TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кенијка си ги крстила децата Обама и Ромни

Вест - 09.11.2012

Млада кенијска мајка која роди близнаци ден после претседателските избори во САД, на синовите имиња им даде по актуелниот и иден претседател Барак Обама и кандидатот на републиканците за таа функција ...

Кенијка роди близнаци - Барак Обама и Мит Ромни

Утрински - 09.11.2012

Млада кенијска мајка која роди близнаци ден после претседателските избори во САД, на синовите имиња им даде по актуелниот и иден претседател Барак Обама и кандидатот на републиканците за таа функција ...

Кенијка близнаците ги крсти Барак Обама и Мит Ромни

Превентус - 09.11.2012

Млада кенијска мајка која роди близнаци ден после претседателските избори во САД, на синовите имиња им даде по актуелниот и иден претседател Барак Обама и кандидатот на републиканците за таа функција ...

Родила близнаци и ги крстила Барак Обама и Мит Ромни

Идивиди - 09.11.2012

Млада кенијска мајка која роди близнаци ден после претседателските избори во САД, на синовите имиња им даде по актуелниот и иден претседател Барак Обама и кандидатот на републиканците за таа функција ...

Се родија Обама и Ромни

ЗаЗабава - 09.11.2012

Младата мајка од Кенија која роди близнаци ден по претседателските избори во САД, ги крсти своите синови по актуелниот и иден претседател Барак Обама и кандидатот на републиканците за таа функција, ...

Кенијка родила близнаци и им ги дала имиња Барак Обама и Мит Ромни

Сител - 09.11.2012

Млада мајка од Кенија која роди близнаци ден после претседателските избори во САД, на синовите имиња им даде по актуелниот и иден претседател Барак Обама и кандидатот на републиканците за таа ...

Кенијка родила близнаци и им ги дала имиња Барак Обама и Мит Ромни

МРТ - 09.11.2012

Млада кенијска мајка која роди близнаци ден после претседателските избори во САД, на синовите имиња им даде по актуелниот и иден претседател Барак Обама и кандидатот на републиканците за таа функција ...

Роди близнаци и ги именува Барак Обама и Мит Ромни

Таратур - 09.11.2012

Млада мајка од Кенија која роди машки близначиња еден ден после претседателските избори во САД, своите синови ги именуваше по двајцата претседателски кандидати Барак Обама и Мит Ромни.

Родила близнаци и ги крстила Мит Ромни и Барак Обама

Press24 - 09.11.2012

Млада кенијска мајка родила близнаци ден после претседателските избори во САД, па во таа чест на децата им ги дала имињата Барак Обама и Мит Ромни.

Кенијка родила близнаци и им ги дала имиња Барак Обама и Мит Ромни

Радио Фортуна - 09.11.2012

Млада кенијска мајка која роди близнаци ден после претседателските избори во САД, на синовите имиња им даде по актуелниот и иден претседател Барак Обама и кандидатот на републиканците за таа функција ...

ВИДЕО: Родила близнаци, ги крстила Барак Обама и Мит Ромни

Курир - 09.11.2012

Можеби тоа ви звучи смешно, но една млада девојка од Кенија го направи токму тоа и своите близнаци ги крсти Барак Обама и Мит Ромни.

Фото: Близнаците Барак Обама и Мит Ромни

Денешен - 09.11.2012

Милисент Овуор (20) од Кенија, родила две момчиња близнаци, па им дала имиња Барак Обама и Мит Ромни. Како што е наведено во списанието “Стандард”, жената се породила во Сиаји во југозападниот дел на ...

Запознајте ги кениските браќа близнаци Обама и Ромни

Inpress - 09.11.2012

Сиаја, 9. ноември 2012 (ИНПРЕС) Една млада Кенијка родилка, ги крстила своите новородени синови близнаци по старо-ново избраниот претседател САД и неговиот поразен ривал.

Родила близнаци и ги крстила Барак Обама и Мит Ромни

Maxim - 09.11.2012

Млада кенијска мајка родила близнаци ден после претседателските избори во САД, па во таа чест на децата им ги дала имињата Барак Обама и Мит Ромни.

Во вистинска постизборна унија, Обама и Ромни сега се браќа

МКД - 08.11.2012

Баш кога мислевте дека никогаш веќе нема да ги видите зборовите „Ромни“ и „Обама“ во ист наслов, мора да ве разочараме: тие досега едноставно делеа иста матка.

Се родија новите Барак Обама и Мит Ромни (фото)

Хитпортал - 08.11.2012

Милисент Овуор (20), жена од Кенија која вчера родила близнаци, на бебињата им ги дала имињата Барак Обама и Мит Ромни. Како што пишува кенискиот „Стандард“, жената која се породила во градот Сиаји, ...

Кенијка ги нарекла близначињата Мит и Барак

+инфо - 08.11.2012

Барак Обама и Мит Ромни се близнаци, ама не во САД, туку во Кенија. Двете деца се родија во средата наутро кога се објавија резултатите од одржаните претседателски избори во САД.

И Кенија слави за победата на Обама

МК News - 08.11.2012

Победата на претседателот Барак Обама ја слават и жителите на едно мало село во Кенија, од каде што потекнува и живее неговата баба.

Победата на Обама ја слават и во Кенија

Сител - 08.11.2012

Победата на претседателот Барак Обама ја слават и жителите на едно мало село во Кенија, од каде што потекнува и живее неговата баба.

Родила близнаци на изборите – ги крстила Обама и Ромни (Фото)

МК News - 08.11.2012

Девојка од Кенија се породила на денот на изборите во САД. Со оглед на фактот што живеат во близина на бабата на Обама ги следеле изборите внимателно.

Во Кенија се родија близнаци – добија имиња по Барак Обама и Мит Ромни

Канал5 - 08.11.2012

Во среда утрото се родија близначиња на кои среќната мајка им ги даде имињата на претседателот на САД Барак Обама и неговиот конкурент на претседателските избори Мит Ромни.

Се родија Барак Обама и Мит Ромни во Кенија

Точка - 08.11.2012

Барак Обама и Мит Ромни се близнаци, кои се родиле во средата наутро во Кенија, кога беа објавени резултатите од претседателските избори во САД, на кои досегашниот претседател Обама доби нов мандат.

Се родија Барак Обама и Мит Ромни во Кенија

Нетпрес - 08.11.2012

Барак Обама и Мит Ромни се близнаци, кои се родиле во средата наутро во Кенија, кога беа објавени резултатите од претседателските избори во САД, на кои досегашниот претседател Обама доби нов мандат.

Кенијка ги крстила близначињата Мит и Барак

БезПардон - 08.11.2012

Барак Обама и Мит Ромни се близнаци, ама не во САД, туку во Кенија. Двете дечиња се родија во средата наутро кога се објавија резултатите од одржаните претседателски избори во САД.

Кенијка роди близнаци и им даде имиња Барак Обама и Мит Ромни

Хајд Парк - 08.11.2012

Кенијка која денес роди близнаци, ги именуваше по реизбраниот претседател на САД, Барак Обама и неговиот противкандидат во изборната трка Мит Ромни.

Кенијка роди близнаци и им даде имиња Барак Обама и Мит Ромни

Макфакс - 08.11.2012

Кенијка која во четвртокот роди близнаци, ги именуваше по реизбраниот претседател на САД, Барак Обама и неговиот противкандидат во изборната трка Мит Ромни.

Бабата на Обама: Барак има единствен стил на владеење

+инфо - 07.11.2012

Бабата на Барак Обама, Сара Обама, синоќа, во кениското село Когело, изјави дека е убедена во победата на нејзиниот внук и дека по втор пат тој ќе биде избран за претседател на САД.

Бабата на Обама: Барак ги обединува расите во САД

Сител - 07.11.2012

Деведесетгодишната баба на актуелниот американски претседател Барак Обама, Сара Обама, изјавила вчера во своето кениско село Когело, дека е убедена во победата на нејзиниот внук и дека по втор пат ...

Како прославија роднините на Барак Обама во Кенија

Канал5 - 07.11.2012

Жителите на Когело и честитаа на баба му на Обама, 91 годишната ...

Бабата на Обама: Барак ги обединува расите во САД

Точка - 07.11.2012

Деведесетгодишната баба на актуелниот американски претседател Барак Обама, Сара Обама, изјавила вчера во своето кениско село Когело, дека е убедена во победата на нејзиниот внук и дека по втор пат ...

Бабата на Обама: Барак ги обединува расите во САД

Нетпрес - 07.11.2012

Деведесетгодишната баба на актуелниот американски претседател Барак Обама, Сара Обама, изјавила вчера во своето кениско село Когело, дека е убедена во победата на нејзиниот внук и дека по втор пат ...

Бабата на Обама: Мојот внук има единствен стил на владеење

Press24 - 07.11.2012

Бабата на Барак Обама синоќа му ја честиташе победата на својот внук. Бабата на Барак Обама која живее во кениското село Когело,изјави дека таа е убедена во победата на нејзиниот внук поради ...

Бабата на Обама: Победи затоа што ги сака луѓето

БезПардон - 07.11.2012

Жителите на кениското село Когело, од каде потекнува таткото на Барак Обама, денеска го прославија неговиот реизбор за претседател на САД, а неговата баба Сара Обама порача дека нејзиниот внук ...

Бабата на Обама од Кенија се огласи: Победи бидејќи умее да ги сака луѓето

Хајд Парк - 07.11.2012

Жителите на кениското село Когело, од каде потекнува таткото на реизбраниот американски претседател, Барак Обама, денеска го прославија неговиот реизбор, а неговата баба Сара Обама порача дека ...

Бабата на Обама: Победи бидејќи умее да ги сака луѓето

Макфакс - 07.11.2012

Жителите на кениското село Когело, од каде потекнува таткото на реизбраниот американски претседател, Барак Обама, во среда го прославија неговиот реизбор, а неговата баба Сара Обама порача дека ...

Бабата на Обама: Мојот внук има единствен стил на владеење

Maxim - 07.11.2012

Бабата на Барак Обама која живее во кениското село Когело,изјави дека таа е убедена во победата на нејзиниот внук поради единствениот стил на владеење кој го поседува Обама.

Кениски врач предвиде – Обама ќе победи

Точка - 06.11.2012

Кениски врач, кој потекнува од истото село како предците на актуелниот американски претседател Барак Обама, го предвиде исходот од денешните избори.

Видео: Кениски врач предвиди – Обама ќе победи

Нетпрес - 06.11.2012

Кениски врач, кој потекнува од истото село со предците на актуелниот американски претседател Барак Обама, го предвиде исходот од денешните избори.

Родното село на таткото на Обама во Кенија будно ги следи изборите

eReporter - 06.11.2012

Најважното случување во кениското село Когело, каде што е роден таткото на актуелниот американски претседател и кандидат на демократите Барак Обама, се секако изборите што денеска се одржуваат во САД.

Врач од Кенија предвидува победа за Обама

А1 On - 05.11.2012

Претседателот на САД, Барак Обама ќе биде по втор пат избран на таа функција, претскажува врачот Џон Димо од родното село на таткото на Обама во Кенија.