TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Аргентина - Чиле 4:1

Спорт Денес - 09.10.2011

Аргентинците по се изгледа се враќаат на вистинскиот пат, покрај многуте суперстар играчи во својот тим тие не успеаа да направат ништо ниту на Светското првенство ниту пак на Јужноамериканското ...

Меси го постигна првиот гол за Аргентина после две ипол години

Спорт Денес - 09.10.2011

Носителот на Златната топка во последните две години, Лионел Меси постигна погодок во дуелот со Чиле, тоа е неговиот прв погодок во официјален натпревар за Аргентина во последните две ипол години, ...

Игуаин: Невозможно е да играш лошо покрај Меси

Спорт Денес - 09.10.2011

Стрелецот на три погодоци за Аргентина во дуелот со Чиле Гонзало Игуаин ја донесе првата победа на гаучосите во квалификациите за светското првенство кое во 2014. година ќе се одржи во Бразил.

Игуаин ги тресе мрежите без прекин

Сваштарник - 09.10.2011

Голгетерот на фудбалската селекција на Аргентина и на Шпанскиот состав Реал Мадрид, Гонзало Игуаин, успеа да реализира два хет-трика за четири денови во дресот на „гаучосите“.

Меси со прв гол за Аргентина по две и пол години

Вечер - 09.10.2011

Во Јужна Америка започнаа квалификациите за претстојното Светско првенство во 2014 година, што ќе се одигра во Бразил, а домаќините забележаа победи на сите четири натпревари.

Меси конечно погоди за Аргентина

Оn.net - 08.10.2011

Лионел Меси по пауза од две и пол години и 16 натпревари без гол, конечно погоди за репрезентацијата на Аргентина. Хеттрик во победата над Чиле постигна Игуаин, а убедлива беше и репрезентацијата на ...

Игуаин е херојот на Аргентина

Екипа - 08.10.2011

Гонзало Игуаин е аргентинскиот фудбалски хеорј, откако голгетерот на Реал Мадрид ги предводеше „гаучосите“ до триумф од 4-1 над Чиле.

Видео: Аргентина фуриозно, Меси конечно погоди

Спортски - 08.10.2011

Аргентина успешно ги започна квалификациите за СП во Бразил 2014 година, забележувајќи убедлива победа од 4-1 против Чиле.

Аргентина и Уругвај уверливи на почетокот од квалификациите за СП

Кајгана - 08.10.2011

Фудбалските репрезентации на Аргентина и на Уругвај остварија убедливи победи на почетокот од јужноамериканските квалификации за Светското првенство во Бразил 2014 година, „Гаучосите“ во Буенос Аирес ...

Меси конечно стрелаше за Аргентина

Mnogoo - 08.10.2011

Лионел Меси конечно постигна гол за својата репрезентација по повеќе од две и пол години, во натпреварот во кој за прв пат ја носеше капитенската лента за „гаучосите“.

Аргентина супериорна против Чиле (видео)

+инфо - 08.10.2011

Аргентина успешно ги започна квалификациите за СП во Бразил 2014 година, забележувајќи убедлива победа од 4-1 против Чиле.

Меси со гол за Аргентина по 2 и пол години

Sky - 08.10.2011

Аргентиснката супер ѕвезда Лионел Меси конечно постигна гол за Аргентина и го прекина 30 месечниот пост. Аргентина го победи Чиле на синоќешниот дуел со 4-1.

Видео: Аргентина фуриозно, Меси конечно погоди

Таратур - 08.10.2011

Аргентина успешно ги започна квалификациите за СП во Бразил 2014 година, забележувајќи убедлива победа од 4-1 против Чиле.

Борги: Меси не може да биде сопрен

Курир - 07.10.2011

Селекторот на Чиле смета дека нема рецепт за сопирање на Лионел Меси, но и покрај тоа посакува неговата селекција да ги освои сите три бода во дуелот со Аргентина.

Меси: Не можам сам да ги добивам мечевите на Аргентина

Спортнет - 05.10.2011

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси им порачал на навивачите дека може многу да стори за националниот тим, но дека не може сам да ги добива мечевите.

Меси повторно и се вети на Барса

Спорт Денес - 05.10.2011

Големата фудбалска икона на современиот фудбал, Лионел Меси вчера замина за Буенос Аирес каде што се приклучи кон тимот на Аргентина пред претстојните квалификациски дуели за Светското првенство 2016.

Меси: Не можам сам да ги добивам натпреварите на Аргентина

Дневник - 05.10.2011

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси им порача на навивачите дека може многу да стори за националниот тим, но дека не може сам да ги добива натпреварите.

Меси: Не можам сé сам

Кајгана - 05.10.2011

За разлика од Барселона со која освои сé што може да се освои во клупските натпреварувања, најдобриот фудбалер во светот последните години, Лионел Меси, во дресот на аргентинската репрезентација има ...

Меси: Не можам сам да ги добивам мечевите на Аргентина

Сител - 05.10.2011

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси им порачал на навивачите дека може многу да стори за националниот тим, но дека не може сам да ги добива мечевите.

Меси: Не можам сé сам

Кирилица - 05.10.2011

За разлика од Барселона со која освои сé што може да се освои во клупските натпреварувања, најдобриот фудбалер во светот последните години, Лионел Меси, во дресот на аргентинската репрезентација има ...

Меси: Не можам сам да победувам за Аргентина

Вечер - 05.10.2011

Нема играч кој може сам да го добие натпреварот. Тоа е вистината и се однесува и за Аргентина, и за Барселона, и за секоја друга екипа во светот.

Меси повторно и се вети на Барса

Точка - 05.10.2011

Големата фудбалска икона на современиот фудбал, Лионел Меси вчера замина за Буенос Аирес каде што се приклучи на репрезентацијата на Аргентина пред претстојните квалификациски дуели за Светското ...

Меси најздрав играч во Барселона

Спортнет - 04.10.2011

Докторите на Барселона тврдат дека Лео Меси е најподготвен и најздрав играч на каталонскиот клуб. Рикард Прун, докторот на Барселона нагласи дека Меси е еден од најздравите играчи на Барселона.

Меси: Никогаш не сум помислил да заминам од Барселона

Спортнет - 04.10.2011

Лео Меси потврди дека заминување од Барселона никогаш не била негова опција. "Заминување од Барселона никогаш не ми било во мислите" изјави аргентинскиот ас.

Меси не може сам

Оn.net - 04.10.2011

Лионел Меси игра одлично за Барселона, но за репрезентацијата на Аргентина не прикажува ни приближно добри партии, заради што често е мета на остри критики во својата ...

Гвардиола: Разберете, Меси не е симулант

Спорт Денес - 04.10.2011

Тренерот на Барселона, Пеп Гвардиола категорично ги отфрли обвинувањета дека најголемата каталонска ѕвезда Лионел Меси знае да симулира повреди и да се превиткува на теренот.

Докторот на Барса откри зошто Меси пука од здравје

Спортски - 04.10.2011

Докторот на фудбалскиот клуб Барселона, Ричард Прун, откри дека Меси е еден од најздравите играчи на Камп Ноу, и објасни зошто е тоа така.

Меси најздрав играч во Барселона

Идивиди - 04.10.2011

Докторите на Барселона тврдат дека Лео Меси е најподготвен и најздрав играч на каталонскиот клуб. Рикард Прун, докторот на Барселона нагласи дека Меси е еден од најздравите играчи на Барселона.

Противниците го молат Меси да им го даде дресот

+инфо - 04.10.2011

Играчот на Барселона, Лионел Меси откри дека противничките играчи во Лигата на шампиони му бараат да го смени дресот со нив додека се подготвува да изведе слободен удар.

Гвардиола: Разберете, Меси не е симулант

Точка - 04.10.2011

Тренерот на Барселона, Пеп Гвардиола категорично ги отфрли обвинувањета дека најголемата каталонска ѕвезда Лионел Меси знае да симулира повреди и да се превиткува на теренот.

Докторот на Барса откри зошто Меси пука од здравје

Таратур - 04.10.2011

Докторот на фудбалскиот клуб Барселона, Ричард Прун, откри дека Меси е еден од најздравите играчи на Камп Ноу, и објасни зошто е тоа така.

Меси пука од здравје - Докторот ја открива тајната

Sky - 04.10.2011

Аргентинскиот волшебник во дресот на каталонскиот гигант Барселона оваа сезона постигна 8 гола во 6 натпревари. Без да покаже никакви знаци на замор.

Меси - Аргентина мора да почне да победува

Inpress - 04.10.2011

Мадрид, 4. октомври 2011 (ИНПРЕС) Ѕвездата на Барселона и Аргентина Лионел Меси призна дека со селекцијата на Аргентина „доживеал и премногу неуспеси“.