TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мари: Извинете што го намачив Федерер во четвртокот

Дерби - 16.11.2014

Рожер Федерер и неговиот тим донесоа одлука дека е преголем ризик тој да настапи во финалето на завршниот Мастерс во Лондон, па повредата на грбот ги остави тениските фанови без толку очекуваната пресметка со Новак Ѓоковиќ и уште едно големо ...

Федерер се повлече, титулата во Лондон за Ѓоковиќ

Дерби - 16.11.2014

Новак Ѓоковиќ стигна до третата титула по ред на завршниот Мастерс од АТП серијата откако Рожер Федерер не е во можност да настапи во финалето планирано за вечерва во „О2“ арената во Лондон.

Федерер се откажа од финалето, Новак без борба стигна до титулата

Кајгана - 16.11.2014

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ без борба ја освои титулата на завршниот Мастерс во Лондон, откако Роџер Федерер се повлече од дуелот поради повреда. Ѓоковиќ и Федерер требаше да се појават на теренот во 19 часот, но Швајцарецот беше ...

Титулата за Ѓоковиќ – Федерер го откажа финалето!

Хитпортал - 16.11.2014

О чекуваниот тениски спектакл, на завршниот Мастерс турнир во Лондон, заврши, за жал, без борба, откако швајцарецот го предаде мечот поради повреда. Болки во грбот – тоа е официјалната медицинска причина за откажувањето на Федерер, на неполн час ...

Ѓоковиќ: „жал ми е за Роџер“

Спортклуб - 16.11.2014

Прворангираниот светски тенисер на АТП листата, Новак Ѓоковиќ, на вистински џентлменски начин го прокоментира откажувањето на Роџер Федерер од финалниот натпревар од Завршниот турнир во Лондон.

Федерер се откажа од финалето!

Екипа - 16.11.2014

Големото финале меѓу Роже Федерер и Новак Ѓоковиќ во рамките од АТП-шампионатот во Лондон сепак нема да се одржи, откако Швајцарецот на само еден час до почетокот на мечот обелодени дека поради повреда нема да може да излезе на терен против ...

Лондон - Федерер се откажа, титулата останува кај Ѓоковиќ

Спортклуб - 16.11.2014

Финалниот натпревар од Завршниот Мастерс во Лондон воопшто не се одигра откако Роџер Федерер се откажа од мечот, по што Новак Ѓоковиќ и официјално ја одбрани титулата во Лондон. Причината за предавањето на мечот без борба е болките во грбот кои ги ...

Федерер се откажа, титулата за Ѓоковиќ! (ФОТО)

МКД - 16.11.2014

Новак Ѓоковиќ без финална борба ја освои титулата на завршниот Мастерс во Лондон, откако Рожер Федерер поради повреда потврди дека не е во можност да настапи во финалето во метрополата на Англија.

Ѓоковиќ: Не славам вакви победи

SportMedia - 16.11.2014

Прворангираниот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ му се израдува на освоениот трофеј на завршниот АТП-турнир во Лондон, но изјави дека нема да ја слави оваа победа затоа што тој сакал да игра против Швајцарецот Роџер Федерер. Непосредно пред нивниот 37.

Ѓоковиќ: „Жал ми е за Рожер...“

Спорт365 - 16.11.2014

Првиот светски тенисер, џентлменски го прокоментира откажувањето на Рожер Федерер на финалната пресметка во Лондон. Како што информиравме, Рожер како причина ги наведе болките во грбот, а Новак Ѓоковиќ не сакаше на ниеден начин да изразув какови да ...

Федерер се откажа, Ноле шампион

Оn.net - 16.11.2014

Роџер Федерер се повлече од финалето на завршниот Мастерс во Лондон, откако не можеше да ја надмине повредата на грбот. Автоматски до титулата на турнирот каде што традиционално учевствуваат најдобри осум тенисери од завршената сезона, дојде Србинот ...

Федерер се откажа, титулата за Новак

Телеграф - 16.11.2014

Првиот светски рекет, Ѓоковиќ без борба го доби финалето на завршниот Мастерс во Лондон Откако синоќа го доби маратонското полуфинале против Вавринка, Роџер Федерер денеска се повлече од финалниот натпревар на завршниот мастерс турнир во Лондон.

Федерер: Имав голема среќа со Вавринка, но денеска играм финале

Екипа - 16.11.2014

Епско полуфинале одиграа синоќа во Лондон швајцарските тенисери Роџер Федерер и Станислас Вавринка. По голема борба и четири спасени меч – топки, со победа во тај-брејк (8-6) во решавачкиот трет сет, Федерер успеа да слави и се пласира во ...

Без борба: Федерер се повлече, титула за Ѓоковиќ!

СуперСпорт - 16.11.2014

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Лондон без борба бидејќи Федерер се откажа од финалето. Швајцарецот не беше во состојба да го игра финалето поради повреда на грбот, а пред финалето на Дејвис купот кој се игра за пет дена.

Федерер: „Се обидов се, жал ми е...!“

Спорт365 - 16.11.2014

По одлуката за откажување на финалето со Новак Ѓоковиќ поради повреда, Рожер Федерер вечерва во О2 Арената и се обрати на лондонската публика. Најдобриот швајцарски тенисер не сакаше вечерва, поради финалето на завршниот Мастерс турнир на сезоната, ...

Вавринка збеснал на Мирка Федерер

Спортклуб - 16.11.2014

Големиот пријател на Роџер Федерер, Станислас Вавринка синоќа збеснал од однесувањето на неговата сопруга Мирка, тврди еден француски фотограф кој бил во нејзина близина. За време на третиот сет, Вавринка при сервис на Федерер ја прекина играта и ...

Титулата за Ѓоковиќ – Федерер го откажа финалето!

Спорт365 - 16.11.2014

Очекуваниот тениски спектакл, на завршниот Мастерс турнир во Лондон, заврши, за жал, без борба, откако швајцарецот го предаде мечот поради повреда. Болки во грбот – тоа е официјалната медицинска причина за откажувањето на Федерер, на неполн час пред ...

Федерер му го отстапи финалето на Ѓоковиќ

+инфо - 16.11.2014

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер требаше вечерва во 19 часот да се најдат на теренот, но Швајцарецот беше приморан да се откаже поради повредата на грбот. Федерер на последниот тренинг пред мечот доцнел дури 45 минути, а после тоа одлучил дека воопшто ...

Федерер се откажа поради повреда, Ѓоковиќ го освои турнирот во Лондон!

Точка - 16.11.2014

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Мастерсот во Лондон без борба затоа што Рожер Федерер се откажа од финалето. Организаторите на "ATP World Tour Finals" потврдија дека Федерер се откажал од финалето.

Федерер нема да излезе за финалето во Лондон, Ѓоковиќ повторно шампион

Локално - 16.11.2014

Носителот на 17 Гренд Слем титули, Роџер Федерер се откажа од учество во финалето на завршниот “Мастерс” во Лондон, соопштуваат светските агенции. Светскиот рекет број 2 почувствувал болки во грбот по синоќешниот 1/2-финален маратон против Стен ...

Федерер го откажа настапот во Лондон, Ѓоковиќ ја одбрани титулата

А1 On - 16.11.2014

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер се откажа од настапот во големото финале на Мастерсот во Лондон закажано за 19 часот. Швајцарецот на само еден час пред почетокот на финалниот дуел ја информира јавноста дека поради повреда нема да може да му се ...

Федерер го предаде финалето пред време

Спортклуб - 16.11.2014

Големото финале кое што светската јавност го исчекуваше толку долго помеѓу Швајцарецот Рожер Федерер и србинот Новак Ѓоковиќ во рамките од АТП шампионатот на завршниот Мастерс во Лондон со сигурност нема да се одржи.

Ѓоковиќ без борба го освои завршниот Мастерс

Макфакс - 16.11.2014

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, без борба ја одбрани титулата на завршниот Мастерс во сезоната, откако Роџер Федерер го предаде мечот поради повреда на грбот. Федерер се повлече од финалниот меч за да успее да се рехабилитира од повредата ...

Изостана спектаклот во Лондон, Ѓоковиќ до хет-трик без игра

Република - 16.11.2014

Роџер Федерер го предаде финалето на Мастерс купот во Лондон, поради проблеми во грбот, што му овозможи на Новак Ѓоковиќ без игра да ја освои третата едноподруго титула на завршниот турнир на најдобрите 8 тенисери во сезоната.

Федерер се повлече од финалето на Мастерс Купот

SportMedia - 16.11.2014

Роџер Федерер поради повреда нема да настапи на финалниот меч од завршниот Мастерс куп што се одржува во Лондон. Швајцарецот пред малку и се извини на публиката во „О2“ арената дека не може да настапи поради проблеми со грбот.

Мастерс куп: Титулата за Ѓоковиќ, Федерер „се исплаши“ ?

Сител - 16.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ е победник на Мастерс купот во Лондон откако неговиот вечерашен ривал Рожер Федерер го предаде финалето поради повреда. Федерер најпрвин доцнел наредовното загревање 45 минути, а потоа се појавил на теренот и ...

Грбот посилен од Федерер, Новак без борба го одбрани тронот

Pixel.mk - 16.11.2014

Љубителите на тенисот ширум светот денеска останаа ускратени за новата епизода од ривалството помеѓу Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, кои требаше да се сретнат во финалето на завршниот ...

„УСА Тудеј“: Ова е ера на Ѓоковиќ!

Спорт365 - 16.11.2014

Новак Ѓоковиќ доминира со тенисот во последните четири години, заклучок е на тенискиот колумнист на „УСА Тудеј“, Даглас Робинсон. Од магичната 2011-та година, Новак трипати годината ја заврши на првото место, освои шест Грен слем турнири, 29 титули ...

Федерер во финале по гладијаторска битка и 4 спасени меч топки

Локално - 16.11.2014

Роџер Федерер се пласираше во финалето на завршниот “Мастерс” на АТП во Лондон. Швајцарецот го победи во битка која траеше речиси три часа сонародникот Стен Вавринка со 4:6, 7:5, 7 6 (6). Двајцата покажаа тенис од највисока класа, а драматичната ...

Федерер: Имав среќа против Стен

Локално - 16.11.2014

“Многу ми е јасно дека во натпреварот против Стен имав среќа”, изјави Роџер Федерер по тешката победа над Вавринка во полуфиналето во Лондон. Маестро го победи својот сонародник во три сета 4:6, 7:5, 7:6 (8-6), а дуелот траеше речиси три часа.

Федерер: имав доста среќа

Спортклуб - 16.11.2014

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер изјави синоќа после пласманот во финалето од завршниот Мастерс во Лондон оваа сезона, дека имал доста среќа во дуелот против својот сонародник Станислас Вавринка.

Федерер избори финале во Лондон

А1 On - 16.11.2014

Во неизвесен и драматичен дуел каде противникот имаше четири меч топки швајцарскиот тенисер Рожер Федерер го победи Станислас Вавринка со 2-1 и обезбеди финале на Мастерсот во Лондон. Сонародникот на Федерер го доби првиот сет со 6:4, во вториот ...

Големиот Федерер спаси 4 меч топки и го победи Вавринка

Република - 16.11.2014

Роџер Федерер ќе игра за титулата на Мастерс купот во Лондон против Новак Ѓоковиќ, денеска од 19 часот, по трилер победата над Станислас Вавринка. Во швајцарската пресметка Федерер беше подобар од сонародникот во три сета со 4-6, 7-5, 7-6.

Ѓоковиќ против Федерер во финалето во Лондон

Курир - 16.11.2014

Швајцарецот Рожер Федерер се пласираше во финалето на Мастерс турнирот во Лондон по големиот пресврт кој го направи во дуелот со Стан Вавринка. Федерер славеше со резултат 4:6, 7:5 и 7:6, иако во третиот сет спаси дури четири меч топки на ривалот.

Ѓоковиќ vs Федерер, по 37-ми пат

Pixel.mk - 16.11.2014

Двајцата најдобри тенисери на светот во овој момент своето ривалство ќе го продолжат денеска во финалето на завршниот Мастерс во ...

Федерер преживеа четири меч топки и избори финале

Дерби - 16.11.2014

Рожер Федерер и Станислас Вавринка го одиграа најинтересниот меч на завршниот Мастерс во Лондон, а швајцарската полуфинална пресметка беше решена со тај-брејк во третиот сет кој му припадна на светскиот рекет број два.

Федерер се извлече против Вавринка за финале со Ѓоковиќ

SportMedia - 16.11.2014

Роџер Федерер се пласираше во финалето на Мастерс Купот во Лондон, откако вечерва со 2-1, по сетови 4:6, 7:5 и 7:6 (8:6) го совлада својот сонародник Станислас Вавринка. Федерер беше пред пораз и успеа да спаси дури четири меч-топки.

Федерер го откажа финалето со Ѓоковиќ

Н.Македонија - 16.11.2014

Големото финале меѓу Роже Федерер и Новак Ѓоковиќ во рамките од АТП-шампионатот во Лондон сепак нема да се одржи, откако Швајцарецот на само еден час до почетокот на мечот обелодени дека поради повреда нема да може да излезе на терен против ...

Ноле шампион – Федерер го откажа финалето!

Вечер - 16.11.2014

Очекуваниот тениски спектакл, на завршниот Мастерс турнир во Лондон, заврши, за жал, без борба, откако швајцарецот го предаде мечот поради повреда. Болки во грбот – тоа е официјалната медицинска причина за откажувањето на Федерер, на неполн час пред ...

Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Лондон по откажувањето на Федерер

24 Вести - 16.11.2014

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер се откажа од настапот во големото финале на Мастерсот во Лондон закажано за 19 часот. Швајцарецот на само еден час пред почетокот на финалниот дуел ја информира јавноста дека поради повреда нема да може да му се ...

Вавринка прокоцка четири меч-топки, Федерер оди во финале

Екипа - 16.11.2014

Роже Федерер е вториот финалист на АТП шампионатот во Лондон, откако вториот носител вечерва го доби маратонот со својот сонародник Станислас Вавринка, славејќи со 2-1 во сетови. Триумфот е уште поголем ако се знае дека Федерер спаси четири меч ...

Федерер спаси четири меч топки и закажа финале со Ѓоковиќ

МКД - 16.11.2014

Федерер издвојува тешка победа над сонародникот Вавринка за пласман во големото финале каде за противник ќе го има Новак Ѓоковиќ кој го совлада Нишикори. Вавринка беше на чекор до победа против далеку пославниот Швајцарец, го доби првиот сет, имаше ...

Кам-бек на Федерер за финале

Телеграф - 16.11.2014

Швајцарецот со 4-6, 7-5, 7-6 (8-6) го совлада Стан Вавринка и ќе се соочи со Ѓоковиќ во финалето на турнирот во Лондон Роџер Федерер на мускули обезбеди пласман во финалето на АТП-турнирот во Лондон, откако во второто полуфинале вечерва, со 4-6, ...

Федерер избори финале во Лондон

24 Вести - 16.11.2014

Во неизвесен и драматичен дуел каде противникот имаше четири меч топки швајцарскиот тенисер Рожер Федерер го победи Станислас Вавринка со 2-1 и обезбеди финале на Мастерсот во Лондон. Сонародникот на Федерер го доби првиот сет со 6:4, во вториот ...

Мастерс Лондон: Федерер спаси четири меч топки и избори финале

Макфакс - 16.11.2014

Швајцарецот Роџер Федерер избори пласман на завршниот Мастерс турнир откако направи голем пресврт и го победи сонародникот Станислас Вавринка со 2:1 (4:6, 7:5, 7:6). Мечот траеше речиси три часа, а Федерер на волшебен начин успеа да се спаси од ...

Вавринка: Можам да го победам Федерер

Локално - 15.11.2014

Вечерва од 21:00 часот по македонско време, во швајцарскиот судир, еден против друг ќе се соочат Стен Вавринка и Роџер Федерер. Натпреварот е од 1/2-финалето на завршниот “Мастерс” турнир во Лондон, а победникот ќе се соочи во битката за титулата ...

Лондон: Ѓоковиќ го мина и Нишикори, во финале со Федерер или Вавринка!

Tip.com.mk - 15.11.2014

Српскиот тенисер го совлада Јапонецот со резултат 6:1, 3:6 и 6:0 во полуфиналето од завршниот Мастерс турнир во Лондон. Во борбата за титулата ќе игра со подобриот од швајцарскиот дуел Роџер Федерер и Станислас Вавринка.

Kои рекорди треба да ги собори Ѓоковиќ за да стане најголем во историјата?

Вечер - 15.11.2014

Доколку српскиот тенисер во јаниари го освои Автралија Опен ќе стане единствениот играч со пет титули во Мелбурн. Тој го освојуваше овој турнир во 2008, 2011, 2012 и 2013 година. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ 2015 година ќе ја дочека на првото ...

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

24 Вести - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Вавринка со победа го завери полуфиналето во Лондон

Дерби - 15.11.2014

Станислас Вавринка му го нанесе и третиот пораз на Марин Чилиќ (6:3, 4:6, 6:3) на завршниот Мастерс во Лондон и на најдобар начин го потврди својот пласман во полуфиналето на престижниот тениски турнир.

Ноле останува на тронот

Оn.net - 14.11.2014

Најдобриот тенисер на светот, Србинот Новак Ѓоковиќ ќе остане на првата позиција од АТП листата и по истекот на оваа година. Потребните поени Новак ги одбрани во денешниот меч со Томаш Бедрих, кого го совлада на два пати со 6:2, во последниот ...

Вавринка против Федерер во 1/2-финалето во Лондон

Локално - 15.11.2014

Групната фаза на финалниот турнир на ATП заврши со натпреварот помеѓу шампионот на Австралија Опен, Стен Вавринка (Швајцарија) и победникот на УС Опен, Марин Чилиќ (Хрватска). Дуелот беше последен од групата А и Вавринка победи со 6:3, 4:6, 6:3, ...

Кој Швајцарец ќе игра финале во Лондон, Федерер или Вавринка?

Република - 15.11.2014

Еден Швајцарец сигурно ќе игра во финалето на Мастерс купот во Лондон, а одговорот кој тенисер ќе бие битка за титулата ќе треба да го одговарат Роџер Федерер и Станислас Вавринка. Двајцата репрезентативци на Швајцарија ќе играат меѓусебе во второто ...

Вавринка со победа над Чилиќ до полуфинале

Сител - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка славеше во последното коло од групната фаза со 6-3,4-6 и 6-3 против Марин Чилиќ и во полуфиналето на Мастерсот во Лондон ќе игра со својот сонародник Роже Федерер.

Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Лондон откако Федерер се откажа

Lider - 16.11.2014

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер се откажа од настапот во големото финале на Мастерсот во Лондон закажано за 19 часот. Швајцарецот на само еден час пред почетокот на финалниот дуел ја информира јавноста дека поради повреда нема да може да му се ...

Федерер едвај против Вавринка за финале со Ѓоковиќ

Спорт365 - 16.11.2014

Швајцaрецот спасуваше четри меч топки Роџер Федерер издвојуваше тешка победа над сонародникот Станислас Вавринка за пласман во големото финале каде за противник ќе го има српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој го совлада јапонецот Кеи Нишикори.

Федерер избори финале во Лондон

Канал5 - 16.11.2014

Во неизвесен и драматичен дуел каде противникот имаше четири меч топки швајцарскиот тенисер Рожер Федерер го победи Станислас Вавринка со 2-1 и обезбеди финале на Мастерсот во Лондон. Сонародникот на Федерер го доби првиот сет со 6:4, во вториот ...

Мастерс Лондон: Федерер спаси четири меч топки и избори финале

Кајгана - 16.11.2014

Швајцарецот Роџер Федерер избори финале на завршниот Мастерс турнир откако направи голем пресврт и го победи сонародникот Станислас Вавринка со 2:1 (4:6, 7:5, 7:6). Мечот траеше речиси три часа, а Федерер на волшебен начин успеа да се спаси од ...

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

А1 On - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Федерер се откажа, Ѓоковиќ без борба го одбрани Лондон

Утрински - 16.11.2014

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер се откажа од настапот во големото финале на Мастерсот во Лондон закажано за 19 часот. Швајцарецот на само еден час пред почетокот на финалниот дуел ја информира јавноста дека поради повреда нема да може да му се ...

Мастерс куп: Федерер се избори за финале со Ѓоковиќ

Сител - 16.11.2014

Во неизвесен и драматичен дуел каде противникот имаше четири меч топки швајцарскиот тенисер Рожер Федерер го победи Станислас Вавринка со 2-1 и обезбеди финале на Мастерсот во Лондон. Сонародникот на Федерер го доби првиот сет со 6:4, во вториот ...

Тенис, Вавринка го совлада Чилиќ

Алсат-М - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Лондон по откажувањето на Федерер

Канал5 - 16.11.2014

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер се откажа од настапот во големото финале на Мастерсот во Лондон закажано за 19 часот. Швајцарецот на само еден час пред почетокот на финалниот дуел ја информира јавноста дека поради повреда нема да може да му се ...

Федерер избори финале во Лондон

+инфо - 16.11.2014

Во неизвесен и драматичен дуел каде противникот имаше четири меч топки швајцарскиот тенисер Рожер Федерер го победи Станислас Вавринка со 2-1 и обезбеди финале на Мастерсот во Лондон. Сонародникот на Федерер го доби првиот сет со 6:4, во вториот ...

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

+инфо - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Федерер избори финале во Лондон

Lider - 16.11.2014

Во неизвесен и драматичен дуел каде противникот имаше четири меч топки швајцарскиот тенисер Рожер Федерер го победи Станислас Вавринка со 2-1 и обезбеди финале на Мастерсот во Лондон. Сонародникот на Федерер го доби првиот сет со 6:4, во вториот ...

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

Канал5 - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Федерер избори финале во Лондон

Утрински - 16.11.2014

Во неизвесен и драматичен дуел каде противникот имаше четири меч топки швајцарскиот тенисер Роже Федерер го победи Станислас Вавринка со 2-1 и обезбеди финале на Мастерсот во Лондон. Неговиот сонародник го доби првиот сет со 6:4, но во вториот ...

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

Lider - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...