TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кили: Правев масло од марихуана за да поживеам уште десетина години

think.mk - 17.11.2013

Една г одина затвор ќе треба да одлежи познатиот актер и шоумен Кирил Поп Христов, познат како Кили, по вчерашната објава на пресудата, која ја изрече судскиот совет во Основниот суд Скопје1.

Кили: Правев лек, а господата од полиција ми го упропастија

Вест - 16.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов доби затворска казна од една година оти одгледувал насади со марихуана во својот дом во скопско Визбегово. Кривичниот суд го огласи актерот за виновен и при донесување на ...

Кили: Правев лек, а господата од полиција ми го упропастија

А1 On - 16.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов кој доби една година затворска казна за одгледувал насади со марихуана во својот дом во скопско Визбегово. Кривичниот суд го огласи актерот за виновен и при донесување на ...

Кили: Правев лек, а господата од полиција ми го упропастија

Либертас - 16.11.2013

Ак­те­рот Ки­рил Поп Хрис­тов до­би зат­вор­ска каз­на од ед­на го­ди­на оти одгледу­вал на­са­ди со ма­ри­ху­а­на во сво­јот дом во скоп­ско Виз­бе­го­во.

Една година затвор за Кили

24 Вести - 15.11.2013

Една година затвор за одгледување и производство на марихуана доби актерот Кирил Поп Христов по одржаното едно судско рочиште во скопскиот суд. Популарниот Кили останува во куќен притвор до ...

Актерот Кирил Поп Христов Кили осуден на една година затвор за одгледување марихуана

24 Вести - 15.11.2013

Една година затвор за нелегално производство и пуштање во продажба на марихуана му одреди судот на актерот Кирил Поп Христов Кили. До правосилноста на пресудата актерот ќе остане во домашен притвор.

Започнува судењето на актерот Кирил Поп Христов

Нова ТВ - 15.11.2013

Денеска започнува судскиот процес на актерот Кирил Поп Христов. Тој заедно со неговиот брат, кој е недостапен и според информациите во Грција, се обвинети дека во семејната куќа во скопско Визбегово ...

Кили само по едно судско рочиште - осуден на една година затвор

Нова ТВ - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов само по едно судско рочиште денеска е осуден на една година затвор за одгледување и производство на марихуана. Тој останува во куќен притвор до правосилност на пресудата.

Кили доби 1 година затвор

Р.С.Европа - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов денеска е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана. До правосилноста на пресудата тој ќе остане во домашен притвор.

Кили осуден на една година затвор

Вест - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов - Кили доби една година затвор за произведување марихуана, откако Кривичниот суд во Скопје го огласи за виновен. Тој пред Судот го призна делото, но нагласи дека ја ...

Кирил Поп Христов: Од марихуаната правев чај, но не ја пушев

МКД - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување на марихуана во семејната викенд куќа во Визбегово. Денеска пред судот Поп Христов изјави дека тој тоа го правел за ...

ФОТО: Една година затвор за актерот Кирил Поп Христов

Утрински - 15.11.2013

Популарниот Кили појасни пред кривичниот суд дека од растението канабис индика требало да произведе масло кое го користел како лек Актерот Кирил Поп-Христов денеска беше осуден на една година затвор ...

Почнува судењето за актерот Кирил Поп Христов-Кили

Кајгана - 15.11.2013

Во Основниот суд Скопје 1 треба да почне судењето на актерот Кирил Поп Христов- Кили, кој е осомничен за производство и пуштање во промет на марихуана.

Актерот Кили во судница

А1 On - 15.11.2013

Денеска во Основниот суд Скопје 1 започнува судскиот процес против актерот Кирил Поп Христов. Кили заедно со неговиот брат е осомничен за производство и пуштање во промет на марихуана.

Кили: Свесно го прекршував законот, но тоа го правев за моето здравје

БркајРабота - 15.11.2013

Свесен бев дека со тоа што одгледувам и произведувам марихуана правам инкриминирачки дејства, но кога одите по ивицата на ножот и кога треба да одберете помеѓу животот и смртта се доведувате во ...

Кили доби една година затвор за правење чај од марихуана

Н.Македонија - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување на марихуана во викенд куќата во Визбегово - Одгледував лековита марихуана за да поживеам уште 10 или 15 години .

Судот одлучи: Една година затвор за Кили

Кајгана - 15.11.2013

Брзо заврши судењето за актерот Кирил Поп Христов и судот одлучи за една година затворска казна за производство и пуштање во промет на марихуана. До правосилноста на пресудата Кирил Поп Христов ќе ...

Кили осуден на една година затвор

Алфа - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов денеска е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана. До правосилноста на пресудата ќе остане во домашен притвор.

ВИДЕО: Една година затвор за Кирил Поп Христов-Кили

А1 On - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет на марихуана. До правосилноста на пресудата Кили ќе остане во домашен притвор порди сериозно ...

Кили осуден на една година затвор

Хитпортал - 15.11.2013

К ирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување на марихуана. Како што пренесува Република, ова е одлуката на скопскиот суд по денешното судење.

Кили осуден на една година затвор

Алсат-М - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов денеска е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана. До правосилноста на пресудата ќе остане во домашен притвор.

Кили осуден на една година затвор

БркајРабота - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување на марихуана во викенд куќата во Визбегово. Ваква одлука донесе скопскиот суд на денешното судење, пренесува ...

Кили осуден на една година затвор

Идивиди - 15.11.2013

Скопје, 15 ноември 2013 (МИА) - Актерот Кирил Поп Христов денеска е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана.

Една година затвор за актерот Кили

Алфа - 15.11.2013

Пристигна во судот во препознатливиот стил и со претпоставка дека затворска казна му е неизбежна потсетен од фактот дека претходно беше осуден на условна.

Kили: Избирав помеѓу животот и смртта

Дневник - 15.11.2013

Игор Шегавиќ Kога одите на работ на ножот и кога избирате меѓу животот и смртта, се доведувате во ситуација да не водите сметка за законите. Со овие зборови вчера се бранеше во Kривичниот суд во ...

ОБНОВЕНО ГАЛЕРИЈА Почна судењето на Кили

+инфо - 15.11.2013

Во Основен суд Скопје 1 во Скопје претпладнево почна судскиот процес против актерот Кирил Поп Христов Кили, кој заедно со неговиот брат е обвинет за одгледување на марихуана.

ГАЛЕРИЈА Актерот Кили доби една година затвор

+инфо - 15.11.2013

Една година затвор поради одгледување марихуана му беше изречена пред малку на актерот Кирил Поп Христов - Кили. Основен суд Скопје 1 му одреди казна од една година, „ценејќи ја лошата здравствена ...

Кили: Кога треба да изберете помеѓу живот и смрт, законот не ве интересира

+инфо - 15.11.2013

Кога сте на работ на ножот и треба да изберете меѓу живот и смрт, воопшто не ве интересираат законите и противзаконските дејствија, се со единствена цел да си го продолжите сопствениот живот, за 10 ...

Кили осуден на година затвор, марихуаната ја одгледувал за лек

Фактор - 15.11.2013

Во експресно брзата постапла, актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за одгледување и производство на марихуана. Во домашен притвор останува до правосилноста на одлуката.

Кили во судница, почнува судскиот процес за производство на марихуана

Сител - 15.11.2013

Во Основниот суд во Скопје 1 денеска треба да започне судскиот процес против актерот Кирил Поп Христов – Кили, обвинет за производство и пуштење во промет на марихуана.

Судењето на актерот Кирил Поп Христов закажано за денеска

Локално - 15.11.2013

Денеска треба да започне судскиот процес на актерот Кирил Поп Христов. Тој заедно со неговиот брат, кој е недостапен , се обвинети дека во семејната куќа во скопско Визбегово одгледувале насади со ...

Денеска почнува судењето за Кили

Канал5 - 15.11.2013

Стартува судскиот процес против Кирил Поп Христов - Кили и против неговиот брат, двајцата обвинети за нелегално одгледување марихуана во семејната куќа, во скопско Визбегово.

Една година затвор за Кили

Вечер - 15.11.2013

Една година затвор поради одгледување на марихуана му беше изречена на актерот Кирил Поп Христов-Кили. Основен суд Скопје 1 му одреди една година казна, но земајќи ја во обзир неговата лоша ...

Кили осуден на година затвор – знаев дека кршам закони, но се борев за својот живот

МК News - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет на марихуана. До правосилноста на пресудата Кирил Поп Христов ќе остане во домашен притвор.

Кили осуден на една година затвор за марихуаната

Сител - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов доби затворска казна од една година за нелегално одгледување на марихуана во неговата викендичка во Визбегово. Тој денеска во судницата беше дециден дека одгледувал ...

Кили осуден на една година затвор

Либертас - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов – Кили, уште на првото судско рочиште беше осуден на една година затвор за одгледување и производство на марихуана. Тој ќе остане во куќен притвор до правосилноста на ...

Кили осуден на година затвор : „Од марихуаната правев чај и масло но не пушев“

Локално - 15.11.2013

За нелегално одгледување на марихуана во својата викенд куќа, актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор. - Одгледував лековита марихуана за да поживеам уште 10 или 15 години .

ОБНОВЕНО: Кили осуден на една година затвор

Канал5 - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов само по едно судско рочиште денеска беше осуден за одгледување и производство на марихуана. Актерот Кирил Поп Христов - Кили е осуден на една година затвор, но останува во ...

Кили осуден на една година затвор

Кирилица - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување марихуана во викенд-куќата во Визбегово. Ваква одлука донесе скопскиот суд на денешното судење.

Eдна година затвор за Кирил Поп Христов

Локално - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов денеска е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана. До правосилноста на пресудата ќе остане во домашен притвор.

Кили осуден на 1 година затвор, одгледувал марихуана за чај, а не за пушење

Сител - 15.11.2013

Една година затвор е казнет актерот Кирил поп Христов, за одгледување околу 80 стебла марихуана. За неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, законот предвидува од минимални 3 до ...

Една година затвор за актерот Кили

Вечер - 15.11.2013

Кирил Поп Христов вчера беше осуден на едногодишна затворска казна поради неовластено производство на марихуана, а до правосилност на пресудата тој ќе остане во домашен притвор.

Почнува судењето на актерот Кили

Телеграф - 15.11.2013

Полицијата во семејната куќа на Поп Христов во Визбегово пронајде осумдесетина саксии со марихуана Денес во Кривичниот суд во Скопје ќе почне судењето на актерот Кирил Поп Христов-Кили, кој е обвинет ...

КИЛИ: Свесен бев дека го прекршувам законот, но тоа го правев за моето здравје

Телеграф - 15.11.2013

Кили пред судот појасни дека од канабисот кој го одгледувал правел масло за лекување на неговиот карцином Свесен бев дека со тоа што одгледувам и произведувам марихуана правам инкриминирачки дејства, ...

ПРЕСУДА: Актерот Кили осуден на една година затвор

Телеграф - 15.11.2013

По само два часа заврши судскиот процес на Кирил Поп Христов поради одгледување и производство на марихуана Една година казна затвор му досуди Кривичниот суд на актерот Кирил Поп Христов – Кили за ...

Една година затвор за Кили

Бриф - 15.11.2013

Една година затвор за Кирил Поп Христов- Кили за одгледување канабис. Ова е пресудата што пред малку ја донесе Кривиниот суд во Скопје. Кили останува во притвор до правосилноста на ...

Една година затвор за Кили: Марихуаната не ја пушев, со чај и масло го лекував туморот

Точка - 15.11.2013

Една година затвор е казната што денеска на актерот Кирил Поп Христов му ја изрече Основниот суд 1 во Скопје за обвинението за нелегално производство и поседување на наркотици.

Кили осуден на година затвор

Тера - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет на марихуана. До правосилноста на пресудата Кирил Поп Христов ќе остане во домашен притвор.

Актерот Кили денеска ќе седна на обвинителната клупа

Press24 - 15.11.2013

В о Судот во Скопје денеска започнува судскиот процес против актерот Кирил Поп Христов Кили кој заедно со неговиот брат е обвинет за одгледување на марихуана.

Денес почнува судењето за актерот Кирил Поп Христов-Кили

За Се - 15.11.2013

Во Основниот Суд во Скопје денеска започнува судскиот процес против актерот Кирил Поп Христов Кили кој заедно со неговиот брат е обвинет за одгледување на марихуана.

Кили седнува на обвинителната клупа

Курир - 15.11.2013

Денеска во Судот во Скопје започнува судскиот процес против Кирил Поп Христов кој е обвинет за нелегално производство на марихуана заедно со неговиот брат Владимир Поп Христов.

Денеска почнува судењето на Кили

Фама - 15.11.2013

Денеска во Основниот суд Скопје 1 започнува судскиот процес против актерот Кирил Поп Христов, кој заедно со неговиот брат е осомничен за производство и пуштање во промет на марихуана.

Почнува судењето за актерот Кирил Поп Христов-Кили

Portal - 15.11.2013

Во Основниот суд Скопје 1 треба да почне судењето на актерот Кирил Поп Христов- Кили, кој е осомничен за производство и пуштање во промет на марихуана.

Кили пред судот: Меѓу животот и смртта не водите сметка за законите

Република - 15.11.2013

-Свесен бев дека со тоа што одгледувам и произведувам марихуана правам инкриминирачки дејства, но кога одите по ивицата на ножот и кога треба да одберете помеѓу животот и смртта се доведувате во ...

Кили: Свесно го прекршував законот, но тоа го правев за моето здравје

Курир - 15.11.2013

Свесен бев дека со тоа што одгледувам и произведувам марихуана правам инкриминирачки дејства, но кога одите по ивицата на ножот и кога треба да одберете помеѓу животот и смртта се доведувате во ...

ФОТО: Започна судењето на актерот Кили

Press24 - 15.11.2013

Во Основниот Суд Скопје 1 денеска започна судскиот процес против актерот Кирил Поп Христов Кили кој заедно со неговиот брат е обвинет за одгледување на марихуана во подрумските простории на неговата ...

Кили: Кога треба да одберете меѓу животот и смртта, не водите сметка за законите

Фама - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов, кому му се суди за одгледување и производство на марихуана, денеска пред Основниот суд Скопје 1 појасни дека од канабисот правел масло за лекување на неговиот карцином.

Кили: Знам дека го прекршив законот - тоа го направив за моето здравје

Press24 - 15.11.2013

Во Основниот Суд Скопје 1 денеска актерот Кирил Поп Христов Кили кој беше уапсен поради одгледување на марихуана заедно со својот брат, седна на обвинителната клупа.

Кили: Свесно го прекршував законот, но тоа го правев за моето здравје…

Попара - 15.11.2013

Голема прашина се крена околу актерот Кирил Поп Христов и марихуаната која според неговите зборови ја одгледувал поради здравствени причини, а не за уживање или дрогирање.

Една година затвор за Кили

Република - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување на марихуана во викенд куќата во Визбегово. Ваква одлука донесе скопскиот суд на денешното судење.

Кили: Знаев дека го прекршувам законот, но го правев тоа за моето здравје

Sky - 15.11.2013

Свесен бев дека со тоа што одгледувам и произведувам марихуана правам инкриминирачки дејства, но кога одите по ивицата на ножот и кога треба да одберете помеѓу животот и смртта се доведувате во ...

Кили е осуден на 1 година затвор

Канал 77 - 15.11.2013

Одгледував лековита марихуана за да поживеам уште 10 или 15 години. Од неа правев чај и масло но не пушев, изјави актерот Кирил Поп Христов, во своето сведочење пред судот во судскиот процес против ...

Кили осуден на една година затвор

Нетпрес - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов - Кили доби една година затвор за произведување марихуана, откако Кривичниот суд во Скопје го прогласи за виновен, пренесува „Вест“.

Кили осуден на една година затвор

Курир - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување на марихуана во викенд куќата во Визбегово. Ваква одлука донесе скопскиот суд на денешното судење, пренесува ...

Судот пресуди: Една година затвор за Кили

Таратур - 15.11.2013

Една година затвор за Кирил Поп Христов- Кили поради одгледување канабис, вака гласеше пресудата што пред малку ја донесе Кривичниот суд во Скопје. Актерот останува во притвор до правосилноста на ...

Кили осуден на една година затвор

Press24 - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов Кили денеска седна на обвинителната клупа во Основниот Суд во Скопје. Откако беше уапсен за одгледување марихуана заедно со својот брат Владимир Поп Христов кој е сеуште ...

Една година затвор за Кили

Фама - 15.11.2013

Основниот суд на актерот Кирил Поп Христов му изрече казна затвор од една година заради одгледување и производство на марихуана. До правосилноста на пресудата Кили ќе остане во домашен притвор поради ...

Кили осуден на година затвор, меѓу животот и смртта не го интересираат закони

Portal - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет на марихуана. До правосилноста на пресудата Кирил Поп Христов ќе остане во домашен притвор.

Кили осуден на една година затвор

Скопје инфо - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување на марихуана во викенд куќата во Визбегово, пренесува Република. Тој пред судот изјави дека одгледувал лековита ...

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување марихуана

Популарно - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување на марихуана во викенд куќата во Визбегово, пренесува Република. Тој пред судот изјави дека одгледувал лековита ...

Кили осуден на една година затвор

Хајд Парк - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет на марихуана. До правосилноста на пресудата Кирил Поп Христов ќе остане во домашен притвор.

Една година затвор за Кили

Sky - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов - Кили е осуден на една година затворска казна за одгледување и производство на марихуана. Вака денеска одлучи Кривичниот суд.

Една година затвор за Кили

InfoSpot - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет на марихуана. До правосилноста на пресудата Кили ќе остане во домашен притвор порди сериозно ...

Изјава на Кили пред судот

Grad.sk - 15.11.2013

„Свесен бев дека со тоа што одгледувам и произведувам марихуана правам инкриминирачки дејства, но кога одите по ивицата на ножот и кога треба да одберете меѓу животот и смртта, се доведувате во ...

Кили осуден на една година затвор

За Се - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов денеска е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана. До правосилноста на пресудата ќе остане во домашен притвор.

Кили осуден на една година затвор

еВести - 15.11.2013

Ваква одлука донесе скопскиот суд на денешното судење, пренесува Република. Тој пред судот изјави дека одгледувал лековита марихуана за да поживеам уште 10 или 15 години.

Кили осуден на година затвор, меѓу животот и смртта не го интересираат закони

OhridNews - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет на марихуана, јавува „Макфакс“. До правосилноста на пресудата Кирил Поп Христов ќе остане во ...

Кили доби една година

Grad.sk - 15.11.2013

Скопје, 15 ноември 2013 (МИА) - Актерот Кирил Поп Христов денеска е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана.

Почнува судењето за актерот Кирил Поп Христов-Кили

Макфакс - 15.11.2013

Во Основниот суд Скопје 1 треба да почне судењето на актерот Кирил Поп Христов- Кили, кој е осомничен за производство и пуштање во промет на марихуана.

Кили осуден на година затвор, меѓу животот и смртта не го интересираат закони

Макфакс - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет на марихуана. До правосилноста на пресудата Кирил Поп Христов ќе остане во домашен притвор.

Започнува судскиот процес на Кили

Денешен - 15.11.2013

Денеска во Судот во Скопје започнува судскиот процес против Кирил Поп Христов кој е обвинет за нелегално производство на марихуана заедно со неговиот брат Владимир Поп Христов.

Почна судскиот процес против Кили

Inpress - 15.11.2013

Скопје, 15. ноември 2013 (ИНПРЕС) Во Основниот суд Скопје 1 во Скопје денес почна судскиот процес против актерот Кирил Поп Христов Кили, кој заедно со неговиот брат е обвинет за одгледување на ...

Кили доби една година затвор

Економски - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов – Кили е осуден на една година затвор, но останува во куќен притвор до правосилност на пресудата . Пред судот Кили ја повтори изјавата дека не произведувал канабис сатива, ...

Кирил Поп Христов – Кили осуден на една година затвор

Lider - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов денеска е осуден на една година затворска казна за производство и пуштање во промет марихуана. До правосилноста на пресудата ќе остане во домашен притвор.

Кили доби година дена затворска казна

Денешен - 15.11.2013

Актерот Кирил Поп Христов е осуден на една година затвор за нелегално одгледување на марихуана во викенд куќата во Визбегово. - Одгледував лековита марихуана за да поживеам уште 10 или 15 години .

Кили денеска ќе седне на обвинителната клупа

Falanga - 15.11.2013

Почнува судењето во скопскиот кривичен суд. Денеска во Основниот суд Скопје 1 започнува судскиот процес против актерот Кирил Поп Христов. Кили заедно со неговиот брат е осомничен за производство и ...

Актерот Кили осуден на една година затвор

Falanga - 15.11.2013

Кили останува во куќен притвор до правосилноста на пресудата.. Една година затвор за одгледување и производство на марихуана доби актерот Кирил Поп Христов.

Незивесен стартот на судскиот процес за Кили

Алфа - 14.11.2013

За утре е закажан стартот на судскиот процес на актерот Кирил Поп Христов. Тој заедно со неговиот брат, кој е недостапен, е обвинет дека во семејната куќа во скопско Визбегово одгледувале насади со ...