TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан и Кание планираат второ бебе

Телеграф - 16.11.2013

Ким ќе проба да забремени веќе следното лето, веднаш по свадбата, вели пријател на славната двојка Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Кание Вест открија дека веќе планираат второ дете.

На миг фатена без наочари- Веднаш е јасно зошто ги носи!

365 - 15.11.2013

Со мало пет-месечно девојченце дома, јасно е дека Ким Кардашиан не може да спие колку што спиела пред малата Норт Вест да влезе во нејзиниот живот. А токму тоа и беше видливо на нејзиното лице откако ...

Сега ни е јасно зошто секогаш носи наочари!

Интересно - 15.11.2013

Со малото 5-месечно девојче дома, на сите ни е јасно дека Ким Кардашиан не може да спие колку што спиела додека Норт Вест не влегла во нејзиниот живот... Токму тоа е видливо на нејзиното лице.

На момент фатена без очила – веднаш беше јасно зошто ги носи постојано! (фото)

Хитпортал - 15.11.2013

С о мало 5-месечно бебе дома, на сите им е јасно дека Ким Кардашијан не може да спие околку колку што спиеше пред Норт Вест да влезе во нејзиниот живот.

Ким и Канје веќе не живеат заедно

Интересно - 15.11.2013

Ким Кардашиан и Канје Вест веќе не живеат под ист покрив, пишува „In Touch“... Старлетата живее со нејзината мајка Крис Џенер и ќеркичката Норт Вест во куќа во Калабасас, Калифорнија, а новопечениот ...

Ким го носи клучниот тренд оваа есен: Розови нијанси!

Убавина и Здравје - 15.11.2013

Ископирајте го овој по малку конзервативен, но многу тренди-стил на мајката на малата Норт Вест. Ким Кардашијан се прослави со своите занесни атрибути, редовно е на црвениот килим, а и дизајнира ...

Фото: Ким со темни подочници

Денешен - 15.11.2013

По се изгледа дека бебето не ја остава да спие, па убавата Ким Кардашиан не може да ги сокрие темните кругови под очите. Нејзината петмесечна ќеркичка Норт е виновна за тоа што Ким не спие доволно, ...

Ким Кардашијан казнета за брзо возење

Вест - 14.11.2013

САД (АП) - Калифорниската патролна полиција соопшти дека Ким Кардашијан била казнета за брзо возење откако полицаец ја забележал кога, најверојатно, бегала од папараци на автопат во Лос Анџелес.

Ким и кајне не живеат заедно

365 - 14.11.2013

Иако пред три недели беа видени заедно, Ким Кардашиан и Кајне Вест не живеат заедно, но работат на ново бебе. Причината за одвојувањето не е распаѓање на нивната љубов, него чекањето да се уреди ...

Ким и Кание не живеат заедно

Хитпортал - 14.11.2013

И ако пред три недели се верија, Ким Кардашијан и Кание Вест наводно не живеат заедно. Причината за разделувањето не е во љубовта, туку во чекањето да се уреди нивниот дом во Бел Ер.

Норт Вест: Модна принцеза од мали нозе!

Точка - 14.11.2013

Ким Кардашијан, иако со својот иден сопруг Каније Вест се договори да не ги објавува фотографиите од својата 5-месечна ќерка Норт, не издржала, па фотографијата од малата убавица ја објавила на ...

Канје и Ким живеат одвоено

Portal - 14.11.2013

Иако тие го добија своето прво заедничко бебе во јуни, а пред само 3 недели официјално се свршија, сепак Ким Кардашијан и Канје Вест, според најновите информации, не живеат заедно.

Ким сподели фотографии од ќерката Норт со дизајнерот Рикардо Тиши

Фемина - 13.11.2013

За телевизиска ѕвезда која живее пред камерите, чудно е колку Ким се труди да ја зачува својата ќерка Норт Вест зад завесата на приватноста. Познатата Кардашијан сподели две фотографии од малата Нори.

Ким Кардашијан: Ова е мојата Нори (фото)

Црнобело - 13.11.2013

Иако нејзиниот живот е отворен како книга, Ким и Канје имаа посебен договор кога се работи за нивната ќерка. Но, и покрај желбите на Канје да ја задржи максималната приватност на Норт, Ким на ...

Ким Кардашијан објави нови фотографии од Норт Вест

Хитпортал - 13.11.2013

И ма само четири месеци, но Норт Вест е едно од најбараните бебиња во светот на шоубизнисот. Со така славни родители, Ким Кардашијан и Кание Вест, Норт Вест веќе ги освои симпатиите на јавноста.

Мајката Кардашиан се пофали со малата Норт Вест

Интересно - 13.11.2013

Ким Кардашиан и Канје Вест со месеци ја чуваа ќерка им Норт Вест далеку од јавноста... Договорот според кој требаше старлетата да добие голема сума на пари, го откажа, бидеј веќе 2 слики објави на ...

Има само 4 месеци и е најпопуларно бебе во светот

365 - 13.11.2013

Со толку славни родители како Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг, не може да остане изоставена и 4 месечната Норт. Иако раперот е прилично резервиран кога е во прашање неговото семејство, Ким редовно ...

ГАЛЕРИЈА Ким Кардашијан: Ова е мојата ќерка!

+инфо - 13.11.2013

Иако раперот Канје Вест (36) изразил желба ќерката Норт да не ја изложуваат во јавноста, старлетата Ким Кардашијан (33) не му одолеала на својот порив па на Инстаграм објавила две нови фотографии од ...

Еве ја малата Норт Вест, Ким објави нови фотографии на Инстаграм

Канал5 - 13.11.2013

Иако Ким и Канје решија да не ја покажуваат пред јавноста, Ким сепак објави две нови фотографии од пет месечната ќерка, која нагалено ја нарекоа Нори.

Секси и провокативно за вечено излегување: Мејкап во стилот на Ким Кардашијан

Попара - 13.11.2013

Денешната видео лекција доаѓа дирекно од јутјуб каналот на фантастичната блогерка Карли Бабел. Во клипчето кое ќе го видите подолу можете да ја проследите целата процедура и детали за постигнување ...

Ким објави нови фотографии од преслатката Норт

Попара - 13.11.2013

Ким Кардашијан најпосле го претстави своето бебе во целиот нејзин сјај. После долги месеци криење и борба со папараците старлетата сама реши да објави фотографија од нејзиното малечко.

Што би рекол Кање? Кардашијан ја изнаслика ќерката на Инстаграм

Sky - 13.11.2013

По породувањето на Ким Кардашијан, раперот Кање Вест и Ким се договориле дека нема да изнесуваат голем број детали околу нивната ќерка, и на тој начин да биде заштитена од животот кој го водат ...

Ким и Канје ќе се селат во Лондон: Сакаат елитно образование за нивната петмесечна ќерка

Популарно - 13.11.2013

Ким Кардашијан и Канје Вест планираат да се преселат во Лондон, бидејќи сакаат нивната петмесечна ќерка да има „елитно образование“. - Канје зборува многу за тоа.

Ким: Глобалната економија е позитивна

Денар - 13.11.2013

Претседателот на Светската банка (СБ) Џим Јонг Ким изјави дека движењето на светската економија е позитивно, иако сеуште има многу работа за да се обезбеди стабилно закрепнување.

Фановите на Бијонсе и забранија да оди на свадбата на Кардашијан

Inpress - 13.11.2013

Њујорк, 13. ноември 2013 (ИНПРЕС) Фановите на Бијонсе имаат потпишано петиција со која на познатата пејачка и забрануваат да оди на свадбата на Ким Кардашијан и Кени Вест.

Нови фотографии од бебето на Ким и Кание

Боза - 13.11.2013

Животот на Ким Кардашијан може и да е како отворена книга, но таа и нејзиниот вереник Кание Вест се категорични дека тоа нема да е така и кај нивното дете.

Ким и Канје ќе се селат во Лондон

Inpress - 13.11.2013

Лондон, 13. ноември 2013 (ИНПРЕС) Ким Кардашијан и Канје Вест планираат да се преселат во Лондон, бидејќи сакаат нивната петмесечна ќерка да има „елитно образование“. - Канје зборува многу за тоа.

ФОТО: Нови фотки од ќерката на Кардашијан

Maxim - 13.11.2013

Старлетата Ким Кардашијан објави нови фотографии од својата ќеркичка Норт. Малата Норт е во друштво на дијзенерот Рикардо Тисци. ...

За прв пат во јавноста заедно- Вистинска семејна идила!

365 - 12.11.2013

Ким Кардашиан и Кајне Вест поминаа слатки моменти заедно како семејство. Парот за прв пат е фотографиран во јавноста со малата четири-месечна Норт Вест.

Какво деколте! Ким се врати на црвениот тепих во полн сјај

Хитпортал - 12.11.2013

С естрите Кардашијан снимија рекламна кампања за модната куќа „Sears“ во која го истакнаа нивниот сексипил. „Ова одсекогаш беше наш син. Модна, а не слава“, откриваат сестрите Кардашијан додека одат ...

Русокосата Ким Кардашијан се фали со телото во секоја можна прилика

ЗаЗабава - 12.11.2013

Таа беше отворена за нејзината борба со килограмите откако го роди своето прво дете во јуни. Но, најновите фотографии од Ким покажуваат дека нејзината борба е завршена, а дека ТВ ѕвездата е вистински ...

ФОТО Ким го покажа деколтето: Градите ѝ се побујни од порано!

+инфо - 12.11.2013

Новопечената мајка Ким Кардашијан , која не престанува да се фали во медиумите како ослабнала по бременоста, уште еднаш блеснала и ја покажала витката линија по породувањето.

Видео: Градите на Ким се огромни!

Канал5 - 12.11.2013

Сестрите Кардашијан навлекоа провокативни фустанчиња и ги истакнаа градите. Ким, Клои и Кортни Кардашијан снимија рекламен спот за новата колекција на облека што ќе се продава во стоковната куќа ...

ФОТO: Бујното деколте на Ким повторно мами воздишки

Курир - 12.11.2013

Сексапилната старлета заедно со своите сестри сними реклама за модната куќа „Sears“ во која го истакнаа сиот свој сексапил. Во тесен фустан Ким ја истакна бујната позадина и откри деколте кое е ...

Бујното деколте на Ким повторно мами воздишки

Орбис - 12.11.2013

Но од трите сестри Кардашијан, најбомбастично и најсексапилно е секако „новопечената“ мајка Ким. Старлетата ги намали килограмите се затегна и повторно има сензационален ...

Бујното деколте на Ким повторно мами воздишки

Portal - 12.11.2013

Сексапилната старлета заедно со своите сестри сними реклама за модната куќа „Sears“ во која го истакнаа сиот свој сексапил. Во тесен фустан Ким ја истакна бујната позадина и откри деколте кое е ...

Фото: Ким го покажа новото деколте

Република - 12.11.2013

Новопечената мајка Ким Кардашијан, која не престанува да се фали во медиумите како ослабнала по бременоста, уште еднаш блеснала и ја покажала витката линија по породувањето.

Бијонсе, што бараш на свадба кај Кардашијан?

Вест - 11.11.2013

САД (Хафингтон пост) - Обожавателите на Бијонсе не сакаат таа да оди на свадбата на Ким Кардашијан и Кање Вест. Овожавател по име Јон Бери покрена петиција насловена "Бијонсе не смее да присуствува ...

Ким и Канје на прошетка со Норт

Црнобело - 11.11.2013

Ким Кардашијан и Канје Вест ја поминаа минатата недела во Санта Барбара заедно со ќеркичката Норт. Двојката се почесто може да се види во природно дневно издание, откако Ким полека ги враќа ...

За малку ќе завршеше на земја, па од срам си го прекри лицето со книги

Хитпортал - 11.11.2013

С емејството Кардашијан сакаше да го покаже својот хуман карактер, па организирале хуманитарна распродажба во својот двор. „Имаме распродажба во добротворни цели“, напишале на Инстаграм Ким ...

Oткриена уште една тајна на семејството Кардашијан

365 - 11.11.2013

Очигледно во семејството Кардашијан постојат многу тајни, а неодамна уште една излезе на виделина. Ако се суди по пишувањето на американските медиуми, Ким, Клои, Кортни и Роберт Кардашијан имаат уште ...

ФОТО Ким Кардашијан без шминка ја шета ќерката Норт Вест

+инфо - 11.11.2013

Американската старлета Ким Кардашијан ( 33) и нејзиниот сопруг раперот Кање Вест (38) оваа недела со својата неколкумесечна ќерка Норт Вест уживаа заедно во Санта Барбара.

На Бијонсе ѝ забранија да оди на венчавката на Ким Кардашијан!

+инфо - 11.11.2013

Фановите на музичката ѕвезда Бијонсе (32) на интеренет страницата потпишуваат петиција со која сакаат да ѝ забранат да оди на свадбата на старлетата Ким Карадашијан (33) и Канје Вест (36).

Фановите не сакаат Бијонсе да оди на свадбата на Ким

Канал5 - 11.11.2013

Фановите на Бијонсе не ја сакаат Ким Кардашијан и составија петиција со која ја повикуваат својата омилена ѕвезда да не оди на нејзината свадба. - Ким и нејзиното семејство станаа планетарно познати ...

Откриена уште една тајна на семејството Кардашијан!

Попара - 11.11.2013

Изгледа дека семејството Кардашијан крие многу тајни, а неодамна уште една излезе на бел свет. Судејќи според она што деновиве кружи низ американските таблоиди, Ким, Клои, Кортни и Роберт Кардашијан ...

Канје и Ким – права фамилијарна идила

Република - 11.11.2013

Двојката Ким Кардашијан и Кание Вест, за прв пат заедно беше видена во јавноста со нивната мала Норт Вест. Фамилијарниот излет во Санта Барбара се претвори во идеален момент за фотографите кои ...