TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови порази на Њујорк и Лејкерс, Портланд го среди Денвер за едно полувреме

Дерби - 13.11.2014

Девет натпревари се одиграа во НБА лигата, а како поуспешни од нив излегоа гостите кои забележаа пет триумфи. Големите Њујорк Никс и ЛА Лејкерс запишаа уште еден пораз на нивното салдо. Првите загубија пред своите гледачи од Орландо Меџик со 97:95, ...

Моќен Портланд, немоќни Лејкерси и Никси

СуперСпорт - 13.11.2014

Изимината ноќ во НБА победи остварија екипите на Вашингтон, Атлната, Оклахома, Индијана, Орландо, Феникс и Хјустон. Хјустон ја совлада Минесота со 113:101 во Мексико Сити за скор 7-1 и лидерска позиција на Западот заедно со Мемфис.

НБА: Портланд го декласира Денвер, нови порази на Њујорк и Лејкерси

Хајд Парк - 13.11.2014

Кошаркарите на Портланд постигнаа 130 поени во дуелот со Денвер, ЛА Лејкерси и Њујорк запишаа нови порази, додека Хјустон во Мексико Сити забележа нова победа во НБА шампионатот. На деветте одиграни натпревари во ноќта помеѓу средата и четвртокот ...

84 поени за едно полувреме на Портланд

Pixel.mk - 13.11.2014

Иако го играа својот втор натпревар во последните два дена Блејзерси против Денвер пружија офанзивна партија за историја во својата победа од 130:113. Нови порази за Лејкерси и ...

Портланд броеше до 130, Лејкерс и Њујорк редат порази (ВИДЕО)

SportMedia - 13.11.2014

Изминатата ноќ во НБА ја одбележаа 130-те поени на Портланд, како и новите порази на Лејкерси и Њујорк. Иако го играа вториот натпревар во вториот ден по ред, Портланд го наполни до „врв“ кошот на Денвер уфрлувајќи 84 поени само во првото полувреме ...

НБА: 130 поени на Портланд

Сител - 13.11.2014

Кошаркарите на Портланд ја одбележаа вечерта во НБА лигата откако на мечот со Портланд постигнаа 130 поени за триумф од 130-113 против Денвер за продолжувања на одличната серија. Харден и Хауард беа носители на триумфот во кој дури 84 поени беа ...

Продолжува очајниот старт на сезоната и за Никси и за Лејкерси

Нетпрес - 13.11.2014

Иако предводени од едни од најдобрите играчи на денешницата, и Никси и Лејкерси играат очајно на почетокот на новата НБА сезона. Њујорк на домашен терен беше поразен од не толку силниот Орландо, што е уште еден показател дека во тимот од “Големото ...

НБА: Портланд го декласира Денвер, нови порази на Њујорк и Лејкерси

Макфакс - 13.11.2014

Кошаркарите на Портланд постигнаа 130 поени во дуелот со Денвер, ЛА Лејкерси и Њујорк запишаа нови порази, додека Хјустон во Мексико Сити забележа нова победа во НБА шампионатот. На деветте одиграни натпревари во ноќта помеѓу средата и четвртокот ...

Шампионски лик на Сан Антонио

Екипа - 12.11.2014

Кошаркарите на Сан Антонио го победија Голден стејт на гости со 113-100 во дербито на вечерта во НБА шампионатот. Портланд во неизвесна завршница славеше против Шарлот со 102-100, додека Милвоки беше подобар од Оклахома.

Нов пораз на Лејкерси, триумф на Спарси

ЗаЗабава - 12.11.2014

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го запишаа шестиот пораз во новата сезона, откако загубија на гостувањето кај Мемфис со 107-102. Мајкл Конли беше најефикасен во победничкиот тим со 23 поени, а кај поразените Коби Брајант имаше учинок од 28 поени, ...

Шампионски ритам на СА, негативен рекорд на Брајант

Хајд Парк - 12.11.2014

Кошаркарите на Сан Антонио забележаа победа во Оукленд, над Голден Стејт (113:110), во дербито на вечерта во НБА лигата. Спарси уште еднаш покажаа зошто се шампиони во НБА лигата, по победата над Клиперси во Лос Анџелес, тие славеа и во Оукленд над ...

Нов пораз за Лејкерси

Канал 77 - 25.11.2014

Продолжуваат маките за Оклахома без повредените Расел Вестбрук и Кевин Дурант, откако синоќа повторно беа поразени, овојпат од Голден Стејт со 86:91. Тие на домашен терен беа поразени во натпревар на кој најефикасен беше кошаркарот на Голден Стејт, ...

НБА: Шампионот Сан Антонио пресилен за Голден Стејт, Оклахома падна кај Милвоки (ВИДЕО)

Спорт365 - 12.11.2014

Се одиграа шест дуели во НБА лигата. Синоќешната програма во НБА лигата ни понуди шест дуели на кои видовме доста интересни пресметки со голем број на пресврти. Главното внимание беше свртено кон шампионот Сан Антонио кој забележа сигурна победа ...

Спарси шампионски, Лејкерси тонат

Курир - 12.11.2014

Кошаркарите на Сан Антонио го совладаа Голден Стејт на гостински терен со 113:100 во дербито на вечерта во НБА лигата. Спарси уште еднаш покажаа зошто се актуелни шампиони. По победата над Клиперси, ноќеска на гостински терен остварија победа против ...

НБА: Сан Антонио фати залет, падна и Голден Стејт

Нетпрес - 12.11.2014

Тие синоќа “врзаа” втора победа по ред на гостувањата, и повторно против еден од најдобрите тимови во лигата, тимот на Голден Стејт. “Мамузите” славеа со 100:113, а ден претходно на гости беше совладан и ЛА Клиперс.

Шампионски ритам на СА, негативен рекорд на Брајант

Макфакс - 12.11.2014

Кошаркарите на Сан Антонио забележаа победа во Оукленд, над Голден Стејт (113:110), во дербито на вечерта во НБА лигата. Спарси уште еднаш покажаа зошто се шампиони во НБА лигата, по победата над Клиперси во Лос Анџелес, тие славеа и во Оукленд над ...

НБА: Прва победа за Лејкерси и прв пораз за Голден Стејт

24 Вести - 10.11.2014

Во НБА лигата ноќеска на програмата беа осум натпревари, а на еден од нив победа забележа ЛА Лејкерс што претставува прв сезонски триумф за оваа екипа.

ЛЕЈКЕРСИ конечно до прва победа сезонава

Телма - 10.11.2014

ЛЕЈКЕРСИ СЛАВЕА НАД ШАРЛОТ 107:92 Лејкерси на свој терен славеа со 107-92 над Шарлот прекинувајќи ја низата од пет порази, најефикасни кај победничката екипа, Коби Брајант и Џереми Лин, кои запишаа ...

Сефте за Лејкерс, Феникс ја прекина победничката серија на „воините“

Дерби - 10.11.2014

Изминатава ноќ во НБА лигата беше одбележана од првата победа на Лос Анџелес Лејкерс како и од првиот пораз на Голден Стејт Вориорс по кој нема непоразени екипи во најсилниот шампионат во светот.

Конечно победа на Лејкерси, пораз на Голден стејт

Екипа - 10.11.2014

Изминатава ноќ во НБА лигата беа одиграни осум натпревари, а вечерта ја одбележаа првите победи на ЛА Лејкерс и првиот пораз на Голден стејт Вориорс. Лејкерси на свој терен славеа со 107-92 над ...

Конечно сефте и за Лејкерси

Утрински - 10.11.2014

Екипата на ЛА лејкерс ставија крај на серијата од пет порази во низа, откако по најлошиот старт во последните 57 години на домашен терен го совлада Шарлот со убедливи 107:92.

Лејкерси конечно победија (ВИДЕО)

МКД - 10.11.2014

По пет порази во серија, Лос Анџелес Лејкерс конечно се израдува на победа откако го совладаа Шарлот со 107:92. Лејкерси имаа хорор почеток на сезоната, наредија пет порази и дојдоа до најлошиот ...

НБА: Прва победа на ЛА Лејкерс

Кајгана - 10.11.2014

ЛА Лејкерс по пет порази ја забележаа првата победа во новата сезона, додека Голден Стејт во седмиот натпревар го запиша првиот пораз во НБА шампионатот.

Видео: Лејкерси конечно победија!

Спортски - 16.11.2015

Кошаркарите на Мемфис, Јута, Њујорк, Шарлот, Бостон, Сакраменто и ЛА Лејкерс забележаа победи на натпреварите кои синоќа се одиграа во НБА. Коби Брајант и другарите ја забележаа само втората победа од десет средби во новата сезона и го избегнаа ...

Прв триумф на Лејкерси, пораз на Вориорс

ЗаЗабава - 10.11.2014

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс во "Стејплс Центарот" го совлада тимот на Шарлот Хорнетс со 107-92 и на тој начин ја прекинаа низата од пет порази. До првата победа сезонава Лејкерси беа предводени од ...

Лејкерси конечно славеа, Рапторси убедливи против Филаделфија

СуперСпорт - 10.11.2014

Седум натпревари во најсилната кошаркарска лига беа одиграни ноќта помеѓу недела и понеделник, додека натпреварот помеѓу Бруклин и Орландо беше одигран нешто порано.

Прва радост за Лејкерс и прв пораз за Голден стејт

Дневник - 10.11.2014

ЛА лејкерс ја забележа првата победа сезонава во кошаркарската НБА-лига, а Голден стејт ја прекина успешната серија и претрпе прв пораз. Лејкерс како домаќин првпат се израдува во дуелот со Шарлот (107-92), а Голден стејт ја почувствува горчината на ...

Прв пораз на Вориорс, Лејкерси конечно победија (ВИДЕО)

Телеграф - 10.11.2014

Во НБА-лига повеќе нема непоразени тимови. Голден стејт на гостувањето во Феникс дојде со учинок од 5-0, а си замина со првиот пораз сезонава од 107:95.

Прва победа за Лејкерси и прв пораз за Голден Стејт

Идивиди - 10.11.2014

Во НБА лигата ноќеска на програмата беа осум натпревари, а на еден од нив победа забележа ЛА Лејкерс што претставува прв сезонски триумф за оваа екипа.

Прва победа на ЛА Лејкерс, прв пораз Голден Стејт

Алфа - 10.11.2014

Ноќеска во НБА лигата се одиграа осум натпревари, а вечерта ја одбележаа првата победа на Лос Анџелес Лејкерс и првиот пораз на Голден Стејт. Лејкерси славеа во дуелот против Шарлот со 107:92, а ...

Конечно сефте и за Лејкерси, прв пораз на Вориорси

Pixel.mk - 10.11.2014

По петте неуспешни обиди на стартот Лејкерси синоќа на свој терен против Шарлот конечно успеаја да дојдат до првата своја победа оваа сезона. Феникс, исто така пред својата публика, му го нанесе ...

НБА: Конечно победа за Лејкерси, Феникс успеа да го запре Голден Стејт

Спортклуб - 10.11.2014

Синоќа во НБА лигата се одиграа осум натпревари, а вечерта ја одбележаа првата победа на Лос Анџелес Лејкерс и првиот пораз на Голден Стејт Вориорс во новата сезона.

НБА: Лејкерси конечно до победа, Голден Стејт со прв пораз (ВИДЕО)

Спорт365 - 10.11.2014

Изминатата вечер се одигра 8 натпревари во НБА лигата. ЛА Лејкерс по пет порази ја забележаа првата победа во новата сезона, додека Голден Стејт во седмиот натпревар го запиша првиот пораз во НБА ...

НБА: Лејкерси се “разбудија“, а “воините“ запрени од Феникс (видео)

Tip.com.mk - 10.11.2014

Се одиграа осум натпревари од НБА кошаркарската лига, во својот шести меч оваа сезона Лејкерси стигнаа до првиот триумф откако го совладаа на домашен терен Шарлот со резултат 107:92.

Сефте победа за Лејкерси во новата сезона, Феникс го „начна“ Голден Стејт (ВИДЕО)

SportMedia - 10.11.2014

На Зпападот веќе нема екипа која го нема почувствувано вкусот на победата, бидејќи до првиот триумф во новата сезона стигна и славниот Лос Анџелес Лејкерс, кој пред своите гледачи го совлада Шарлот и ...

Прва победа за Лејкерси и прв пораз за Голден Стејт

А1 On - 10.11.2014

Во НБА лигата ноќеска на програмата беа осум натпревари, а на еден од нив победа забележа ЛА Лејкерс што претставува прв сезонски триумф за оваа екипа.

НБА: Прва победа на ЛА Лејкерс

Хајд Парк - 10.11.2014

ЛА Лејкерс по пет порази ја забележаа првата победа во новата сезона, додека Голден Стејт во седмиот натпревар го запиша првиот пораз во НБА шампионатот.

Прва победа за Лејкерси и прв пораз за Голден Стејт

+инфо - 10.11.2014

Во НБА лигата ноќеска на програмата беа осум натпревари, а на еден од нив победа забележа ЛА Лејкерс што претставува прв сезонски триумф за оваа екипа.

Прва победа за Лејкерс, прв пораз на Голден Стејт

Република - 10.11.2014

Во синоќешните натпревари од НБА лигата, екипата на Лос Анџелес Лејкерс го запиша првиот триумф оваа сезона, откако со резултат 107-92 беа подобри од екипата на Шарлот и со тоа ставија крај на лошата ...

„Лејкерси“, конечно победија

Курир - 10.11.2014

Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа осум натпревари, а вечерта ја одбележаа „Лејкерси“ со својата прва победа, како и првиот пораз на Голден Стејт.

НБА: Нема не поразени, Феникс го „собори“ Голден Стејт

Сител - 10.11.2014

Нема повеќе не поразени екипи во НБА лигата. Ноќеска Феникс на домашен терен го победи Голден Стејт што за нив беше прв пораз сезонава. Кај победникот Томас со 22 поена беше најефикасен, додека кари ...

НБА: Лејкерси со прва победа, Вориорси со прв пораз

Нетпрес - 10.11.2014

“Езерџиите” славеа против тимот на Шарлот со 107:92, а најзаслужни за тоа беа Коби Брајант и Џереми Лин со по 21 поен. Кај поразениот тим најмногу се истакна Ал Џеферсон со 23 поени и осум скокови, ...

НБА: Нема повеќе непоразени

Шеталиште - 10.11.2014

Со извонредна игра во второто полувреме, кое го добија со 60:37, кошаркарите на Феникс му го нанесоа првиот пораз на гостите од Оукленд оваа сезона. Откако првото полувреме заврши со водство на ...

НБА: Прва победа на ЛА Лејкерс

Макфакс - 10.11.2014

ЛА Лејкерс по пет порази ја забележаа првата победа во новата сезона, додека Голден Стејт во седмиот натпревар го запиша првиот пораз во НБА шампионатот.