TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Менаџерот на Болтон ја посвети победата на Фабрис Муамба

СуперСпорт - 25.03.2012

Болтон Вондерерс забележа победа против Блекбурн Роверс, а победата му беше посветена на Фабрис Муамба. “Состојбата на Фабрис продолжува да се подобрува.

Англија: Ливерпул шокиран дома од Виган

Екипа - 24.03.2012

Аутсајдерот Виган го изненади Ливерпул на „Енфилд роуд“ победувајќи го со 1-2, Арсенал сигурен против Астон Вила (3-0), Болтон победи за Фабрис Муамба.

Фото: Болтон победи за Муамба, навивачите во солзи

Курир - 24.03.2012

Тимот на Болтон попладнево на домашен терен го совлада Блекбурн со 2:1, а целиот декор на стадионот беше во знакот на Фабрис Муамба.

Пред Муамба е долг процес на опоравување

24Фудбал - 23.03.2012

Фудбалерот на Болтон останува на интензивна нега откако во саботата доживеа срцев удар за време на дуелот против Тотенхем во ФА Купот.

Муамба ја заврши кариерата?

СуперСпорт - 23.03.2012

Опоровувањето на Фабрис Муамба се одвива многу брзо отколку што се очекување после срцевиот удар кој го имаше на натпреварот со Тотенхем во ФА Купот.

Мали шансите дека Муамба ќе ја продолжи кариерата

Кајгана - 23.03.2012

Кардиологот Др. Сем Мохадан, кој го лекува Фaбрис Муамба, изјави дека е тешко да се верува, дека играчот на Болтон повторно ќе може да се врати на фудбалските терени.

Кариерата на Муамба е завршена?

Спортски - 23.03.2012

Опоравувањето на Фабрис Муамба се одвива побрзо од очекуваното, но сепак докторите се скептични околу продолжувањето на кариерата на младиот фудбалер.

Крај на кариерата на Фабрис Муамба?!

Вечер - 23.03.2012

Враќањето на Муамба во живот после 78те минути клиничка смрт е чудо, но сепак докторите истакнуваат дека е премногу рано да се предвиди дали тој ќе може да продолжи да гради фудбалска кариера Иако ...

Којл: На Болтон му претстои тежок викенд

МРТ - 23.03.2012

Менаџерот на Болтон Овен Којл призна дека неговиот тим се соочува со тежок викенд по колабирането на Фабрис Муамба. "Овој викенд ни претстои натпревар, но мислите ни се насочени кон Фабрис.

Видео: Муамба ја завршува кариерата?

Курир - 23.03.2012

Опоравувањето на Фабрис Муамба се одвива побрзо од очекуваното, но сепак докторите се скептични околу продолжувањето на кариерата на младиот фудбалер.

Крај на кариерата за Муамба?

Канал 77 - 23.03.2012

Опоравувањето на Фабрис Муамба се одвива побрзо од очекуваното, но сепак докторите се скептични околу продолжувањето на кариерата на младиот фудбалер.

Кариерата за Муамба е завршена?

Таратур - 23.03.2012

Опоравувањето на Фабрис Муамба се одвива побрзо од очекуваното, но сепак докторите се скептични околу продолжувањето на кариерата на младиот фудбалер.

Којл вчудовиден од брзината со која закрепнува Муамба

Курир - 23.03.2012

Менаџерот на Болтон, Овен Којл, изјави дека е „вчудовиден“ од брзината со која неговиот фудбалер Фабрис Муамба се опоравува по срцевиот удар на натпреварот со Тотенхем.

Др. Мохадан: Тешко дека Муамба ќе му се врати на фудбалот

Макфакс - 23.03.2012

Кардиологот, Др. Сем Мохадан, кој го лекува Фaбрис Муамба, изјави дека е тешко да се верува, дека играчот на Болтон повторно ќе може да се врати на фудбалските терени.

За Муамба прелета 8.000 километри во еден ден

Оn.net - 22.03.2012

Легендата на Арсенал веднаш долетала од САД во Лондон при веста дека во болница за својот живот се бори младиот фудбалер на Болтон, Фабрис Муамба.

Којл фасциниран од опоравувањето на Муамба

Екипа - 22.03.2012

Тренерот на Болтон, Овен Колј изјави денеска дека е фасциниран од опоравувањето на Фабрис Муамба по срцевиот удар кој фудбалерот го доживеа за време на натпреварот со Тотенхем.

Вистинска доза тренинг за здрав живот

Дневник - 22.03.2012

Во Европа и во МакедониЈа лекарите-специЈалисти се согласуваат дека тешките последици на терените не може секогаш да се избегнат и покраЈ редовните прегледи.

Муамба: Се чувствувам добро

СуперСпорт - 22.03.2012

Докторот на англиската екипаБолтон изјави дека опоравувањето на Фабрис Муамба тече се подобро и дека младиот фудбалер постепено се опоравува од последиците од срцевиот удар.

Анри го посети Муамба

СуперСпорт - 22.03.2012

Тиери Анри, поранешниот француски репрезентативец и легенда на Арсенал, го посети несреќниот играч за врска на Болтон Фабрис Муамба.

Тато, загубивме ли?

Идивиди - 22.03.2012

Муамба го изненадил својот татко во болницата, по сите проблеми прво што го интересирало е дали неговиот Болтон прошол против Тотенхем во ФА Купот! Откако го побарал својот тригодишен син Џошуа, му ...

ФОТО ВЕСТ: Подршка за Фабрис Муамба од неговите колеги

СуперСпорт - 22.03.2012

GET WELL SOON FABRICE MUAMBA Голем број на фудбалери и фудбалски клубови изразија подршка за Фабрис Муамба, младиот 23-годишен фудбалер на Болтон кој во саботата на натпреварот од ФА Купот против ...

Анри го посети Муамба

Спорт Денес - 22.03.2012

Тиери Анри, поранешен француски репрезентативец и легенда на Арсенал, го посети фудбалерот на Болтон, Фабице Муамба. Анри долета од САД во Лондон за да го посети Муамба кој доби инфаркт за време на ...

Анри е голема ѕвезда, но и голем човек!

Спортски - 22.03.2012

Францускиот голгетер и легенда на Арсенал, Тиери Анри во неделата прелета 5.000 километри со цел да го посети, и да му прижи поддршка на својот пријател и поранешен соиграч Фабрис Муамба.

Во Англија 15-годишен рагбист почина од инфаркт

МРТ - 22.03.2012

Неколку дена по инцидентот со фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба кој доби срцев удар на натпреварот со Тотенхем во саботата, Англија беше потресена од нова трагедија.

Муамба клинички мртов 78 минути

Вечер - 22.03.2012

Тиери Анри допатува од САД да го посети својот поранешен соиграч и да му даде поддршка во борбата за живот Лекарот на фудбалскиот клуб Болтон Џонатан Тобин соопшти дека Фабрис Муамба бил 78 минути ...

Видео: Фудбалер почина на самиот крај од натпреварот

Лимбо - 22.03.2012

Индиски фудбалер колабирал на теренот при самиот крај од натпреварот во Бангалору. Несреќниот 27-годишен Венкташ починал од срцев удар, а во болница бил пренесен со моторизирана рикша на три тркала ...

Муамба е во стабилна ситуација

Primetime - 22.03.2012

Кога во саботата, Фабрис Муамба колабираше на теренот, ситуацијата изгледаше многу страшно. Во еден миг целиот Вајт Харт Лејн занеме кога видоа дека англискиот играч не се помрднува од тревата и дека ...

Муамба го прашал својот татко: ’Дали го загубивме натпреварот?’

24Фудбал - 21.03.2012

Младинскиот репрезентативец на Англија бележи добар прогрес откако во саботата доживеа срцев удар за време на ФА Куп дуелот помеѓу Тотенхем и Болтон.

Муамба сè подобар

Оn.net - 21.03.2012

Играчот на Болтон, кој колабираше на теренот во саботниот дуел со Тотенхем, е вон животна опасност и од ден во ден се чувствува сè подобро.

Докторот на Болтон вели дека Муамба ’бил мртов 78 минути’

24Фудбал - 21.03.2012

Фудбалерот од средниот ред на Болтон, добро се опоравува по срцевиот удар што го доживеа за време на средбата против Тотенхем во ФА Купот во саботата.

Муамба бил клинички мртов 78 минути

Оn.net - 21.03.2012

Фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба чудесно се опоравува во болницата во Лондон, откако дури 78 минути бил клинички мртов.

Тато, загубивме ли?

Спорт - 21.03.2012

Муамба го изненадил својот татко во болницата, по сите проблеми прво што го интересирало е дали неговиот Болтон прошол против Тотенхем во ФА Купот! Откако го побарал својот тригодишен син Џошуа, му ...

Муамба го препознава семејството

Утрински - 21.03.2012

Фудбалерот на Болтон, кој доби срцев удар на терен, почна да дише без помош на апарати, но ситуацијата и понатаму е сериозна Играчот на Болтон, младиот 23-годишен Фабрис Муамба, може самостојно да ...

Муамба има големи шанси да му се врати на фудбалот

МКД - 21.03.2012

Младиот англиски фудбалер на Болтон, Фабрис Муамба, кој во саботата колабираше на „Вајт Харт Лејн“ на мечот од ФА-Купот со Тотнем, има големи шанси да се врати на фудбалот во состојба пред срцевиот ...

Состојбата на Муамба останува сериозна

Дневник - 21.03.2012

Здравствената состојба на фудбалерот на англискиот премиерлигаш „Болтон“, Флоренс Муамба и натаму останува сериозна, но повеќе не е критична, соопшти лондонската болница во која тој се лекува по ...

Состојбата на Муамба сериозна, но веќе не е критична

Идивиди - 21.03.2012

Здравствената состојба на фудбалерот на „Болтон“, Флоренс Муамба и натаму останува сериозна, но повеќе не е критична, соопшти лондонската болница во која тој се лекува по претрпениот прекин во ...

Прво што прашал Муамба е дали Болтон изгуби од Тотенхем

Спортски - 21.03.2012

Откако колабираше на натпреварот во ФА Купот против Тотенхем, 23-годишниот Муамба во последните два дена многу добро закрепнува, па вчера разговарал со своите соиграчи од Болтон и менаџерот Овен Коел.

Муамба: Дали победивме?

СуперСпорт - 21.03.2012

Првите зборови на Фабрис Муамба по освестувањето во болницата биле поврзани за резултатот од натпреварот против Тотенхем на којшто доживеа срцев удар .

Адебајор: Муамба делува сосема нормално

СуперСпорт - 21.03.2012

Во вторникот, фудбалерот на Болтон во лондонската болница го посети и Емануел Адебајор. Напаѓачот на Тотенхем е само еден од низата играчи и спортски работници кои го посетија Муамба, младиот играч ...

Лекарите даваат надеж за Муамба

Алфа - 21.03.2012

Значителното подобрување на здравствената состојбата на Фабрис Муамба остава простор за надеж кај лекарите за целосно опоравување од срцевиот удар кој 23-годишниот играч го доживеа во саботата.

Муамба бил „мртов" 78 минути

Кајгана - 21.03.2012

Фудбалерот на англискиот премиерлигаш Болтон, Фабрис Муамба бил „клинички мртов" дури 78 минути, тврдат лекарите коишто и самите се изненадени од чудесното заздравување на фудбалерот кој доживеа ...

Докторот: Клинички, Муамба бил мртов 78, минути!

СуперСпорт - 21.03.2012

Фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба не одговорил на 16 електрошокови за враќање на работата на срцето, кои докторите се обидувале да ги применат на теренот и на патот кон болницата, откако доживеа ...

Којл верува во целосно заздравување на Муамба

Спорт Денес - 21.03.2012

Тренерот на Болтон, Овен Којл, изјави дека верува во враќање на Муамба на теренот. Овен смета дека низ слична ситуација поминале и други но сепак се вратиле на теренот, а Муамба ги преброди ...

Состојбата на Флоренс Муамба останува сериозна, но веќе не е критична

МРТ - 21.03.2012

Здравствената состојба на фудалерот на англискиот премиерлигаш „Болтон“, Флоренс Муамба и натаму останува сериозна, но повеќе не е критична, соопшти лондонската болница во која тој се лекува по ...

Состојбата на фудбалерот Флоренс Муамба останува сериозна, но веќе не е критична

Сител - 21.03.2012

Здравствената состојба на фудалерот на англискиот премиерлигаш „Болтон“, Флоренс Муамба и натаму останува сериозна, но повеќе не е критична, соопшти лондонската болница во која тој се лекува по ...

Муамба може повторно да игра фудбал

МРТ - 21.03.2012

Фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба може да се опорави целосно откако доживеа срцев удар на натпреварот против Тотенхем. Тоа го соопштија лекарите кои следат неговата состојба.

По желба на родителите на Муамба, Болтон ќе го одигра саботниот меч против Блекбурн

Точка - 21.03.2012

Фудбалерите на Болтон, во сабота ќе го одиграат натпреварот против Блекбурн, кој ќе биде прв после инцидентот што се случи со Фабрис Муамба.

Муамба се освести и праша: Кој победи, Болтон или Тотенхем?

Курир - 21.03.2012

Здравствената состојба на фудалерот на англискиот премиерлигаш Болтон, Флоренс Муамба и натаму останува сериозна, но повеќе не е критична, соопшти лондонската болница во која тој се лекува по ...

Прво што прашал Муамба е дали Болтон изгуби од Тотенхем

Таратур - 21.03.2012

Откако колабираше на натпреварот во ФА Купот против Тотенхем, 23-годишниот Муамба во последните два дена многу добро закрепнува, па вчера разговарал со своите соиграчи од Болтон и менаџерот Овен Коел.

Муамба прашал “дали изгубивме?” кога се разбудил

Лимбо - 21.03.2012

Состојбата на Фабрис Муамба е се` подобра и се постабилна од ден на ден, а иако дури неодамна почна да диши без апарати, фудбалерот на Болтон прво што прашал кога проговорил било дали изгубиле.

Муамба бил клинички мртов 78 минути!

Курир - 21.03.2012

Фудбалерот на Болтон Фабрис Муамба не реагирал на 16 електрошокови за неговото срце да почне да работи, кои докторите ги примениле на теренот и на пат кон болницата, по срцевиот удар кој фудбалерот ...

“Дали изгубивме” – праша Муамба

БезПардон - 21.03.2012

Веднаш откако отвори очи фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба праша за резултатот од натпреварот , откри семејниот пријател Аиме Есало.

Муамба имал ’комфорна’ ноќ

24Фудбал - 20.03.2012

Фудбалерот од средниот ред на Болтон продолжува да се опоравува откако изминатиот викенд доживеа срцев удар на средбата против Тотенхем во ФА Купот.

Абидал со поддршка за Муамба

Оn.net - 20.03.2012

Ерик Абидал испрати порака со поддршка кон фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба, кој се наоѓа во лондонската болница на оделот на интензивна нега во се уште критична, но сепак подобра состојба.

Муамба почнал да зборува

Спорт - 20.03.2012

Од Кардиолошката болница во Лондон пристигнаа позитивни вести околу состојбата на фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба, кој доживеа срцев напад за време на мечот со Тотенхем во ФА Купот Од болницата ...

Итен лекарски преглед на срцето

Идивиди - 20.03.2012

Сите фудбалери на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем побараа итен лекарски преглед на срцето, откако играчот на Болтон, Фабрис Муамба во петокот, за време на натпреварот на овие два клуба, претрпе ...

Доктор од трибините го спасил Муамба

Кајгана - 20.03.2012

Лекарот Ендрју Динер, веднаш откако Патрис Муамба се струполил на тревникот на „Вајт Харт Лејн", станал од своето место на источната трибина за да му помогне на фудбалерот.

Фабрис Муамба почна да зборува

Кајгана - 20.03.2012

Фудбалерот Фабрис Муамба, кој на четвртфиналниот натпревар од ФА купот со Тотенхем, на теренот доживеа срцев удар, почна да зборува.

Муамба два часа бил клинички мртов

Идивиди - 20.03.2012

Состојбата на поранешниот младински репрезентативец на Англија Фабрис Муамба останува критична откако доживеа срцев удар за време на 1/4 финалниот дуел меѓу неговиот Болтон и Тотенхем.

Состојбата се подобрува, Муамба почна да зборува!

Спортски - 20.03.2012

Светската фудбалска јавност има причина за радост откако од болницата во Лондон каде што се наоѓа Фабрис Муамба пристигнаа позитивни вести во врска со здравствената состојба на фудбалерот на Болтон, ...

Лекарска служба за пример...

СуперСпорт - 20.03.2012

Челниците на Премиер Лигата наредија до детал да се анализира постапката на лекарската екипа при укажувањето на лекарска помош на Муамба за да во иднина секој сличен случај биде подеднакво ефикасно ...

Муамба почна сам да дише

Дневник - 20.03.2012

Состојбата на играчот на Болтон, Франсис Муамба, се стабилизира и тој закрепнува во болницата за срцеви болни. Муамба, кој викендов во текот на дуелот против Тотенхем доживеа срцев удар, останува на ...

Муамба почнува да комуницира

Алфа - 20.03.2012

Здравствената состојба на фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба, кој во саботата за време на натпреварот со Тотенхем преживеа срцев удар е добра иако лекарите се уште сметаат дека тој се уште е во ...

Абидал: Фабрице со тебе сум!

Спорт Денес - 20.03.2012

Фудбалерот на Барселона, Ерик Абидал му испрати порака за поддршка на фудбалерот на Болтон, Фабрице Муамба, кој се бори за живот после срцевиот удар кој го доби за време на средбата со Тотенхем во ФА ...

Абидал: Фабрис, со тебе сум со целото срце

СуперСпорт - 20.03.2012

Левиот бек на Барселона Ерик Абидал испрати порака за поддршка за играчот за врска на Болтон Фабрис Муамба кој се бори за живот после тоа што колабрираше во ФА Куп натпреварот против Тотенхем.

Муамба разговарал со тренерот

Спорт Денес - 20.03.2012

Тренерот на Болтон, Овен Којл потврди дека денес разговарал со Фабрице Муамба, кој е на интензивна нега после инфаркот кој го доживеа за време на средбата Болтон-Тотенхем.

Медицински тим за пример

Здраво - 20.03.2012

Челниците на “Премиер лигата” наложиле да се анализира постапката на медицинскиот тим на “Болтон” при реанимацијата на Муамба, за во иднина секој ваков случај да заврши со среќен крај.

Муамба проговори

Кирилица - 20.03.2012

Фудбалерот ги изговори првите зборови по срцевиот удар на натпревар Фабрис Муамба ги изговори првите зборови по срцевиот удар кој го доживеа на натпреварот против Тотенхем на "Вајт Харт Лејн" во ...

Муамба уште во критична состојба, но почна да зборува

Канал5 - 20.03.2012

Фудбалерот на Болтон Фабрис Муамба се уште е на интензивна нега по срцевиот удар кој го доживеа во саботата, но почна да изговара по некој збор.

Случајот "Муамба" ќе доведе до ревизија на медицинските процедури во Премиер лигата

МРТ - 20.03.2012

Откако предизвика реакција на некои водечки доктори, специјалисти и консултанти, инцидентот со полудефанзивецот на Болтон, Фабрис Муамба, се ставија под прашање квалитетот на прегледите на срцето на ...

Муамба прозборе на два јазика

Вечер - 20.03.2012

Тој кажал неколку збора на англиски и на француски по преживеаниот инфаркт на теренот, кога срцето престанало да му чука два часа Фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба, покажа сериозни знаци дека ги ...

Фудбалерите нa Тотенхем сакаат итен преглед на нивните срца

Точка - 20.03.2012

Играчите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем побарале да одат на кардиоваскуларен преглед, откако беа сведоци, како Фабрис Муамба од Болтон во саботата колабираше на натпревар.

Фудбалерите на Тотенхем бараат итен преглед на срцето!

Курир - 20.03.2012

Играчите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем побарале да одат на кардиоваскуларен преглед, откако Фабрис Муамба од Болтон во саботата колабираше на првенствен натпревар.

Состојбата се подобрува, Муамба почна да зборува!

Таратур - 20.03.2012

Светската фудбалска јавност има причина за радост откако од болницата во Лондон каде што се наоѓа Фабрис Муамба пристигнаа позитивни вести во врска со здравствената состојба на фудбалерот на Болтон, ...

Муамба почнал да зборува!

Макфакс - 20.03.2012

Фабрис Муамба, кој на четвртфиналниот натпревар од ФА купот со Тотенхем, на теренот доживеа срцев удар, започнал да зборува.

Закрепнува Фабрис Муамба - почна да зборува

Inpress - 20.03.2012

Болтон, 20. март 2012 (ИНПРЕС) Фудбалерот на Болтон Фабрис Муамба кој доживеа срцев удар на саботниот натпревар од ФА купот против Тотенхем, почнал да покажува мали знаци на напредок.

Состојбата на Муамба и понатаму е критична

24Фудбал - 19.03.2012

Младинскиот репрезентативец на Англија во саботата доживеа срцев удар за време на средбата помеѓу Тотенхем и Болтон во ФА Купот.

Најважниот натпревар во животот на Муамба

Оff.net - 19.03.2012

Азилантот Фабрис Муамба избегна граѓанска војна во Заир, храбро се избори за своето место во англискиот фудбал, а сега ја води најважната битка во неговиот живот.

„Кралски“ гест на Реал Мадрид

Оn.net - 19.03.2012

Играчите на Реал Мадрид пред неделниот дуел со Малага излегоа со специјални дресови на чиј преден дел беа испишани пораки на поддршка за Фабрис Муамба и Ерик Абидал.

Состојбата на Муамба се подобрува но останува критична

24Фудбал - 19.03.2012

Болтон соопшти дека состојбата на Муамба се подобрува, но и понатаму останува критична. "Фабрис Муамба останува на интензивна нега во болницата London Chest, каде денес покажа мали знаци на ...

Муамба почна да зборува!

Оn.net - 19.03.2012

Дваесет и тригодишниот фудбалер на Болтон, Фабрис Муамба, кој имаше срцев удар во саботниот меч од ФА купот против Тотенхем, покажува мали знаци на напредок, но лекарите и натаму се внимателни.

Муамба два часа бил клинички мртов

Спорт - 19.03.2012

Состојбата на поранешниот младински репрезентативец на Англија Фабрис Муамба останува критична откако доживеа срцев удар за време на 1/4 финалниот дуел меѓу неговиот Болтон и Тотенхем Последната ...

Муамба почна дише без апарати и го препозна семејството

Вест - 19.03.2012

Лондон (АП) - Англискиот фудбалер Фабрис Муамба почна дише без помош на апарати и ги препозна членовите на неговото семејство, покажувајќи знаци на значително закрепнување два дена откако доживеа ...

Уапсен Велшанец што расистички го навредувал Муамба додека тој лежеше на теренот

Екипа - 19.03.2012

Во Јужен Велс вчера е уапсен 21-годишен навивач на Тотенхем кој на Твитер упатил расистички навреди кон фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба, кој падна покосен на теренот поради срцев удар.

Состојбата на Муамба се подобрува

Екипа - 19.03.2012

Светската фудбалска јавност има причина за олеснување и радост откако од болницата во Лондон каде што се наоѓа Фабрис Муамба пристигнаа позитивни вести во врска со здравствената состојба на ...

Асоу-Екото: Кога падна Муамба, ми се врати сликата од смртта на Марк Вивиен Фо

Екипа - 19.03.2012

Фудбалерот на Тотенхем, Беноа Асоу-Екото, ја раскажа својата реакција при падот на Фабрис Муамба на теренот, кога за момент му се вратиле тргичните спомени од смртта на неговиот сонародник Марк ...

Играч на Болтон доживеа инфаркт на терен

Утрински - 19.03.2012

Фабрис Муамба колабира на куп-мечот со Тотенхем и неговата состојба е критична Саботниот четвртфинален натпревар во ФА-купот меѓу Тотенхем и Болтон беше прекинат во 41.

Болтон ќе се откаже од ФА-Купот?

МКД - 19.03.2012

Премиерлигашот Болтон е подготвен да се откаже од ФА-Купот и без игра да му го препушти полуфиналето на Тотнем, поради трагедијата која се случи со нивниот член и младински репрезентативец на ...

Несреќникот Муамба двапати има играно против Македонија

МКД - 19.03.2012

Фабрис Муамба, англискиот фудбалер на Болтон, кој моментно ја води најголемата битка во животот, откако колабираше во саботата на меч од ФА-Купот, пред две ипол години двапати има играно против ...

Муамба стабилен, но и натаму критичен

Утрински - 19.03.2012

По саботниот колапс на фудбалерот на Болтон со потекло од ДР Конго, од тимот на Тотенхем побараа срцеви тестови и за своите играчи Иако вестите за Фабрис Муамба не се најдобри, сепак, барем се ...

Муамба преживеа срцев удар на теренот

Дневник - 19.03.2012

На средбата Тотенхем - Болтон, младиот играч на гостинскиот тим во 41. минута падна како покосен на теренот по што беше пренесен во болница каде што се бори за живот, а средбата е прекината ...

Уапсен Велшанец поради расистички навреди кон Муамба

СуперСпорт - 19.03.2012

В о јужен Велс поради наводна расистичка порака по пат на Твитер е уапсено неименувано лице. Велшанецот друштвената мрежа ја искористил за навредување на англискиот играч за врска роден во ДР Конго, ...

Ди Матео задоволен од победата, но тажен поради Муамба

Спорт Денес - 19.03.2012

Новиот тренер на Челси ужива на клупата, тој е задоволен од победата над Лестер, но е тажен поради ситуацијата во која се наоѓа Фабрис Муамба, фудбалер на Болтон.

ФА-купот во сенка на срцевиот удар на Муамба

Н.Македонија - 19.03.2012

Четвртфиналниот меч Тотенхем - Болтон беше прекинат во 41. минута, кога гостинскиот фудбалер се сруши на теренот, по што тој уште се наоѓа во критична здравствена состојба Дуелот од четврт-финалето ...

Состојбата на Муамба и понатаму е критична (видео)

Спортски - 19.03.2012

Здравствената состојба на фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба и понатаму е критична и тој се наоѓа на интензивна нега во лондонската болница, каде докторите цели два часа по приемот се обидувале да ...

Играчите на Тотенхем на тест за срцето

Дневник - 19.03.2012

Сите играчи на англискиот фудбалски премиерлигаш Тотенхем ќе одат на преглед кај кардиолог за да ја проверат состојбата со срцето.

Муамба се уште на интензивна нега

Спорт Денес - 19.03.2012

Болтон издаде ново официјално соопштение во кое наведува дека состојбата на Муамба не е променета. Фабрице Муамба, фудбалер на Болтон, доби срцев напад на средбата со Тотенхем и се наоѓа во критична ...

“Спарси“ сакаат преглед од кардиолог

СуперСпорт - 19.03.2012

Фудбалерите на лондонскиот Тотенхем, побараа да одат на кардиваскуларни прегледи по случајот кога Фабрис Муамба од Болтон колабираше во саботниот натпревар.

Состојбата на Муамба подобра, срцето работи без апарати!

СуперСпорт - 19.03.2012

Најновите вести кои ги пренесуваат англиските медиуми е дека играчот од средниот ред, Фабрис Муамба покажува знаци на подобрување и неговото срце чука без помош на апаратите, сето ова се случува по ...

Критична состојбата на Муамба

Алфа - 19.03.2012

Здравствената состојба на фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба, кој во саботата за време на куп натпреварот со Тотенхем прежива срцев удар и натаму е критична и лекарите не сакаат да даваат прогнози ...

Муамба покажува знаци на живот, ги мрда рацете и нозете

Mnogoo - 19.03.2012

Фудбалскиот свет е охрабрен од новите вести околу здравствената состојба на фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба, кој покажува знаци на подобрување.

Муамба почнал да зборува, ги помраднал рацете и нозете!

СуперСпорт - 19.03.2012

Според најновите информации кои се вртат во Англиските медиуми е тоа дека, 23. годишниот Муамба почнал да зборува. Според извори од болницата “ The Associated Baptist Press “, каде што претстојува ...

Којл: Сакам повторно да ја гледам насмевката на Фабрис!

СуперСпорт - 19.03.2012

Младиот 23-годишен фудбалер на Болтон Фабрис Муамба и натаму се наоѓа во критична состојба во лондонската болница. Цела среќа, Муамба е надвор од животна опасност, после што доживеа срцев удар на ...

Се подобрува состојбата на Фабрис Муамба

Н.Македонија - 19.03.2012

Фудбалерот на Болтон Фабрис Муамба покажува знаци на подобрување, вели Кертис Кодрингтон, негов близок пријател, за британските медиуми Кодрингтон го посетил фудбалерот на одделението за интензивна ...

Колкав идиот треба да си за растистички да навредиш фудбалер што се бори за живот!

+инфо - 19.03.2012

Во моментите кога целиот фудбалски свет сочувствува со несреќниот играч од средниот ред на Болтон, Фабрис Муамба, кој откако претрпе срцев удар колабираше за време на 1/4-финалниот дуел од ФА Купот ...

Муамба прозборе, ама се уште е критично

+инфо - 19.03.2012

Фабрис Муамба ги изговори првите зборови по преживеаниот срцев удар на натпреварот против Тотенхем на „Вајт Харт Лејн“ во четвртфиналето на ФА Купот на Англија.

Срцето на Муамба е во стабилна состојба

МРТ - 19.03.2012

Состојбата на срцето на Фабрис Муамба е стабилна, но ситуацијата на фудбалерот продолжува да биде критична. Ова стана јасно од официјалното соопштение на веб-сајтот на Болтон, што беше објавено ...

Фудбалерите на лондонски Тотенхем бараат итен лекарски преглед на срцето

Сител - 19.03.2012

Сите фудбалери на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем побараа итен лекарски преглед на срцето, откако играчот на Болтон, Фабрис Муамба во петокот, за време на натпреварот на овие два клуба, претрпе ...

Фудбалерите на Тотенхем бараат итен лекарски преглед на срцето

МРТ - 19.03.2012

Сите фудбалери на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем побараа итен лекарски преглед на срцето, откако играчот на Болтон, Фабрис Муамба во саботата, за време на натпреварот на овие два клуба, претрпе ...

Оптимистички: Муамба се подобрува

МРТ - 19.03.2012

Фабрис Муамба покажува благи знаци на подобрување и неговото срце веќе работи самостојно, соопшти неговиот клуб Болтон. Муамба се онесвести во 41-та минута во четвртфиналето на ФА Купот против ...

Муамба почна да зборува!

Вечер - 19.03.2012

Впрочем, од она кое е досега сигурно е дека фудбалерот проговорил неколку зборови на англиски и француски Фабрис Муамба ги изговори првите зборови по срцевиот удар кој го доживеа на натпреварот ...

Фабрис Муамба - Религиозен фудбалер кој ја сака операта и сака да се стекне со докторска титула

Точка - 19.03.2012

Фабрис Муамба 23- годишниот фудбалер на Болтон, кој во саботата на мечот против Болтон, доживеа срцев удар, сеуште е во критична состојба.

Ди Матео задоволен од победата, но тажен поради Муамба

Точка - 19.03.2012

Новиот тренер на Челси ужива на клупата, тој е задоволен од победата над Лестер, но е тажен поради ситуацијата во која се наоѓа Фабрис Муамба, фудбалер на Болтон.

Во затвор поради навреда на Муамба

Курир - 19.03.2012

Во Англија уапсено е лице кое на расна основа го навредувал фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба кој во саботата доживеа срцев удар и се бори за својот живот.

Муамба два часа бил во клиничка смрт!

Курир - 19.03.2012

Здравствената состојба на фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба и понатаму е критична и тој се наоѓа на интензивна нега во лондонската болница, каде докторите дури два часа по приемот се обидувале да ...

Состојбата на Муамба и понатаму е критична (видео)

Таратур - 19.03.2012

Здравствената состојба на фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба и понатаму е критична и тој се наоѓа на интензивна нега во лондонската болница, каде докторите цели два часа по приемот се обидувале да ...

Светот се моли за Муамба, неговата состојба и понатаму критична

Лимбо - 19.03.2012

Сите фудбалски ѕвезди од Австралија до Америка испраќаат пораки за поддршка на својот колега од Болтон, чиј живот од саботата е загрозен.

ФОТО: „Кралевите“ им посакаа здравје на Абидал и Муамба

Курир - 19.03.2012

Кога животот на колегите е доведен во прашање, ривалствата престануваат. Во таквите чувствителни моменти се познаваат големите по срце.

Муамба вратен во живот

БезПардон - 19.03.2012

Фудбалерот на Болтон, Фабрис Муамба се уште е во критична состојба. Од Лондонската болница каде е сместен несреќниот фудбалер, соопштуваат дека синоќа два саати по полноќ, запрело срцето на Муамба, ...

Фудбалерите на лондонски Тотенхем бараат итен лекарски преглед на срцето

Press24 - 19.03.2012

Сите фудбалери на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем побараа итен лекарски преглед на срцето, откако играчот на Болтон, Фабрис Муамба во петокот, за време на натпреварот на овие два клуба, претрпе ...

Муамба покажува „знаци на подобрување“

Курир - 19.03.2012

Директорот на центарот за срцеви заболувања Вилијам Макена изјави дека е можно Фабрис Муамба потполно да се излечи, но дека е сеуште рано да се каже кога точно ќе биде тоа.

Бог му подари втор живот, Муамба почна да зборува!

Курир - 19.03.2012

Фабрис Муамба ги изговори првите зборови по срцевиот удар кој го доживеа на натпреварот против Тотенхем на „Вајт Харт Лејн“ во рамките на ФА Купот.

Муамба почна да зборува, животот му го спаси Мурињо!

Лимбо - 19.03.2012

Според најновите информации, Болтон објави дека неговиот 23-годишен играч Фабрис Муамба, кој колабираше на терен во саботата на натпреварот против Тотенхем, покажува знаци на напредок и ги препознал ...

Фабрис Муамба полека се опоравува

eReporter - 19.03.2012

Фудбалерот на Болтон Фабрис Муамба ги изговори првите зборови по срцевиот удар кој го доживеа на натпреварот против Тотенхем на "Вајт Харт Лејн" во рамките на ФА Купот.

Доктор од трибините го спасил Муамба

Макфакс - 19.03.2012

Лекарот Ендрју Динер, веднаш откако Патрис Муамба се струполил на тревникот на „Вајт Харт Лејн", станала од своето место на источната трибина за да му помогне на фудбалерот.