TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Министерството ќе го преиспитува случајот со болната Тамара

Телма - 16.11.2014

Ќе се преиспита случајот на Тамара Димовска, девојчето со искривен рбет на кое Фондот за здравство не му одобри лекување во странство. Министерот за здравство Никола Тодоров вети дека ќе се заложи да се најде решение за Тамара.

Министерството забранило Тамара да се лекува во странство?

МК News - 16.11.2014

Девојчето со искривен рбет ќе мора да чека да се отвори спинален центар за лекување сколиози во земјава па дури тогаш да и се изврши сложената операција. Ова го потврди директорот на фондот за здравство Џемали Мехази.Тој не сакаше да ги коментира ...

Охрид се приклучува на акцијата за помош на малата Тамара

OhridNews - 16.11.2014

Здружението за заштита на животни “Анималиа“, денеска од 13-16 часот на плоштадот во Охрид, организира хуманитарен настан за помош во собирањето на средства за операција на 9 годишната Тамара Димовска, која има вродена мана на р'бетниот столб.

Одлични преработки на „Брод што тоне“ од Тамара

RadioMk - 16.11.2014

Иако премиерно ја слушнавме пред само неколку дена, второпласираната песна на „Скопски фестивал 2014“ , баладата „Брод што тоне“ на Тамара Тодевска веднаш ги освои срцата на слушателите, а како и сите хитови, веќе добива и преработки од други ...

Тодоров забранил Тамара да се лечи во странство?

Либертас - 16.11.2014

Девојчето со искривен рбет ќе мора да чека да се отвори спинален центар за лекување сколиози во земјава па дури тогаш да и се изврши сложената операција, пренесе Телма. Ова за Телма го потврди директорот на фондот за здравство Џемали Мехази.

Тамара Тодевска: Имам докази за местенката на Скопје Фест

еМагазин - 16.11.2014

Во изјава за Сител телевизија Тамара Тодевска зборуваше за полициската акција за измамата со телегласањето за Скопскиот фестивал велејќи дека ова не е прв пат да се случи вакво нешто и дека и во минатото истото се случува на фестивалите Макфест, на ...

Министерството забранило Тамара да се лекува во странство?

Телма - 15.11.2014

Девојчето со искривен рбет ќе мора да чека да се отвори спинален центар за лекување сколиози во земјава па дури тогаш да и се изврши сложената операција. Ова го потврди директорот на фондот за здравство Џемали Мехази.Тој не сакаше да ги коментира ...

Тамара Тодевска има докази за местенката на Скопје Фест

ЗаЗабава - 15.11.2014

Тамара Тодевска заврши на втората позиција на Скопје Фест со освоени 12 поени од жирито и 8 поени од гласањето на публиката и на крајот замина со 15.000 евра. Во изјава за Сител телевизија таа говореше за полициската акција за измамата со ...

Тамара Тодевска: Имам докази за местенки

Кајгана - 15.11.2014

Една од изведувачите на „Скопски фестивал“, Тамара Тодевска во изјава за Сител рече дека има докази за местењето на „Скопски фестивал“ и побара да се обелодени вистината за криминалот со телефонското гласање на фестивалот, за што осомничени се ...

Tамара Тодевска: Имам докази за местенката, се местело и порано и на Макфест, и на Валандово фест...

МКД - 15.11.2014

Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Имам докази и ќе ги покажам на надлежните институции. Вакво нешто се случувало и во минатото, изјави вчера пејачката Тамара Тодевска за ТВ Сител.

Тамара Тодевска: Имам докази за местењето на фестивалите (Видео)

Локално - 15.11.2014

Таа во врска со полициската акција за измама со телегласањето за Скопскиот фестивал вели дека вакво нешто се случувало и во минатото, и на фестивалот Макфест, на Скопски фестивал, на Валандово фест… – Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да ...

Прекрасна одработка на песната „Брод што тоне“ од Тамара

Калимеро - 15.11.2014

Младата Ангелина Божиновска од Куманово, веќе подолго време прави обработки на актуелните песни и ги објавува на својот „YouTube“ канал. Овојпат, таа реши да ја испее песната „Брод што тоне“ од Тамара Тодевска, песна со која таа се претстави на ...

Tамара Тодевска: Имам докази за местенката, се местело и порано и на Макфест и на Валандово фест…

Бриф - 15.11.2014

Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Имам докази и ќе ги покажам на надлежните институции. Вакво нешто се случувало и во минатото, изјави вчера пејачката Тамара Тодевска за ТВ Сител.

Тамара Тодевска: Имам докази за местењето на фестивалите

Н.Македонија - 15.11.2014

Една од изедувачите на „Скопски фестивал“, Тамара Тодевска во изјава за телевизија „Сител“ рече дека има докази за местењето на „Скопски фестивал“ и побара да се обелодени вистината за криминалот со телефоснкото гласање на фестивалот, за што ...

ТОДЕВСКА: Имам докази за местенката, се местело и порано и на Макфест, и на Валандово фест…

NewTime - 15.11.2014

Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети. Имам докази и ќе ги покажам на надлежните институции. Вакво нешто се случувало и во минатото, изјави вчера пејачката Тамара Тодевска за ТВ Сител .

ВИДЕО Тамара Тодевска: Имам докази за местењето на фестивалите

+инфо - 15.11.2014

Eдна од учесничките на овогодинашниот Скопски фестивал е Тамара Tодевска која го освои второто место и 15.000 евра. Тамара доби 12 поени од жирито и 8 поени од гласањето на публиката – вкупно 20 поени.

(ВИДЕО) Тамара Тодевска: Имам докази за местењето на фестивалите

Либертас - 15.11.2014

Eдна од учесничките на овогодинашниот Скопски фестивал е Тамара Tодевска која го освои второто место и 15.000 евра. Тамара доби 12 поени од жирито и 8 поени од гласањето на публиката – вкупно 20 поени.

Познат пејач се најде на листата осомничени за местенката на Скопје Фест

Press24 - 15.11.2014

Тамара Тодевска пејачката која заврши на втората позиција на СКопје Фест, со освоени 12 поени од жирито и 8 поени од гласањето на публиката на крајот замина со 15.000 евра. Во изјава за Сител телевизија таа говореше за полициската акција за измамата ...

Тамара Тодевска: Имам докази за местењето, сакам да се обелодени вистината

Република - 15.11.2014

Пејачката Тамара Тодевска и една од учесничките на овогодинашниот Скопски фестивал, во врска со полициската акција за измама со телегласањето за Скопскиот фестивал вели дека вакво нешто се случувало и во минатото, и на фестивалот Макфест, на Скопски ...

Тамара Тодевска: Се местат сите фестивали во Македонија, и „Макфест“ и “Валандово“ и „Скопски“

1.мк - 15.11.2014

Eдна од учесничките на овогодинашниот Скопски фестивал е Тамара Tодевска која го освои второто место и 15.000 евра. Тамара доби 12 поени од жирито и 8 поени од гласањето на публиката – вкупно 20 поени.

Имам докази за местењето, сакам да се обелодени вистината

Вечер - 15.11.2014

Пејачката Тамара Тодевска и една од учесничките на овогодинашниот Скопски фестивал, во врска со полициската акција за измама со телегласањето за Скопскиот фестивал вели дека вакво нешто се случувало и во минатото, и на фестивалот Макфест, на Скопски ...

Тамара Тодевска: „Имам докази и ќе ги покажам на надлежните институции“

Пулс24 - 15.11.2014

Тамара Тодевска, пејачката која заврши на втората позиција на Скопје Фест, со освоени 12 поени од жирито и 8 поени од гласањето на публиката, на крајот замина со 15.000 евра. - Само сакам да се дознае за ова и тие луѓе да бидат казнети.

Тодевска: Имам докази за местенки

Макфакс - 15.11.2014

Една од изедувачите на „Скопски фестивал“, Тамара Тодевска во изјава за телевизија Сител рече дека има докази за местењето на „Скопски фестивал“ и побара да се обелодени вистината за криминалот со телефоснкото гласање на фестивалот, за што ...

Тамара има докази за местење на фестивали, бара вистината да „излезе на виделина“

Lider - 15.11.2014

Во врска со полициската акција за измамата со телегласањето за Скопскиот фестивал, се огласи и пејачката Тамара Тодевска, воедно и една од учесничките на овогодинашниот Скопски фестивал. Таа вели дека вакво нешто се случувало и во минатото и на ...

Тамара Тодевска: Имам докази за местенката на Скопје Фест

Falanga - 15.11.2014

Тамара Тодевска заврши на второ место на Скопје Фест.. Во изјава за Сител телевизија таа говореше за полициската акција за измамата со телегласањето за Скопскиот фестивал велејќи дека ова не е прв пат да се случи вакво нешто и дека и во минатото ...

Горила продукција: Тамара никогаш не била и нема да биде дел од валкани игри

Хитпортал - 14.11.2014

„Горила продукција“, матичната куќа на Тамара Тодевска, демантира каква било инволвираност на нивната ексклузивка со нерегуларностите во гласањето на „Скопски фестивал 2014“. - Почитувани медиуми, фанови, колеги и соработници…Тамара Тодевска никогаш ...

ГОРИЛА ПРОДУКЦИЈА: Тамара Тодевска никогаш ниту била, ниту ќе биде дел од некакви валкани игри

MMM.com.mk - 14.11.2014

Матичната куќа на Тамара Тодевска „Горила Продукција“ на нивната официјална фејсбук страна објави соопштение во кое демантира каква било инволвираност на нивната ексклузивка поврзани со последните случувања околу нерегуларностите со гласањето на ...

Тамара Тодевска: Ниту сум била, ниту ќе бидам дел од валкани игри

МК News - 14.11.2014

„Почитувани медиуми, фанови, колеги и соработници…Тамара Тодевска никогаш нити била и нема ни да биде дел од некакви валкани игри кои не се својствени на професијата со која се занимава. Тамара Тодевска ќе продолжи посветено да работи за својата ...

Тамара избега без да даде изјава, па се огласи на ФБ

За Се - 14.11.2014

Тамара која ја отпеа “Брод што тоне” и се најде на второто место веднаш по прогласувањето на победникот ја снема, кидна без да даде изјава, но потоа се огласи на Фејсбук. -Драги мои, многу сум задоволна од оваа втора награда по не знам кој пат.

Апел за помош на Тамара Димовска !!

Во Штип - 14.11.2014

Тамара Димовска има 9 годинки и вродена маана на Рбетниот столб. Првата операција на Тамара беше извршена тука во Македонија на почеток на годинава. Поради немање доволно апаратура тука, Тамара треба повторно да оди на операција во Хрватска каде што ...

Горила Продукција: Тамара Тодевска никогаш ниту била ниту ќе биде дел од некакви валкани игри

Бриф - 14.11.2014

Матичната куќа на Тамара Тодевска „Горила Продукција“ на нивната официјална фејсбук страна објави соопштение во кое демантира каква било инволвираност на нивната ексклузивка поврзани со последните случувања околу нерегуларностите со гласањето на ...

Горила продукција: „Тамара Тодевска никогаш нити била и нема ни да биде дел од некакви валкани игри“

RadioMk - 14.11.2014

Матичната куќа на второпласираната Тамара Тодевска , „Горила продукција“ денеска на својот профил на Фејсбук објави соопштение во кое демантира дека нивната ексклузивка е поврзана со какви било нерегуларности во гласањето за неодамнешниот „Скопски ...

Каде да се оперира малата Тамара?

Н.Македонија - 14.11.2014

Мајката Жаклина Димовска тврди дека има конзилијарно мислење потпишано од тројца доктори на Клиниката за трауматологија, ортопедија, анестезиологија, кои се изјасниле дека детето не може да се оперира на оваа клиника.

Горила продукција: Тамара Тодевска никогаш ниту била, ниту ќе биде дел од некакви валкани игри

Курир - 14.11.2014

Матичната куќа на Тамара Тодевска „Горила продукција“ се огласи и демантира каква било инволвираност во врска со нерегуларностите во гласањето на „Скопски фестивал“. - Почитувани медиуми, фанови, колеги и соработници…Тамара Тодевска никогаш нити ...

Тамара избега без да даде изјава, па се огласи на ФБ

Press24 - 14.11.2014

Тамара која ја отпеа "Брод што тоне" и се најде на второто место веднаш по прогласувањето на победникот ја снема, кидна без да даде изјава, но потоа се огласи на Фејсбук. "Драги мои, многу сум задоволна од оваа втора награда по не знам кој пат.

Тамара Тодевска: Ниту сум била, ниту ќе бидам дел од валкани игри

Либертас - 14.11.2014

„Почитувани медиуми, фанови, колеги и соработници…Тамара Тодевска никогаш нити била и нема ни да биде дел од некакви валкани игри кои не се својствени на професијата со која се занимава. Тамара Тодевска ќе продолжи посветено да работи за својата ...

Тамара избега без да даде изјава, па се огласи на ФБ

Сител - 14.11.2014

Тамара која ја отпеа "Брод што тоне" и се најде на второто место веднаш по прогласувањето на победникот ја снема, кидна без да даде изјава, но потоа се огласи на Фејсбук. -Драги мои, многу сум задоволна од оваа втора награда по не знам кој пат.

Горила- Тамара никогаш не била на палубата на нечиј брод што тоне

Либертас - 14.11.2014

За скандалот со сим картичките на Скопскиот фестивал се огласи продукцијата Горила која работи за второпласираната поп пеачка Тамара Тодевска.Во продолжение ви го пренесуваме соопштението на Горила Продукција во ...

„Горила продукција“: Тамара никогаш не била и нема да биде дел од валкани игри

Република - 14.11.2014

„Горила продукција“, матичната куќа на Тамара Тодевска, демантира каква било инволвираност на нивната ексклузивка со нерегуларностите во гласањето на „Скопски фестивал 2014“. - Почитувани медиуми, фанови, колеги и соработници…Тамара Тодевска никогаш ...

Тамара прво кидна па потоа се огласи на Фејсбук

Денешен - 14.11.2014

Тамара која на Скопскиот фестивал ја отпеа “Брод што тоне” и се најде на второто место веднаш по прогласувањето на победникот ја снема, кидна без да даде изјава, но потоа се огласи на Фејсбук.

Тамара ниту била ниту ќе биде дел од некакви валкани игри!

Вечер - 14.11.2014

"Тамара Тодевска никогаш нити била и нема ни да биде дел од некакви валкани игри кои не се својствени на професијата со која се занимава", велат од нејзината матична продукција Горила. Тие додаваат дека Тамара ќе продолжи посветено да работи за ...

„Горила продукција“: Тамара никогаш не била и нема да биде дел од валкани игри

Пулс24 - 14.11.2014

„Горила продукција“, матичната куќа на Тамара Тодевска, демантира каква било инволвираност на нивната ексклузивка со нерегуларностите во гласањето на „Скопски фестивал 2014“. - Почитувани медиуми, фанови, колеги и соработници…Тамара Тодевска никогаш ...

ГОРИЛА ПРОДУКЦИЈА СО СООПШТЕНИЕ: Тамара Тодевска никогаш ниту била, ниту ќе биде дел од некакви валкани игри

Вистина.мк - 14.11.2014

Матичната куќа на Тамара Тодевска „Горила Продукција“ на нивната официјална фејсбук страна објави соопштение во кое демантира каква било инволвираност на нивната ексклузивка поврзани со последните случувања околу нерегуларностите со гласањето на ...

ТАМАРА ГОСТИН ВО ВЕСТИТЕ ВО СИТЕЛ: Инсистирам да се обелодени вистината!

Вистина.мк - 14.11.2014

Во гостувањето во живо на вестите на телевизија Сител во 16 часот Тамара Тодевска зборуваше околу актуелните случувања поврзани со измамите во врска со нерегуларностите со гласањето на Скопски Фестивал 2014.

Горила продукција: Тамара никогаш ниту била, ниту ќе биде дел од некакви валкани игри

Lider - 14.11.2014

Матичната куќа на Тамара Тодевска „Горила продукција“ се огласи и демантира каква било инволвираност во врска со нерегуларностите во гласањето на „Скопски фестивал“. - Почитувани медиуми, фанови, колеги и соработници…Тамара Тодевска никогаш нити ...

Молк од институциите за лекувањето на Тамара Димовска

Телма - 13.11.2014

Молк од институциите по објавувањето на сторијата за 10 годишната Тамара Димовска, на која и се заканува траен инвалидитет. Од Фондот за здравство каде се води постапката за одобрување пари за лекување во странство не сакаат да ја коментираат ...

Донирајте за Тамара, да и помогнеме да има убаво детство

БркајРабота - 13.11.2014

Тамара Димовска има 9 години и вродена маана на ’рбетниот столб. Првата операција на Тамара беше извршена тука во Македонија на почеток на годинава. Поради немање доволно апаратура тука, Тамара треба повторно да оди на операција во Хрватска каде што ...

Тамара не се појави на забавата по завршувањето на „Скопски фестивал“

Телеграф - 13.11.2014

Тодевска наградата од 15.000 евра ја прослави во ресторанот чиј сопственик е нејзиниот свршеник Александар Синоќа по завршувањето на „Скопски фестивал“ забавата продолжи на една од галиите на кејот на реката Вардар .

ФОТО: Како Твитер се пошегува со Тамара Тодевска по настапот на Скопски

NewTime - 13.11.2014

Тамара Тодевска на сношти одржаниот Скопски фестивал настапи со извонредната песна на Роберт Билбилов „Брод што тоне“. Ја освои публиката во салата, ги маѓепса гледачите пред малите екрани и иако не победи, туку го освои второто место, песната е она ...

ФОТО: Како Твитер се пошегува со Тамара Тодевска по настапот на Скопски

Курир - 13.11.2014

Тамара Тодевска на сношти одржаниот Скопски фестивал настапи со извонредната песна на Роберт Билбилов „Брод што тоне“. Ја освои публиката во салата, ги маѓепса гледачите пред малите екрани и иако не победи, туку го освои второто место, песната е она ...

Тамара избега без да даде изјава, па се огласи на ФБ

Курир - 13.11.2014

Тамара која ја отпеа "Брод што тоне" и се најде на второто место веднаш по прогласувањето на победникот ја снема, кидна без да даде изјава, но потоа се огласи на Фејсбук. "Драги мои, многу сум задоволна од оваа втора награда по не знам кој пат.

ВИДЕО: Состојбата на малата Тамара се влошува - Да бидеме хумани и да помогнеме

Сител - 13.11.2014

Велешкото семејство Димовски не може да добие согласност за корекција на вградената шипка во‘рбетот на малата Тамара. Операцијата беше извршена на почетокот од годинава, но корекцијата не може да се изврши во Македонија поради недостаток на ...

Тамара му посака среќа на Даниел на Евровизија

Либертас - 13.11.2014

Тамара Тодевска преку својот Фејсбук профил му посака успех на Даниел Кајмакоски на ...

Како Твитерџиите ја видоа Тамара?

Press24 - 13.11.2014

Нашата пејачка Тамара Тодевска вчера на Скопскиот фестивал го освои второто место со песната „Брод што тоне“ на Роберт Билибилов. Твитерџиите пак, веднаш се пошегува со насловот на песната и амбиентот на сцената, па ја ставија Тамара на Титаник, во ...

Донирајте за Тамара, да и помогнеме да има убаво детство

Курир - 13.11.2014

Тамара Димовска има 9 години и вродена маана на ’рбетниот столб. Првата операција на Тамара беше извршена тука во Македонија на почеток на годинава. Поради немање доволно апаратура тука, Тамара треба повторно да оди на операција во Хрватска каде што ...

Taмара: Задоволна од втората награда, по не знам кој пат

Република - 13.11.2014

Ако досега го немаше епитетот „вечно втора“, Тамара Тодевска од вчера со сигурност долго ќе го носи. Македонската пејачка и на овогодинешниот „Скопски фестивал“ го освои второто место. Таа беше најдобра според странското жири, а трета според ...

Да и помогнеме на Тамара, да има нормално детство

еМагазин - 13.11.2014

Тамара Димовска има 9 години и вродена маана на ‘рбетниот столб. Првата операција на Тамара беше извршена тука во Македонија на почеток на годинава. Поради немање доволно апаратура тука, Тамара треба повторно да оди на операција во Хрватска каде што ...

Донирајте за да и помогнеме на Тамара да има убаво детство

Денешен - 13.11.2014

Тамара Димовска има 9 години и вродена маана на ’рбетниот столб. Првата операција на Тамара беше извршена тука во Македонија на почеток на годинава. Поради немање доволно апаратура тука, Тамара треба повторно да оди на операција во Хрватска каде што ...

Taмара: Задоволна од втората награда, по не знам кој пат

Вистина.мк - 13.11.2014

Ако досега го немаше епитетот „вечно втора“, Тамара Тодевска од вчера со сигурност долго ќе го носи. Македонската пејачка и на овогодишниот „Скопски фестивал“ го освои второто место. Таа беше најдобра според странското жири, а трета според ...

Како Tвитер ја виде Тамара?

Вистина.мк - 13.11.2014

Тамара Тодевска на сношти одржаниот Скопски фестивал настапи со извонредната песна на Роберт Билбилов „Брод што тоне“. Ја освои публиката во салата, ги маѓепса гледачите пред малите екрани и иако не победи, туку го освои второто место, песната е она ...

ФОТО: Тамара Тодевска – најтренди дамата на македонските фестивали

Вистина.мк - 13.11.2014

Тамара плени со својот стајлинг и на годинешниот Скопски фестивал. Вчеравечер (12.11) Тамара Тодевска го освои второто место на Скопскиот фестивал. Како и повеќе пати досега таа беше на чекор од триумфот, но не успеа да ја понесе победата.

Тамара кидна без да даде изјава, па се огласи на Фејсбук

Вечер - 13.11.2014

Тамара која ја отпеа "Брод што тоне" и се најде на второто место веднаш по прогласувањето на победникот ја снема, кидна без да даде изјава, но потоа се огласи на Фејсбук. "Драги мои, многу сум задоволна од оваа втора награда по не знам кој пат.

Мала шега на Твитер: Тамара на „бродот што тоне“/Фото

Lider - 13.11.2014

Тамара Тодевска на Скопскиот фестивал настапи со извонредната песна на Роберт Билбилов „Брод што тоне“. Ја освои публиката во салата, ги маѓепса гледачите пред малите екрани и иако не победи, го освои второто место, а песната е она што ќе остане.

Тамара Тодевска е во блажена состојба?!

Во Штип - 12.11.2014

Тамара Тодевска, од естрадниот ТВ-магазин „Бекстејџ“ вчера (11 ноември) ја доби награда за најуспешна пејачка во 2014 година. Тамара, насмеана се качи на скалите во Музејот на ВМРО за да ја прими наградата и почна да го пее својот хит „Тажна љубов, ...

Како твитерџии ја видоа Тамара

Panika.be - 12.11.2014

На твитер се појави монтажа со Тамара и на што ги асоцирала нејзината песна. Таа ја испеа песната „Брод што тоне“ Дали Тамара пееше за ...

ВИДЕО: На малата Тамара од Велес очајно и треба помош

Press24 - 12.11.2014

Велешкото семејство Димовски не може да добие согласност за корекција на вградената шипка во‘рбетот на малата Тамара. Операцијата беше извршена на почетокот од годинава, но корекцијата не може да се изврши во Македонија поради недостаток на ...

Тамара Тодевска е во блажена состојба?!

Вистина.мк - 12.11.2014

Тамара Тодевска, од естрадниот ТВ-магазин „Бекстејџ“ вчера (11 ноември) ја доби награда за најуспешна пејачка во 2014 година. Тамара, насмеана се качи на скалите во Музејот на ВМРО за да ја прими наградата и почна да го пее својот хит „Тажна љубов, ...

Тамара Тодевска очекува бебе?

Пулс24 - 12.11.2014

Тамара Тодевска, од естрадниот ТВ-магазин "Бекстејџ" на МТВ, доби награда за најуспешна пејачка во 2014 година. Таа, насмеана, се качила на скалите во Музејот на ВМРО за да ја прими наградата и почна да го пее својот најголем хит „Тажна љубов, ...

Тамара Тодевска во блажена состојба!?ВИДЕО

Lider - 12.11.2014

Македонската пејачка Тамара Тодевска тазе верена со своето момче, кошаркарот Александар Димитриевски – Мачка, на шестиот роденден на „Бекстејџ“ ги збуни присутните со својата изјава пред камерата на Засе.мк.

На десет годишната Тамара и се заканува траен инвалидитет

Телма - 11.11.2014

Рбетот на десет годишната Тамара Димовска од Велес се повеќе се искривува па има уште малку време за да не остане инвалид засекогаш. Една година помина откако металната шипка која беше прикачена за рбетот на ова девојче ја острани доктор од хрватска.

Тамара Тодевска е бремена?! (видео)

Хитпортал - 11.11.2014

М акедонската пејачка Тамара Тодевска која пред извесно време се вери со своето момче, денска на шестиот роденден на „Бекстејџ“ ги збуни присутните со својата изјава. Тамара рече дека е во блажена состојба… или не…или… Извор: ...

ВИДЕО: Тамара Тодевска е трудна?!

МК News - 11.11.2014

Македонската пејачка Тамара Тодевска која пред извесно време се вери со своето момче, денска на шестиот роденден на „Бекстејџ“ ги збуни присутните со својата изјава пред камерата на Засе.мк.

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Тамара Тодевска е трудна?!

За Се - 11.11.2014

Македонската пејачка Тамара Тодевска која пред извесно време се вери со своето момче, денска на шестиот роденден на „Бекстејџ“ ги збуни присутните со својата изјава пред камерата на Засе.мк.

Тамара Тодевска бремена!?

Сител - 11.11.2014

Македонската пејачка Тамара Тодевска која пред извесно време се вери со своето момче, денеска на шестиот роденден на „Бекстејџ“ ги збуни присутните со својата изјава пред камерата на Засе.мк.

Тамара: Многу сум возбудена, можеби сум бремена

Сител - 11.11.2014

Т амара Тодевска, од естрадниот ТВ-магазин "Бекстејџ" на МТВ, доби награда за најуспешна пејачка во 2014 година, пишува Вест. Таа, насмеана, се качи на скалите во Музејот на ВМРО за да ја прими наградата и почна да го пее својот најголем хит "Тажна ...

Тамара Тодевска е бремена?!

Press24 - 11.11.2014

Тамара Тодевска, од естрадниот ТВ-магазин "Бекстејџ" на МТВ, доби награда за најуспешна пејачка во 2014 година, пишува Вест. Таа, насмеана, се качи на скалите во Музејот на ВМРО за да ја прими наградата и почна да го пее својот најголем хит "Тажна ...

Фондот за здравство не одобрува лекување на Тамара Димовска во странство

Либертас - 11.11.2014

’Рбетот на десет годишната Тамара Димовска од Велес се повеќе се искривува па има уште малку време за да не остане инвалид засекогаш, пренесува Телма. Една година помина откако металната шипка која беше прикачена за ’рбетот на ова девојче ја острани ...

Тамара Тодевска е бремена?!

Курир - 11.11.2014

Тамара Тодевска, од естрадниот ТВ-магазин "Бекстејџ" на МТВ, доби награда за најуспешна пејачка во 2014 година, пишува Вест. Таа, насмеана, се качи на скалите во Музејот на ВМРО за да ја прими наградата и почна да го пее својот најголем хит "Тажна ...

Тамара Тодевска е бремена? (Видео)

Шеталиште - 11.11.2014

Македонската пејачка Тамара Тодевска која пред извесно време се вери со своето момче, денеска на шестиот роденден на „Бекстејџ“ ги збуни присутните со својата изјава пред камерата на Засе.мк.

Пробајте погледнете ја Тамара Тодевска во очи?/Фото

Lider - 11.11.2014

Македонската по дива Тамара Тодевска викендов објави фотографија од сет. На фотографијата повторно во прв план се раскошните облини. И покрај прекрасната шминка со која нејзините очи дошле до израз сигурни сме дека не можете да го задржите погледот ...

Покрај вакво деколте кој ќе ја погледне во очи?

Во Штип - 10.11.2014

Викендов нашата поп дива Тамара Тодевска објави фотографија од сет. И покрај прекрасната шминка со која нејзините очи дошле до израз сигурни сме дека не можете да го задржите погледот таму.

ФОТО: Покрај вакво деколте можете ли да ја гледате Тамара Тодевска во очи?

NewTime - 10.11.2014

Раскошните облини повторно во прв план. Викендов нашата поп дива Тамара Тодевска објави фотографија од сет. И покрај прекрасната шминка со која нејзините очи дошле до израз сигурни сме дека не можете да го задржите погледот таму.

ФОТО: Покрај вакво деколте можете ли да ја гледате Тамара Тодевска во очи?

Курир - 10.11.2014

Раскошните облини повторно во прв план. Викендов нашата поп дива Тамара Тодевска објави фотографија од сет. И покрај прекрасната шминка со која нејзините очи дошле до израз сигурни сме дека не можете ...

ФОТО: Покрај вакво деколте можете ли да ја гледате Тамара во очи?

Press24 - 10.11.2014

Раскошните облини на Тамара Тодевска повторно во прв план. Викендов пејачката објави фотографија од сет. И покрај прекрасната шминка сепак во прв план е нејзиното деколте.

За лекување во странство се потрошени 1,7 милиони евра

еМагазин - 10.11.2014

Годинава Фондот за здравствено осигурување за лекување на пациенти во странство потрошил околу 1,7 милиони евра. Тоа е 0,5 отсто од вкупниот буџет на ФЗО, кој за 2014 година изнесува околу 370 ...

ФОТО: Покрај вакво деколте можете ли да ја гледате Тамара Тодевска во очи?

Вистина.мк - 10.11.2014

Раскошните облини повторно во прв план. Викендов нашата поп дива Тамара Тодевска објави фотографија од сет. И покрај прекрасната шминка со која нејзините очи дошле до израз сигурни сме дека не можете ...

КОГА ПРИРОДАТА ДАВА, ДАДЕНО Е: Деколтето на Тамара ќе ви го сврти умот

Пулс24 - 10.11.2014

Пејачката Тамара Тодевска, видкендов објави фотографија од сет. И покрај прекрасната шминка со која нејзините очи дојдоа до израз, сигурни сме дека нешто друго го привлече вниманието.