброн Џејмс.

Прва победа за Њу Орлеанс

+инфо - 11.11.2015

на Њу Орлеанс ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата откако ноќеска на домашен терен го победија Далас со 120:105. Најефикасен кај победникот беше Рајан Андерсон (играчот од клупа), додека четири други играчи постигнаа по 17 ...

НБА: Прва победа за Њу Орлеанс, се повредија Дејвис и Дурент

Кајгана - 11.11.2015

Првата победа во сезоната за Њу Орлеанс, блескавата партија на Расел Вестбрук, односно повредите на НБА ѕвездите Кевин Дуренат и Ентони Дејвис, ја одбележаа минатата ноќ во најсилната кошаркарска лига во светот.

Трипл-дабл за 28 минути на Вестбрук

Pixel.mk - 11.11.2015

Екипата на Оклахома Сити синоќа во Вашингтон славеше со 125:101, петти нивни триумф во осмиот настап оваа сезона во кој доминираше Расел Вестбрук. Плејот на Тандер до својот прв трипл-дабл оваа сезона од 22 поени, 11 асистенции и 11 скокови стигна ...

Прва победа за Њу Орлеанс

А1 On - 11.11.2015

Кошаркарите на Њу Орлеанс ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата откако ноќеска на домашен терен го победија Далас со 120:105. Најефикасен кај победникот беше Рајан Андерсон (играчот од клупа), додека четири други играчи постигнаа ...

НБА: Прва победа за Њу Орлеанс, „трипл-дабл“ на Вестбрук (ВИДЕО)

Спорт365 - 11.11.2015

Се одиграа седум натпревари во НБА кошаркарската лига.. Во својот седми меч оваа сезона, популарните „пеликани“ дојдоа до првата победа остварена на домашен терен против Далас (120:105). Њу Орлеанс го предводеше Андерсон со 24 поени, а 18 на ...

Дјурент се повреди, но Вестбрук постигна трипл-дабл за победа на Оклахома (ВИДЕО)

SportMedia - 11.11.2015

До повредата дојде во последната минута од втората четвртина при еден влез на Дјурент во противничкиот рекет и се чинеше дека Оклахома ќе има проблеми, но место тоа оствари убедлива победа.

НБА: Ноќ на повреди

Сител - 11.11.2015

Оклахома славеше во Вашингтон со 125:101, а мечот целосно мина во знакот на Вестбрук кој забележа ‘трипл дабл’ од 22 поени и по 11 скокови и асистенции. Триумфот на Оклахома го засени повредата на Дурент, кој кон крајот на првото полувреме го ...

Прва победа за Њу Орлеанс

Канал5 - 11.11.2015

Кошаркарите на Њу Орлеанс ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата откако ноќеска на домашен терен го победија Далас со 120:105. Најефикасен кај победникот беше Рајан Андерсон (играчот од клупа), додека четири други играчи постигнаа ...

Леброн инспиратор на новата победа на Кливленд, трипл-дабл на Вестбрук

Точка - 11.11.2015

Составот на Кливленд Кавалирс ја запиша седмата победа во осмиот натпревар во новата сезона. Овој пат Кавси беа подобри од Јута со 118:114, триумф во кој прва „виолина“ беше Леброн Џејмс. „Кралот“ постигна најмногу поени сезонава 31 од кои 17 беа во ...

НБА: „Трипл-дабл“ за Вестбрук против Вашингтон

Сител - 11.11.2015

„Трипл-дабл“ оствари Расел Вестбрук од Оклахома Сити против Вашингтон во победата на неговата екипа на гостински терен. Вестбрук постигна 22 поена, 11 скокови и 11 асистенции. Одличен почеток имаше и Кевин Дјурант со 14 поени и 10 скокови, но поради ...

31 кош на Леброн и победа на Кливленд против Јута

Локално - 11.11.2015

Леброн Џејмс постигна 31 поени за победа врз Кливленд Кавалирс над Јута Џез со 118: 114. Средбата беше еквивалентна, а нејзиниот излез беше решен во последната четвртина. При резултат 97:98 домаќините успеаја да запишат седум последователни поени и ...

Прва победа за Њу Орлеанс

Денешен - 11.11.2015

Кошаркарите на Њу Орлеанс ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата откако ноќеска на домашен терен го победија Далас со 120:105. Најефикасен кај победникот беше Рајан Андерсон (играчот од клупа), додека четири други играчи постигнаа ...

Леброн го спаси од пораз Кливленд, Дурат се повреди

Вечер - 11.11.2015

Екипата на Кливленд кавалирс ја забележа седмата победа во низа, откако триумфираше на домашен терен над Јута Џез со 118:114. Кавалирси стигнаа многу потешко од очекуваното до победата, а централна фигура беше Леброн Џејмс.

НБА: “Кралот” Џејмс сам ја победи разиграната Јута

Нетпрес - 11.11.2015

Кавси до победата стигнаа многу потешко од очекувањата, а принуден да “интервенира” беше Леброн Џејмс . “ Кралот “ постигна 17 од вкупно 38-те поени на Кливленд во последната четвртина, самиот правејќи пресврт откако неговиот тим губеше со 95:86 кон ...

НБА: Прва победа за Њу Орлеанс, се повредија Дејвис и Дурент

Макфакс - 11.11.2015

Првата победа во сезоната за Њу Орлеанс, блескавата партија на Расел Вестбрук, односно повредите на НБА ѕвездите Кевин Дуренат и Ентони Дејвис, ја одбележаа ноќта меѓу вторникот и средата во најсилната кошаркарска лига во светот.

Трипл-дабл на Вестбрук, Леброн сам го одведе Кливленд до победа (видео)

Република - 11.11.2015

Оклахома ја забележа петтата победа оваа сезона благодарејќи на учинокот на бекот Расел Вестбрук. Тој реализираше 22 поени и по 11 скока и асистенции за лесната победа над Вашингтон 125-101. Тоа беше негов 24.

Прва победа за Њу Орлеанс

Lider - 11.11.2015

Кошаркарите на Њу Орлеанс ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата откако ноќеска на домашен терен го победија Далас со 120:105. Најефикасен кај победникот беше Рајан Андерсон (играчот од клупа), додека четири други играчи постигнаа ...

Прва победа за Њу Орлеанс

Канал 77 - 11.11.2015

Кошаркарите на Њу Орлеанс ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата откако ноќеска на домашен терен го победија Далас со 120:105. Најефикасен кај победникот беше Рајан Андерсон (играчот од клупа), додека четири други играчи постигнаа ...

НБА: Победи за Кливленд и Њујорк, Индијана и Лејкерс поразени (Видео)

Спортклуб - 09.11.2015

Синоќа во најквалитетното кошаркарско првенство беа одиграни само два натпревари, Кливленд го пречека составот на Индијана, кој го победи со 101:97, и Њујорк Никс против Ла Лајкерс забележа триумф.