TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Волерс честеше појадок за американските избори

Утрински - 08.11.2012

Амбасадорот на САД, по говорот на Барак Обама, порача дека САД и натаму ќе и' бидат најголем пријател на нашата држава Симболичкото гласање и заедничкото прославување на изборните резултати во САД, ...

Волерс: Остануваме на цврстите врски со Македонија

Deutsche Welle - 07.11.2012

САД и по претседателските избори и реизборот на Барак Обама, ќе продолжи да одржува цврсти врски со Македонија и со регионот, порача американскиот амбасадор во РМ, Пол Волерс.

Волерс: По реизборот на Обама, продолжуваат силните врски на САД со Македонија

24 Вести - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

Волерс: Горди сме на нашиот демократски процес

24 Вести - 07.11.2012

Со кафе, сок и утринска закуска, американската амбасада традиционално, во присуство на неколку стотини поканети гости, ги дочека резултатите од гласањето на претседателските избори во САД.

Волерс: По реизборот на Обама продолжуваат силните врски на САД со Македонија

Вест - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

Волерс: САД остануваat голем пријател на Македонија

Телма - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

Волерс: САД останува силен партнер на Македонија

МКД - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено кон Македонија, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот амбасадор Пол ...

Волерс - Продолжуваат силните врски на САД со Македонија

Утрински - 07.11.2012

И македонските политичари и аналитичари по реизборот на Обама го делат ставот за континуитетот на американската политика кон регионот и Македонија САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат ...

Барак Обама победи и во Македонија

Дневник - 07.11.2012

Реизбраниот американски претседател Барак Обама победи и во Македонија. На гласањето што го организираше Американската амбасада за присутните кои ги следеа првичните резултати од претседателските ...

Волерс: Горди сме на демократскиот процес на гласање! Другите земји да нè следат

Капитал - 07.11.2012

По претседателските избори и реизборот на Барак Обама, САД ќе продолжи да одржува цврсти врски со Македонија и со регионот.

Волерс: Секогаш кога има мирни и демократски избори, земјата е победник

А1 On - 07.11.2012

Традиционално, пристигнувањето на резултатите од американските претседателски избори, утринава беше следено и во Скопје, во организација на Американската амбасада.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Нашите политичари од рани зори ги следеа изборите во САД

Дневник - 07.11.2012

Заедничко следење на изборите во САД рано утринава од 6 часот организира Американската амбасада во земјава. По покана од домаќинот, амбасадорот Пол Волерс, присуствуваа многумина наши политичари, ...

ГАЛЕРИЈА Волерс: Македонија нема подобар пријател од САД

+инфо - 07.11.2012

Традиционално и за овие претседателски избори во САД, американската Амбасада во Скопје, организираше јавно следење на изборната битка помеѓу Барак Обама и Мит Ромни.

Волерс: Македонија нема подобар пријател од САД!

Канал5 - 07.11.2012

- Ќе има континуитет во американската надворешна политика во однос на овој регион и посебно кон Р.М. Знам дека двајцата кандидати и двете партии имаа за цел да задржат цврсти врски со народот на ...

Волерс: По реизборот на Обама, продолжуваат силните врски на САД со Македонија

Сител - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

По реизборот на Обама, продолжуваат силните врски на САД со Македонија

МРТ - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

САД не ја менува политиката кон Македонија

Сител - 07.11.2012

Политиката на Соединетите Американски Држави не зависи од промената на претседателот. Таа останува конзистентна и долгорочна кон Македонија и регионот.

Волерс: По реизборот на Обама, продолжуваат силните врски на САД со Македонија

Точка - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

Волерс: САД и понатаму ќе остане најдобар пријател на Македонија!

Sky - 07.11.2012

Американската надворешна политика во однос на овој регион и посебно кон Р.М ќе има континуитет, порача амбасадорот на САД во Република Македонија, Пол Волерс од хотелот `Александар Палас` каде во ...

Волерс: По реизборот на Обама, продолжуваат силните врски на САД со Македонија

еВести - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

Волерс: Продолжува соработката - Македонија нема подобар пријател од САД

Press24 - 07.11.2012

Американскиот амбасадор Пол Волерс, на настанот на кој се следеа резултатите од претседателските избори, потенцираше дека САД и по претседателските избори и реизборот на Барак Обама ќе продолжи да ...

Волерс: Македонија нема подобар пријател од САД

Курир - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

Волерс: По реизборот на Обама, продолжуваат силните врски на САД со Македонија

Нетпрес - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

Волерс: Македонија нема подобар пријател од САД

БезПардон - 07.11.2012

Американскиот амбасадор во Македонија, Пол Волерс во своето синоќешно обраќање до присутните во американската амбасада во Скопје, каде се следеше изборната битка помеѓу Барак Обама и Мит Ромни, рече ...

Волерс: Остануваме на цврстите врски со Македонија

Таратур - 07.11.2012

САД и по претседателските избори и реизборот на Барак Обама ќе продолжи да одржува цврсти врски со Македонија и со регионот, порача американскиот амбасадор Пол Волерс рано во средата, на настанот во ...

Обама е "вистинскиот" и во Македонија

eReporter - 07.11.2012

Барак обама кој го освои вториот мандат во Белата куќа, го доби и мнозинстовото гласови во Македонија. Амбасадата на САД во Македонија денеска организираше гласање за присутните кои го следеа текот ...

Волерс: Остануваме на цврстите врски со Македонија

Хајд Парк - 07.11.2012

САД и по претседателските избори и реизборот на Барак Обама ќе продолжи да одржува цврсти врски со Македонија и со регионот, порача американскиот амбасадор Пол Волерс рано во средата, на настанот во ...

Волерс: Остануваме на цврстите врски со Македонија

Макфакс - 07.11.2012

САД и по претседателските избори и реизборот на Барак Обама ќе продолжи да одржува цврсти врски со Македонија и со регионот, порача американскиот амбасадор Пол Волерс рано во средата, на настанот во ...

Скопје: Очекувања за продолжување на партнерските односи со САД

Макфакс - 07.11.2012

САД ќе продолжат со конзистентата политика кон Македонија и земјите од регионот. Ова е ставот на политичката и експертската јавност, откако Барак Обама го освои вториот мандат на функцијата ...

Волерс: САД е пријател на Македонија

Денешен - 07.11.2012

САД и по реизборот на Барак Обама ќе го задржат својот континуитет во надворешната политика кон регионот и особено Македонија како и досега, одржувајќи силни врски, изјави утрово американскиот ...

Волерс: САД ќе ја продолжи соработката со Македонија

Maxim - 07.11.2012

Волерс додаде дека Република Македонија нема подобар пријател од САД, потенцирајќи дека очекува натамошен развој на американско-македонските односи.