TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски и коалицијата: Ќе ги штитиме интересите на Македонија

Нова ТВ - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“, денес потпишаа Декларација „Македонија 2020“, со која како што вели лидерот на најголемата партија во коалицијата – ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, тие се обврзуваат за посветено работење и реализирање ...

Груевски најави фер изборна кампања

Р.С.Европа - 11.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во обраќањето по потпишувањето на декларација за заеднички настап на изборите со коалицијата „За подобра Македонија“ изјави дека ќе се залагаат за унапредување на стандардите на сите полиња и обезбедување просперитетна иднина ...

Коалицијата „За подобра Македонија“ заеднички ќе настапи на изборите

Р.С.Европа - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап претстојните предвремени парламентарни избори на 11 декември. Во Музејот на Македонската борба за државност и самостојност Декларацијата „Македонија ...

Партнерите на ВМРО-ДПМНЕ потпишаа декларација „Сите заедно ќе помогнеме за подобра Македонија“

МКД - 11.11.2016

Партиите дел од коалицијата „За подобра Македонија", денес ја потпишаа декларацијата „Македонија 2020", со која се обврзуваат за посветено работење и реализирање на проектите и подобрување на животниот стандард на граѓаните.

„Македонија 2020“ декларација на коалицијата „За подобра Македонија“

+инфо - 11.11.2016

Членовите на Коалицијата се обврзуваат да ги штитиме интересите на РМ, македонскиот народ и интересите на етничките заедници. Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“, денеска потпишаа декларација насловена „Македонија 2020“, со која се ...

Груевски и коалицијата: Се обврзуваме дека ќе ја штитиме Македонија

Фокус - 11.11.2016

Коалицијата „За подобра Македонија” денеска потпишаа Декларација за заеднички настап на изборите. Срефче Јакимовски од ГРОМ, Слободан Угриновски-Титови леви сили, Амди Бајрам, Иван Стоиљковиќ, Живко Јанкуловски се дел од коалицијата кои ја потпишаа ...

Владејачката коалиција потпиша декларација: сите заедно ќе помогнеме за подобра Македонија

ТВ21 - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап претстојните предвремени парламентарни избори на 11 ...

ВМРО-ДПМНЕ со декларација „Македонија 2020“ – Јакимовски: Груевски поефикасен од Црвенковски

ТВ21 - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ , ја потпишаа декларацијата „Македонија 2020“ со која се обврзуваат дека ќе ги штитат интересите на државата и граѓаните. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, рече дека коалицијата ќе обезбеди ...

Груевски: Се обврзуваме дека ќе ги штитиме интересите на Македонија

Сител - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 11 декември. Декларацијата „Македонија „2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Владејачката коалиција потпиша Декларација: Сите заедно ќе помогнеме за подобра Македонија

Точка - 11.11.2016

Партиите дел од коалицијата „За подобра Македонија“, денес ја потпишаа декларацијата „Македонија 2020“, со која се обврзуваат за посветено работење и реализирање на проектите и подобрување на животниот стандард на граѓаните.

ГРУЕВСКИ: Се обврзуваме дека ќе ги штитиме интересите на Македонија (ФОТО)

Телеграф - 11.11.2016

До вечерва на полноќ треба да бидат објавени имињата на кандидатите од коалицијата „За подобра Македонија“ Партиите од коалицијата „За подобра Македонија “ денеска потпишаа декларација за заеднички настап на претстојните предвремени парламентарни ...

КОАЛИЦИЈАТА „ЗА ПОДОБРА МАКЕДОНИЈА“ ПОДГОТВЕНА ЗА ИЗБОРИ: До вечер ќе се знаат и изборните листи (ФОТО)

Телеграф - 11.11.2016

Декларацијата „Македонија 2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и претставници на коалициските партнери Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап на претстојните предвремени ...

Коалицијата „За подобра Македонија“ потпиша декларација „Македонија 2020“ за заеднички настап на изборите

Вест - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап претстојните предвремени парламентарни избори на 11 декември. Декларацијата „Македонија 2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и ...

ВМРО-ДПМНЕ потпиша декларација со 25 коалициски партнери

Канал5 - 11.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ потпиша декларација со 25 коалициски партнери за заедничко настапување на изборите на 11 декември. Претседателот на партијата Никола Груевски рече дека заложбите на оваа коалиција е да се подобри животниот стандард на граѓаните и отворање ...

Груевски ќе потпише Декларација за заеднички настап на изборите со партиите од „За подобра Македонија“

Курир - 11.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе потпише Декларација за заеднички настап на изборите со политичките партии од коалицијата “За подобра Македонија“. Потпишувањето на Декларацијата ќе биде денеска во 13:30 часот, во просториите ...

Oфицијализирана најголемата, најбројната политичка коалиција во плурална Mакедонија

Сител - 11.11.2016

Официјализирана најголемата предизборна коалиција во македонската политичка историја. Лидерите на 24 политички партии од сите етнички заедници во Македонија заедно со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски го ставија потписот на декларацијата 2020 ...

Потпишана декларација помеѓу најголемата коалиција „За подобра Македонија’

Алфа - 11.11.2016

Стратешка заложба на коалицијата „За Подобра Македонија“, според Груевски и натаму ќе остане интеграцијата на Македонија во ЕУ и НАТО, борбата против организираниот криминал и корупцијата и ефикасното спроведување на правото.

Владејачката коалиција потпиша Декларација: Сите заедно ќе помогнеме за подобра иднина на Македонија

Курир - 11.11.2016

Партиите дел од коалицијата „За подобра Македонија“, денес ја потпишаа декларацијата „Македонија 2020“, со која се обврзуваат за посветено работење и реализирање на проектите и подобрување на животниот стандард на граѓаните.

Груевски: Се обврзуваме дека ќе ги штитиме интересите на Македонија

Локално - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 11 декември. Декларацијата „Македонија „2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Додека коалицијата на СДСМ се распаѓа, ВМРО ДПМНЕ ја оформи најголемата коалиција досега

Нетпрес - 11.11.2016

Претседатели и претставници на партии од Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО ДПМНЕ денеска ја потпишаа „Декларацијата 2020“. Оваа е најголемата предизборна коалиција досега оформена во земјава и во неа се вклучени партии кои што ...

Коалицијата „За подобра Македонија“ потпиша декларација за заеднички настап на изборите (видео)

Република - 11.11.2016

Партиите дел од коалицијата „За подобра Македонија“, денес ја потпишаа декларацијата „Македонија 2020“, со која се обврзуваат за посветено работење и реализирање на проектите и подобрување на животниот стандард на граѓаните.

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ потпишаа декларација за соработка

Мета - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“, денеска ја потпишаа декларацијата „Македонија 2020“, со која се обврзуваат за посветено работење и за реализирање на проектите и подобрување на животниот стандард на граѓаните.

Владејачката коалиција потпиша Декларација: Сите заедно ќе помогнеме за подобра Македонија

Нетпрес - 11.11.2016

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, по потпишувањето на Декларацијата истакна дека ќе работат во насока на сеопшт развој, свесни се дека има уште да се работи и убедени се дека идеите на државотворност и одговорност се прифатени од граѓаните.

Груевски: Граѓаните знаат кому да му веруваат

Вечер - 11.11.2016

Членовите на коалицијата „За подобра Македонија", се обврзаа дека ќе ги штитат интересите на Република Македонија и македонскиот народ, како и интересите на припадниците на етничките заедници.

Груевски ќе потпише Декларација за заеднички настап на изборите со партиите од „За подобра Македонија“

Press24 - 11.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе потпише Декларација за заеднички настап на изборите со политичките партии од коалицијата “За подобра Македонија“. Потпишувањето на Декларацијата ќе биде денеска во 13:30 часот, во просториите ...

Владејачката коалиција потпиша Декларација

Вечер - 11.11.2016

Партиите дел од коалицијата „За подобра Македонија", денес ја потпишаа декларацијата „Македонија 2020", со која се обврзуваат за посветено работење и реализирање на проектите и подобрување на животниот стандард на граѓаните Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ потпишаа декларација за заеднички настап на изборите

Стандард - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 11 декември. Декларацијата „Македонија „2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО­ДПМНЕ Никола ...

Претставниците на Коалицијата „За подобра Македонија“ ја потпишаа Декларацијата Македонија 2020

Макфакс - 11.11.2016

Декларација Македонија 2020 за заеднички настап на претстојните предвремени парламентарни избори потпишаа во петок претседателите на политички партии од Коалицијата „За подобра Македонија“.

Коалицијата „За подобра Македонија“ потпиша декларација за заеднички настап на изборите

МРТ - 11.11.2016

ВМРО-ДПМНЕ потпиша декларација за заеднички настап на изборите со политичките партии од коалицијата „За подобра Македонија“. Блокот е составен од 25 партии. Најавија позитивна кампања и победа на претстојните избори.

Груевски: Се обврзуваме дека ќе ги штитиме интересите на Македонија

Lider - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 11 декември. Декларацијата „Македонија „2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...

Коалицијата „За подобра Македонија“ потпиша декларација за заеднички настап на изборите

еМагазин - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап претстојните предвремени парламентарни избори на 11 декември. Декларацијата „Македонија „2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и ...

Груевски: Заеднички ќе се залагаме за унапредување на стандардите на сите полиња

Пулс24 - 11.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска се обрати во Музејот на Македонската борба за државност и самостојност каде што се потпиша Декларација за заеднички настап на изборите со политичките партии од коалицијата “За подобра Македонија“.

Коалицијата „За подобра Македонија“ потпиша декларација за заеднички настап на изборите

Lider - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап претстојните предвремени парламентарни избори на 11 декември. Декларацијата „Македонија „2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и ...

Груевски денеска ќе потпише Декларација за заеднички настап на изборите со партиите од „За подобра Македонија“

Пулс24 - 11.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе потпише Декларација за заеднички настап на изборите со политичките партии од коалицијата “За подобра Македонија“. Потпишувањето на Декларацијата ќе биде денеска во 13:30 часот, во просториите ...

Груевски ќе потпише Декларација за заеднички настап на изборите со политичките партии од коалицијата “За подобра ...

Пулс24 - 11.11.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Никола Груевски ќе потпише Декларација за заеднички настап на изборите со политичките партии од коалицијата “За подобра Македонија“ Денес (11.11.2016) во просториите во Музејот на Македонската борба за државност и ...

Владејачката коалиција потпиша Декларација: Сите заедно за подобра Македонија

Пулс24 - 11.11.2016

Партиите дел од коалицијата „За подобра Македонија“, денес ја потпишаа декларацијата „Македонија 2020“, со која се обврзуваат за посветено работење и реализирање на проектите и подобрување на животниот стандард на граѓаните.

Груевски: Се обврзуваме дека ќе ги штитиме интересите на Македонија

Телевизија Нова - 11.11.2016

25 партии од коалицијата „За подобра Македонија“ на чело со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска ја потпишаа Декларацијата „Македонија 2020“ за заеднички настап на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 11 декември.

Коалицијата „За подобра Македонија“ потпиша декларација за заеднички настап на изборите

Телевизија Нова - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап претстојните предвремени парламентарни избори на 11 декември. Декларацијата „Македонија „2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и ...

Груевски и коалициските партнери потпиша декларација за заеднички настап на изборите

Либертас - 11.11.2016

Партиите од коалицијата „За подобра Македонија“ денеска потпишаа декларација за заеднички настап претстојните предвремени парламентарни избори на 11 декември. Декларацијата „Македонија „2020“ ја потпишаа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и ...