TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четворица од најпаметните луѓе на светот потекнуваат од Балканот

Факултети - 11.11.2012

Евангелос Катсиоулс Мислав Предавец Иван Ивец На листата на 16 најинтелигентни луѓе на светот направена од Светскиот директориум за гениј, се наоѓаат 4-ца од Балканот, двајца од Хрватска (45 ...

Генијалецот негира дека е пријавен на конкурсот на Министерството за здравство

А1 On - 10.11.2012

Проф. д-р Октај Ахмед демантира дека е првиот пријавен на конкурсот на Министерството за здравство, откако со неговото име се шпекулираше во неколку медиуми, а и преку социјалните мрежи.

ДЕМАНТ - Ниту работам, ниту ќе работам во здравство, ниту, пак, планирам да аплицирам

Факултети - 10.11.2012

Деновиве во печатените и во електронските медиуми, како и на социјалните мрежи е актуелен конкурсот на Министерство за здравство, според кој кандидатите за советници кои ќе се ангажираат при ова ...

Октај негира дека конкурирал на огласот кај Тодоров

+инфо - 10.11.2012

„Деновиве во печатените и во електронските медиуми, како и на социјалните мрежи е актуелен конкурсот на Министерство за здравство, според кој кандидатите за советници кои ќе се ангажираат при ова ...

Тодоров: Моја работа е мојот IQ

+инфо - 10.11.2012

Моја работа е мојот IQ. Правите една голема грешка со вакви паралели. Ние не сакаме да промовираме некој нов систем со кој најинтелегентните ќе владеат, поставувате грешна теорија.

Не сум конкурирал на огласот на министерството – демант од професорот со IQ 156

МК News - 10.11.2012

Некои од медиумите вчера по објавата на министерството за здравство дека еден генијалец со 156 IQ веќе се пријавил на конкурсот , шпекулираа околу името кој е генијалецот кој конкурирал.

Октај Ахмед демантира дела аплицирал на конкурсот кај Тодоров

Либертас - 10.11.2012

Проф. д-р Октај Ахмед демантира дека тој е првиот пријавен на конкурсот на Министерството за здравство, откако со неговото име се шпекулираше на социјалните мрежи, а истото го пренесоа и неколку ...

Првиот гениј аплицираше во здравство

Таратур - 10.11.2012

Во Министерството за здравство вчера пристигна и првата апликација за огласот што крена голема прашина во јавноста, а во кој се бараше кандидатот за советник на министерот да поседува сертификат од ...

Октај Ахмед демантира дела аплицирал на конкурсот

Курир - 10.11.2012

Проф. д-р Октај Ахмед демантира дека тој е првиот пријавен на конкурсот на Министерството за здравство, откако со неговото име се шпекулираше на социјалните мрежи, а истото го пренесоа и неколку ...

Професорот со IQ 156 демантира дека аплицирал за позицијата советник на министерот за здравство

Sky - 10.11.2012

Откако во некои медиуми се појави информацијата дека Ахмед Октај, основачот на Менса Македонија се кандидирал за позицијата советник на министерот Тодоров, Октај преку писмо ги демантираше овие ...

Октај: Не сум конкурирал во министерството за здравство

БезПардон - 10.11.2012

„Деновиве во печатените и во електронските медиуми, како и на социјалните мрежи е актуелен конкурсот на Министерство за здравство, според кој кандидатите за советници кои ќе се ангажираат при ова ...

Октај Ахмет демантира дека се пријавил на конкурсот на Тодоров

Press24 - 10.11.2012

Проф. д-р Октај Ахмед ја демантираше информацијата која се рашири по македонските медиуми дека тој бил првиот пријавен на конкурсот на Министерството за здравство.

Двајца надпросечно интелегентни пријавени на конкурсот на министерството за здравство, Тодорв крие колкав IQ има

Sky - 10.11.2012

Од министерството за здравство информираат дека на огласот се пријавиле две нови лица со интелегенција над 140. Станува збор за една жена од Македонија со IQ 170 и нашинец од Америка со коефициент на ...

Црвенковски го повика Груевски на IQ тест

Primetime - 10.11.2012

Скопје, Македонија (Филипијада њуз) Претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски го повика премиерот на Македонија, господинот Никола Груевски да излезе на јавен IQ тест (тест за коефициент на ...

Октај Ахмед демантира дека се пријавил на конкурсот на Министерството за здравство

Maxim - 10.11.2012

Проф. д-р Октај Ахмед ја демантираше информацијата која се рашири по македонските медиуми дека тој бил првиот пријавен на конкурсот на Министерството за здравство.

Првиот апликант за советник во здравството со IQ 156

24 Вести - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна првата апликација-сертификат од МЕНСА со која кандидатот-конкурент за советник потврдува дека има коефициент на интелигенција (IQ) 156.

Првиот апликант за советник во здравството со IQ 156

Утрински - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна првата апликација-сертификат од МЕНСА со која кандидатот-конкурент за советник потврдува дека има коефициент на интелигенција (IQ) 156.

Како до серификат на „Менса“?

Телма - 09.11.2012

Министерот Никола Тодоров кој секојдневно држеше и по две прес-конференции, по објавување на огласот го нема во јавноста.

Оглас за вработување на македонски генијалци

365 - 09.11.2012

Се чини дека во Македонија за првпат се воведува нов критериум во огласите за вработување. Пионерскиот чекор го прави Министерството за Здравство.

Прва апликација за советник во здравството со IQ 156

Дневник - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна првата апликација-сертификат од МЕНСА со која кандидатот-конкурент за советник потврдува дека има коефициент на интелигенција (IQ) 156.

Првиот апликант за советник во здравството со IQ 156

Идивиди - 09.11.2012

Скопје, 9 ноември 2012 (МИА) - Во Министерството за здравство денеска пристигна првата апликација-сертификат од МЕНСА со која кандидатот-конкурент за советник потврдува дека има коефициент на ...

Се најде првиот генијалец за во Министерството за здравство

Капитал - 09.11.2012

Првата апликација за „генијалниот“ оглас на министерот Никола Тодоров пристигна во просториите на Министерството. Како што соопштуваат оттаму, пристигнала првата апликација со сертификат од МЕНСА со ...

Се јави првиот јунак: Апликант за советник во здравството со IQ 156

Здраво - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна првата апликација – сертификат од МЕНСА со која кандидатот-конкурент за советник потврдува дека има коефициент на интелигенција (IQ) 156.

Првиот апликант за советник во здравството гениј, со IQ 156

А1 On - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна првата апликација со сертификат од МЕНСА со која конкурентот за советник потврдува дека има коефициент на интелигенција (IQ) 156.

Кандидат со IQ 156 се пријави на конкурсот на здравство

Кајгана - 09.11.2012

Министерството за здравство во петокот информираше дека пристигнала првата апликација во врска со огласот на министерството, со кој како еден од условите е меѓународно признат сертификат за IQ над ...

Генијалец со 156 IQ се пријави кај Тодоров

+инфо - 09.11.2012

Првиот генијалец со коефициент на интелигенција 156 се пријавил денеска на огласот на Министерството за здравство. Оттаму известваат дека пристигнала првата апликација со сертификат од МЕНСА ...

Генијалец со IQ 156 аплицираше кај Тодоров

Либертас - 09.11.2012

Министерството за здравство соопштува дека пристигнала првата апликација со сертификат од МЕНСА international – објави Курир.

Првиот што се пријави на конкурсот за генијалци има IQ 156 !

Канал5 - 09.11.2012

Министерството за здравство соопшти дека на огласот се јавил првиот апликант со сертификат од МЕНСА чиј IQ е 156. „Во врска со последниот објавен оглас од страна на Министерството за здравство, а со ...

Се пријави првиот генијалец за советник во здравството - доволно ли е IQ 156?

Сител - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна првата апликација-сертификат од МЕНСА со која кандидатот-конкурент за советник потврдува дека има коефициент на интелигенција (IQ) 156.

Генијалец со IQ 156 се пријавил на огласот на Тодоров

МК News - 09.11.2012

Пристигнала првата апликација на огласот на министерот Тодоров за вработување на генијалци како негови советници. Според Министерството за здравство кандидатот доставил сертификат од МЕНСА ...

Првиот апликант за советник во здравството со IQ 156

МРТ - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна првата апликација-сертификат од МЕНСА со која кандидатот-конкурент за советник потврдува дека има коефициент на интелигенција (IQ) 156.

Првиот генијалец аплицираше во здравство

Точка - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна и првата апликација за огласот што крена голема прашина во јавноста, а во кој се бараше кандидатот за советник на министерот да поседува сертификат од ...

Првиот генијалец аплицираше во здравство

Нетпрес - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна и првата апликација за огласот што крена голема прашина во јавноста, а во кој се бараше кандидатот за советник да поседува сертификат од МЕНСА за IQ ...

Генијалец со IQ 156 аплицираше кај Тодоров

Курир - 09.11.2012

Министерството за здравство соопштува дека пристигнала првата апликација со сертификат од МЕНСА international. Генијалецот кој се пријавил на последниот објавен оглас од Министерството, има IQ 156.

Генијалец со IQ 156 се пријави на огласот во Министерство за здравство

БезПардон - 09.11.2012

Од Министерството за здравство соопштуваат дека пристигнала првата апликација со сертификат од МЕНСА international. Генијалецот кој се пријавил на последниот објавен оглас од Министерството, има IQ ...

Се пријави првиот генијалец за советник во здравството - доволно ли е IQ 156?

Press24 - 09.11.2012

Во Министерството за здравство денеска пристигна првата апликација-сертификат од МЕНСА со која кандидатот-конкурент за советник потврдува дека има коефициент на интелигенција (IQ) 156.

Во Скопје сепак имало геналијалец

Скопје инфо - 09.11.2012

Министерството за здравство соопштува дека пристигнала првата апликација со сертификат од МЕНСА international.Генијалецот кој се пријавил на последниот објавен оглас од Министерството, има IQ 156.

Се најде јунак за огласот во здравство – кандидатот има 156 IQ

Хајд Парк - 09.11.2012

Министерството за здравство информираше дека пристигнала првата апликација во врска со огласот на министерството, со кој како еден од условите е меѓународно признат сертификат за IQ над 140.

Кандидат со IQ 156 се пријави на конкурсот на здравство

Пулс24 - 09.11.2012

Министерството за здравство во петокот информираше дека пристигнала првата апликација во врска со огласот на министерството, со кој како еден од условите е меѓународно признат сертификат за IQ над ...

Кај Тодоров се пријави првиот генијалец со IQ 156

Sky - 09.11.2012

На огласот на Министерството за здравство, се пријави првиот генијалец со IQ 156. Министерството информираше дека станува збор за кандидат, кој доставил МЕНСА сертификат на кој се потврдува неговиот.

Обама најде кадар со над 140 IQ за во министерството за здравство!

Skopje ID - 09.11.2012

Деновиве кружат најразлични коментари, најчесто измејување за јавниот повик од страна на министерството за здравство, во кој се бара квалификуван кадар со IQ над 140.

Кандидат со IQ 156 се пријави на конкурсот на здравство

Макфакс - 09.11.2012

Министерството за здравство во петокот информираше дека пристигнала првата апликација во врска со огласот на министерството, со кој како еден од условите е меѓународно признат сертификат за IQ над ...

Генијалец аплицираше кај Тодоров со IQ 156

Денешен - 09.11.2012

Министерството за здравство соопштува дека пристигнала првата апликација со сертификат од МЕНСА international. Генијалецот кој се пријавил на последниот објавен оглас од Министерството, има IQ 156.

Генијалец со IQ 156 аплицираше кај Тодоров

Maxim - 09.11.2012

Министерството, како што соопшти, на апликантот му благодари за интересот и уште ги охрабрува сите заинтересирани кои ги исполнуваат критериумите, да се пријават на огласот.

Министерството за здравство бара „докажано паметни“ соработници

Радио МОФ - 08.11.2012

Министерството за здравство, во јавен оглас објавен во денешните дневни весници бара нови соработници во кабинетот на министерот Никола Тодоров, кои како услов треба да поднесат и сертификат од МЕНСА ...

Само генијалци во Министерството за здравство!

Идивиди - 08.11.2012

Министерството за здравство на Македонија денес објави оглас за отворени работни места. Апликантите кои планираат да аплицираат за работните позиции, лица во кабинетот на Министерот Никола Тодоров ...

Министерство за Вештачка Интелегенција (МВИ)

Здраво - 08.11.2012

Откако најголемиот дел од македонската интелегенција емигрираше од државата, затоа што критериумот на партиската книшка вреди повеќе од дипломата и способноста на кандидатите, едно наше министерство ...

ФОТО: МЕНСА стана критериум за вработување во Министерството за здравство

Либертас - 08.11.2012

Новиот услов за вработување во Министерството за здравство (според огласот во Дневник) е IQ од 140. Министерството за здравство, денеска објави конкурс за прием на граѓани кои ќе работат во кабинетот ...

ФОТО: За да работите кај Министерот за здравство ви треба IQ 140

За Се - 08.11.2012

Погледнете како изгледа огласот за вработен во кабинетот на Мнистерот за ...

ФОТО: Во Кабинетот на Тодоров можат да работат само генијалци со IQ 140!

Press24 - 08.11.2012

Денеска Министерството за здравство на Република Македонија објави оглас за ангажирање лица во Кабинетот на министерот Никола Тодоров.