TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tошак: Мора да ја искорениме недисциплината во репрезентацијата

Спортнет - 09.10.2011

Во пресрет на последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО 2012. година, против Словачка, кој се игра в торник на нашиот најголем стадион со почеток од 19.45 часот, прес конференција одржа ...

Тошак: Ме излажаа, разочаран сум

Оn.net - 09.10.2011

По поразот од Ерменија со 4:1, селекторот на македонската репрезентација, Џон Тошак одржа прес конференција на која откри дека бил излажан за повредата на Хасани, како и дека е разочаран од некои ...

Тошак разочаран од недисциплината на македонските фудбалери

24Фудбал - 09.10.2011

Македонија во вторник на Арената Филип Втори против Словачка го игра последниот квалификациски натпревар за ЕВРО 2012. Лоши квалификации за нас кои ги завршуваме на очајното петто место.

Како против Словаците? Нема кој да му игра на Тошак...

Екипа - 09.10.2011

По претходните откажувања на Горан Пандев, Агим Ибраими и Илчо Наумоски, македонскиот селектор Џон Тошак се соочува со нови проблеми во составувањето на тимот за последниот квалификациски натпревар ...

Недисциплината е огромен проблем за Тошак

Екипа - 09.10.2011

Џон Тошак на денешната средба со новинарите јавно проговори за разочарувањето по срамната игра и убедливиот пораз на гостувањето против Ерменија.

Тошак: Бев изигран за Хасани

Екипа - 09.10.2011

Кој тоа го излажал селекторот Џон Тошак дека Ферхан Хасани е повреден и не може да игра за А-тимот?! Ова е најновата афера во националниот тим, за која Тошак проговори и на денешната прес ...

Кампања на „Екипа“: ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ТОШАК...

Екипа - 09.10.2011

„Екипа“ стартува со кампањата „ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ТОШАК“ , во која на секои десет дена ќе го потсетуваме селекторот на сите македонски фудбалери за кои вие читателите сметате дека имаат квалитет да ...

Џон Тошак разочаран од недисциплината во тимот, против Словачка во вторник посакува да не загубиме

Телма - 09.10.2011

На денешната прес конференција нашиот селектор истакна дека е незадоволен од дисциплината на играчите. Недозволиво е да се добива црвен картон за приговор, Македонија додаде Тошак има три црвени ...

Тошак бара поголема дисциплина во репрезентацијата

Mnogoo - 09.10.2011

Поразот на македонската фудбалска репрезентација од Ерменија е веќе минато, а во вторник не очекува дуелот со Словачка, кој воедно е последниот натпревар за нас во овој катастрофален квалификациски ...

Тошак: Недисциплината и спортот не одат заедно

Спорт Денес - 09.10.2011

На денешната средба со новинарите одржана во х. Стоун Бриџ, која траеше речиси еден час, селекторот на македонската фудбалска репрезентација Џон Тошак допре неколку многу важни проблеми кои според ...

Тошак разочаран од недисциплината, му фали Пандев

+инфо - 09.10.2011

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Џон Тошак изрази незадоволство поради недисциплината во националниот тим, поради што е принуден да направи повеќе измени и да повика неколкумина ...

Селекторот непријатно изненаден заради Хасани

+инфо - 09.10.2011

Селекторот на македонската репрезентација Џон Тошак изјави дека е непријатно изненаден од дезинформацијата за Ферхан Хасани, за кого еден ден пред тргнувањето за Ереван му било кажано дека е ...

Тошак разочаран од недисциплината во тимот

Канал5 - 09.10.2011

Два дена пред последниот натпревар на македонската фудбалска репрезентација во квалификациите за еуро 2012 селекторот Џон Тошак разочаран од срамниот пораз и непотребните добиени картони на ...

Кој ќе погоди за празникот?!

Вечер - 09.10.2011

По најтешкиот пораз во групата од Ерменија (4:1), на избраниците на Тошак им останува барем малку да се извадат на утрешниот дуел, последен во квалификациите за ЕП 2012 Не се оствари желбата на ...

Тошак: Во репрезентацијата нема дисциплина

Курир - 09.10.2011

На денешната прес-конференција селекторот на македонската фудбалска репрезентација Џон Тошак речиси еден час одговараше на прашањата на новинарите.

Тошак: Екипата е недисциплинирана

Sky - 09.10.2011

Македонскиот фудбалски селектор Џон Тошак на пресконференцијата за новинарите не ги криеше своите емоции и незадоволството од играчите и играта што тие ја прикажаа на гостувањето во Ерменија.

Недисциплината проблем за селекторот Џон Тошак

Македонија24 - 09.10.2011

Спорт - Македониjа 24, , Недисциплината проблем за селекторот Џон Тошак, "Селекторот на македонската фудбалска репрезентација се соочува со проблеми во пресред на последниот квалификациски меч против ...

Тошак: “Целата екипа е виновна за поразот“

VOX - 08.10.2011

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Џон Тошак, не го криеше своето разочарување по поразот во Ереван синоќа на претпоследниот меч од квалификациите за ЕП 2012.

Тошак: Се надевам дека ова не е најдоброто од овие фудбалери

Вест - 08.10.2011

Ни се повтори неефикасноста, а овој пат потфрли и одбраната. Кога ќе се загуби вака виновен е целиот тим - вели Тошак „И да сакаме тешко можеме да најдеме нешто позитивно од изданието на ...

Тошак: „Ништо позитивно од Ерменија“

Екипа - 08.10.2011

Селекторот на македонската репрезентација Џон Тошак очигледно незадоволен од играта и резултатот на неговите избраници на натпреварот против Ерменија во Еревен на кој нашиот состав загуби убедливо со ...

Тошак со тројца напаѓачи ќе и се спротивстави на Ерменија

Дневник - 08.10.2011

Според последните информации од Ерменија, каде што фудбалската репрезентација на Македонија во 17 часот, во Ереван, го игра претпоследниот натпревар во квалификациите, селекторот Џон Тошак по ...

Тошак: Виновен е целиот тим

Спортски - 08.10.2011

Селекторот на македонската репрезентација Џон Тошак очигледно разочаран од играта и резултатот на неговите избраници на натпреварот против Ерменија кој заврши со 4:1, не го криеше незадоволството и ...

Тошак: „Сите се виновни за поразот во Ерменија“

+инфо - 08.10.2011

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, велшкиот стратег Џон Тошак не го криеше незадоволството по убедливиот вчерашен пораз од 4-1 на гостувањето во Ереван против селекцијата на ...

Фудбалската репрезентација го допре дното- светот на фудбалот не исмејува

Канал5 - 08.10.2011

Дури до Санкт Петерсбург стигнал гласот за нашата бламажа во Ерменија. Светот на фудбалот со право не исмејува, а селекторот Џон Тошак со право е гневен.

Да им ја "растуриме" забавата на Ерменците

Спорт - 07.10.2011

"Желбата е повеќе од присутна да дојдеме до добар резултат. Зошто не и победа, иако јасно е дека ќе биде многу тешко", вели Иван Тричковски Тотално неоптоварени од никаков резултатски императив но ...

Тошак: Дојдовме во Ереван да победиме

Спортнет - 07.10.2011

Ерменската фудбалска репрезентација попладнево (17 часот) пред своите гледачи против Македонија го игра можеби најважниот меч во својата историја.

Императив е победа над Ерменија

Оn.net - 07.10.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија денес од 17 часот во Ереван против Ерменија го игра претпоследниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство кое следната година се игра ...

Тошак офанзивно против Ерменците

Спортнет - 07.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација денеска во 17 часот игра против домашната селекција на Ерменија во рамките од квалификациите за ЕУРО 2012.

Ерменија сонува ЕП, Македонија ќе се подготвува за СП

Дневник - 07.10.2011

Денеска (17 ч.) во Ереван, пријатното изненадување во групата, Ерменија со триумф против Македонија, која како по обичај размислува за наредните обврски, ќе биде на чекор до историски подвиг ...

Тошак: Играме само за себе

Дневник - 07.10.2011

Ме прашувате дали играме за некоја трета селекција, за Русија, Ирска или Словачка. Можам да ви кажам дека играме само за себе.

Тошак: Дојдовме во Еревaн за да победиме

Спортски - 07.10.2011

Џон Тошак е убеден дека македонските репрезентативци ќе го дадат максимумот на гостувањето против селекцијата на Ерменија, без оглед на фактот дека „црвено-жолтите“ од поодамна ги загубија шансите за ...

Тошак: „Дојдовме во Ереван за да победиме“

Mnogoo - 07.10.2011

Македонија веќе одамна ги загуби шансите за пласман на Европското првенство во 2012 година, но затоа на последните два натпревара против Ерменија и Словачка може да им ги замрси сметките на две од ...

Тошак: Мора да најдеме начин за постигнување голови

Н.Македонија - 07.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација денеска (од 17 ч.) ќе се обиде да ја изненади Ерменија во квалификацискиот меч за ЕП, кој за црвено-жолтите значи кревање на самодовербата по лошите резултати во ...

Тошак: Играме за Македонија, за никој друг!

+инфо - 07.10.2011

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Џон Тошак изјави дека неговите избраници се максимално мотивирани за денешната квалификациска пресметка за ЕП 2012 против Ерменија, а императив е ...

Тошак: Дојдовме во Ереван да победиме

Сител - 07.10.2011

Ерменската фудбалска репрезентација попладнево (17 часот) пред своите гледачи против Македонија го игра можеби најважниот меч во својата историја.

Тошак: Играме за Македонија

Точка - 07.10.2011

На прес конференцијата пред последниот тренинг вчера спроти дуелот со Ерменија, селекторот Џон Тошак беше бомбардиран со прашања за мотивираноста на македонскиот национален тим за овој важен дуел за ...

Македонија- Ерменија денеска во 17 часот

Sky - 07.10.2011

Руските медиуми наголемо шпекулираа дека Турција богато ќе не награди доколку ја победиме Ерменија на денешниот натпревар. Веста е демантирана лично од селекторот Тошак.

Видео: Да се одигра за честа и рејтингот на репрезентацијата

Курир - 07.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација без никаков резултатски притисок попладнево во 17 часот во Ереван го игра квалификацискиот меч против Ерменија.

Тошак: Дојдовме во Ереван за да победиме

Таратур - 07.10.2011

Џон Тошак е убеден дека македонските репрезентативци ќе го дадат максимумот на гостувањето против селекцијата на Ерменија, без оглед на фактот дека „црвено-жолтите“ од поодамна ги загубија шансите за ...

Денес од 17 часот Македонија за подобрување на ранкингот на ФИФА листата, против Ерменија во Ереван

Канал 77 - 07.10.2011

Ерменската фудбалска репрезентација попладнево (17 часот) пред своите гледачи против Македонија го игра можеби најважниот меч во својата историја.

Ерменија-Македонија денеска од 17 часот

Inpress - 07.10.2011

Ереван, 7. октомври 2011 (ИНПРЕС) По шпекулациите кои се појавија во некои Руски медиуми дека Турција богато ќе не награди доколку ја победиме Ерменија на денешниот натпревар, веста е демантирана ...

На победа во Ереван

Македонија24 - 07.10.2011

Спорт - Македониjа 24, , На победа во Ереван, "Македонската фудбалска репрезентација попладнево во 17 часот ќе го одигра претпоследниот квалификациски меч за пласман на ЕП 2012 во Полска и Украина.

Тошак: Најважно е да одиграме добро, иако и резултатот е важен

Спортнет - 06.10.2011

Нашите најдобри фудбалери вчера го одржаа првиот тренинг во Ерменија, а за денес од 15 часот по македонско време е закажан и последниот тренинг на стадионот на ФК Пјуник каде в петок од 17 часот ќе ...

Митрески се повлекува од репрезентацијата по Ерменија и Словачка

VOX - 06.10.2011

Специјално за Спортското радио 90,3 ФМ од Ереван известува Дино Динов: Искусните фудбалери во нашиот национален фудбалски тим и во последните две квалификациски средби за ЕП треба да бидат голема ...

Мирко Ивановски: Посакувам уште еден репрезентативен гол

Спортнет - 06.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација денеска ја очекува уште еден тренинг (15 ч македонско време) пред утрешниот дуел со домашната селекција на Ерменија.

Мирко Ивановски посакува гол

Оn.net - 06.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација денеска од 15 часот ќе одржи уште еден тренинг пред утрешниот натпревар во Ереван против ...

Тошак: Ние играме за Македонија

Оn.net - 06.10.2011

Откако се појавија шпекулациите дека Турција ќе ја награди Македонија ако ја совлада Ерменија, на прес конференцијата пред последниот тренинг, селекторот Џон Тошак беше „бомбардиран“ со прашања за ...

Тошак: Играме за себе и за никој друг

Екипа - 06.10.2011

Џон Тошак е убеден дека македонските репрезентативци ќе го дадат максимумот на утрешното гостување против селекцијата на Ерменија, без оглед на фактот дека „црвено-жолтите“ од поодамна ги загубија ...

Да продолжи гол-традицијата со Ерменците

Утрински - 06.10.2011

Македонија утре ќе го одигра шестиот фудбалски дуел со поранешната советска република , а во секој од досегашните пет ја погоди мрежата барем еднаш Утре (17 ч.

Македонија во ерменскиот „вулкан“

Утрински - 07.10.2011

Избраниците на Тошак попладнево гостуваат во Ереван во претпоследниот меч од квалификациите за ЕП 2012 Повторувањето е мајка на знаењето - неефикасност, слаба реализација, неефикасност, слаба ...

„Црвено-жолтите“ не стравуваат од најефикасниот тим во групата

Дневник - 06.10.2011

Ерменија на осум средби има постигнато 17 гола и освоено 14 бода, што ја прави најпријатното изненадување во квалификациите со освоени 14 бода, што се наоѓа пред историска шанса да си обезбеди настап ...

Против Ерменија со нова офанзивна формација?

Н.Македонија - 06.10.2011

Поради слабата ефикасност на репрезентацијата, селекторот Џон Тошак веројатно ќе експериментира со формација со тројца центархалфови, кои ќе им овозможат многу поофанзивна игра на бековите ...

Мирко Ивановски: Време е македонската репрезентација да "експлодира

Дневник - 06.10.2011

Со повредите на Горан Пандев и Агим Ибраими, во прв план меѓу напаѓачите на македонската фудбалска репрезентација, заедно со Иван Тричковски, избија Филип и Мирко Ивановски.

Тошак: Играме за Македонија

Спорт Денес - 06.10.2011

На прес конференцијата пред последниот тренинг вечерва спроти дуелот со Ерменија, селекторот Џон Тошак беше бомбардиран со прашања за мотивираноста на македонскиот национален тим за овој важен дуел ...

И Тошак и напаѓачите сонуваат голови

+инфо - 06.10.2011

Селекторот Џон Тошак уште на почетокот на подговотките за последните два квалификациски натпревари за Еп 2012 против Ерменија и Словачка се пожали на неефикасноста, проблем подолго време присутен кај ...

Тошак: Најважно е да одиграме добро, иако и резултатот е важен

Сител - 06.10.2011

Нашите најдобри фудбалери вчера го одржаа првиот тренинг во Ерменија, а за денес од 15 часот по македонско време е закажан и последниот тренинг на стадионот на ФК Пјуник каде в петок од 17 часот ќе ...

Репрезентативците заминаа за Ереван

Канал5 - 06.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација без повредениот Горан Пандев отпатува за Ереван каде утре против Ерменија ќе го одигра претпоследниот натпревар од евроквалификацискиот циклус за пласман на ...

Мирко Ивановски: Време е да експлодираме

Вечер - 06.10.2011

Во игра без императив треба да покажеме дека сме добра екипа, вели напаѓачот на полската Арка Гдина. "Црвено-жолтите" на сите натпревари против Ерменците имаат постигнато гол и подобар скор од две ...

Репрезентативците го одработија првиот тренинг во Ереван

Точка - 06.10.2011

Нашите најдобри фудбалери вчера во 15ч. (македонско време) го одржаа првиот од двата планирани тренинга во Ерменија. Се тренираше по прекрасно време на тренинг центарот на ФК Пјуник.

Тошак: Проблемот е во ефикасноста (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 06.10.2011

Нашите најдобри фудбалери вчера ги одржаа планираните два тренинга во Ереван, и тоа на фудбалскиот тренинг центар на ФК Пјуник.

Денес нашите момци ќе го одржат вториот тренинг пред утрешниот дуел со Ерменија

Канал 77 - 06.10.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија вчера го одржаа првиот од двата планирани тренинга во Ерменија. Според информациите од Ереван, се тренирало по прекрасно време на тренинг центарот на ФК ...

Игор Митревски се повлекува од репрезентацијата на Македонија

Sky - 06.10.2011

Македонскиот репрезентативец Игор Митревски најави дека повеќе нема да го носи репрезентацискиот дрес Искусниот Митревски за "Спортско радио" ексклузивно откри дека натпреварите против Ерменија и ...

Македонските репрезентативци тренираа во Ереван

Inpress - 06.10.2011

Ереван, 6. октомври 2011 (ИНПРЕС) Македонските фудбалери по пристигнувањето во Еревен вчера го имале и првиот тренинг во пресрет на натпреварот против Ерменија.

Да се поправи ефикасноста

Македонија24 - 06.10.2011

Спорт - Македониjа 24, , Да се поправи ефикасноста, "Македонската фудбалска репрезентација утре со почеток во 17 часот го игра претпоследниот квалификациски натпревар за Европското првенство во 2012 ...

Репрезентативците на Македонија пристигнaа во Ерменија

VOX - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација денес пристигна во Ереван каде во петок го игра предпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2012 година против селекцијата на Ерменија.

Шиков: Шанса да се наметнеме кај Тошак

Оn.net - 05.10.2011

Репрезентацијата на Македонија денеска пристигна во Ереван каде в петок од 17 часот по македонско време го игра квалификацискиот дуел со селекцијата на ...

Шиков: Подготвени сме за добар меч

Спортнет - 05.10.2011

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација пристигна со специјален чартер во Ереван каде в петок во 17. часот по македонско врем) го игра квалификацискиот дуел со селекцијата на Ерменија.

Тошак: Да ја повториме играта од Москва

Оn.net - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Ереван и веќе го одработи првиот тренинг во пресрет на натпреварот против ...

Пат за Ереван со ќорци во џебот

Екипа - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација отпатува за Ерменија, каде в петок ќе го одигра претпоследниот квалификациски натпревар за ЕП 2012.

Македонската фудбалска експедиција отпатува за Ереван

Утрински - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација од денеска ќе престојува во Еревен каде што в петок од 17 часот го игра натпреварот од 9.коло од квалификациите за Европското првенство 2012 година .

Квалификации за еп:прв тренинг во Ереван

Телма - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Ереван каде в петок во 17.ч го игра квалификацискиот дуел со селекцијата на Ерменија. Попладнево од 15ч.

Головите го вратија Ивановски

Дневник - 05.10.2011

По отказите на Пандев и Ибраими, нова шанса да се докажува во репрезентативниот дрес доби корпулентниот напаѓач на Вардар кој во првите девет рунди постигна пет гола Филип Ивановски доби повик од ...

Тошак со Филип Ивановски ќе бара подобрување на ефикасноста

Идивиди - 05.10.2011

"Следат нови повици за оние за кои сметаме дека заслужуваат да бидат во репрезентацијата. И претходно кажав дека вратите во националниот тим ќе бидат отворени за уште многу играчи", вели Тошак ...

Фудбалерите отпатуваа во Ереван, младите в петок против Србија во Скопје

Дневник - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација од денеска ќе претстојува во Ереван, каде што в петок, од 17 часот, го игра натпреварот од 9.коло од квалификациите за Европското првенство 2012 година.

Тошак: Ми откажаа шест напаѓачи!

Н.Македонија - 05.10.2011

По повредите на Пандев и на Ибраими, на повикот на селекторот негативно одговориле поради повреди и Хасани и Наумоски, а Фазли и Трајковски и се отстапени на младата селекција Секој има нешто ...

Шиков верува дека во Ерменија ќе ја подобриме ефикасноста

Дневник - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација пристигна со специјален чартер во Ереван каде што в петок во 17 чаост го игра квалификацискиот дуел со селекцијата на Ерменија.

Шиков: Подготвени сме за добар меч

Спорт Денес - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација пристигна со специјален чартер во Ереван каде в петок во 17.ч (македонско време) го игра квалификацискиот дуел со селекцијата на Ерменија. Попладнево во 15ч.

Репрезентативците го одработија првиот тренинг во Ереван

Спорт Денес - 05.10.2011

Нашите најдобри фудбалери денеска во 15ч. (македонско време) го одржаа првиот од двата планирани тренинга во Ерменија. Се тренираше по прекрасно време на тренинг центарот на ФК Пјуник.

„Црвено-жолтите“ пристигнаа во Ереван

+инфо - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево слета на аеродромот во Ереван, откако по комплетираните подготовки рано утринава замина за Ерменија.

Тошак: Важна е играта, ама и резултатот

+инфо - 05.10.2011

Македонските фудбалски репрезентативци на терените на Пјуник го одржаа првиот од двата планирани тренинзи во Ерменија. Се играше на два гола за да може играчите се воиграат што е можно подобро за ...

Македонската фудбалска експедиција отпатува за Ереван

Сител - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација од денеска ќе претстојува во Еревен каде што в петок од 17 часот го игра натпреварот од 9.коло од квалификациите за Европското првенство 2012 година.

Македонската фудбалска експедиција отпатува за Ереван

МРТ - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација од денеска ќе претстојува во Еревен каде што в петок од 17 часот го игра натпреварот од 9.коло од квалификациите за Европското првенство 2012 година.

Нов систем на Тошак за натпреварот против Ерменија

Канал5 - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација денеска пристигна во Ереван, каде в петок со почеток од 17 часот го игра претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство идната година против ...

Шиков: Подготвени сме за добар меч

Вечер - 05.10.2011

Селекторот Тошак воигрува нов систем на игра кој треба да даде добри резултати и ефикасноста да биде многу подобра против Ерменија и против Словачка во Скопје Најдобрите македонски фудбалери од вчера ...

Шиков: Подготвени сме за добар натпревар

Точка - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација пристигна со специјален чартер лет во Ереван каде в петок во 17.ч (македонско време) го игра квалификацискиот дуел со селекцијата на Ерменија. Попладнево во 15ч.

Видео: Македонската репрезентација отпатува за Ереван

Курир - 05.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација од денеска ќе претстојува во Еревен каде што в петок од 17 часот го игра натпреварот од 9.коло од квалификациите за Европското првенство 2012. година.

Репрезентативците од денеска во Ереван

Македонија24 - 05.10.2011

Спорт - Македониjа 24, , Репрезентативците од денеска во Ереван, "Македонската фудбалска репрезентација од денеска ќе биде во Ереван.

Македонските репрезентативци отпатуваа за Ерменија

Inpress - 05.10.2011

Скопје, 5. октомври 2011 (ИНПРЕС) Фудбалерите на Македонија вчера ги одржаа последните подготовките за квалификациските дуели за ЕП против Ерменија.

Пандев и Ибраими не играат против Ерменија

Спортнет - 04.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација денеска и официјално ги започна подготовките за претстојните квалификациски дуели со Ерменија и Словачка.

Ивановски го засилува нападот

Оn.net - 04.10.2011

Капитенот на Вардар, Филип Ивановски е најновото име во репрезентацијата на Македонија за квалификациските натпреварите против Ерменија и ...

Ивановски од Вардар повикан за мечевите со Ерменија и Словачка, и Шумуликовски се приклучи на подготовките

Спортнет - 04.10.2011

По откажувањето поради повреда на Пандев и Ибраими, селекторот на македонската фудбалска репрезентација Џон Тошак одлучи за дуелите со Ерменија и Словачка да го повика вардаровиот напаѓач Филип ...

Тошак со Филип Ивановски ќе бара подобрување на ефикасноста

Спорт - 04.10.2011

"Следат нови повици за оние за кои сметаме дека заслужуваат да бидат во репрезентацијата. И претходно кажав дека вратите во националниот тим ќе бидат отворени за уште многу играчи", вели Тошак ...

Тошак го повика и Филип Ивановски

Екипа - 04.10.2011

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Џон Тошак, му упати дополнителен повик на напаѓачот на Вардар, за претстојните натпревари со Ерменија и со Словачка.

Фото „Екипа“: Филип Ивановски се приклучи во националниот тим

Екипа - 04.10.2011

Филип Ивановски, капитенот на Вардар е повторно во дресот со националниот грб. Селекторот Џон Тошак одлучи да го повика за да ја зголеми конкуренцијата во напаѓачките редови.

Што ќе смисли Тошак за Ерменија?

Екипа - 04.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација почна да работи во комплетен состав, подготвувајќи се за претстојните квалификациски мечеви со Ерменија и со Словачка, последни во циклусот за ЕП 2012.

Пријателска со Албанија во Прилеп

Екипа - 04.10.2011

Фудбалските федерации на Македонија и на Албанија договорија пријателски меч меѓу најдобрите селекции на 15 ноември во Прилеп.

Надежите издржаа без голови со сениорите

Екипа - 04.10.2011

Сениорската репрезентација одигра без голови против нашата млада репрезентација на мини-натпреварот од 2х20 минути кој денеска на „Филип Втори“ го одиграа двете наши селекции за време на заедничкиот ...

Пандев и Ибраими откажаа, доаѓа Ѓуровски

Утрински - 04.10.2011

Играчите на Наполи и на Марибор повредени, за фудбалерот на Металург Донецк прв повик откако е Тошак селектор Стартуваше последната кампања на македонската фудбалска репрезентација во циклусот ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Тренинг на македонската фудбалска репрезентација

Утрински - 04.10.2011

Нашите репрезентативци денеска под водство на селекторот Џон Тошак го одржаа последниот тренинг пред утрешното заминување за Ереван, каде во петок во 17 часот ќе го одиграат претпоследниот ...

По Ѓуровски, Ивановски нов играч НА списокот за Ерменија

Телма - 04.10.2011

Со попладневниот тренинг на „Филип Втори“ арената, македонската фудбалска репрезентација ги заврши дводневните подготвки во Скопје, пред заминувањето во Ереван, каде против Ерменија ќе го одигра ...

Пандев и Ибраими откажаа

Дневник - 04.10.2011

Двајцата напаѓачи пријавија повреди, поради што новиот македонски селектор дополнително го повика Марио Ѓуровски меѓу кандидатите кои утре ќе заминат за Ереван каде што ќе играат против Ерменија ...

Се редат отказите... Пандев, Ибраими...!!!

Идивиди - 04.10.2011

Капитенот дојде на прозивката и си замина, а се очекува да паузира 3-4 недели поради проблеми со бутниот мускул Со проблеми тргна стартот на подготовките на националниот тим запоследните два ...

Ѓуровски на местото на Пандев и на Ибраими

Н.Македонија - 04.10.2011

Без капитенот Горан Пандев и десното крило Агим Ибраими фудбалската репрезентација на Македонија ќе ги одигра последните два квалификациски дуели за Европското првенство 2012, в петок на гости кај ...

Тошак дополнително ги повика Ивановски и Ѓуровски

Дневник - 04.10.2011

Селекторот Џон Тошак дополнително ги повика Филип Ивановски (на фотосот) и Марио на местото на повредените Горан Пандев и Агиум Ибраими во составот на македонската фудбалска репрезентација пред двата ...

Џон Тошак го повика и Филип Ивановски

Спорт Денес - 04.10.2011

По откажувањето поради повреда на Пандев и Ибраими, селекторот на македонската фудбалска репрезентација Џон Тошак одлучи за дуелите со Ерменија и Словачка да го повика вардаровиот напаѓач Филип ...

Ивановски: „Чест е да се биде во репрезентацијата“

Mnogoo - 04.10.2011

Одличните партии на Филип Ивановски во дресот на Вардар не останаа не забележани од страна на новиот македонски селектор Џон Тошак.

Тошак го засили офанзивниот ред пред мечот со Ерменија

+инфо - 04.10.2011

Селекторот Џон Тошак за средбите против Ерменија и Словачка во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2012 година ги повика Филип Ивановски и Марио Ѓуровски.

Филип Ивановски повикан за подготовките на репрезентативниот тим

Канал5 - 04.10.2011

Напаѓачот на Вардар, Филип Ивановски, е ново име во нашиот национален тим на подготовките пред последните две средби со Ерменија и Словачка од квалификациите за Европското првенство во 2012.

Ивановски го засилува нападот

Вечер - 04.10.2011

Со него експедицијата за Ереван повторно ќе брои 20 играчи, а истовремено и репрезентативците од У-21 ги одработуваат тренинзите за петочниот дуел со Србија Најдобрите фудбалери на Македонија вчера ...

Џон Тошак го повика и Филип Ивановски

Точка - 04.10.2011

Филип Ивановски е новиот фудбалер кој е повикан во репрезентацијата за престојните квалификациски натпревари против Ерменија и Словачка.

Тошак го повика Филип Ивановски

Курир - 04.10.2011

Напаѓачот на Вардар Филип Ивановски дополнително е повикан во националниот дрес по откажувањата на Пандев и Ибраими. Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Џон Тошак дополнително го ...

Македонските репрезентативци ги започнаа подготовките

Inpress - 04.10.2011

Скопје, 4. октомври 2011 (ИНПРЕС) Фудбалерите на Македонија вчера ги започнаа подготовките за квалификациските дуели за ЕП против Ерменија и Словачка.

Тошак: "Вратите на репрезентацијата не се затворени"

Спорт - 03.10.2011

"Јас на еден натпревар не можам да повикувам по 25-30 фудбалери, но затоа следат пријателски натпревари на кои ќе провериме уште нови имиња, сe во функција да се одбере вистинскиот квалитет за ...

Македонија без повредените Пандев и Ибраими

Оn.net - 03.10.2011

Фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започнува подготовките за претстојните квалификациски дуели за ЕП против Ерменија и ...

Без Пандев и Ибраими против Ерменија и Словачка!

VOX - 03.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација остана без Горан Пандев и Агим Ибраими за престојните две квалификациски средби со Ерменија и Словачка.

Фото „Екипа“: Тошак ги пречека фудбалерите

Екипа - 03.10.2011

Селекторот на фудбалската репрезентација, Џон Тошак, денеска напладне ги пречека фудбалерите што се повикани во националниот тим за претстојните квалификациски натпревари за ЕП 2012, со Ерменија и со ...

Неефикасноста прв проблем во фудбалската репрезентација

Утрински - 03.10.2011

По анализата на играта во последните два меча со Русија и со Андора, откога е тој на клупата, Тошак ја лоцира вината за лошите резултати Ефикасноста.

Горан Пандев и Агим Ибраими повредени ги пропуштаат средбите со Ерменија и Словачка

Телма - 03.10.2011

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска официјално ги започна подготовките за средбите со Ерменија на гости и Словачка во Скопје што се последни квалификациски за ЕП 2012 каде од поодамна ги ...

Нападот му создава главоболки на Тошак

Дневник - 03.10.2011

Слабата реализација на шансите е главниот проблем во македонската фудбалска репрезентација, смета селекторот Џон Тошак, кој пристигна во земјава во пресрет на последните квалификациски мечеви против ...

"Вратите на репрезентацијата не се затворени"

Идивиди - 03.10.2011

"Јас на еден натпревар не можам да повикувам по 25-30 фудбалери, но затоа следат пријателски натпревари на кои ќе провериме уште нови имиња, се во функција да се одбере вистинскиот квалитет за ...

Тошак: Нападот ме загрижува!

Н.Македонија - 03.10.2011

И покрај тоа што не е задоволен од ефикасноста на репрезентацијата, селекторот не повика ниту едно ново име во нападот за дуелите против Ерменија и Словачка Играта во одбраната и во средниот ред не ...

Пандев и Ибраими не патуваат за Ерменија

Спорт Денес - 03.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација денеска и официјално ги започнува подготовките за претстојните квалификациски дуели со Ерменија и Словачка.

Македонија без Пандев и Ибраими против Ерменија

+инфо - 03.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација последните два квалификациски меча за Европското првенство во Полска и Украина следната година ќе ги одигра без својот капитен Горан Пандев.

Пандев и Ибраими надвор од составот на репрезентацијата за последните два натпревари

Канал5 - 03.10.2011

Македонската фудбалска репрезентација става крај на уште еден неславен квалификациски циклус, чиј крај во исто време треба да означи почеток на нова ера во селекцијата под водство на Џон Тошак, со ...

Пандев и Ибраими отпаднаа, Ѓуровски ново име

Вечер - 03.10.2011

Македонскиот селектор Џон Тошак ги имаше првите проблеми уште на прозивката на најдобрите репрезентативци од подготовките за последните два квалификациски дуели во Б-групата за ЕП 2012, против ...

Тошак не може да смета на Пандев и на Ибраими

Курир - 03.10.2011

Селекторот на репрезентацијата на Македонија за дуелите со Ерменија и Словачка нема да може да смета на најдобриот наш играч, кој има проблеми со повреда. Истото се однесува и на Агим Ибраими.