TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Опасност од торнадо во Црна Гора

Точка - 08.11.2016

Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија во Подгорица предупреди дека постои потенцијална можност за мало торнадо, истото што во неделата го погоди Рим. Според прогнозите торнадо но со помала сила попладне може да зафати делови од Црна Гора.

Опасност од торнадо на Балканот, предупредувања за Црна Гора

Актуелно24 - 08.11.2016

Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија во Подгорица предупреди дека постои потенцијална можност за мало торнадо, истото што во неделата го погоди Рим. Според прогнозите торнадо но со помала сила попладне може да зафати делови од Црна Гора.

По силниот дожд, метеоролозите предупредија на опасност од торнадо

Press24 - 08.11.2016

Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија во Подгорица предупреди дека постои потенцијална можност за мало торнадо, истото што во неделата го погоди Рим. Според прогнозите торнадо но со помала сила попладне може да зафати делови од Црна Гора.

Невреме над Рим, Колосеумот под вода

24 Вести - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, загина едно лице, а десетина се повредени.

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода

Телма - 07.11.2016

Две лица загинаа, а десетина се повредени во силното невреме кое го зафати местото Ладис-поли, на 30-тина километри од Рим. Според првичните информации, жртвите се пензиониран војник врз чиј автомобил паднало стебло и 47-годишен Индиец врз кого се ...

Торнадо во Рим: Загинати и повредени, Колосеумот под вода

Нова ТВ - 07.11.2016

Силен ветер проследен со бура и торнадо го погоди Рим, а според првичните информации, освен голема материјална штета, има човечки жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим едно лице загинало кога врз него се урнал дел од зграда, а десетина ...

Што се случува во Италија, по земјотресите земјата погодена од торнадо, има и жртви

Алсат-М - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, погина едно лице, а десетина се повредени.

Загинати и повредени во торнадо во Италија

Deutsche Welle - 07.11.2016

Во торнадото кое го погоди регионот северно од Рим загинаа две лица а неколку други се повредени. Силно невреме во моментов беснее во централниот дел на Италија а во Рим е прогласена 24-часовна вонредна состојба.

Силно торнадо и невреме поминаа покрај Рим (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 07.11.2016

Силно торнадо вчера го погоди крајбрежниот град Ладисполи во Италија, а локалните медиуми јавуваат дека загинало едно лице. Според извештаите, еден маж им подлегнал на повредите откако бил погоден од фрагменти од зграда.

Двајца и загинати и многу повредени од торнадо во близина на Рим

Кајгана - 07.11.2016

Вчера, во околината на Рим беше забележано силно торнадо и големо невреме при што загинаа најмалку двајца луѓе, а повеќе се повредени. Според Corriere della Seara, 25-годишен маж загинал кога над него се урнал дел од фасада, додека 74-годишен човек ...

Торнадо во Рим – Неколкумина загинати и повредени, Колосеумот под вода

Здравство24 - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, погина едно лице, а десетина се повредени.

По земјотресите и торнадо го погоди Рим ВИДЕО

+инфо - 07.11.2016

Вчера, во Рим и околината беше забележано силно торнадо и големо невреме при што загинаа најмалку двајца луѓе, а повеќе се повредени. Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата ...

Околината на Рим беше погодена од силно торнадо и големо невреме

Порта 3 - 07.11.2016

Околината на Рим беше погодена од силно торнадо и големо невреме, при што загинаа најмалку двајца луѓе, а повеќе се повредени. Така, во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим едно лице загинало кога врз него се урнал дел од зграда, а десетина се ...

Торнадо над Рим, има и жртви

ТВ21 - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, загина едно лице, а десетина се повредени.

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода

А1 On - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, погина едно лице, а десетина се повредени.

[Видео] Торнадо ја погоди Италија, има двајца загинати

Радио МОФ - 07.11.2016

По серијата земјотреси, Торнадо ја погоди Италија, во близина на Рим, при што загинаа двајца, пренесуваат локалните медиуми. 25-годишен маж загина во крајбрејжниот град Ладисполи, северно од главниот град, откако надстрешница паднала и го удрила по ...

Двајца загинати и десетина повредени по торнадото близу Рим

Сакам да кажам - 07.11.2016

Силно невреме и торнадо синоќа ја погодија Италија близу Рим, убивајќи најмалку двајца и повредувајќи десетици други. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, едно лице загинало кога врз него се урнал дел од зграда, а десетина се повредени.

Торнадо во Рим, Колосеумот под вода, луѓе заробени во урнатини

Тера - 07.11.2016

Силно торнадо вчера го погоди Рим, а според најновите информации две лица го загубиле животот во страшното невреме. Торнадото поминало низ неколку населби во северен Рим како и низ покраината Лацио.

ТОРНАДО ГО „ИЗЕДЕ“ РИМ: Колосеумот под вода, се рушеа згради, летаа покриви, има и мртви од невремето (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 07.11.2016

Невремето што вчера го зафати Рим со себе однесе и човечки жртви, а голем број Италијанци се повредени. Материјалната штета е огромна Страшно невреме проследено со силен ветер, бура и торнадо кое носеше сè со себе, се случи вчеравечер во Рим.

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода

Сител - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, погина едно лице, а десетина се повредени.

Како сцени од хорор филм: Торнадо во Рим, Колосеумот под вода, луѓе заробени во урнатини (ВИДЕО)

Курир - 07.11.2016

Силно торнадо вчера го погоди Рим, а според најновите информации две лица го загубиле животот во страшното невреме. Торнадото поминало низ неколку населби во северен Рим како и низ покраината Лацио.

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода...

Н.Македонија - 07.11.2016

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, погина едно лице, а ...

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода

Алфа - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен ...

Како изгледа Рим по торнадото: Две жртви, колосеумот под вода, луѓе заробени под урнати згради

Точка - 07.11.2016

Силно торнадо вчера го погодило Рим, а според првите информации две лица ги загубиле своите живот, и причинета е голема материјална штета. Торнадото минало низ населбите на северот на Рим и преку покраината Лацио.

Торнадо во Рим – Колосеумот под вода (фото+видео)

Канал5 - 07.11.2016

Силен ветер проследен со бура и торнадо го погоди Рим, а според првичните информации, освен голема материјална штета, има човечки жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим едно лице загинало кога врз него се урнал дел од зграда, а десетина ...

Како сцени од хорор филм: Торнадо во Рим, Колосеумот под вода, луѓе заробени во урнатини

Сител - 07.11.2016

Силно торнадо вчера го погоди Рим, а според најновите информации две лица го загубиле животот во страшното невреме. Торнадото поминало низ неколку населби во северен Рим како и низ покраината Лацио.

ЗАГИНАТИ, УРНАТИ ДРВЈА И ПОКРИВИ: Апокалиптични сцени по големото невреме кај Рим (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 07.11.2016

Во невремето се формираше и торнадо кое уриваше сè пред себе. Како што јавуваат итлијанските медиуми, загинатите се нашле на отворено во мигот кога удрило торнадото Урнати покриви и дрвја, поплавени домови, здробени автомобили, Колосеумот под вода и ...

„Библиска бура“ и торнадо го погодија Рим, најмалку 2 жртви и 10-тици повредени

Алфа - 07.11.2016

Неофицијално загинале пензиониран војник врз чиј автомобил паднало дрво и 47-годишен Индиец врз кого се урнала зграда. Критична е состојбата на уште еден маж.Според медиумите во Рим, под вода е и обележјето на градот, Колосеумот.

Торнадо го погоди Рим, Колосеумот поплавен, двајца мртви

Вест - 07.11.2016

ИТАЛИЈА, 8 ноември - Драматично торнадо го зафати завчера Рим и неговата околина, при што загинаа најмалку двајца, а десетици други се повредени. Четириесет и седумгодишен маж загинал во Лидисполи откако се срушиле два ката од осумкатница, објави ...

(ВИДЕО) Бизнис инсајдер: Торнадо во близина на Рим усмрти најмалку две лица

Локално - 07.11.2016

Голам торнадо што се разви во близина на италијанската престолнина Рим одзеде живот на најмалку две души, соопштува Бизнис инсајдер.Катастрофата го погоди крајбрежниот град Ладисполи, регион Лацио, централна Италија.

„Библиска бура“ и торнадо го погодија Рим, најмалку 2 жртви и 10-тици повредени

Орбис - 07.11.2016

Во торнадото кое го погоди регионот северно од Рим загинаа две лица а неколку други се повредени. Силно невреме во моментов беснее во централниот дел на Италија а во Рим е прогласена 24-часовна вонредна ...

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода (ВИДЕО)

Нетпрес - 07.11.2016

Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, погина едно лице, а десетина се повредени. Според извештаите, погининатиот е 47-годишен Индиец врз кого паднал дел од зграда. Уште еден маж се наоѓа во критична состојба откако врз него паднал прозорец.

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода

Република - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. #tornade à Cesano au NW de #Rome #Italie ce 06/11, très belle structure orageuse #Italy #tornado , via ...

Торнадо над Рим - Колосеумот под вода

Press24 - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, погина едно лице, а десетина се повредени.

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода

Вечер - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета" над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета" над Рим, а според првичните информации, освен големата ...

Жртви и голема материјална штета од невремето во Рим

Мета - 07.11.2016

Човечки жртви и голема материјална штета се последиците од силниот ветер проследен со бура и торнадо кои синоќа го погодија Рим. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, едно лице загинало кога врз него се урнал дел од зграда, а десетина се ...

ФОТО+ВИДЕО: Торнадо ја погоди Италија

Фактор - 07.11.2016

Две лица загинаа вчера откако торнадо го погоди регионот северно од Рим, соопшти италијанската служба за цивилна заштита. Во Рим познатиот Колосеум е под вода. Еден човек загина во Ладисполи, крајбрежен град во провинцијата Рим, на 50 километри ...

ФОТО: Апокалиптични сцени од невремето во Италија

Press24 - 07.11.2016

Торнадото поминало низ неколку населби во северен Рим како и низ покраината Лацио. Две лица го загубиле животот, додека пак десетици се повредени. Уништени се продавници, срушени се дрва поради што целиот сообраќај во Рим бил запрен.

Страшно невреме во околината на Рим, има и жртви(фото+видео)

Денар - 07.11.2016

Силно невреме со торнадо и силен ветер вчеравечер го зафати Рим и околината. Според извештаите, во местото Ладисполи 30 км од Рим невремето однесе една човечка жртва и десетина се повредени.

(ВИДЕО) Торнадото во Рим однесе два животи – Окторнати стебла, срушени згради, заробени луѓе

Репортер - 07.11.2016

Силното торнадо вчера го сруши Рим, а според првичните информации две лица ги загубиле животите, и причинета е голема материјална штета. Торнадото мина преку населените места на северот на Рим и преку покраината Лацио.

ВИДЕО: Рим „однесен“ од страшно торнадо!

За Се - 07.11.2016

Страшно невреме проследено со силен ветер, бура и торнадо кое носеше сè со себе, се случи вчеравечер во Рим. Невремето со себе однесе и човечки жртви, а голем број Италијанци се повредени. Материјалната штета е огромна.

Торнадо во Рим: Колосеумот под вода, има жртви

Позитив.мк - 07.11.2016

Големо невреме во Рим, силен ветар со бура и торнадо ја зафати италијанската престолнина, а според првичните информации, освен голема материјална штета, има човечки жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим едно лице загинало кога врз него ...

Tорнадо го погоди Рим, Колосеумот поплавен, има мртви

Република - 07.11.2016

Драматично торнадо го зафати завчера Рим и неговата околина, при што загинаа најмалку двајца, а десетици други се повредени. Четириесет и седумгодишен маж загинал во Лидисполи откако се срушиле два ката од осумкатница, објави „Месагеро”.

Торнадо во Рим, Колосеумот под вода, луѓе заробени во урнатини (ВИДЕО)

МК News - 07.11.2016

Силно торнадо вчера го погоди Рим, а според најновите информации две лица го загубиле животот во страшното невреме. Торнадото поминало низ неколку населби во северен Рим како и низ покраината Лацио.

Страшно торнадо во Рим, Колосеумот под вода

Пулс24 - 07.11.2016

Силно торнадо вчера го погоди Рим, а според најновите информации две лица го загубиле животот во страшното невреме. Торнадото поминало низ неколку населби во северен Рим како и низ покраината Лацио.

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода/Видео

Lider - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, погина едно лице, а десетина се повредени.

(ВИДЕО) Торнадо над Рим, Колосеумот под вода, има и жртви

еМагазин - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, загина едно лице, а десетина се повредени.

ВИДЕО: Двајца мртви откако торнадо го погоди Рим

Пулс24 - 07.11.2016

Драматично торнадо го зафати завчера Рим и неговата околина, при што загинаа најмалку двајца, а десетици други се повредени. Четириесет и седумгодишен маж загинал во Лидисполи откако се срушиле два ката од осумкатница, објави „Месагеро”.

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода (Видео+Фото)

Телевизија Нова - 07.11.2016

Силен ветар проследен со бура и торнадо „прелета“ над Рим, а според првичните информации, освен големата материјална штета во градот има и жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим, погина едно лице, а десетина се повредени.

Природна катастрофа во Рим: Загинати и повредени, Колосеумот под вода (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 07.11.2016

Силен ветер проследен со бура и торнадо го погоди Рим, освен голема материјална штета, има човечки жртви. Во местото Ладисполи, на 30 километри од Рим едно лице загинало кога врз него се урнал дел од зграда, а десетина се повредени.