TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Започна изградбата на нова фабрика во ТИРЗ Скопје

Build - 13.11.2016

Македонската компанија „ФПЦ Технопласт“ денеска постави камен-темелник на новата фабрика во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје 1. Домашната инвестиција е во вредност од 10 милиони евра и ќе се реализира во две фази, на градежна парцела од ...

НОВА ФАБРИКА ВО БУНАРЏИК: Ќе се отворат 200 нови работни места

Телеграф - 12.11.2016

Станува збор за фабрика на ФПЦ Технопласт која е втора домашна компанија што гради производствен капацитет во ТИРЗ Скопје 1 Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт која денеска го постави ...

Груевски на Фејсбук: Македонска инвестиција ќе отвори 200 нови работни места

Курир - 12.11.2016

Денес во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција, напиша денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил .

Почна да се гради нова домашна фабрика во Бунарџик – вработување за 200 лица

Алфа - 12.11.2016

Уште една домашна компанија влегува во технолошко индустриските развојни зони. По „Хајтек“, денеска и „ФПЦ Технопласт“ удри камен темелник на нова фабрика во Бунарџик, која треба целосно да биде завршена до крајот на наредната година.

Втора македонска компанија влезе во Бунарџик - „ФПЦ Технопласт” најави 200 вработувања

Канал5 - 12.11.2016

Стартуваше изградбата на новиот капацитет на Техно пласт во индустриската зона Бунарџик. Во новата фабрика која ќе произведува пластични компоненти за автомобилската и електроиндустријата ќе се вработат 200 лица.

Втора домашна компанија влегува со инвестиција во зоните - ФПЦ Технопласт почна изградба на фабрика за 200 вработувања

Сител - 12.11.2016

Уште една домашна компанија ќе инвестира во зоните. Почна изградбата на фабриката на ФПЦ Технопласт во Бунарџик. Компанијата ќе произведува алати и пластични компоненти за познати автомобилски брендови.

Нова инвестиција од 10 милиони евра и производство за БМВ, Ауди и Рено

Вест - 12.11.2016

Во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почна со градба втората македонска инвестиција. Тоа е инвестиција од околу 10 милиони евра, а предвидено е да се отворат 200 нови работни места во Македонија.

Поставен камен-темелникот на нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Курир - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт, која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

Нова фабрика во Бунарџик и работа за 200 луѓе

Скопје инфо - 12.11.2016

Во Технолошко индустриската развојна зона Скопје денеска ќе биде поставен каман темелник за изградба на фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт. Најавена е инвестиција во износ од 10 милиони евра која ќе отвори 200 работни места.

Технопласт е втората домашна компанија која почна да гради во Бунарџик

Телевизија Нова - 12.11.2016

Нов производствен капацитет почна да се гради денеска во технолошко индустриската развоја зона. Станува збор за компанијата Технопласт, која е втора по ред домашна компанија со своја инвестиција во слободните зони.

Премиерот Емил Димитриев ќе присуствува на поставување на камен темелник на новата фабрика ФПЦ Технопласт

Телевизија Нова - 12.11.2016

Претседателот на Владата на Република Македонија за спроведување на изборите Емил Димитриев, денеска (сабота, 12.11.2016 година) ќе присуствува на свечена церемонија по повод поставување на камен темелник на новата фабрика ФПЦ Технопласт во ...

Нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Вечер - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт која денеска го постави камен-темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје 1. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра што ќе ...

Груевски: Македонска инвестиција ќе отвори 200 нови работни места

Нетпрес - 12.11.2016

Во продолжение следува интегрален текст од објавата на Груевски. Станува збор за компанијата „ФПЦ Технопласт” која е фирма-ќерка на компанијата „Тетепласт” која функционира во Македонија скоро 20 години и своето производство, пред се, го наменува за ...

Делови за БМВ, Ауди и Рено ќе се прават во Бунарџик

еМагазин - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

Нови 200 вработувања: Домашната ФПЦ Технопласт почнува градба на фабрика во Бунарџик

Press24 - 12.11.2016

Во Технолошко индустриската развојна зона Скопје денеска ќе биде поставен каман темелник за изградба на фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт. Најавена е инвестиција во износ од 10 милиони евра која ќе отвори 200 работни места.

Технопласт ќе работи за Мерцедес, БМВ, Ауди и Порше од новата фабрика во Бунарџик

Иновативност - 12.11.2016

Maкедонката компанија ФПЦ Технопласт денеска го постави камен-темелникот за фабрика во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје 1 Во новата фабрика ќе се произведуваат алати и пластични компоненти за автомобилската индустрија, а подоцна ...

Груевски на Фејсбук сподели убава вест

Press24 - 12.11.2016

Денес во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција, напиша денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил.

Нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Сител - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

ФПЦ Технопласт почнува градба на фабрика во Бунарџик

Сител - 12.11.2016

Во Технолошко индустриската развојна зона Скопје денеска ќе биде поставен каман темелник за изградба на фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт . Најавена е инвестиција во износ од 10 милиони евра која ќе отвори 200 работни места.

Нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

За Се - 13.11.2016

Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра што ќе се реализира во две фази. Во првата фаза, што треба да заврши до крајот на идната година, на парцела од 11.000 метри квадратни ќе се изгради објект на површина од 4.200 метри квадратни ...

Груевски: Македонска инвестиција ќе отвори нови работни места

Пулс24 - 12.11.2016

Денес во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција, напиша денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил.

Нова фабрика во Бунарџик

А1 On - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

НОВА ИНВЕСТИЦИЈА: ФПЦ Технопласт почнува градба на фабрика во Бунарџик

Телевизија Нова - 12.11.2016

Во Технолошко индустриската развојна зона Скопје денеска ќе биде поставен каман темелник за изградба на фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт . Најавена е инвестиција во износ од 10 милиони евра која ќе отвори 200 работни места.

Нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Денар - 13.11.2016

­ Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт која денеска го постави камен­темелникот во Технолошко­индустриската развојна зона Скопје 1. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра што ...

Груевски: Зоните не се само за странските компании – „ФПЦ Технопласт“ отвора фабрика по примерот на „Хајтек“

Република - 12.11.2016

Денес во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција. Станува збор за компанијата “ФПЦ Технопласт” која е фирма-ќерка на компанијата “Тетепласт”, која функционира во Македонија скоро 20 години и ...

Поставен камен-темелникот на нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Република - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт, која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

ФПЦ Технопласт почнува градба на фабрика во Бунарџик

Алфа - 12.11.2016

Во Технолошко индустриската развојна зона Скопје денеска ќе биде поставен каман темелник за изградба на фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт. Во Технолошко индустриската развојна зона Скопје денеска ќе биде поставен каман темелник за ...

Груевски на Фејсбук: Македонска инвестиција ќе отвори 200 нови работни места

Lider - 12.11.2016

Денес во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција, напиша денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил .

Се гради нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Пулс24 - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт, која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

ФПЦ Технопласт почнува градба на фабрика во Бунарџик

МРТ - 12.11.2016

Најавена е инвестиција во износ од 10 милиони евра која ќе отвори 200 работни места. Во Технолошко индустриската развојна зона Скопје денеска ќе биде поставен каман темелник за изградба на фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт.

Македонска инвестиција ќе отвори 200 нови работни места

Вечер - 12.11.2016

Денес во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција, напиша денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил.

Поставен камен-темелникот на нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Телевизија Нова - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт, која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

Груевски на Фејсбук: Македонска инвестиција ќе отвори 200 нови работни места

Телевизија Нова - 12.11.2016

Денес во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција, напиша денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил .

Нова фабрика во Бунарџик, нови 200 работни места

Вечер - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт, која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

Груевски: македонска инвестиција ќе отвори 200 нови работни места

ТВ21 - 12.11.2016

Денеска во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција, напиша денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил .

Бунарџик збогатен со уште една нова фабрика и 200 нови работни места

Нетпрес - 12.11.2016

Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра. Целокупното производство, според најавите, ќе се извезува и вградува во автомобилските брендови БМВ, Ауди и Рено. На поставувањето на камен-темелникот присуствуваа претседателот на Владата за ...

Груевски на Фејсбук: Македонска инвестиција ќе отвори 200 нови работни места

Алфа - 12.11.2016

Денес во технолошко индустриската развојна зона во Скопје почнува со градба втората македонска инвестиција, напиша денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот Фејсбук профил.

Поставен камен-темелникот на нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Lider - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

Груевски: Македонската компанија „Технопласт“ ќе отвори 200 работни места

МКД - 12.11.2016

„Станува збор за компанијата „ФПЦ Технопласт” која е фирма-ќерка на компанијата „Тетепласт” која функционира во Македонија скоро 20 години и своето производство, пред сѐ, го наменува за странскиот пазар.

Поставен камен-темелникот на нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Press24 - 12.11.2016

Нови 200 работни места ќе се отворат со новата фабрика на домашната компанија ФПЦ Технопласт, која денеска го постави камен темелникот во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје. Станува збор за инвестиција во износ од 10 милиони евра.

Груевски на Фејсбук ја поздрави инвестицијата на ФПЦ Технопласт - Отворањето нови работни места им носи корист на ...

Сител - 12.11.2016

Почнува реализацијата на втората македонска инвестиција која ќе отвори 200 нови работни места во земјата. Ова е дел од статусот на фејсбуј профилот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој напиша дека денеска во технолошко индустриската ...