TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Честитка по повод Интернационалниот ден на студенти од Студентскиот парламент

А1 On - 17.11.2013

Студентскиот парламент на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (СПУКМ) на сите студенти од Македонија им го честита Интернационалниот ден на студенти – 17. Ноември.

Студентскиот парламент го честита Интернационалниот ден на студентите

Радио МОФ - 17.11.2013

Студентскиот парламент на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (СПУКМ) на сите студенти од Македонија им го честиташе Интернационалниот ден на студенти – 17. Ноември.

СПУКМ им го честита Интернационалниот ден на студентите

Факултети - 17.11.2013

Студентскиот парламент на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (СПУКМ) на сите студенти од Македонија им го честиташе Интернационалниот ден на студенти – 17. Ноември.

Чесите со демонстрации ја одбележуваат 24-годишнината од Кадифената револуција

Алфа - 17.11.2013

На денешен ден, традиционално со разни манифестации и комеморативни настани, Чесите го одбележуваат Меѓународниот ден на студентите и Денот на борбата за слобода и демократија.

Чесите со демонстрации ја одбележуваат 24-годишнината од Кадифената револуција

А1 On - 17.11.2013

На денешен ден, традиционално со разни манифестации и комеморативни настани, Чесите го одбележуваат Меѓународниот ден на студентите и Денот на борбата за слобода и демократија, јави дописникот на МИА ...

СДММ го честита Меѓународниот ден на студентите

А1 On - 17.11.2013

Социјалдемократската Младина на Македонија им го честита Меѓународниот ден на студентите. Притоа, сакаме да укажеме на клучните проблеми со кои се соочуваат македонските студенти последниве осум ...

Честитка до студентите по повод Интернационалниот ден на студенти

+инфо - 17.11.2013

Студентскиот парламент на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (СПУКМ) на сите студенти од Македонија им го честита Интернационалниот ден на студенти - 17. ноември.

Чесите со демонстрации ја одбележуваат 24-годишнината од Кадифената револуција

+инфо - 17.11.2013

На денешен ден, традиционално со разни манифестации и комеморативни настани, Чесите го одбележуваат Меѓународниот ден на студентите и Денот на борбата за слобода и демократија, јави дописникот на МИА ...

СДММ го чека денот кога студентите ќе кренат глас

+инфо - 17.11.2013

Социјалдемократската младина на Македонија им го честита Меѓународниот ден на студентите и при тоа укажа на клучните проблеми со кои се соочуваат македонските студенти последниве осум години.

Честитка по повод Интернационалниот ден на студенти од Студентскиот парламент

Сител - 17.11.2013

Студентскиот парламент на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (СПУКМ) на сите студенти од Македонија им го честита Интернационалниот ден на студенти - 17. Ноември.

Чесите ја одбележаа годишнината од Кадифената револуција

Вечер - 17.11.2013

На вчерашен датум, традиционално со разни манифестации и комеморативни настани, Чесите го одбележуваат Меѓународниот ден на студентите и Денот на борбата за слобода и демократија.

Чесите со демонстрации ја одбележуваат 24-годишнината од Кадифената револуција

Бриф - 17.11.2013

На денешен ден, традиционално со разни манифестации и комеморативни настани, Чесите го одбележуваат Меѓународниот ден на студентите и Денот на борбата за слобода и демократија, јави дописникот на МИА ...

ЧЕШКА: Демонстрации за 24-годишнината од Кадифената револуција

Телеграф - 17.11.2013

На само една недела по паѓањето на Берлинскиот ѕид, дојде до политички пресврт во земјата, кој го поттикнаа студентите организирајќи масовни протести На денешен ден, традиционално со разни ...

Студентскиот парламент им го честита денот на студентите

Курир - 17.11.2013

Студентскиот парламент на универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ (СПУКМ) на сите студенти од Македонија им го честита Интернационалниот ден на студенти - 17. Ноември.

Трогателната фотографија која го обиколи светот

Хајд Парк - 17.11.2013

Фотографијата која беше снимена за време на анти-владините протести на студентите во Бугарија, за кратко време го обиколи светот. На фотографијата е студентката Деси Николова, која го држи за рамена ...

ФОТО: Фотографија која го обиколи светот

За Се - 17.11.2013

Фотографијата е направена за време на анти-владините протести на студентите во Бугарија, за кратко време го обиколи светот. На неа е студентката Деси Николова, која го држи за рамена полицаецот ...

СДММ: Македонските студенти се соочуваат со многу проблеми

Sky - 17.11.2013

Социјалдемократската Младина на Македонија упати честитка по повод Меѓународниот ден на студентите. Во продолжение интегрален текст од честитката: „Социјалдемократската Младина на Македонија им го ...

ФОТО: Фотографијата која го трогна светот - девојка прегрна бугарски полицаец кој ги штител студентите

Press24 - 16.11.2013

За време на анти-владините протести на студентите, пред собранието во Р.Бугарија, беше направена фотографија која го опколи целиот свет. На неа Деси Николова, зграпчува еден од полицаиците за рамења, ...

Трогателна фотографија која го обиколи светот

Курир - 16.11.2013

Оваа фотографија направена за време на анти-владините протести на студентите во Бугарија, за кратко време го обиколи светот. На неа е студентката Деси Николова, која го држи за рамена полицаецот ...

Британската полиција се обидува да ги шпионира студентите во Кембриџ

24 Вести - 15.11.2013

Британската полиција се обидува да спроведе тајна операција за шпионирање на политичките активисти меѓу студентите на Универзитетот во Кембриџ, пишува „Гардијан“.

Протестите на италијанските студенти прераснаа во судири со полицијата

24 Вести - 15.11.2013

Протестите на италијанските студенти во неколку поголеми градови во земјата прераснаа во судири со полицијата. Собири беа организирани во Рим, Торино, Палермо, Болоња и други градови против ...

Бугарските студенти против владата

Р.С.Европа - 15.11.2013

Бугарските студенти ги интензивираа протестите за соборување на владата поради, како што велат, нејзиниот неуспех да се справи со корупцијата и сиромаштијата во земјата.

Протести Бугарија: Фотографија која го обиколи светот

Нова ТВ - 15.11.2013

Фотографијата на Георги Канчев , која го обиколи светот, од анти-владините протести на студентите во Софија е снимена на 12 ноември, пред собранието на Р.Бугарија.

Протестите на студентите во Италија прераснаа во судир со полицијата

Нова ТВ - 15.11.2013

Собирите во Палермо, Торино, Рим, Болоња и други градови во Италија, во знак на протест на италијанските студенти, против планираните мерки за штедење на Владата во областа на образованието, ...

Како да ги намалите трошоците за студирањето

Факултети - 15.11.2013

Школарината не е единственото нешто кое мора да го платите за да си го дозволите студирањето. Како студент се среќавате со секакви дополнителни трошоци кои кога ќе се соберат се преголеми за Вас и ...

Британската полиција се обидува да ги шпионира студентите во Кембриџ

А1 On - 15.11.2013

Британската полиција се обидува да спроведе тајна операција за шпионирање на политичките активисти меѓу студентите на Универзитетот во Кембриџ, пишува „Гардијан“.

Како студентите во Европа го прославуваат Интернационалниот ден на студентите, а како македонските студенти?

Факултети - 15.11.2013

Секоја година, студентите низ Европа го прославуваат Интернационалниот ден на студентите преку различни активности. Оваа година не е исклучок и Унијата на Европските Студенти ги искажува барањата на ...

Протести на италијански студенти прераснаа во судири со полицијата

А1 On - 15.11.2013

Протестите на италијанските студенти во неколку поголеми градови во земјата прераснаа во судири со полицијата. Собири беа организирани во Рим, Торино, Палермо, Болоња и други градови против ...

Британската полиција ги шпионира студентите во Кембриџ?

+инфо - 15.11.2013

Британската полиција се обидува да спроведе тајна операција за шпионирање на политичките активисти меѓу студентите на Универзитетот во Кембриџ, пишува „Гардијан“.

Протести на италијански студенти прераснаа во судири со полицијата

+инфо - 15.11.2013

Протестите на италијанските студенти во неколку поголеми градови во земјата прераснаа во судири со полицијата. Собири беа организирани во Рим, Торино, Палермо, Болоња и други градови против ...

Британската полиција се обидува да ги шпионира студентите во Кембриџ

Сител - 15.11.2013

Британската полиција се обидува да спроведе тајна операција за шпионирање на политичките активисти меѓу студентите на Универзитетот во Кембриџ, пишува „Гардијан“.

Бугарските студенти против владата

Канал5 - 15.11.2013

Бугарските студенти ги интензивираа протестите за соборување на владата поради, како што велат, нејзиниот неуспех да се справи со корупцијата и сиромаштијата во земјата.

Бугарските студенти против мрачните бизнисмени

Локално - 15.11.2013

Немирите ескалираат во Софија каде што стотици студенти веќе неколку дена кампираат пред парламентот. Тоа е дел од кампањата против, како што велат самите студенти, новите владини врски со мрачни ...

Студентите против бугарската Влада

Вечер - 15.11.2013

Бугарските студенти ги интензивираа протестите за соборување на владата поради, како што велат, нејзиниот неуспех да се справи со корупцијата и сиромаштијата во земјата.

Британската полиција се обидува да ги шпионира студентите во Кембриџ

Бриф - 15.11.2013

Британската полиција се обидува да спроведе тајна операција за шпионирање на политичките активисти меѓу студентите на Универзитетот во Кембриџ, пишува „Гардијан“.

Британската полиција се обидува да ги шпионира студентите во Кембриџ

Телеграф - 15.11.2013

Унијата на студентите од Кембриџ, меѓутоа, го оквалификува како „апсурдно“ однесувањето на полицијата и спроведувањето тајни истраги против членството на Унијата Британската полиција се обидува да ...

Фотографија што го обиколи светот: Девојка го зграпчи бугарскиот полицаец кој ги штител студентите

Бриф - 15.11.2013

Фотографијата на Георги Кунчев направена за време на анти-владините протести на студентите, на 12 ноември, пред собранието на Р.Бугарија,трогна многу луѓе во светот.

Италијанските студенти се судрија со полицијата

Телеграф - 15.11.2013

Студентите бараат поголеми инвестиции во образовните институции и во образовниот систем Протестите на италијанските студенти во неколку поголеми градови во земјата прераснаа во судири со полицијата.

Протести на италијански студенти прераснаа во судири со полицијата

Бриф - 15.11.2013

Протестите на италијанските студенти во неколку поголеми градови во земјата прераснаа во судири со полицијата. Собири беа организирани во Рим, Торино, Палермо, Болоња и други градови против ...

Британската полиција прави обиди да ги шпионира студентите во Кембриџ

Таратур - 15.11.2013

Британската полиција се обидува да спроведе тајна операција за шпионирање на политичките активисти меѓу студентите на Универзитетот во Кембриџ, пишува Guardian.

Студентските протести во Италија прераснаа во судири со полицијата

Sky - 15.11.2013

Во неколку италијански градови протестите на студентите прераснаа во судири со полицијата. Протести беа организирани во поголемите градови во Италија, Рим, Торино, Палермо, Болоња, а причина се ...

Британската полиција ги шпионира студентите?!

Денешен - 15.11.2013

Британската полиција се обидува да спроведе тајна операција за шпионирање на политичките активисти меѓу студентите на Универзитетот во Кембриџ, пишува „Гардијан“.

Полицијата во Велика Британија се обидува да ги шпионира студентите во Кембриџ

Maxim - 15.11.2013

Според пишувањето на „Гардијан“, британската полиција се обидува да спроведе тајна операција за шпионирање на политичките активисти меѓу студентите на Универзитетот во Кембриџ.

Турската влада душка во спалните соби

Deutsche Welle - 14.11.2013

Турскиот премиер Ердоган сака да го забрани заедничкиот живот на студентите и студентките во студентските домови. Полицијата ќе смее да спроведува контроли.

Низа активности за одбележување на Меѓународниот ден на студентите

Радио МОФ - 14.11.2013

Група студенти со здружени сили решија и оваа година да го одбележат 17 ноември - Интернационален ден на студентите . Активностите започнуваат со проекција на кратки видеа во петок (15.11.2013), во ...

Група студенти и оваа година ќе го одбележат 17ти ноември - Интернационален ден на студентите

Факултети - 14.11.2013

Група студенти со здружени сили решија и оваа година да го одбележат 17ти ноември - Интернационален ден на студентите. По овој повод, ќе се оддржи серија од повеќе активности: 15.11.2013 - Културата ...

Фотографија од студентските протести во Бугарија која го обиколи светот

Факултети - 14.11.2013

Фотографија: Georgi Kunchev За време на анти-владините протести на студентите, на 12 ноември, пред собранието на Р.Бугарија, Деси Николова го зграпчува полицаецот за рамена кој претходно ги штител ...

Антивладините протести во Софија се претворија во насилство

SETimes - 14.11.2013

Студентите го осудија насилството, но продолжија со протестите во центарот на Софија, опколени од околу 10.000 полицајци и жандармерија со штитови, шлемови, палки и блиндирани возила.

Студентите во Русија плаќаат во просек по 600 денари за кревет во студентските домови

Руска реч - 14.11.2013

Цената за кревет во студентските домови во Русија изнесува околу 600 денари, соопшти на новинарите министерот за образование и наука на Русија, Дмитриј Ливанов.

Студентски протести во Романија

24 Вести - 13.11.2013

Илјадници студенти протестираа денеска во Букурешт и во поголемите романски градови со барање шест проценти од бруто домашниот производ (БДП) да бидат одвоени за образованието.

Во протестите во Софија четворица повредени

Р.С.Европа - 13.11.2013

Тројца демонстранти и еден полицаец биле повредени, додека 24 лица биле приведени во текот на вчерашните демонстрации на студентите во обидот да се блокира зградата на парламентот во Софија, соопшти ...

Полицијата ја растури студентската блокада во Софија

Телма - 13.11.2013

Бугарската полиција синоќа ја растури 12 - часовната студентска блокада на парламентот во Софија, при што беа уапсени две лица, а уште најмалку две лица се повредени во судирите.

Европската студентска унија го поддржува протестот на бугарските студенти

Факултети - 13.11.2013

Бугарските студенти се приклучија на масовните граѓански демонстрации на 23 октомври и сега се главниот глас кои се бори против корупцијата на земјата.

Писмо од револтиран студент - Не се гради иднина ако немаш сегашност!

Факултети - 13.11.2013

Не знам како да почнам, а да не биде клише. Како млад граѓанин на оваа наша држава имам потреба да се изјаснам гласно, всушност повеќе имам потреба да бидам чуена! Последниов период се повеќе и ...

[Галерија] Бунтот на бугарските студенти

Радио МОФ - 13.11.2013

Протестите на бугарските студенти , кои трета недела ескалираат, претворајќи се во јавен повик за смена на владата на премиерот Пламен Орешарски , го окупираат вниманието на јавноста во балканските ...

Студентски протести во Романија

А1 On - 13.11.2013

Илјадници студенти протестираа денеска во Букурешт и во поголемите романски градови со барање шест проценти од бруто домашниот производ (БДП) да бидат одвоени за образованието.

Големи студентски протести во Романија

Фактор - 13.11.2013

Големи студентски протести се одржаа во Романија каде илјадници студенти излегоа во главниот град Букурешт и во останатите поголеми градови и побараа шест проценти од бруто домашниот производ (БДП) ...

Студентски протести во Романија

+инфо - 13.11.2013

Илјадници студенти протестираа денеска во Букурешт и во поголемите романски градови со барање шест проценти од бруто домашниот производ (БДП) да бидат одвоени за образованието.

Бугарските студенти покажуваат дека студетите таму не се мифки и полтрони на власта-

Локално - 13.11.2013

„Одете си вие од државата ние остануваме овде во нашата татковина “ им порачаа бугарските студенти на политичарите Бугарските студенти извојуваа уште една битката за силниот студентски глас.

Дваесетина приведени и четворица повредени во буграските демонстрации

Локално - 13.11.2013

Тројца демонстранти и еден полицаец биле повредени, додека 24 лица биле приведени во текот на вчерашните демонстрации на студентите во обидот да се блокира зградата на парламентот во Софија, соопшти ...

По бугарските,на протести се дигнаа и романските студенти-бараат подобар живот

Локално - 13.11.2013

Илјадници студенти денеска протестираа во Букурешт и во поголемите романски градови со барање шест проценти од бруто домашниот производ да бидат одвоени за образованието.

Студентски протести во Романија

Телеграф - 13.11.2013

Студентите бараат и зголемување на стипендиите и субвенции за престојот и исхраната во домовите Илјадници студенти протестираа денеска во Букурешт и во поголемите романски градови со барање шест ...

Бугарија: Во демонстрации пред парламентот четворица ранети

Sky - 13.11.2013

Тројца демонстранти и еден полицаец се ранети, а 24 лица се уапсени во студентските демонстрации и обиди за блокирање на парламентот во вторникот, соопшти денеска бугарската полиција.

Бугарската полиција ги растури студентските протести пред Парламентот

Хајд Парк - 13.11.2013

Бугарската полиција во вторникот вечерта ги растури дванаесетчасовните студентски протести пред Парламентот во Софија, при што двајца демонстранти биле уапсени, а најмалку двајца повредени.

Студентски протести во Романија

Курир - 13.11.2013

Илјадници студенти протестираа денеска во Букурешт и во поголемите романски градови со барање шест проценти од бруто домашниот производ (БДП) да бидат одвоени за образованието.

Бугарската полиција ги растури студентските протести пред Парламентот

Макфакс - 13.11.2013

Бугарската полиција во вторникот вечерта ги растури дванаесетчасовните студентски протести пред Парламентот во Софија, при што двајца демонстранти биле уапсени, а најмалку двајца повредени.

Судири на анти-владините протести во Софија

Р.С.Европа - 12.11.2013

Студентите кои протестираат во Софија пред бугарскиот парламент со барање за оставка на владата, денеска се судрија со полицијата. Најмалку двајца демонстранти биле повредени, а неколкумина биле ...

Судири меѓу полицијата и демонстранти во Софија

А1 On - 12.11.2013

Во Софија денеска дојде до судири меѓу полицијата и група демонстранти, кои се обидоа да го блокираат влезот на бугарскиот Парламент, барајќи оставка на Владата, предводена од социјалистите и ...

Софија: Се тепаа студенти и полицијата пред Собранието

Н.Македонија - 12.11.2013

Неколку стотина демонстранти, главно студенти, се обидоа денеска да формираат ѕид од човечки тела околу парламентот за да ги спречат пратениците да влезат во него Полицијата и демонстрантите кои се ...

Судири меѓу полицијата и демонстранти во Софија

+инфо - 12.11.2013

Во Софија денеска дојде до судири меѓу полицијата и група демонстранти, кои се обидоа да го блокираат влезот на бугарскиот Парламент, барајќи оставка на Владата, предводена од социјалистите и ...

Судири меѓу полицијата и демонстранти во Софија

Кирилица - 12.11.2013

Во Софија денеска дојде до судири меѓу полицијата и група демонстранти, кои се обидоа да го блокираат влезот на бугарскиот Парламент, барајќи оставка на Владата, предводена од социјалистите и ...

Судири на анти-владините протести во Софија

Локално - 12.11.2013

Студентите кои протестираат во Софија пред бугарскиот парламент со барање за оставка на владата, денеска се судрија со полицијата. Најмалку двајца демонстранти биле повредени, а неколкумина биле ...

СОФИЈА: Судири меѓу полицијата и демонстранти

Телеграф - 12.11.2013

Полицијата употреби сила да ги растера демонстрантите, при што се повредени неколку лица Во Софија денеска дојде до судири меѓу полицијата и група демонстранти, кои се обидоа да го блокираат влезот ...

Софија: Студенти и полицајци се тепале пред Собранието

Точка - 12.11.2013

Неколку стотина демонстранти, во главно студенти, денес се обиделе да формираат жив ѕид околу парламентот за да ги спречат пратениците да влезат. Полицијата и демонстрантите кои се обиделе да го ...

Судири меѓу полицијата и демонстранти во Софија

Курир - 12.11.2013

Во Софија денеска дојде до судири меѓу полицијата и група демонстранти, кои се обидоа да го блокираат влезот на бугарскиот Парламент, барајќи оставка на Владата, предводена од социјалистите и ...

Студентите сакаат да ја урнат владата во Бугарија

Хајд Парк - 12.11.2013

Нови судири избија во вторникот на антивладиниот собир во бугарската престолнина Софија, пред зградата на Народното собрание, известуваат тамошните медиуми.

Фото: Протести и судири околу парламентот во Софија

Фама - 12.11.2013

Демонстрантите во Софија кои барат оставка на Владата на Пламен Орешарски денеска се обидоа да го пробијат полицискиот кордон околу парламентот. Засега обидот е несуспешен пренесува БТВ.

Студентите сакаат да ја урнат владата во Бугарија

Portal - 12.11.2013

Нови судири избија во вторникот на антивладиниот собир во бугарската престолнина Софија, пред зградата на Народното собрание, известуваат тамошните медиуми.

Студентите сакаат да ја урнат владата во Бугарија

Макфакс - 12.11.2013

Нови судири избија во вторникот на антивладиниот собир во бугарската престолнина Софија, пред зградата на Народното собрание, известуваат тамошните медиуми.

Се судрија полицијата и демонстрантите во Софија

Денешен - 12.11.2013

Во Софија денеска дојде до судири меѓу полицијата и група демонстранти, кои се обидоа да го блокираат влезот на бугарскиот Парламент, барајќи оставка на Владата, предводена од социјалистите и ...

Софија: Студентите прогласиле „тотална окупација“

МКД - 11.11.2013

Студентите кои бараат оставка од владата со ланци и катанци ја блокирале вратата на главната зграда на универзитетот во Софија, која е „окупирана“ веќе 19 дена, пренесува Б92.

Лаптоп создаден за студентските навики

Емитер - 11.11.2013

Долго време, првата утринска активност на студентите беше претурање по белешките од претходната вечер и барање на она што во тој момент им е итно потребно.

Студентите од „Свети Апостол Павле“ во натпревар за најдобра Android апликација

Радио МОФ - 11.11.2013

Студентите од охридскиот Универзитет за информатички науки и технологии, „Свети Апостол Павле“ ќе натпреваруваат за најдобра Android апликација. Имаат рок до почетокот на месец декември 2013 година ...

Софија: Студентите на улица, Универзиеттот блокиран

Канал5 - 11.11.2013

Студентите кои бараат оставка на владата со ланци и катанци го блокираа влезот во главната зграда на Универзитетот во Софија. Блокадата трае веќе 19 дена - јавува Б92.

Бугарија: Софиските студенти прогласија “окупација”- веќе 19 дена не дозволуваат влез во универзитетот во Софија

Локално - 11.11.2013

Бугарските студенти кои бараат оставка од владата во Софија со ланци и катанци ја заклучиле вратата на главната зграда на универзитетот во Софија, која е „окупирана“ веќе 19 дена, пренесува Б92.

Студентите од Охридскиот Универзите ќе се натпреваруваат во креирање Андроид апликација

Сител - 11.11.2013

Студентите од охридскиот универзитет за информатички науки и технологии Свети Апостол Павле преку натпревар за најдобра апликација за паметни телефони и таблети, практично ќе ги презентираат своите ...

Студенти од Универзитетот „Свети Апостол Павле“ од Охрид ќе разработуваат андроид апликација за „Техномаркет“

Бриф - 11.11.2013

Студенти од Универзитетот за информатички науки и технологии „Свети Апостол Павле“ од Охрид ќе разработуваат апликација за мобилни телефони и таблети со андроид и иОС оперативна платформа, за ...

Студентите од УИНТ „Св. Апостол Павле“ ќе креираат најсовремена iOS/Android апликација

OhridNews - 11.11.2013

Пред студентите на УИНТ „Св. Апостол Павле“ Охрид“, денеска ќе биде презентиран проектот кој вклучува креирање современа iOS/Android апликација за таблети и паметни телефони.

Охридски студенти ќе разработуваат андроид апликација за „Техномаркет“

Курир - 11.11.2013

Студенти од Универзитетот за информатички науки и технологии „Свети Апостол Павле“ од Охрид ќе разработуваат апликација за мобилни телефони и таблети со андроид и ИОС оперативна платформа, за ...

Студентите од „Свети Апостол Павле“ во натпревар за најдобра Android апликација

Охрид Прес - 11.11.2013

Компанијата „Техномаркет“ ги повика студентите од охридскиот Универзитет за информатички науки и технологии, „Свети Апостол Павле“ да ја направат најдобрата апликација за паметни телефони и таблети.

Студентите од „Свети Апостол Павле“ во натпревар за најдобра Андроид апликација

OhridNews - 11.11.2013

Техномаркет ги повика студентите од охридскиот Универзитет за информатички науки и технологии, „Свети Апостол Павле“ да ја направат најдобрата апликација за паметни телефони и таблети.

Студентите по информатика ќе аплицираат за избор на најкреативна Android апликација

ТВМ - 11.11.2013

Студентите по информатика ќе аплицираат за избор на најкреативна Android апликација. Конкурсот за изработка на апликација за андроид телефони привлече голем интерес на студентите од информатичкиот ...

Бугарските студенти со синџири и катанци го окупираа софискиот универзитет

Хајд Парк - 11.11.2013

Студентите кои бараат оставка на бугарската влада, со синџири и катанци ја блокирале вратата на главната зграда на универзитетот во Софија, каде простираат веќе 19 дена.

Бугарските студенти со синџири и катанци го окупираа софискиот универзитет

Portal - 11.11.2013

Студентите кои бараат оставка на бугарската влада, со синџири и катанци ја блокирале вратата на главната зграда на универзитетот во Софија, каде простираат веќе 19 дена.

Бугарските студенти со синџири и катанци го окупираа софискиот универзитет

Макфакс - 11.11.2013

Студентите кои бараат оставка на бугарската влада, со синџири и катанци ја блокирале вратата на главната зграда на универзитетот во Софија, каде простираат веќе 19 дена.

Студентите од „Свети Апостол Павле“ во натпревар за најдобра Android апликација

Inpress - 11.11.2013

Охрид, 11. ноември 2013 (ИНПРЕС) Компанијата „Техномаркет“ ги повика студентите од охридскиот Универзитет за информатички науки и технологии, „Свети Апостол Павле“ да ја направат најдобрата ...

Студентите од „Свети Апостол Павле“ во натпревар за најдобра Android апликација

Денар - 11.11.2013

„Благодарение на соработката со Техномаркет, пред нашите студенти се наоѓа огромна можност која е од клучна важност за нивната иднина. Преку оваа шанса, тие ќе можат квалитетите и вештините кои ги ...