TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Монпелје ги искористи сите грешки...

Н.Македонија - 12.11.2016

Покажавме дека можеме да се справиме со Монпелје, со тоа што успеавме да намалиме на два гола разлика, но немавме сили и искуство за нешто повеќе, рече тренерот на Металург, Червар, по поразот дома со 24-30 во 6-то коло на ЛШ, во меч во кој Металург ...

Червар: Нè понесоа емоциите, а не разумот

Дерби - 11.11.2016

Екипата на Металург не успеа да го задржи перфектниот учинок на домашен терен во Лигата на шампионите и загуби од фавориот Монпелје со 30:24. Нашиот вицешампион имаше свои моменти на средбата, меѓутоа квалитетот и искуството е на страна на ...

Металург загуби -Вардар утре го пречекува Киелце

Алфа - 11.11.2016

Ракометарите на Металург вчеравечер го забележаа и четвртиот пораз во Лигата на шампиони откако во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ загубија од Монпелје со 30:24. Со тоа составот на Лино Червар остануваат на само 4 бода и на петтата позиција во ...

Червар: Загубивме енергија во второто полувреме

Нова ТВ - 10.11.2016

Лино Червар е свесен дека разликата во квалитет и искуство беа на страна на Монпелје со мечот со еговиот Металург попладнево во Скопје во рамки на Лигата на шампиони. Францускиот клуб ја контролираше средбата од почеток до крај и славеше со 30:24 за ...

Ракомет, ЛШ: Металург немоќен против Монпелје

Нова ТВ - 10.11.2016

Металург го претрпе четвртиот пораз во групата Ц во ракометната Лига на шампиони во оваа сезона, прва на домашен терен. Монпелје, во период од две ипол недели, по вторпат славеше над македонскиот вицепрвак, овојпат со 30:24 за преземање на ...

Монпелје по втор пат го среди Металург – Клубот од Автокоманда останува на дното

СуперСпорт - 10.11.2016

Ракометарите на Металург во салата Борис Трајковски беа поразени во натпревар од шестото коло од групната фаза во ЛШ од Монпелје со 24:30. Гостите од Франција од старт отворија со серија од два погодоци.

Металург ја чува “тврдината Борис Трајковски“ од Монпелје

Екипа - 10.11.2016

Металург ја започна сезоната во Лигата на шампионите со триумф над Елверум пред домашна публика, а неколку седмици подоцна ’падна’ и ла Риоха. Монпелје пак, нивниот денешен противник во елитното ракометно клупско натпреварување, се мачи со настапите ...

Червар: Немаме искуство па нè понесоа емоциите а не паметот

МКД - 10.11.2016

Лино Червар вели дека на неговите играчи им недостасува искуство од натпревари на највиско ниво, па против Монпелје на моменти биле понесени од емоциите а не паметот Вицешампионот на Македонија доживеа нов пораз во Лигата на Шампионите, во Скопје, ...

Металург немоќен против Монпелје

МКД - 10.11.2016

Металург со 24-30 загуби од Монпелје и го доживеа првиот домашен пораз оваа сезона во Лигата на шампионите. Ракометарите на Лино Червар беа немоќни против силниот тим на Монпелје. Металург ослабен со неиграњето на неколку клучни играчи, не успеа ...

Червар: Нè понесоа емоциите, а не разумот…

Екипа - 10.11.2016

Иако се држеше ’машки’, Металург не издржа на налетите на француски Монпелје и забележа нов пораз во ракометната Лига на шампиони (24-30). Македонскиот вицешампион немаше одговор на брзата игра на противникот, а слабата одбрана придонесе за новиот, ...

Металург не го издржа притисокот од Монпелје

Екипа - 10.11.2016

Ни домашниот тенер овој пат не му помогна на Металург да го избегне вториот пораз од францускиот Монпелје. Французите славеа со 24-30 (10-14) и му го нанесоа на Металург четвртиот пораз во шестиот натпревар од групната фаза во ЛШ.

Металург загуби од Монпелје

Кајгана - 10.11.2016

Металург загуби од Монпелје 24-30 (10-14) во шестото коло од Ц групата во Лигата на шампионите. Металург го доживеа четвртиот пораз, прв во Скопје, во елитното натпреварување. Дуелот го одбележа шутерскиот двобој на Обрадовиќ од едната и Гребиј од ...

Обрадовиќ: Можеби денес јас бев најдобар, но утре - некој друг ќе биде!

Gol.mk - 10.11.2016

Металург во Лигата на шампионите загуби од Монпелје (24-30), меѓутоа најсветла точка во тимот беше Немања Обрадовиќ. Средниот бек на тимот од Автокоманда беше вистински лидер на паркетот и постигна десет гола, меѓутоа, жали што добрата партија не е ...

Монпелје пресилен за голобрадите момци на Червар во Скопје

Спортклуб - 10.11.2016

Металург вечерва заслужено беше поразен од посилната екипа на Монпелје, која гостуваше во Скопје. Гостите од Франција го победија младиот тим на Червар со резултат 30:24. Ракометарите на Лино Червар беа немоќни против евидентно поквалитетната екипа ...

Червар: Нè понесоа емоциите, а не паметот!

Gol.mk - 10.11.2016

Екипата на Металург доживеа нов пораз во Лигата на шампионите, овој пат од француски Монпелје, на домашен терен (24-30). За тимот од Автокоманда ова беше прв пораз во ракометната елита сезонава на домашен терен, а Лино Червар, стратегот на тимот ...

Червар по поразот од Монпелје: Гостите беа фаворити и пред мечот, ние немаме искуство

Спортклуб - 10.11.2016

Металург денеска во рамките од 6. коло во ЛШ, загуби за прв пат на домашен терен, од екипата на Монпелје со 30:24. Металурзите беа рамноправен противник во првите 20 минути, за подоцна како одминуваше натпреварот, Монпелје си го фаќаше ритамот и ...

Нов пораз во ЛШ: Металург немаше решение за моќниот Гребиј

Дерби - 10.11.2016

Металург влезе со биланс од две победи и три порази на вечерашниот натпревар со Монпелје, а дека тимот на Лино Червар се уште не е дораснат да се носи со навистина силен состав со каков располага францускиот тим можевме да се увериме и оваа вечер во ...

Монпеље нов предизвик за Металург

Алфа - 10.11.2016

Ракометарите на Металург вечерва од 18 и 45 го пречекуваат Монпеље во натпревар од шестото коло во Ц групата од Лигата на шампионите. гостите од Франција во вториот круг од првата фаза во шампионската Лига влегуваат со учинок од три победи и два ...

Металург домаќин на Монпелје во дуел од Лигата на шампиони

Сител - 10.11.2016

Македонскиот вицепрвак Металург го пречекува францускиот тим Монпелје во натпревар од 6.коло на ракометната Лига на шампиони. Ова ќе биде вто дуел на овие две екипи, откако во првиот одигран пред седумнаесет дена француската екипа забележа убедлива ...

Металург поразен од Монпеље

Курир - 10.11.2016

Ниту домашниот терен овој пат не му помогна на Металург да го избегне вториот пораз од францускиот Монпелје. Французите славеа со 30-24 и му го нанесоа на Металург четвртиот пораз во шестиот натпревар од групната фаза во ЛШ.

Металург одново загуби од Монпелје

Алфа - 10.11.2016

Ракометарите на Метлург го запишаа и четвртиот пораз во ракометната Лига на шампиони откако на домашен терен загубија од Монпелје со 30:24. На средбата која се одигра во Спортскиот центар Борис Трајковски нашиот вицешампион настапи без неколку ...

Металург немаше сили да го изненади Монпелје...

Н.Македонија - 10.11.2016

Металург немаше сили да го изненади Монпелје Ракометарите на Металург го загубија дуелот со француски Монпелје со 24-30 (10-14) во рамките на 6.коло од Лигата на шампиони. Избраниците на Лино Червар повторно одиграа интервален натпревар „добро-лошо“.

Познат составот на Металург за дуелот со Монпелје

Мак Ракомет - 10.11.2016

Во пресрет на денешниот натпревар на Металург од 6-то коло во ЛШ, против екипата на Монпелје, познат е составот на нашиот вицешампион. Составите на двете екипи се следниве: Металург: Арсиќ, Томовски, Арсеновски, Брајовиќ, Дрогришки, Гуглета, Илиќ, ...

Червар: Нè понесе желбата, а не паметта!

24 Ракомет - 10.11.2016

Македонскиот вицепрвак Металург загуби во шестото коло од Б-дивизијата на Лигата на шампионите. Противникот, составот на Монпелје беше најсериозниот противник оваа сезона во елитното натпреварување, затоа и поразот е очекуван расплет од овој дуел.

Металург пред тежок испит со Монпелје

Мак Ракомет - 10.11.2016

Македонскиот вицепрвак Металург вечерва ја пречекува француската екипа Монпелје, во натпревар од 6-то коло во Лигата на шампионите. Ракометарите на Металург ќе бидат пред тежок испит, на кој имаат можност да покажат дека изминатиот период се ...

Доленец: Знаевме дека нема да биде лесно

24 Ракомет - 10.11.2016

Металург вечерва го загуби дуелот со Монпелје во рамките на шестото коло од Лигата на шампионите. Македонските вицепрваци му парираа на противникот во поголемиот дел од натпреварот, но веќе својствените падови и деконцентрација ја создадоа разлика ...

Металург немаше решение за Монпелје

24 Ракомет - 10.11.2016

Македонскиот вицепрвак во рамките на шестото коло од Лигата на шампионите во спортскиот центар „Борис Трајковски“ го забележа четвртиот пораз оваа сезона, овојпат од најсериозниот противник составот на Монпелје со 24-30.

Монпелје ги однесе бодовите од Скопје

Оff.net - 10.11.2016

Во дуел од шестото коло на групната фаза на ЛШ, Металург вечерва загуби од францускиот претставник Монпелје со 24:30 ...

Ни фали малку повеќе искуство

Вечер - 10.11.2016

Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Металург, Лино Червар, изјави дека е задоволен од играта на своите избраници на натпреварот против Монпелје (24:30), но истакан и дека на овој меч неговите млади играчи ги понеле емоциите, а не разумот ...

ЛШ: Металург повторно изгуби од Монпелје

Стандард - 10.11.2016

Ракометарите на Металург вечерва во Скопје повторно загубија од француски Монпелје со 30:24 (10:14) и го запишаа четвртиот пораз во шестиот натпревар од групната фаза во Лигата на Шампионите.

Монпелје сепак е преголем залак за Металург

Вечер - 10.11.2016

Ракометарите на Металург го претрпеа четвртиот пораз во Лигата на шампионите, откако во рамките на шестото коло, во ВИП арена „Борис Трајковски" загубија и во реваншот од францускиот Монпелје со 30:24 Избраниците на тренерот Лино Червар одиграа ...

Металург загуби од Монпелје

Макфакс - 10.11.2016

Металург загуби од Монпелје 24-30 (10-14) во шестото коло од Ц групата во Лигата на шампионите. Металург го доживеа четвртиот пораз, прв во Скопје, во елитното натпреварување. Дуелот го одбележа шутерскиот двобој на Обрадовиќ од едната и Гребиј од ...

Монпелје уште еднаш преголем залак за Металург

Телевизија Нова - 10.11.2016

Монпелје по втор пат го совлада Металург во Лигата на шампионите овој пат во Скопје со 24-30. Французите по триумфот на домашен терен од десет голови разлика, вечерва во „Борис Трајковски“ во рамки на 6.коло уште еднаш покажаа дека засега се една ...

Тренерот на Монпелје: Не смееме да се опуштаме, Металург има млади таленти и игра физички на домашен терен

Gol.mk - 09.11.2016

Екипата на Металург го помина првиот тест за оваа недела, откако вчера го победи босански Извиѓач (36-22) во рамките на регионалната СЕХА лига. Со половина сили, младите ракометари на Лино Червар одговорија на првиот предизвик, но утре им следи ...

Акцијата на Металург за ЛШ трае - купи две, една влезница подарок...

Н.Македонија - 09.11.2016

Акцијата на Металург за ЛШ трае - купи две, една влезница подарок Влезниците за мечот в четврток од 18.45 часот, во 6-то коло од Лигата на шампиони, помеѓу македонскиот вицепрвак Металург и француски Монпелје, по цена од 100 и од 150 денари, можат ...

Тренерот на Монпелје: Ќе биде пеколно тешко да се победи Металург на домашен терен

Република - 09.11.2016

Екипата на Металург го помина првиот тест за оваа недела, откако вчера го победи босански Извиѓач (36-22) во рамките на регионалната СЕХА лига. Со половина сили, младите ракометари на Лино Червар одговорија на првиот предизвик, но утре им следи ...

Металург е многу посилен на домашен терен

Вечер - 09.11.2016

Тренерот на францускиот ракометен клуб Монпелје, Патрис Канае е свесен за атмосферата која владее во СЦ "Борис Трајковски" за време на натпреварите во Лигата на шампионите, а особен внимание им придаде на младите и мотивирани раометари на Металург, ...

Металург- Монпелје

МРТ - 09.11.2016

Натпреварот од ракометната Лига на шампиони, Металург- Монпелје , ексклузивно на МРТ1, в четврток од ...

Червар: Грешките во одбрана екипи како Монпелје нема да ни ги простат!

24 Ракомет - 08.11.2016

Високата победа на составот на Лино Червар во СЕХА лигата, значеше задоволство и победничка атмосфера во Металург пред еден од најзначајните дуели за „сино-белите“ во Лигата на шампионите.

Монпелје е познат противник, Металург сака реванш

Екипа - 07.11.2016

Пред неколку недели Металург замина во Франција со надеж дека може да му парира на Монпелје, но крајниот резултат го покажа спротивното. Младите играчи на македонскиот вицешампион само четвртина од натпреварот покажаа добра игра, на крајот загубија ...

Обрадовиќ: Кога игравме добро против Веспрем, зошто да не и против Монпелје!

Gol.mk - 07.11.2016

Екипата на Металург за претстојните два дуели против Извиѓач во СЕХА и Монпелје во ЛШ ќе биде засилена со повратникот во екипата по закрепнувањето од повредата, Немања Обрадовиќ. Српскиот бек пред својот камб-бек истакна: „Знаеме кој ни доаѓа во ...

Червар: Монпелје е сериозна екипа, мора да одиграме над своите можности

Курир - 07.11.2016

Пред неколку недели Металург замина во Франција со надеж дека може да му парира на Монпелје, но крајниот резултат го покажа спротивното. Младите играчи на македонскиот вицешампион само четвртина од натпреварот покажаа добра игра, на крајот загубија ...

Червар: Кога очекувате малку, малку и ќе добиете!

24 Ракомет - 07.11.2016

По репрезентативната пауза, ракометарите на македонскиот вицепрвак Металург продолжуваат со настапите во Лигата на шампионите. Откако ќе биде одигран дуелот со Извиѓач, следен предизвик за тимот на Червар ќе биде дуелот против поранешниот европски ...

Червар: Монпелје е сериозна екипа, мора да одиграме над своите можности

Република - 07.11.2016

Пред неколку недели Металург замина во Франција со надеж дека може да му парира на Монпелје, но крајниот резултат го покажа спротивното. Младите играчи на македонскиот вицешампион само четвртина од натпреварот покажаа добра игра, на крајот загубија ...