TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛШ: Вардарци пристигнаа и тренираа во Барселона

Хитпортал - 12.11.2015

Нешто порано од вообичаено, Вардарци веќе се сместија во Барселона, пред саботниот меч во Лигата на шампионите. По гостувањето во Веспрем, во СЕХА-лигата (24:24), македонскиот ракометен клуб директно се упати кон Шпанија, за да си дозволи повеќе ...

ЛШ: Вардарци пристигнаа и тренираа во Барселона

Спорт365 - 12.11.2015

Нешто порано од вообичаено, Вардарци веќе се сместија во Барселона, пред саботниот меч во Лигата на шампионите. По гостувањето во Веспрем, во СЕХА-лигата (24:24), македонскиот ракометен клуб директно се упати кон Шпанија, за да си дозволи повеќе ...

Одличен Вардар освои бод кај Веспрем

Спортски - 11.11.2015

Ракометарите на Вардар направија одлична увертира пред гостувањето во Барселона, откако против Веспрем, одиграа 24:24 против бранителот на титулата во СЕХА лигата. Без Арпад Штербик четата на Раул Гонзалес во текот на целиот натпревар имаше активен ...

Вардар со реми кај Веспрем

+инфо - 11.11.2015

Ракометарите на Вардар како ретко која друга екипа се вратија непоразени од гостувањето кај Веспрем, откако попладнево одиграа нерешено 24-24 во рамките од СЕХА-лигата. Дибиров беше најдобар во таборот на Вардар со седум гола, пред Душебајев со ...

Вардар освои бод кај Веспрем

Кајгана - 11.11.2015

Ракометарите на Вардар направија одлична увертира пред гостувањето во Барселона, откако вчера на теренот на Веспрем, одиграа 24:24 против бранителот на титулата во СЕХА лигата. Без Арпад Штербик четата на Раул Гонзалес во текот на целиот натпревар ...

Вардар со реми кај Веспрем

Курир - 11.11.2015

Ракометарите на Вардар како ретко која друга екипа се вратија непоразени од гостувањето кај Веспрем, откако попладнево одиграа нерешено 24-24 во рамките од СЕХА-лигата, пишува МИА. Дибиров беше најдобар во таборот на Вардар со седум гола, пред ...

Вардар за влакно испушти победа во Веспрем

Fox.mk - 11.11.2015

Вардар одигра одличен натпревар на гостувањето во Веспрем, ремизирајќи со 24-24, со шанса дури и да ја однесе победата во големото дерби. Вардаровите момци не подлегнаа во арената која е ноќна мора и за најголемите европски клубови и немаше да биде ...

Вардар подготвен за Барселона

Дневник - 11.11.2015

Македонскиот ракометен шампион Вардар како ретко која друга екипа остана непоразен на гостувањето кај Веспрем (24-24) во натпревар од регионалната СЕХА-лига. За вардарци ова беше добра генерална проба пред многу поважниот дуел од Лигата на ...

Вардар испушти победа кај Веспрем

Телма - 10.11.2015

Вардар испушти голема шанса да се врати со трите бода од гостувањето кај Веспрем против кого го одигра првото реми сезонава со резултат 24:24 во заостаниот натпревар од второто коло во ракометната СЕХА лига.

Вардар гостува кај шампионот на СЕХА, Веспрем

Утрински - 10.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар попладнево гостува кај првакот на СЕХА лигата унгарски Веспрем. Ова ќе биде прв натпревар за двата тима во пресрет на дуелите од Лигата на шампионите што ги очекуваат во текот на викендот.

СЕХА: Вардар со реми кај Веспрем

Утрински - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар како ретко која друга екипа се вратија непоразени од гостувањето кај Веспрем, откако попладнево одиграа нерешено 24-24 во рамките од СЕХА-лигата. Дибиров беше најдобар во таборот на Вардар со седум гола, пред Душебајев со ...

Вардар ремизираше на гостувањето на Веспрем

ЗаЗабава - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар потврдија дека репрезентативната пауза не оставила никаква трага врз нивната форма, ремизирајќи 24-24 на гостувањето против Веспрем во рамките од СЕХА-лигата. Избраниците на Раул Гонзалез одиграа одлично против актуелниот ...

Вардар ја прекина победничката серија на Веспрем среде Унгарија

Дерби - 10.11.2015

Вардар покажа дека е исклучително силен тим и на крајно незгодното гостување во Унгарија кај Веспрем, но сепак мораше да се задоволи само со реми на натпреварот на кој имаше последен напад за победа.

Вардар на мегдан со Веспрем како увертира за Барселона

Екипа - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар по кратката пауза поради репрезентативните обврски се враќаат на клупската сцена, и тоа со големото дерби во СЕХА-лигата што ќе го играат во Унгарија против шампионот на ова натпреварување, тимот на Веспрем.

Реми на Вардар во Веспрем, малку фалеше да падне унгарскиот џин!

МКД - 10.11.2015

Вардар одигра нерешено на гостувањето кај Веспрем 24:24, македонскиот шампион пропушти да му нанесе првиот пораз на големиот противник во СЕХА лигата. Вардар одигра одличен натпревар на теренот на Веспрем, водеше во најголемиот дел од мечот и имаше ...

Големо реми за Вардар: Само моќните „преживуваат“ во Веспрем

Екипа - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар потврдија дека репрезентативната пауза не оставила никаква трага врз нивната форма, ремизирајќи 24-24 на гостувањето против Веспрем во рамките од СЕХА-лигата. Избраниците на Раул Гонзалез одиграа одлично против актуелниот ...

Вардар со реми кај Веспрем

А1 On - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар како ретко која друга екипа се вратија непоразени од гостувањето кај Веспрем, откако попладнево одиграа нерешено 24-24 во рамките од СЕХА-лигата. Дибиров беше најдобар во таборот на Вардар со седум гола, пред Душебајев со ...

Вардар гостува кај шампионот на СЕХА Веспрем

+инфо - 10.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар попладнево гостува кај првакот на СЕХА лигата унгарски Веспрем. Ова ќе биде прв натпревар за двата тима во пресрет на дуелите од Лигата на шампионите што ги очекуваат во текот на викендот.

Вардар гостува кај шампионот на СЕХА Веспрем

А1 On - 10.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар попладнево гостува кај првакот на СЕХА лигата унгарски Веспрем. Ова ќе биде прв натпревар за двата тима во пресрет на дуелите од Лигата на шампионите што ги очекуваат во текот на викендот.

Вардар со реми кај Веспрем

Идивиди - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар како ретко која друга екипа се вратија непоразени од гостувањето кај Веспрем, откако попладнево одиграа нерешено 24-24 во рамките од СЕХА-лигата. Дибиров беше најдобар во таборот на Вардар со седум гола, пред Душебајев со ...

Гонзалес: Бевме подобри во првиот дел, но Веспрем се врати на крајот!

Спорт365 - 10.11.2015

Вардар одигра одличен натпревар на гостувањето во Веспрем, ремизирајќи со 24-24, со шанса дури и да ја однесе победата во големото дерби. Сега Вардар и Веспрем имаат по 19 бода, Унгарците на втората, Вардар не третата позиција, зад Татран, кој води ...

Вардарци до пола плен во Унгарија

Оn.net - 10.11.2015

Вардар и Веспрем одиграа нерешено 24:24, во дерби дуелот од 9. коло на регионалната СЕХА лига. Воопшто не е срамота да се одигра реми на теренот на силниот Веспрем, но евидентно е дека Вардарци пропуштија изгледна прилика од гостувањето во Унгарија ...

Голем бод на Вардар во пеколот на Веспрем

Спортклуб - 10.11.2015

Вардар беше блиску да ги освои и двата бода, на теренот на кој ретко кој преживува. Денеска во Веспрем се одигра одложената средба од второто коло на СЕХА-лигата, меѓу двете најдобри екипи во лигта, Веспрем и Вардар.

Ксавиер Сабате: Вардар е кандидат за Ф4 турнирот во Келн

Спортклуб - 10.11.2015

Тренерот на Веспрем, Ксавиер Сабата, смета дека Вардар има потенцијал за настап на завршните турнири во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата. На прес-конференцијата по средбата, тој рече “Честитки до Вардар за добрата игра.

Вардар прекина страшна серија: Две и пол години Веспрем пустошеше во својата арена!

SportMedia - 10.11.2015

Последната екипа која останала непоразена во најракометниот град во Унгарија е Кил, во четвртфиналето од Лигата на шампионите во април 2013 година. Тогаш Кил не само што избегнал пораз, туку и победил со 29-28, а оттогаш поминале точно две години, ...

„Веспрем-арена“ за малку не замолкна во пораз: Вардар ремизираше со СЕХА-првакот! (ФОТО)

SportMedia - 10.11.2015

Педесетина секунди им преостанаа на црвено-црните за да го зададат завршниот удар, да постигнат гол за победа и да ја замолкнат „Веспрем арена“, меѓутоа не успеаја и сирената прогласеи дека 24-24 е конечниот резултат во големото дерби.

СЕХА лига: Вардар на мегдан кај шампионот Веспрем

Сител - 10.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар попладнево гостува кај првакот на СЕХА лигата унгарски Веспрем. Ова ќе биде прв натпревар за двата тима во пресрет на дуелите од Лигата на шампионите што ги очекуваат во текот на викендот.

Вардар гостува кај шампионот на СЕХА Веспрем

Канал5 - 10.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар попладнево гостува кај првакот на СЕХА лигата унгарски Веспрем. Ова ќе биде прв натпревар за двата тима во пресрет на дуелите од Лигата на шампионите што ги очекуваат во текот на викендот.

СЕХА: Веспрем – Вардар, елитна војна во регионални рамки

Телеграф - 10.11.2015

Двата сериозни претенденти за пласман на завршницата во СЕХА, како и на Ф4 во Келн, премиерно ќе ги измерат силите во регионалното друштво, како најава за враќањето на клупските возбудувања Вистинска увертира за одново враќање на вниманието кон ...

Вардар со реми кај Веспрем

Канал5 - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар како ретко која друга екипа се вратија непоразени од гостувањето кај Веспрем, откако попладнево одиграа нерешено 24-24 во рамките од СЕХА-лигата. Дибиров беше најдобар во таборот на Вардар со седум гола, пред Душебајев со ...

Вардар одигра нерешено со Веспрем

Сител - 10.11.2015

Во заостанат натпревар од 2.коло на регионалната СЕХА лига, македонскиот шампион Вардар одигра нерешено актуелниот првак во ова натпреварување Веспрем. Вардарци од самиот почеток ја наметнаа својата игра и во 25-минута имаа највисоки 3.гола предност ...

СЕХА: Вардар со бод се враќа од Веспрем

Телеграф - 10.11.2015

Иако имаа напад за победа „црвено-црните“ не го искористија и со реми 24:24 (12:12) се враќаат од тешкото гостување во Унгарија Вардар остана непоразен на тешкото гостување кај унгарскиот првак Веспрем и извлече бод, 24:24 (12:12), во дербито од ...

Голем бод на Вардар во „Веспрем арената“

Шеталиште - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар направија одлична увертира пред гостувањето во Барселона, откако во вторникот, на теренот на Веспрем, одиграа 24:24 против бранителот на титулата во СЕХА лигата. Без Арпад Штербик четата на Раул Гонзалес во текот на целиот ...

Вардар со голем бод се враќа од Веспрем

За Се - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар потврдија дека репрезентативната пауза не оставила никаква трага врз нивната форма, ремизирајќи 24-24 на гостувањето против Веспрем во рамките од СЕХА-лигата. Воопшто не е срамота да се одигра реми на теренот на силниот ...

Вардар преку Веспрем темпира форма за Барселона

24 Ракомет - 10.11.2015

Ракометарите на македонскиот шампион Вардар вечерва му гостуваат на Веспрем во најголемото дерби на СЕХА лигата. И двете екипи престојниов викенд ги очекуваат нови искушенија во ЕХФ Велукс Лигата на шампионите, па ова ќе биде натпревар кој ќе биде ...

Вардар не потклекна пред големиот Веспрем

24 Ракомет - 10.11.2015

Македонскиот шампион во пресрет на возбудувањата од Лигата на шампионите, гостуваше во Веспрем кај унгарскиот шампион. Дерби мечот од заостанатото второ коло во СЕХА лигата заврши нерешено со резултат 24-24.

Вардар покажа дека е спремен за Барселона

Мак Ракомет - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар покажаа дека се спремни за натпреварот со Барселона, откако вечерва одиграа одличен натпревар против големиот Веспрем, каде успејаа да му одземат бод во рамките од СЕХА лигата.

Вардар гостува кај шампионот на СЕХА Веспрем

Курир - 10.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар попладнево гостува кај првакот на СЕХА лигата унгарски Веспрем. Ова ќе биде прв натпревар за двата тима во пресрет на дуелите од Лигата на шампионите што ги очекуваат во текот на викендот.

СЕХА: Вардарци ја испуштија победата против Веспрем

Спорт - 10.11.2015

Иако го имаа последниот, победоносниот напад, нашиот ракометен шампион одигра 24:24 на гостувањето кај Веспрем во рамките на 9. коло од ...

Елитна битка во регионални рамки

Спорт - 10.11.2015

Двата сериозни претенденти Веспрем и Вардар за пласман на завршницата во СЕХА, како и на Ф4 во Келн, премиерно ќе ги измерат силите. Вистинска увертира за одново враќање на вниманието кон клупските активности и најава за возбудувањата од Лигата на ...

Вардар освои бод кај Веспрем

Макфакс - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар направија одлична увертира пред гостувањето во Барселона, откако во вторникот, на теренот на Веспрем, одиграа 24:24 против бранителот на титулата во СЕХА лигата. Без Арпад Штербик четата на Раул Гонзалес во текот на целиот ...

Само бод за Вардар од дуелот со Веспрем

Вечер - 10.11.2015

Ракометарите на македонскиот ракометен шампион Вардар одиграа нерешено на гостувањето на кај Веспрем – 24:24, во рамките на Регионалната СЕХА лига Вардарци одиграа одлично прво полувреме и на два пати имаа предност од три гола, но домаќинот брзо се ...

Вардар прекина „страшна“ серија, ремизираше со Веспрем во Унгарија

Република - 10.11.2015

Големото дерби во СЕХА лигата што се одигра попладнево во Унгарија меѓу актуелниот и поранешниот шампион Веспрем и Вардар заврши без победник 24-24. Првпат по 2,5 години или вкупно 49.натпревари некој тим од Европа успеал да му откине бод на ...

Вардар со реми кај Веспрем

Lider - 10.11.2015

Ракометарите на Вардар како ретко која друга екипа се вратија непоразени од гостувањето кај Веспрем, откако попладнево одиграа нерешено 24-24 во рамките од СЕХА-лигата. Дибиров беше најдобар во таборот на Вардар со седум гола, пред Душебајев со ...

Вардар гостува кај шампионот на СЕХА Веспрем

Lider - 10.11.2015

Македонскиот ракометен првак Вардар попладнево гостува кај првакот на СЕХА лигата унгарски Веспрем. Ова ќе биде прв натпревар за двата тима во пресрет на дуелите од Лигата на шампионите што ги очекуваат во текот на викендот.

Пред дуелот во СЕХА: Веспрем го фали Вардар

Екипа - 09.11.2015

Вардар утре (18 ч.) му гостува на Веспрем, во натпреварот од регионалната СЕХА лига. Гостувањето на „црвено-црните“ во Унгарија, во првиот меѓусебен дуел со Веспрем сезонава, предизвикува голем интерес и респект кај противникот.

Веспрем е претпазлив: Вардар е еден од најдобрите тимови во Европа!

SportMedia - 09.11.2015

Веспрем на шест средби во СЕХА има шест победи, на сите мечеви има постигнато над 30 гола, но сега следи вистинскиот испит. Од таборот на унгарскиот клуб предупредуваат дека против „црвено-црните“ победничката серија ништо не значи, затоа што Вардар ...

Веспрем го фали Вардар

Спортклуб - 09.11.2015

Утре се игра големото дерби на СЕХА-лигата, во кое ќе се судрат двете најдобри екипи од регионот, Веспрем и Вардар. Веспрем ги има во предвид квалитетот и резултатите на македонскиот шампион и со голема доза на претпазливост го дочекува утрешниот ...

Вардар на тест со Веспрем, пред гостувањето во Барселона

Мак Ракомет - 09.11.2015

По неделата на ЕХФ во која ракометарите имаа репрезентативни обврски, повторно се враќаат назад во клубовите, каде продолжуваат со клупските активности. Така и 13-те ракометарите на Вардар, кои откако ќе се соберат во Виена, каде им е зборното ...

Веспрем се плаши од Вардар: Скопјани се еден од најдобрите тимови во Европа

За Се - 09.11.2015

Пред утрешното(18 часот) големо дерби во СЕХА меѓу европските гиганти Вардар и Веспрем, унгарскиот шампион со пофални зборови за црвеноцрните од Скопје. Веспрем на шест средби во СЕХА има шест победи, на сите мечеви има постигнато над 30 гола, но ...

Вардарци се собираат во Виена

Спорт - 09.11.2015

Виена ќе биде зборното место за ракометарите на македонскиот првак Вардар денеска По паузата поради репрезентативните обврски екипата ќе се собере во австрискиот главен град и од таму ќе се упати за Веспрем, каде во вторник (18 часот) Вардарци ќе му ...

Вардар на СЕХА-тест со непоразениот Веспрем

Дневник - 09.11.2015

Македонскиот ракометен шампион во машка конкуренција Вардар во Унгарија вечерва (18 ч) ќе се судри со единствениот непоразен тим во регионалната СЕХА-лига, Веспрем. Вардар и Веспрем се стари познајници, а сезонава ова ќе им биде прв дуел.