TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Благ пад на температурата, со слаба утринска магла

Кајгана - 15.11.2015

Во текот на денешниот ден се очекува благ пад на температурите, кои деновиве и онака беа високи за ова време во годината. Тоа ќе услови слаба утринска магла по одделни котлини и по речните долини.

Благ пад на температурата

Макфакс - 15.11.2015

Во недела се очекува благ пад на температурите, кои деновиве и онака беа високи за ова време во годината. Тоа ќе услови слаба утринска магла по одделни котлини и по речните долини. Утринските температури ќе се движат во интервал од 0 до 9 степени ...

Дененска повторно топло време, утре пад на температурите

МКД - 14.11.2015

Утрово беше нешто посвежо за разлика од претходните. Сепак, само во Берово беше забележана минимална температурата со вредност под 0 степени целизусови. Слаба магла утринава беше забележана во Демир Капија, Тетово и поречкиот регион.

Временска прогноза: Викенд за уживање

Факултети - 14.11.2015

Денеска ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност и топло. Утринските температури од 1 до 12 степени, а максималните температури од 23 до 22 степени. Во недела сончево и топло.

Денеска повторно топло, а утре пад на температурата

МетеоПро - 14.11.2015

Утрово е нешто посвежо за разлика од претходните. Сепак, само во Берово беше забележана минимална температурата со вредност под 0°С. Слаба магла утринава беше забележана во Демир Капија, Тетово и поречкиот регион.

Од утре благ пад на температурите

Kumanovo News - 14.11.2015

Утре се очекува благ пад на температурите за 3 до 5 степени, велат од Управата за хидрометеоролошки работи од Скопје. Температурите утре во земјава ќе се движат од 14 до 19 степени. Умерен до засилен ветер вечерва ќе се почувствува долж ...

Времето денеска: Сончево и температура до 25 степени

24 Вести - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени.

Времето денеска сончево со слаб ветер

Р.С.Европа - 20.03.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност и со слаб претежно источен ветер. Минималната температурата ќе се движи од минус четири до три, а дневната од 12 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

По утринските -2, попладне до 25 степени

Алсат-М - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Временска прогноза за 13 ноември: Сончево и топло

Хитпортал - 13.11.2015

Во текот на денот ќе биде сончево и топло. Слаб северозападен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 1 до 12 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 15 до 24 степени.

Сончев и топол викенд

МКД - 25.08.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со слаб источен ветер и УВ индекс 8. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 34, Маврово 25, Охрид 30, Битола 32, Крива Паланка 30, Берово 29, Кавадарци 34, Дојран 35 Целзиусови степени.

Времето денес и какво време да очекуваме овој викенд?

Факултети - 08.09.2016

Денес е четврток, 8 септември 2016 година, 252-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:02, а ќе зајде во 18:58 часот. Денот ќе трае 12 часа и 56 минути. Во Македонија во утринските часови имаме облачно и магловито време, понекаде со намалена ...

Сончево со слаб ветер

Алфа - 26.01.2018

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер.

Еве какво време не очекува до крајот на неделата

МК News - 13.11.2015

Времето о Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Време: Сончево со слаб ветер

А1 On - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Од -2 наутро до 25 степени напладне

Здравство24 - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

По утринските -2, попладне до 25 степени

Популарно - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

По утринските -2, попладне до 25 степени

Алфа - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Претежно сончев ден, температурата до 25 степени

+инфо - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

По утринските -2, попладне до 25 степени

А1 On - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Сончево и топло време

Кајгана - 21.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од североисточен правец. Попладне во западните делови ќе има локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

По утринските -2, попладне до 25 степени

Идивиди - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Какво време не очекува во следните денови?

Скопје инфо - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

По утринските -2, попладне до 25 степени

Канал5 - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Сончево и топло за овој период од годината

Точка - 13.11.2015

Сончево и топло за овој период од годината, на места со слаб ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 17 до 25 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура од 23 степени.

Денеска сончево и топло со температури од 17 до 25 степени

Канал5 - 13.11.2015

Денеска ќе биде сончево и топло наместо со слаб ветер од променлив правец. Температурите ќе се движат од 17 до 25 степени. Слично време и во Скопје, сончево, и наместа со слаб ветер. Дневната температура ќе достигне до 23 ...

Сончево време со слаб ветер од променлив правец

Шеталиште - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец

Локално - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

По утринските -2, попладне до 25 степени

Локално - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Сончево време со слаб ветер од променлив правец

Репортер - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Времето топло, сончево и ветровито

Нетпрес - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Денеска сончево, утре облаци и заладување

Република - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Сончево, топло и ветровито време

Курир - 20.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а долж Повардарието и во западните делови повремено и засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од 13 до 20, а максималната од 31 ...

Сончево и ветровито време

Денешен - 01.12.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, долж Повардарјето ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, додека во западните делови умерен западен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а ...

Наутро температурите под нулата а потоа... - кој е најстуден град утрово?

Press24 - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

По утринските -2, попладне до 25 степени

Денешен - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Сончево и топло за овој период од годината

Макфакс - 13.11.2015

Сончево и топло за овој период од годината, на места со слаб ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 17 до 25 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура од 23 степени.

И денес температурите над просекот, драстичен пад дури од следната сабота

Кумановски м. - 13.11.2015

Како што јавува порталот за временска прогноза, метеопро.мк, во текот на денешниот ден повторно не очекува топол и сончев ден со температури над просекот. Без значителна облачност и слабо замаглување во утринските часови, денот ќе започне со ...

И денес времето сончево и топло!

Пулс24 - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Сончево, топло и ветровито време

Lider - 13.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

По утринските -2, попладне до 25 степени

Lider - 13.11.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло за овој период од годината. Највисоката дневна температура ќе се искачи до 25-тиот степен, а најниската измерена утринава е -2 степени во Берово.

Сончево и топло за овој период од годината

Канал 77 - 13.11.2015

Сончево и топло време денеска во Македонија, а на местаи со слаб ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од 17 до 25 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура од 23 степени.

Временска прогноза за 12 ноември: Сончево и топло

Хитпортал - 12.11.2015

Во текот на денот сончево и топло. Слаб североисточен и северозападен ветер. Утринските температури од 3 до 12 степени, а максималните дневни од 15 до 24 степени. Во Скопје во четврток ќе биде сончевои топло. Слаб северозападен ветер.

Какво време да очекуваме овој викенд?

Факултети - 26.01.2017

Денес е четврток, 26 јануари 2017 година, 26-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:46, а ќе зајде во 16:45 часот. Денот ќе трае 9 часа и 59 минути. Ова утро во Македонија во поголем дел од Македонија имаме појава на магла која што понекаде ...

Какво време не очекува до крајот на неделата?

Здравство24 - 17.05.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Утре сончево и топло со слаб ветер

Канал5 - 12.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Пролетен ден среде есен

Телеграф - 12.11.2015

Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба ...

Сончево и топло со температура до 25 степени

Сител - 12.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Сончево, топло и ветровито време

Вистина.мк - 20.06.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен, а долж Повардарието и во западните делови повремено и засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од 13 до 20, а максималната од 31 ...

Утре повторно пролет во Скопје

еМагазин - 12.11.2015

Во Скопје утре ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе искачи до 23 степени. Времето утре во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец.

За сите оние кои што не го сакаат снегот и зимските спортови: Најдобри дестинации за “зимско летување”

Вистина.мк - 12.11.2015

Египет долго време важеше за омилена дестинација за зимски летувања. Меѓутоа, поради бурните политички промени, заканите од терористите и општата небезбедност, сè поголем е бројот на туристи кои што некое извесно време со сигурност нема да ја ...

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Наутро кочан а потоа следи...

Press24 - 12.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево наместа со слаб ветер од променлив правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Утринската температура ќе се движи од нула до девет, а дневната од 17 до 25 степени.

Глобалното затоплување ограничено до еден степен

Lider - 12.11.2015

Глобалните температури се во ситуација да пораснат повеќе од еден степен Целзиусов над пред-индустриското ниво, велат од британската Канцеларија за метеорологија. Бројките од јануари до септемвр оваа година, веќе се за 1,02 степени над просечните ...

Временска прогноза за 11 ноември: Сончево и топло

Хитпортал - 11.11.2015

Во среда ќе имаме потопло утро, со утрински температури кои ќе се движат од 2 до 11 степени. Во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува доумерен североисточен и северозападен ветер, кој во југоисточните предели ќе биде засилен со ...

Времето во Македонија во наредните пет дена

Факултети - 06.04.2017

Денес е четврток, 6 април 2017 година, 96-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:55, а ќе зајде во 16:17 часот. Денот ќе трае 9 часа и 22 минути. Во утринските часови во Македонија имаме претежно облачно време а локално има и врнежи од дожд во ...

Утре сончево и топло со температура до 25 степени

Тера - 11.11.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од северен правец. По одделни котлини со услови за слаба утринска магла. Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени.

Глобалното затоплување ограничено до еден степен

А1 On - 11.11.2015

Би-Би-Си – Лондон Глобалните температури се во ситуација да пораснат повеќе од еден степен целзиусов над прединдустриското ниво, велат од британската Канцеларија за метереологија Бројките од јануари до септемрви оваа година, веќе се за 1,02 степени ...

За сите оние кои што не го сакаат снегот и зимските спортови: Најдобри дестинации за "зимско летување"

Точка - 11.11.2015

Египет долго време важеше за омилена дестинација за зимски летувања. Меѓутоа, поради бурните политички промени, заканите од терористите и општата небезбедност, сè поголем е бројот на туристи кои што некое извесно време со сигурност нема да ја ...

Глобалното затоплување ограничено до еден степен

Репортер - 11.11.2015

Би-Би-Си – Лондон Глобалните температури се во ситуација да пораснат повеќе од еден степен целзиусов над прединдустриското ниво, велат од британската Канцеларија за метереологија Бројките од јануари до септемрви оваа година, веќе се за 1,02 степени ...

Временска прогноза за 10 ноември: Сончево топло и ветровито

Хитпортал - 10.11.2015

Во Македонија во вторник ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност, топло и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, кој понедекаде ќе достигне брзина и до 40 км/ч.

Какво време да очекуваме до крајот на неделата?

Факултети - 11.01.2017

Денес е среда, 11 јануари 2017 година, 11-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:55, а ќе зајде во 16:28 часот. Денот ќе трае 9 часа и 33 минути. Во Македонија во среда имаме малку постудено утро во однос на вчерашното, особено во северните и ...

Метео предупредување: Температурата на Земјата расте со голема брзина

Орбис - 10.11.2015

Неполн месец пред конференцијата за климата во Париз, британскиот метеоролошки институт оцени во понеделник дека температурата на Земјата пораснала за 1 Целзиусов степен во однос на прединдустрискиот период, пренесува Макфакс.

Најдобри дестинации за „зимско летување“

А1 On - 10.11.2015

Египет долго време важеше за омилена дестинација за зимски „летувања“. Меѓутоа поради турбулентните политички промени, заканите од терористи и целокупната влошена безбедноста состојба, туристите во поголем број некое време сигурно нема да се вратат ...

Временска прогноза за наредните денови

Скопје инфо - 12.11.2016

Во Македонија во сабота нестабилно време со врнежи од дожд, кои во утринските и претпладневните часови ќе бидат поинтензивни во западните предели, а попладне во источните и југоисточните предели, локално до 30 литри.

Денеска нè очекуваат натпросечни температури

Кумановски м. - 10.11.2015

Денешното утро за разлика од претходните денови ќе биде потопло, а минимални вредности далеку над нулата, пренесува порталот метеопро.мк. Минималната температура ќе се движи од 5 до 10 степени целзиусови, а денот ќе биде со натпросечни температури ...

Метеоролозите предупредуваат: Температурата на Земјата расте со неверојатна брзина

Press24 - 10.11.2015

Неполн месец пред конференцијата за клима во Париз, британскиот метеоролошки институт оцени, во понедленикот, дека температурата на Земјата порасна за еден степен целзиус во однос на прединдустриската доба.

Најдобри дестинации за „зимско летување“

Нетпрес - 10.11.2015

Ако сакате „зимување на плажа“, постојат многу опции. Зеленортски Острови Овој вулкански архипелаг се наоѓа на само еден час летање од Канарските острови и гарантира сончеви денови со просечна максимална температура од 26 Целзијусови степени.

Временска прогноза за 9 ноември: Претежно сончево и топло

Хитпортал - 09.11.2015

Во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Слаб северозападен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 1 до 9 степени, додека пак максималните дневни температури ќе достигнат до 15 односно до 23 степени.

Неделна временска прогноза: Прогноза за времето во наредните 5 дена

Факултети - 09.11.2015

Во утринските часови услови за појава на слаба магла. Во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло. Слаб северозападен и североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 1 до 9 степени, додека пак максималните дневни температури ќе ...

Температурите во светот се зголемени за еден степен Целзиусов

А1 On - 09.11.2015

Просечните температури во светот оваа година првпат ќе бидат зголемени за еден степен Целзиусов во однос на нивото од пред индустриската револуција, соопшти денеска британската Метеоролошка служба.

Температурите во светот се зголемени за еден степен Целзиусов

+инфо - 09.11.2015

Просечните температури во светот оваа година првпат ќе бидат зголемени за еден Целзиусов степен во однос на нивото од пред индустриската револуција, соопшти денеска британската Метеоролошка служба.

Метео предупредување: Температурата на Земјата расте со голема брзина

Точка - 09.11.2015

Неполн месец пред конференцијата за климата во Париз, британскиот метеоролошки институт оцени во понеделник дека температурата на Земјата пораснала за 1 Целзиусов степен во однос на прединдустрискиот период.

Метео предупредување: Температурата на Земјата расте со голема брзина

Макфакс - 09.11.2015

Неполн месец пред конференцијата за климата во Париз, британскиот метеоролошки институт оцени во понеделник дека температурата на Земјата пораснала за 1 Целзиусов степен во однос на прединдустрискиот период.

Температурите во светот се зголемени за еден степен Целзиусов

Репортер - 09.11.2015

Просечните температури во светот оваа година првпат ќе бидат зголемени за еден степен Целзиусов во однос на нивото од пред индустриската револуција, соопшти денеска британската Метеоролошка служба.

Температурите во светот се зголемени за еден степен Целзиусов

Press24 - 09.11.2015

Просечните температури во светот оваа година првпат ќе бидат зголемени за еден степен Целзиусов во однос на нивото од пред индустриската револуција, соопшти денеска британската Метеоролошка служба.