TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Порошенко не дава пари ни за училиштата ни за болниците во Донбас

Дневник - 16.11.2014

Претседателот на Украина, Петро Порошенко донесе декрет со кој ги стопира сите државни услуги во источните региони под контрола на бунтовниците. Со наредбата се опфатени училишта, болниците и брзата помош, изјави владин извор за агенцијата АФП.

Украина централна тема на Самитот Г20, Путин прв си замина за да се наспие

24 Вести - 16.11.2014

Самитот на 20-те најразвиени економии заврши во Бризбејн, а лидерите се договорија да направат напори за зголемување на глобалниот економски раст за 2,1 процент до 2018-та година. Но вистинската цел на самитот беше засенета од моменталната ситуација ...

Западот го нападна Путин на самитот на Г-20, рускиот претседател изјави дека му се спие

Алфа - 16.11.2014

Путин негираше дека Русија им испраќа оружје на проруските бунтовници, но предупреди дека нема да и дозволи на владата во Киев да ги уништи своите противници во источна Украина Со заедничка декларација за економските планови, но под тешкиот притисок ...

Самит на Г-20: Наместо приближување, поголема раздалеченост

МРТ - 16.11.2014

Путин, прекршувајќи го протоколот, замина од Самитот пред објавувањето на завршното комунике на Групата 20 најразвиени земји. Во образложението наведе дека е потребно да се наспие... Прашањата за економската криза и климатските промени, иако ...

Му се може: Путин прв го напушти самитот Г20, никогаш нема да погодите зошто

Република - 16.11.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин рано изутринава одлета од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот Г20 на кој беше изложен на остра критика од страна на Западот поради Украина.

Путин замина, а сега Меркел вели дека да се користи секоја можност за дијалог со Русија

Локално - 16.11.2014

Во текот на украинската криза и влошувањето на односите меѓу Западот и Русија треба да се користи секоја можност за дијалог со Москва. Тоа го изјави германскиот канцелар Ангела Меркел на самитот на Г-20 во Бризбејн, пренесоа агенциите.

Путин предвреме го напушти самитот на Г-20

Канал5 - 16.11.2014

Рускиот претседател го напуштил порано самитот на најбогатите земји во светот зашто му се приспало – соопштија од неговиот кабинет. Тој имал долг лет и сакал да се наспие за да биде спремен за работните обврски во понеделник.

Западот не смее да дозволи да му биде наметната Студена војна

Deutsche Welle - 16.11.2014

Самитот на Г20 во Бризбејн не донесе решение за конфликтот во Украина. На Западот му е потребна разборитост и нова стратегија, смета Инго Мантојфел во својот коментар. Иако требаше да станува збор за глобалните финансиски и економски прашања, првиот ...

Меркел: Да се искористи секоја можност за дијалог со Русија

Сител - 16.11.2014

Во услови на украинската криза и влошувањето на односите меѓу Западот и Русија потребно е да се искористи секоја можност за дијалог со Москва, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел на самитот на Групата 20 најбогати држави во светот, кој се ...

Путин - Голема грешка е економска блокада против источна Украина

Р.С.Европа - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Киев прави „голема грешка“ со воведувањето економска блокада против проруските региони во источна Украина. Зборувајќи на Самитот Г20 во австралискиот град Бризбејн, Путин рече дека со тоа се ...

Путин сепак замина пред крајот од самитот на Г-20

Локално - 16.11.2014

Владимир Путин замина денес од Бризбејн и стана првиот светски лидер кој го напуштил самитот на Г-20, на која беше подложен на критики поради интервенцијата на Москва во Украина, пренесоа агенциите.

Г20: Ветување за два билиони долари

Deutsche Welle - 16.11.2014

Шефовите на држави и влади на 20-те водечки индустриски држави и земји во забрзан подем во Бризбејн постигнаа согласност за реформски мерки за поттикнување на порастот. До 2018 година треба да се постигне пораст од 2,1%. Задоволство во Бризбејн.

Путин ја напушти Австралија пред завршувањето на Самитот Г20

Р.С.Европа - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ја напушти Австралија пред крајот на Самитот на Г20, откако се соочи со жестоки критики од светските лидери поради руската улога во источна Украина.

Путин изјави дека Западот ѝ штети на економијата на Украина со ограничувањата кон руските банки

Руска реч - 16.11.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин изјави дека Западот ѝ наштетува на економијата на Украина со ограничувачките мерки кои ги воведува против руските банки, пренесува РИА Новости. Шефот на руската држава забележа дека руските банки „не овозможиле ...

Путин си заминал од состанокот на Г-20 во Австралија оти му се спиело

1.мк - 16.11.2014

Западните душегружници и нивните медиуми побрзаа да пренесат дека рускиот претседател Владимир Путин си заминал прв од состанокот на Г-20 во Бризбејн во Австралија заради големите критики кои ги добил од САД и ЕУ. Ама по се изгледа, грешат.

МУ СЕ МОЖЕ: Путин го напуштил самитот на Г20!

Фактор - 16.11.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин одлетал рано утрово од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот Г20 на кој бил изложен на остра критка на Западот поради Украина, наведувајќи дека отишол порано од планираното затоа што му било потребно да ...

Обама: Изолација за Русија, а Путин: Имаме решение за Украина

Н.Македонија - 16.11.2014

Претседателот на САД Барак Обама изјави денеска дека меѓународната заедница и натаму ќе ја изолира Русија, ако рускиот претседател Владимир Путин продолжи да го крши меѓународното право и договорите за прекин на судирите во Украина - Санкциите што ...

Путин прв го напушти самитот на Г-20

Сител - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Што се им кажа Путин на средбата на Г20!

Локално - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин ја напушта Австралија по напнатата средба на Г20, на која тој се соочи со острите критики на Западот поради украинската криза, пренесе АФП. Путин ја напушти пред излегувањето на конечното коминике од самитот, но ...

Путин, Меркел и Јункер за ситуацијата во Украина

Сител - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин разговараше за ситуацијата во Украина со германската канцеларка Ангела Меркел и со претседателот на ЕК Жан-Клод Јункер, по програмата на самитот на Г-20, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Меркел: Да се искористи секоја можност за дијалог со Русија

А1 On - 16.11.2014

Во услови на украинската криза и влошувањето на односите меѓу Западот и Русија потребно е да се искористи секоја можност за дијалог со Москва, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел на самитот на Групата 20 најбогати држави во светот, кој се ...

Украинската криза доминира на самитот на Г20

Deutsche Welle - 15.11.2014

На самитот на Г20 во Бризбејн требаше да се зборува пред се‘ за економскиот пораст и отворањето работни места. Но кризата во Украина ги потисна овие прашања во втор план. Рускиот претседател Владимир Путин останува во Бризбејн и нема да отпатува ...

ЕУ и‘ се заканува на Русија со нови санкции

Deutsche Welle - 15.11.2014

Дека кризата во Украина ќе биде важна тема на самитот на Групата 20 во Бризбејн, Австралија, беше јасно уште пред почетокот на средбата. Сигналите до Русија се испратени веднаш на стартот.

Путин можеби порано ќе го напушти самитот на Г20 – сите му се нафрлиле за Украина (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 15.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин во Бризбејн, на маргините на самитот на Г-20, водел одвоени разговори со италијанскиот премиер, со претседателот на Франција и со британскиот премиер, а главна тема биле нивните билатерални односи во екот на ...

Путин ги критикува САД пред почетокот на Г-20

Глас на Америка - 14.11.2014

Рускиот претседател тврди дека САД „грубо го кршат“ духот на меѓународната соработка Додека светските лидери се собираат за Самитот на Групата 20 економски сили, што викендов ќе се одржи во Австралија, рускиот претседател Владимир Путин изјави дека ...

Кремљ негира дека Путин планира да го напушти Самит на Г20 во Бризбејн

Р.С.Европа - 15.11.2014

Кремљ ги негира информациите дека рускиот претседател Владимир Путин планира да го напушти тековниот самит на Г20 во Бризбејн, Австралија, порано од планираното, откако се соочил со лидерите од Западот за украинските прашања.

Путин се сретна со Камерон и Oланд

Р.С.Европа - 15.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин се сретна со премиерите на Велика Британија и на Франција, Дејвид Камерон и Франсоа Оланд, на маргините на Самитот на Г-20 во австралискиот град Бризбејн.

Путин на самитот Г20 ги „пегла“ односите со Западот

Фактор - 15.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин и британскиот премиер Дејвид Камерон разговарале денеска во текот на собирот во Австралија за односите на Русија и Западот, посебно во светот на украинската криза.

Меркел за нови санкции кон Русија-Путин ги омекнува Камерон , Оланд и Ренци

Локално - 15.11.2014

Германскиот канцелар Ангела Меркел изјави дека Европската унија разгледува нови финансиски санкции против руски функционери поради кризата во Украина. “Сегашната ситуација е незадоволителна”, рече Меркел пред новинарите на самитот на Г20 денеска во ...

Путин го напуштил самитот да се наспие

Макфакс - 16.11.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин рано утрово одлетал од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот G20 на којшто беше изложен на критики од страна на Западот поради кризата во Украина, наведувајќи дека заминал малку порано отколку што било ...

Путин:„Си заминав за да се наспијам“

Канал5 - 16.11.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин рано изутринава си замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г20, на кој беше изложен на остри критики од Западот. Рускиот лидер отпатувал за Русија пред објавувањето на завршното соопштение ...

Путин на удар, го напушта самитот Г20?

Нетпрес - 15.11.2014

Рускиот претедател Владимир Путин има намера да го прескокне работниот дел од самитот на лидерите на Г20 во недела и да го помести соето заминување од Австралија. Путин е на чекор од ваква одлука откако се најде под притисок на западните лидери ...

Г-20: Сите против Путин во Бризбејн!

МРТ - 15.11.2014

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека агресија на Русија во Украина е закана за целиот свет. Претседателот на Европскиот совет, Ромпуј најави нова средба на министрите за надворешни работи в понеделник поради непочитувањето на договорот ...

Песков ги демантираше гласините дека Путин го напушта самитот Г-20

А1 On - 15.11.2014

Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков, ги демантираше денеска информациите дека Владимир Путин наводно итно го напушта самитот Г-20 поради притисокот на кој е изложен поради кризата во Украина, јави ТАСС.

Западни медиуми: Путин може да го напушти самитот на Г-20

Руска реч - 15.11.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин може порано да го напушти самитот Г-20 кој се одржува во австралискиот град Бризбејн, соопштува Ројтерс, повикувајќи се на неименуван извор. Се додава дека рускиот претседател може да го пропушти состанокот на ...

Путин: Оланд и Русија да ги сведат на минимум ризиците за билатералните односи

Press24 - 15.11.2014

Русија и Франција треба да направат се што е можно за да се сведат на минимум ризиците и негативните последици од меѓународните тензии во билатерланите односи, порача денеска рускиот претседател Владимир Путин.

Путин и Камерон одржале средба зад затворени врати на самитот на Г-20

Руска реч - 15.11.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин започна преговори со премиерот на Велика Британија во австралискиот Бризбејн во рамките на самитот на Г-20, соопштува РИА Новости. Обама на самитот на Г-20 изјави дека САД се единствена суперсила која може да ...

Меркел го губи трпението со Путин?

Република - 15.11.2014

Германската канцеларка Ангела Меркел го губи трпението за рускиот претседател Владимир Путин и тоа не може да се предвиди , оценува германскиот политички неделник „Шпигл“ во текст посветен на самитот на шефови на држави или влади Г-20 во ...

Самитот на Г-20 во сенка на кризата во Украина

МРТ - 14.11.2014

Рускиот Претседател Путин изјави дека економските санкции се против принципите на Г20 и против меѓународното право... Самитот на Г20 во духот на економијата и кризата во Украина. Британскиот Премиер на прес конференцијата во Бризбејн ја предупреди ...

Путин прв го напушти самитот на Г-20

А1 On - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Украина и Русија ќе доминираат на самитот на Г20

Макфакс - 14.11.2014

Самитот на челниците на земјите членки од групата Г20 кој започнува во сабота во австралиски Бризбејн може да се претвори во своевидна пресметка меѓу западните лидери и рускиот претседател Владимир Путин, имајќи ги предвид притисоците што последните ...

Портпарлот на Кремљ демантира дека Путин го напушта Самитот

Макфакс - 15.11.2014

Портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј Песков демантираше дека Владимир Путин планира да го напушти Самитот на групата G20 поради притисокот на кој е изложен околу кризата во Украина. „Тоа е потполна бесмислица.

Путин, Меркел и Јункер за ситуацијата во Украина

Lider - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин разговараше за ситуацијата во Украина со германската канцеларка Ангела Меркел и со претседателот на ЕК Жан-Клод Јункер, по програмата на самитот на Г-20, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Меркел: Да се искористи секоја можност за дијалог со Русија

Алфа - 16.11.2014

Во услови на украинската криза и влошувањето на односите меѓу Западот и Русија потребно е да се искористи секоја можност за дијалог со Москва, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел на самитот на Групата 20 најбогати држави во светот, кој се ...

Путин под притисок на западните лидери на Самитот во Бризбејн

Falanga - 15.11.2014

Самит на Г20 во Бризбејн. Рускиот претседател Владимир Путин останува во Бризбејн и нема да отпатува предвреме, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков попладнево по средноевропско време, демантирајќи ги на тој начин информациите во медиумите ...

Путин до Обама: Грубо го кршите духот на меѓународна соработка

Вечер - 14.11.2014

Додека светските лидери се собираат за Самитот на Групата 20 економски сили, што викендов ќе се одржи во Австралија, рускиот претседател Владимир Путин изјави дека САД „грубо го кршат" духот на меѓународната соработка, што треба да претставуваат ...

Kремљ ги демантира информациите дека Путин предвреме ќе го напушти самитот Г-20 во Бризбејн

Локално - 15.11.2014

Кремљ ги негира информациите дека рускиот претседател Владимир Путин планира да го напушти тековниот самит на Г20 во Бризбејн, Австралија, порано од планираното, откако се соочил со лидерите од Западот за украинските прашања.

Путин се сретна со Камерон и Oланд на Самитот на Г - 20

Falanga - 15.11.2014

Путин е под притисок на западните лидери на Самитот во Бризбејн. Рускиот претседател Владимир Путин се сретна со премиерите на Велика Британија и на Франција, Дејвид Камерон и Франсоа Оланд, на маргините на Самитот на Г-20 во австралискиот град ...

Почна дводневниот самит на земјите од Г-20 во Бризбејн Австралија

Канал5 - 15.11.2014

Германскиот канцелар ангела Меркел изјави дека Европската унија разгледува нови финансиски санкции против руски функционери поради кризата во Украина. „Сегашната ситуација е незадоволителна”, рече Меркел пред новинарите на самитот на г20 денеска во ...

Путин го напуштил самитот да се наспие

Тера - 16.11.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин рано утрово одлетал од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот G20 на којшто беше изложен на критики од страна на Западот поради кризата во Украина, наведувајќи дека заминал малку порано отколку што било ...

Песков ги демантираше гласините дека Путин го напушта самитот Г-20

Сител - 15.11.2014

Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков, ги демантираше денеска информациите дека Владимир Путин наводно итно го напушта самитот Г-20 поради притисокот на кој е изложен поради кризата во Украина, јави ТАСС.

Русија и Франција да ги сведат на минимум ризиците за билатералните односи

Н.Македонија - 15.11.2014

Русија и Франција треба да направат се` што е можно за да се сведат на минимум ризиците и негативните последици од меѓународните тензии во билатерланите односи, порача денеска рускиот претседател Владимир Путин.

Путин прв го напушти самитот на Г-20

Press24 - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Путин, Меркел и Јункер за ситуацијата во Украина

А1 On - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин разговараше за ситуацијата во Украина со германската канцеларка Ангела Меркел и со претседателот на ЕК Жан-Клод Јункер, по програмата на самитот на Г-20, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Кремљ: Путин не го напушта самитот на Г20

Нова ТВ - 15.11.2014

Кремљ ги негира информациите дека рускиот претседател Владимир Путин планира да го напушти тековниот самит на Г20 во Бризбејн, Австралија, порано од планираното, откако се соочил со лидерите од Западот за украинските прашања.

Путин го напуштил самитот да се наспие

Кајгана - 16.11.2014

Претседателот на Русија, Владимир Путин рано утрово одлетал од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот G20 на кој беше изложен на критики од страна на Западот поради кризата во Украина, наведувајќи дека заминал малку порано отколку што било ...

Путин ги повика Оланд и Русија да ги сведат на минимум ризиците за билатералните односи

А1 On - 15.11.2014

Русија и Франција треба да направат се што е можно за да се сведат на минимум ризиците и негативните последици од меѓународните тензии во билатерланите односи, порача денеска рускиот претседател Владимир Путин.

Му се спиело, Путин прв го напушти самитот на Г-20

Република - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Путин, Меркел и Јункер за ситуацијата во Украина

Република - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин разговараше за ситуацијата во Украина со германската канцеларка Ангела Меркел и со претседателот на ЕК Жан-Клод Јункер, по програмата на самитот на Г-20, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Путин не си оди од Бризбејн

Вечер - 15.11.2014

Кремљ ги негира информациите дека рускиот претседател Владимир Путин планира да го напушти тековниот самит на Г20 во Бризбејн, Австралија, порано од планираното, откако се соочил со лидерите од Западот за украинските прашања.

Путин го напушти Самитот Г20 оти му се приспало

Либертас - 16.11.2014

Претседателот на Русија Владимир Путин одлетал рано утрово од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот Г20 на кој бил изложен на остра критка на Западот поради Украина, наведувајќи дека отишол порано од планираното затоа што му било потребно да ...

Путин: Оланд и Русија да ги сведат на минимум ризиците за билатералните односи

Maxim - 15.11.2014

Русија и Франција треба да направат се што е можно за да се сведат на минимум ризиците и негативните последици од меѓународните тензии во билатерланите односи, порача денеска рускиот претседател Владимир Путин.

Путин прв замина од Г20 - му се спиело

+инфо - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Путин го појаснил рускиот пристап кон украинската ситуација

Телеграф - 16.11.2014

Разговорите биле долги и сеопфатни, а ги допреле и билатералните односи меѓу Москва и Берлин, и Москва и Брисел Рускиот претседател Владимир Путин разговараше за ситуацијата во Украина со германската канцеларка Ангела Меркел и со претседателот на ЕК ...

Путин ги повика Оланд и Русија да ги сведат на минимум ризиците за билатералните односи

Сител - 15.11.2014

Русија и Франција треба да направат се што е можно за да се сведат на минимум ризиците и негативните последици од меѓународните тензии во билатерланите односи, порача денеска рускиот претседател Владимир Путин.

Путин прв го напушти самиот на Г20

Нетпрес - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Путин, Меркел и Јункер за ситуацијата во Украина

Алсат-М - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин разговараше за ситуацијата во Украина со германската канцеларка Ангела Меркел и со претседателот на ЕК Жан-Клод Јункер, по програмата на самитот на Г-20, изјави портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков.

Путин го напушти самитот на Г-20

24 Вести - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Путин прв со „ЧАО“ за Бризбејн

Falanga - 16.11.2014

Путин си замина за Русија уште и пред објавувањето на завршното соопштение од самитот, но сепак присуствуваше на завршниот ручек и ги поздрави „конструктивните.... Владимир Путин уште рано утрово си замина од Бризбејн, веднаш по завршувањето на ...

Путин прв си замина од самитот на Г-20

Курир - 16.11.2014

Веднаш по завршувањето на самитот на Г-20 рускиот претседател Владимир Путин рано утрово прв замина од Австралија. Тој на самитот беше изложен на критики од Западот поради Украина, но посочил дека заминал поран затоа што му било потребно добро да се ...

Путин прв го напушти самитот на Г-20

Maxim - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Путин прв го напуштил самитот на Г-20

Телеграф - 16.11.2014

Рускиот лидер отпатува за Русија пред објавувањето на завршното соопштение од самитот, но присуствуваше на завршниот ручек и ги поздрави „конструктивните разговори“ Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по ...

Путин прв го напушти самитот на Г-20, морал да поспие

Вечер - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Зошто Путин си замина порано од самитот на Г-20?

Пулс24 - 16.11.2014

Веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, рускиот претседател Владимир Путин прв замина од Австралија. Тој на беше изложен на критики од Западот поради Украина, но посочи дека замина порано затоа што му било потребно добро да се наспие.

Путин прв го напушти самитот на Г-20, морал да поспие

Lider - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Путин мета на критики на Самитот Г-20, по завршувањето веднаш го напушти

Нова ТВ - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на Самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Путин прв го напушти самитот на Г-20

Алфа - 16.11.2014

Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано отколку што било планирано, затоа што му ...

Знае колку е важно спиењето: Путин прв замина од самитот на Г-20 за да се наспие

еМагазин - 16.11.2014

Веднаш по завршувањето на самитот на Г-20 рускиот претседател Владимир Путин рано утрово прв замина од Австралија. Тој на самитот беше изложен на критики од Западот поради Украина, но посочил дека заминал порано затоа што му било потребно добро да ...

Путин прв си замина од самитот на Г-20

Денешен - 16.11.2014

Веднаш по завршувањето на самитот на Г-20 рускиот претседател Владимир Путин рано утрово прв замина од Австралија. Тој на самитот беше изложен на критики од Западот поради Украина, но посочил дека заминал порано затоа што му било потребно добро да ...

Путин прв го напушти самитот на Г-20

Идивиди - 16.11.2014

Бризбејн, 16 ноември 2014 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин рано утрово замина од Австралија, веднаш по завршувањето на самитот на Г-20, на кој беше изложен на критики од Западот поради Украина, истакнувајќи дека заминал нешто порано ...

ФОТО: Г-20 ќе го јакне економскиот раст, кризата во Украина „камен на сопнување“ во Бризбејн

Утрински - 16.11.2014

Лидерите на земјите од Г-20, кои учествуваа на дводневната средба во Бризбејн, се договорија за серија мерки, кои ќе дадат поттик на нивните економии со дополнителни 2,1 проценти во наредните пет години преку поттикнување инвестиции во ...