TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

The Telegraph: Алијансата меѓу Трамп и Путин ќе доведе до дипломатска криза

Локално - 13.11.2016

Велика Британија се соочува со дипломатска криза, поради плановите на Доналд Трамп да создаде алијанса со Владимир Путин и го поддржи сирискиот режим, пишува The Telegraph. Официјални лица предупредуваат дека Велика Британија ќе има некои “многу ...

Најголем победник од претседателските избори е Доналд Трамп

Репортер - 13.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин понуди досега најсилна поддршка на американскиот претседателски кандидат Доналд Трамп, а тоа експлицитно да не го именува. „Внимателно ги следиме настаните во САД, и се разбира, со симпатии гледаме на оние кои ...

Трамп сака телефонски разговор со Путин во блиска иднина

Р.С.Европа - 12.11.2016

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, изрази желба телефонски да разговара со рускиот претседател Владимир Путин во блиска иднина. Тој ова го изјави во интервју објавено денеска во американскиот весник Вол Стрит Џурнал.

Москва не очекува брзо подобрување на односите со САД

Локално - 12.11.2016

Дмитриј Песков потсети дека Владимир Путин не бирал никого од кандидатите за претседател на САД Никој не очекува дека односите меѓу Москва и Вашингтон ќе се подобрат “за две недели” по изборот на Доналд Трамп за претседател, изјави рускиот ...

Кремљ е подготвен да чека додека Запад го сфати прашањето за Крим

Руска реч - 12.11.2016

Портпаролот на претседателот на Русија Дмитриј Песков изјави дека Москва нема да дискутира за Крим и дека за тоа прашање на САД и Европа ќе им треба време за да го сфатат тоа, пренесува агенцијата „Асошиејтед Прес“.

Трамп добил „прекрасно писмо” од Путин

Руска реч - 12.11.2016

Американски „Вол Стрит Џурнал“ пишува дека Трамп изјавил дека добил чудесно писмо од претседателот на Русија Владимир Путин, додавајќи дека наскоро е планиран телефонски разговор со него. Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп изјави дека ...

Трамп: Наскоро ќе разговарам со Путин

Стандард - 12.11.2016

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп ќе одржи наскоро телефонски разговор со рускиот претседател Владимир Путин, објави во своето прво интервју по неговиот избор за претседател на САД за весникот Волстрит журнал.

Песков: Путин и Трамп се феноменално блиски во надворешната политика

+инфо - 11.11.2016

Концептуалните пристапи на претседателот на Русија и новоизбраниот претседател на САД во надворешната политика се феноменално блиски. Концептуалните пристапи на претседателот на Русија Владимир Путин и новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, ...

Песков: Путин и Трамп се феноменално блиски во надворешната политика

А1 On - 11.11.2016

Концептуалните пристапи на претседателот на Русија Владимир Путин и новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, во надворешната политика се феноменално блиски, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Песков: Путин и Трамп се феноменално блиски во надворешната политика

ТВ21 - 11.11.2016

Концептуалните пристапи на претседателот на Русија Владимир Путин и новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, во надворешната политика се феноменално блиски, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Песков: Путин и Трамп се феноменално блиски во надворешната политика

Сител - 11.11.2016

Концептуалните пристапи на претседателот на Русија Владимир Путин и новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, во надворешната политика се феноменално блиски, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Песков: Путин и Трамп се согласуваат за надворешната политика...

Н.Македонија - 11.11.2016

Песков: Путин и Трамп се согласуваат за надворешната политика Концептуалните пристапи на претседателот на Русија Владимир Путин и новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, во надворешната политика се феноменално блиски, изјави портпаролот на ...

Песков: Путин и Трамп - Феноменално блиски во надворешната политика

Точка - 11.11.2016

Концептуалните пристапи на претседателот на Русија, Владимир Путин, и новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, во надворешната политика се феноменално блиски, изјавил денес портпаролот на рускиот претседател Дмитириј Песков.

Светот сега му припаѓа на Путин

Локално - 11.11.2016

Многумина сметаат дека рускиот претседател Владимир Путин е победник на претседателските избори во САД. Новиот претседател на САД, Доналд Трамп најави подобрување на односите со Русија и повеќе пати изрази воодушевување од владеењето на Путин.

Песков: Путин и Трамп се феноменално блиски во надворешната политика

Нетпрес - 11.11.2016

Toj се осврна на говорот на Трамп по изборите, во кој САД и нејзините интереси ги наведе како приоритет изразувајќи подготвеност да гради односи и води дијалог со сите земји онолку колку тие би сакале.

Путин и Трамп се феноменално блиски во надворешната политика

Вечер - 11.11.2016

Концептуалните пристапи на претседателот на Русија Владимир Путин и новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, во надворешната политика се феноменално блиски, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков Концептуалните пристапи на ...

Прегратки или судир на „патриотите“ Трамп и Путин

Фактор - 11.11.2016

Доналд Трамп стана новиот претседател на САД. Владимир Путин му честиташе меѓу првите. Разврска во САД за многумина неочекувана, но реална. Во еден од минатите текстови во Фактор ја пренесов изјавата на Владимир Дедиер, познатиот биограф на Јосип ...

Песков: Путин и Трамп се феноменално блиски во надворешната политика

Lider - 11.11.2016

Концептуалните пристапи на претседателот на Русија Владимир Путин и новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, во надворешната политика се феноменално блиски, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Песков: Путин и Трамп се феноменално блиски во надворешната политика

Телевизија Нова - 11.11.2016

Концептуалните пристапи на претседателот на Русија Владимир Путин и новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, во надворешната политика се феноменално блиски, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

ТЕМА: Што му порача Путин на Трамп подека „Адмирал Кузњецов“ ги штелуваше нишаните кон Алепо?

Алсат-М - 10.11.2016

Додека целиот свет сѐ уште зборува за сензационалната победа на Доналд Трамп, на рускиот носач, Адмирал Кузњецов, во близина на бреговите на Сирија, веќе се штелуваат нишанските уреди кон градот Алепо.

Трамп, Путин, рускиот носач на авиони и мирот во светот: Дали започна новата ера во меѓународната политика?

Точка - 10.11.2016

Додека очите на светот се вперени во Доналд Трамп и неговата победа на претседателските избори во САД, Владимир Путин, на едно „далечно“ место повлекува нов потег на шаховската табла. Додека Трамп се подготвува да се всели во Белата куќа, а рускиот ...

Пародија: Како Путин му честиташе на „другарот“ Трамп

Фактор - 10.11.2016

Комичарите во САД и главните критичари на Доналд Трамп се уште не можат да се помират со фактот дека републиканскиот кандидат ја победи Хилари Клинтон иако го обвинуваа дека може да ја подели нацијата со скандалозните ставови против мигрантите и ...

ТАСС: Победата на Трамп – нова шанса на односите меѓу Русија и САД

Стандард - 10.11.2016

Сензационалната победа на милијардерот Доналд Трамп дава шанса за подобрување на односите меѓу Вашингтон и Москва, коментира руската новинска агенција ТАСС. Оправданите забелешки на републиканецот на адреса на Владимир Путин се дијаметрално ...

Америка на Трамп се среќава со Русија на Путин

Руска реч - 10.11.2016

Каква ќе биде надворешната политика на 45 претседател на САД Доналд Трамп е прашањето што го интересира целиот свет. Но, Русија и нејзиниот претседател Владимир Путин повеќе ги интересира прашањето каква ќе биде политиката на САД во однос на Русија.

Путин му ја честиташе победата на Трамп

24 Вести - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува ...

Путин му честиташе на Трамп

Нова ТВ - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин му честитал на новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп, соопшти Кремљ. Во пораката Путин изразил уверување дека дијалогот меѓу Москва и Вашингтон ќе биде во корист на двете земји.

Реакции во светот за победата на Доналд Трамп

Р.С.Европа - 09.11.2016

Веста дека Доналд Трамп победи во трката за иден претседател на Соединетите Држави предизвика реакции во светот. Оние првичните од Европската унија главно беа претпазливи. Официјална Москва го поздрави успехот на Трамп.

Путин му честита на Трамп, се надева дека ќе работат на меѓународните прашања

МКД - 09.11.2016

Во пораката до 45-тиот американски претседател Доналд Трамп рускиот претседател Владимир Путин изрази уверување дека дијалогот меѓу Москва и Вашингтон, имајќи ги предвид ставовите на двете страни, ќе ги задоволат интересите и на Русија и на САД.

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

Правдико - 09.11.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, откако Доналд Трамп победи на претседателските избори. Путин, при примањето на акредитивот за странски амбасадори во ...

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

+инфо - 09.11.2016

Путин изјави дека за време на предизборната кампања ги слушнал ставовите на Трамп за обнувувањето на врските со Русија. Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

А1 On - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува ...

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

А1 On - 09.11.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, откако Доналд Трамп победи на претседателските избори. Путин, при примањето на акредитивот за странски амбасадори во ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

+инфо - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД.

Путин му честиташе на Трамп за победата

Кајгана - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин му честиташе на Доналд Трамп за победата на претседателските избори во САД. Во телеграмата, што Кремљ денеска ја објави, Путин се надева дека „ќе можат заедно да работат за завршување на кризата во ...

ПУТИН МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ТРАМП: Рускиот претседател се надева на подобри билатерални односи

Телеграф - 09.11.2016

Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честитал за победата Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп...

Н.Македонија - 09.11.2016

Путин му ја честиташе победата на Трамп Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Курир - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Сител - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува ...

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД...

Н.Македонија - 09.11.2016

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, откако Доналд Трамп победи на претседателските избори.

ПУТИН: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

Телеграф - 09.11.2016

Подобри односи ќе им одговараат и на двете земји, но тоа нема да биде лесно, изјави рускиот претседател Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, откако Доналд ...

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

Точка - 09.11.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, откако Доналд Трамп победи на претседателските избори. Путин, при примањето на акредитивот за странски амбасадори во ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Вест - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува ...

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

Сител - 09.11.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, откако Доналд Трамп победи на претседателските избори. Путин, при примањето на акредитивот за странски амбасадори во ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Алфа - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД.

Путин: Победата на Трамп е во интерес на односите САД – Русија

Канал5 - 09.11.2016

На изборот на новиот американски претседател му честиташе и рускиот претседател Владимир Путин. Путин очекува конструктивен дијалог и изразил надеж дека американско – руските односи ке излезат од моменталната криза.

Владимир Путин до новиот претседател на САД: Доналд, ти ја честитам победата

Точка - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин, денес му ја честитал победата на републиканецот Доналд Трамп на претседателските избори и изразил надеж дека со заедничка работа ќе успеат да ги извадат од криза руско-американските односи.

Како Путин му помогнал на Трамп да стане претседател на САД

Точка - 09.11.2016

Се поставува прашањето - како сето ова ќе влијае на односите помеѓу САД и Русија? Доналд Трамп никогаш не ги криел симпатиите кон лидерските способности на Владимир Путин, и тоа, очигледно, не му пречело да ја победи Хилари Клинтон на изборите.

Дуелот во кој Трамп ја растури Хилари за Путин, Асад и …! Видео!

Corba.mk - 09.11.2016

Има превод на српски. Погледнете какви се гадости правела Хилари заедно со мажот и. Ја растури во секој поглед! Секоја чест мистер президент! И аирлија нека ти ...

Путин му ја честиташе победата на Доналд Трамп и изрази уверување за соработка

Локално - 09.11.2016

Шефот на Руската Федерација Владимир Путин, на републиканецот Доналд Трамп му ја честита победата на претседателските избори во САД, пренесува TACC. Путин испратил поздравна телеграма до Трамп и му посакал успеси “во така одговорна активност на шеф ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

МК News - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Вечер - 09.11.2016

Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува успех во одговорностите што со себе ги носи позицијата шеф на државата Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

МРТ - 09.11.2016

Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува успех во одговорностите што со себе ги носи позицијата шеф на државата.

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Република - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува ...

Путин му честиташе на Трамп: Се надевам дека ќе соработуваме

Press24 - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му ја честиташе победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува ...

Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

Вечер - 09.11.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, откако Доналд Трамп победи на претседателските избори. Путин, при примањето на акредитивот за странски амбасадори во ...

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

Република - 09.11.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, откако Доналд Трамп победи на претседателските избори. Путин, при примањето на акредитивот за странски амбасадори во ...

Путин честиташе прв на Трамп - други велат, светот ни се урива

Press24 - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин е првиот лидер кој му ја честиташе големата победа на Доналд Трамп. Од друга страна, други Влади и светски лидери, изразија и незадоволство од победата на противникот на Хилари Клинтон.

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Нетпрес - 09.11.2016

Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува успех во одговорностите што со себе ги носи позицијата шеф на државата.

Путин му честиташе на Трамп

Стандард - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин во телеграма до новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп изрази уверување дека дијалогот меѓу Москва и Вашингтон ќе опслужува на интересите и на двете страни, јави Ројтерс.

Путин за победата на Трамп

За Се - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин му честиташе на победата на Доналд Трамп и изрази надеж дека со заедничка работа ќе ги извадат од криза американско – руските односи. – Сигурен сум дека дијалогот на релација Москва – Вашингтон, земајќи ги предвид ...

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

Нетпрес - 09.11.2016

Путин, при примањето на акредитивот за странски амбасадори во Русија, изјави дека за време на предизборната кампања ги слушнал ставовите на Трамп за обнувувањето на врските со Русија. – Русија е подготвена за обновување на односите, но тоа нема да ...

Путин му го честиташе на Трамп изборот за претседател на САД

Руска реч - 09.11.2016

Претседателот на Русија Владимир Путин му го честиташе на Доналд Трамп изборот на функцијата претседател на САД. Телеграмата со честитки е објавена на сајтот на Кремљ. Во телеграмата се истакнува дека Путин се надева на градење дијалог меѓу Русија и ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Репортер - 09.11.2016

Путин е еден по првите лидери кој му ја честиташе победата на Трамп. Рускиот председател Владимир Путин му ја честиташе победата на Доналд Трамп на председателските избори во САД. Путин соопшти дека се надева на заедничка соработака на меѓународните ...

Песков: Апсурд е претпоставката дека Русија влијаела врз изборите во САД

Руска реч - 09.11.2016

Кремљ ги нарече апсурдни претпоставките дека некоја земја, вклучувајќи ја и Русија, може да има влијание врз изборната кампања во САД, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Путин му ја честита изборната победа на Трамп

Макфакс - 09.11.2016

(© Михаил Метцель/ТАСС) Рускиот претседател Владимир Путин во средата му упати честитки на новозбраниот американски претседател Доналд Трамп. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му ја честита победата на изборите во ...

Путин им го честиташе на Американците изборот на претседател

Руска реч - 09.11.2016

Претседателот на Русија Владимир Путин му го честиташе на американскиот народ изборот на новиот шеф на државата. „Пред неколку часа во САД завршија претседателските избори. Ние внимателно ја следевме оваа кампања.

Медиум: Неочекуваната победа на Трамп е истовремено и победа на Путин

Руска реч - 09.11.2016

Во Германија Путин би сакал да се ослободи од уште една жена, а тоа е Ангела Меркел, тврди аналитичар на германскиот весник „Ди Велт“. Неочекуваната победа на Трамп истовремено е и победа на Путин, пишува главниот коментатор на германскиот весник ...

Видео: Победата на Трамп е победа на Путин?

Позитив.мк - 09.11.2016

Цел свет реагираше на веста дека скандалозниот Трамп е новиот претседател на САД. Поголем дел од светските лидери негативно ја доживеаја веста и јавно го изразија своето незадоволство, но и својот страв поради непредвидливата природа на новопечениот ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Lider - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин му ја честитал победата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува успех во ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Канал 77 - 09.11.2016

Рускиот претседател, Владимир Путин му ја честитал победата на новиот американски претседател, Доналд Трамп. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува успех во ...

Путин му ја честиташе победата на Трамп

Телевизија Нова - 09.11.2016

Рускиот претседател Владимир Путин му ја честитал победата на американскиот претседател Доналд Трамп. Според извори во Кремљ, Путин му испратил телеграма на Трамп во која му честита на победата и воедно му порачал дека му посакува успех во ...

Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

Телевизија Нова - 09.11.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска дека неговата земја е целосно подготвена да ги обнови односите со САД, откако Доналд Трамп победи на претседателските избори. Путин, при примањето на акредитивот за странски амбасадори во ...

Путин со еуфорија му ја честиташе победата на Трамп и еве што му порача!

Exclusive.mk - 09.11.2016

Путин му ја честиташе победата на Трамп како што доликува на еден голем политичар. Тој во текстот изјави дека очекува од Трамп поголема соработка од онаа што ја имаше со Обама по однос на меѓународната безбедност и да направат напори да ги решат ...

Десничарскиот Че Гевара

Вест - 08.11.2016

САД (Политико) - За десничарите, противниците на естаблишментот, херој е Владимир Путин, рускиот претседател. Да се обвини некој политичар дека го поддржува Путин, всушност му прави услуга на тој политичар.

Ова е филмот за Путин: За 10 дена го гледале 8 милиони луѓе

Press24 - 08.11.2016

Русија 1 е државната телевизија во Русија која го објави документарецот „Президент“, кој е посветен на Владимир Путин и 15 години од неговото доаѓање на местото претседател. Во документарецот е прикажа долгото интервју на новинарот Владимир Соловјов ...

Кремљ ги следи изборите во САД паралелно со другите меѓународни настани

Руска реч - 08.11.2016

Русија ги следи претседателските избори во САД исто како и другите важни меѓународни настани, изјави портпаролот на претседателот на РФ Дмитриј Песков. „Можете да видите дека Кремљ има своја агенда.

Песков: Москва бара реципроцитет од САД за реанимација на односите

Руска реч - 08.11.2016

Москва е подготвена за реанимација на соработката со Вашингтон толку, колку што властите во САД се подготвени да ги издигнат односите меѓу земјите на ново ниво, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Вака живее Путин: 20 палати, 700 луксузни возила и 58 приватни авиони

МК News - 08.11.2016

Претседателот на Русија, Владимир Путин живее раскошен живот. Ќе останете со отворена уста кога ќе видите што се поседува.Постојат многу богати луѓе на светов кои имаат приватни авиони, но путин е кралот меѓу нив.

Кремљ: Русија нема право и не планира да се меша во американските избори

+инфо - 07.11.2016

Русија нема планови, ниту право да се меша во американските избори, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Русија нема планови, ниту право да се меша во американските избори, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Кремљ: Русија нема право и не планира да се меша во американските избори

А1 On - 07.11.2016

Русија нема планови, ниту право да се меша во американските избори, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. – Немаме право, ниту намера да се мешаме во американскиот изборен процес.

Кремљ: Русија нема право и не планира да се меша во американските избори

Сител - 07.11.2016

Русија нема планови, ниту право да се меша во американските избори, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. - Немаме право, ниту намера да се мешаме во американскиот изборен процес.

Кремљ: Русија нема право и не планира да се меша во американските избори...

Н.Македонија - 07.11.2016

Кремљ: Русија нема право и не планира да се меша во американските избори Русија нема планови, ниту право да се меша во американските избори, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Изборите во САД: Рускиот фактор

Локално - 07.11.2016

Секое утро на мрежата се појавуваат нови твитови, реклами свежа порција електронски писма украдени од личниот адреса на шефот на изборниот штаб на Хилари Клинтон Џон Подеста. Оваа порака се појавува по екраните на компјутерите во цела Америка, ...

Кремљ категорично отфрла поврзаност на Русија со настаните на денот на изборите во Црна Гора

Локално - 07.11.2016

Кремљ категорично ја отфрли можноста за некаква врска меѓу Москва и обидите за организирање на какви и да било незаконски активности во Црна Гора, изјави прес секретарот на рускиот претседател Дмитриј Песков, коментирајќи ја изјавата на црногорското ...

Русија нема право и не планира да се меша во американските избори

Вечер - 07.11.2016

Немаме право, ниту намера да се мешаме во американскиот изборен процес. Таму имаат многу проблеми и без нас, забележа прес секретарот на рускиот претседател во коментар по повод изјавата на републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп за ...

Медиум: Путин стана „Че Гевара“ за десницата ширум светот

Руска реч - 07.11.2016

Изразувањето поддршка за Путин стана за „антиелитистичката“ десница истото што за левичарите беа маичките со ликот на Че Гевара, пишува „Политико“ (Politico). “Тој е марионета на Кремљ“ - токму така гласи борбениот повик на оние кои се обидуваат да ...

Кремљ категорично отфрла поврзаност на Русија со настаните на денот на изборите во Црна Гора

Lider - 07.11.2016

Кремљ категорично ја отфрли можноста за некаква врска меѓу Москва и обидите за организирање на какви и да било незаконски активности во Црна Гора, изјави прес секретарот на рускиот претседател Дмитриј Песков, коментирајќи ја изјавата на црногорското ...

Кремљ: Русија нема право и не планира да се меша во американските избори

Lider - 07.11.2016

Русија нема планови, ниту право да се меша во американските избори, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. – Немаме право, ниту намера да се мешаме во американскиот изборен процес.

Кремљ: Русија нема право и не планира да се меша во американските избори

Либертас - 07.11.2016

Русија нема планови, ниту право да се меша во американските избори, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. – Немаме право, ниту намера да се мешаме во американскиот изборен процес.