TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исповед на девојка која го преживеа масакрот во срцето на Париз ќе ви ги насолзи очите

Фемина - 15.11.2015

Светот тагува заради ужасните терористички напади во Париз, кои ги згаснаа животите на повеќе од 120 лица. Трагедијата која не остави никого рамнодушен го рани срцето на Градот на љубовта и светлината.

Во салата на ужасот: Ова е првата фотографија од „Батаклан" направена после масакрот

Точка - 16.11.2015

Предупредување, вознемирувачка содржина! На интернет се појави првата фотографија која е направена после масакрот во концертната сала „Батаклан“ во Париз. Фотографијата која што е направена непосредно после терористичкиот напад во петокот, открива ...

Во масакарот во Париз убиен и менаџерот на бендот Eagles of Death Metal's

Нова ТВ - 15.11.2015

Еден од публицистите на групата Eagles of Death Metal's, Ник Александар беше помеѓу првите жртви на масакарот за време на концертот на групата. Александар е помеѓу 129-те загинати. Тој имаше 36 години.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Прва фотографија од внатрешноста на „Bataclan“ – местот каде загинаа најмалце 89 луѓе

Орбис - 15.11.2015

Потресна фотографија од внатрешноста на „Bataclan“ местот каде пред 2 дена животот го загубија повеќе од 89 луѓе. Оваа фотографија го шокираше целиот свет, а се појави во светските медиуми.

Погледнете како започна масакрот на концертот во Bataclan во Париз

Кајгана - 15.11.2015

Посетителите на концертот на групата Eagles of Death Metal во Париз првин мислеле дека звуците што ги слушаат се дел од програмата. Но, набргу сфатиле дека станува збор за терористички напад, во кој за жал, загинаа 89 луѓе.

Убиен член на бендот „Eagle of Death Metal” кој настапуваше во хоророт во „Батаклан“

Канал5 - 15.11.2015

Министерството за надворешни работи на Велика Британија потврди дека меѓу 129 убиени во концертната сала „Батаклан“ е и нивниот државјанин Ник Александер, член на калифорнискиот бенд „Eagle of Death Metal”, кој настапуваше во петокот вечерта.

Првиот рафал: Ова е моментот кога започнал масакрот – музичарите свиреле кога џихадистите отвориле оган

Точка - 15.11.2015

Во повеќето терористички напади кои што во петокот вечерта се случија во Париз, најголем број на жртви имало во концертната сала "Батаклан". Сите членови на бендот "Eagles of Death Metal", кој што настапувaше во кобната вечер во Париз, во салата ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Мртви тела и реки крв во “салата на смртта“

Курир - 15.11.2015

Првата фотографија по масакрот во концертната сала Батаклан се појави во медиумите, а на неа се гледаат телата на жртвите како лежат во крв. Овој страшен доказ на хоророт кој се случи во петокот вечер во Париз, во кое се убиени најмалку 80 луѓе, го ...

Прва фотографија од масакрот во Батаклан, крв и мртви тела во салата

Сител - 15.11.2015

Овој страотен доказ за хоророт кој се случи во петокот вечерта во Париз, при што убиени се најмалку 80 лица, го шокираше светот. Во текот на концертот на американскиот бенд "Eagles of Deah Metal", за сега непознат напаѓач влетал низ главниот влез и ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Прва фотографија од концертната сала по нападот

Press24 - 15.11.2015

На интернет се појави потресна фотографија од внатрешноста на концертната сала Батаклан по терористичкиот напад во кој животот го загубија 89 лица. Фотографијата е направена непосредно по нападот.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Концертната сала Батаклан веднаш по масакрот

Нетпрес - 15.11.2015

Во медиумите се појави вознемирувачка фотографија од концертната сала Батаклан направена веднаш по крвавиот масакар во петокот во кој животот го загубија 89 лица. На најновата фотографија сведочи за хоророт што во петокот се случи на концертот на ...

Нови снимки од ужасот во Париз: Вака почна пукањето на концертот

Сител - 15.11.2015

Француските медиуми објавија нови снимки од хаосто во Франција. На Јутјуб се појави и кратко видео од концертот на бендот "Eagles of death metal" кој имаше настап во моментот на почетокот на нападот. Може да се види и самиот почеток на пукањто.

(ВИДЕО) Моментот кога концертот во Париз се претвори во масакр

Фактор - 15.11.2015

Еден од вчерашните атентаторски напади во Франција беше организиран во концертната сала „Батиклан”, каде се одржуваше концерт на калифорниската група „Eagles of Death Metal”. На последното видео од концертот, се слушаат истрелите од автоматско ...

ВИДЕО: Моментот кога започнува пукањето на концертот во Париз

А1 On - 15.11.2015

На интернет се појави снимка на која може да се чуе почетокот на пукањето во Батаклан, во текот на концертот, на калифорнискиот бенд „Eagels of Death Metal“. На снимката се гледа моментот кога членовите на бендот, на сред настап слушаат пукање, по ...

ВИДЕО: Хорор – моментот кога концертот во Париз се претвори во масакр

Курир - 15.11.2015

На Јутјуб беше објавено видео на кое се гледа точниот момент кога концертот на групата „Eagles of Death Metal“ се претвори во вистински масакр. Масакрот на терористите започнал на пестата песна.

Вознемирувачка фотографија: Објавена првата фотографија од терористичкиот напад во концертната сала во Париз

think.mk - 15.11.2015

Во текот на концертот на американскиот бенд "Eagles of Deah Metal", за сега непознат напаѓач влетал низ главниот влез и почнал да пука по ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Концертната сала Батаклан веднаш по масакрот

МК News - 15.11.2015

Во медиумите се појави вознемирувачка фотографија од концертната сала Батаклан направена веднаш по крвавиот масакар во петокот во кој животот го загубија 89 лица. На најновата фотографија сведочи за хоророт што во петокот се случи на концертот на ...

(ВИДЕО) Моментот кога започнува пукањето на концертот во Париз

Репортер - 15.11.2015

На интернет се појави снимка на која може да се чуе почетокот на пукањето во Батаклан, во текот на концертот, на калифорнискиот бенд „Eagels of Death Metal“. На снимката се гледа моментот кога членовите на бендот, на сред настап слушаат пукање, по ...

ВИДЕО: Како концертот во салата Батаклан се претвори во масакар

Нетпрес - 15.11.2015

Видео на кое се гледа точниот момент кога концертот на групата „Eagles of Death Metal“ во салата Батаклан се претвори во вистински масакр беше објавено на Јутјуб. Масакрот на терористите започнал на пестата песна.

(ФОТО) ПАРИЗ ТРАГИЧНО: Во терористичкиот напад убиен член на популарниот бенд!

Репортер - 14.11.2015

За време на концертот на бендот”Eagles of Death Metal”” имаше терористички напад во Париз. Една од целите беше концертна сала Баталкан при што загинаа многу невини луѓе, како и еден член на бендот.

Моменти пред терористите да почнат да убиваат луѓе: Снимка од настапот на „Eagles of Death Metal“ во Париз

Хитпортал - 14.11.2015

Бендот „Eagles of Death Metal“ синоќа ја наполнија париската концертна сала Bataclan. Само некоку моменти пред да упаднат терористите и да започнат да убиваат луѓе, 1.500 обожаватели уживаа во свирката на овој бенд.

Во концертната сала „Le Bataclan“ настрадаа најмногу луѓе

Телма - 14.11.2015

Концертната сала „Le Bataclan“ е местото во кое настрадаа најмногу луѓе при грозморните терористички напади во Париз. Официјалните власти јавуваат дека во салата животот го загубиле 100 лица, претежно млади, кои присутвувале на концерот на групата ...

Го преживејаа нападот во Париз: Eagles of Death Metal ја прекинаа европската турнеја

Точка - 14.11.2015

Американскиот рок бенд Eagles of Death Metal, кој синоќа требаше да настапи во концертната сала Батаклан во Париз, каде беше извршен терористички напад, ја откажа својата европска турнеја.

(ВИДЕО) Снимајќи го настапот во „Батаклан“ девојка го снимила ТЕРОРИСТОТ пред масакарот

Фактор - 14.11.2015

Џеси Хјуџис, девојка на фронтменот на бендот „ Eagles of Death Metal “ кои синоќа настапувале во концертната сала Батаклан во Париз во кој се убиени околу 120 луѓе, наводно при снимањето на концертот со камерата го „фатила “ еден од терористите.

Шок и страв: Над 150 мртви – 7 терористички напади во Париз / Вонредна состојба

МК News - 14.11.2015

Во неколку терористички напади во Париз над 150 лица загинаа, а стотина се повредени, јавија француските медиуми повикувајќи се на локалните власти. Нападите се одвивале на седум различни места во градот.

Членовите на американскиот бенд успеале да го избегнат масакрот

А1 On - 14.11.2015

Членовите на американскиот хеви метал бенд „Eagles of Death Metal“ успеале да избегаат од концертната сала во Париз, каде што имаа концерт и каде што се случи масакрот. Во хаосот што се случи, во текот на нападот не беше јасно што се случува со ...

Ова е првата идентификувана жртва – ученик од Лондон

МК News - 14.11.2015

Економското училиште од Лондон на својот профил на Твитер изрази жалење поради смртта на својот ученик Валентин Рибет кои е еден од жртвите во Париз. Тој загинал во концертната сала Батаклан на концертот на бендот “Eagles of Death Metal”.

Моменти пред маскарот: Објавени снимки од концертот кои настанале непосредно пред нападот

Точка - 14.11.2015

Членовите на американскиот бенд "Eagleas of Death Metal", кои настапувале во концертната сала "Батаклан" во Париз, неповредени ја напуштиле истата, како и членовите на предгрупата "Duo White Miles".

СНИМКА ОД САЛАТА НА СМРТТА: Девојка го снимила терористот пред нападот? (ВИДЕО)

Телеграф - 14.11.2015

Пред девојката се појавува човек во огромна црна јакна, кој држи нешто со двете раце и го крие додека се движи кон главниот ходник Девојката на фронтменот на бендот „Eagles of Death Metal“ наводно случајно снимила еден од терористите кои вчеравечер ...

Сведоци на масакрот во Париз: Мислевме дека нападот е дел од концертното шоу!

Фактор - 14.11.2015

Гледачите на концертот во парискиот клуб Bataclan првично помислиле дека терористичкиот напад е дел од претставата, раскажуваат очевидци на трагедијата. Во петокот вечерта во клуб Bataclan американската група Eagles of Death Metal имала концерт.

Петок 13-ти во Париз: Светот жали за над 160 убиени во терористички напади

Актуелно24 - 14.11.2015

Синоќа во срцето на Париз на неколку различни локации загинаа повеќе од 160 лица, а стотина беа повредени, јавуваат француските медиуми. Овој ЦРН ПЕТОК 13-ти ќе остане запаметен по масакарот во француската престолнина, а светот уште е во шок и се ...

Koja e групата на чиј концерт во Париз се случи најкрвавиот инцидент?

Оff.net - 14.11.2015

На петок 13-ти во концертната сала Батаклан во францускиот главен град, при крај на концерт на американска група, се случи напад чии жртви уште се пребројуваат. Името на групата: Eagles of Death Metal .

(Видео+фото) од салата на смртта: Девојката на фронтменот на бендот случајно со телефон го снимила терористот

Репортер - 14.11.2015

Девојката фронтменот на “Eagles of Death Metal” Џеси Хјуџс наводно снимилаа еден од терористите, кој синоќа уби околу 120 луѓе во сала за концерти Батаклан во Париз. Таа спонтано снимала во ходникот на сала додека одела кон сцената каде што ...

ВИДЕО: За влакно се спасија од маскрот - групата која требало да настапи има песна за муслиманите

Press24 - 14.11.2015

На концертот на бендот „Eagles of Death Metal", требало да настапи и музичката група Deftontes, која во јавноста е позната и по песната во која се зборува за муслимани. Инаку во песната Хексаграм се пее за бомбаши самоубијци.

(ВИДЕО) МОМЕНТИТЕ ПРЕД МАСАКРОТ ВО ПАРИЗ: Еден миг пред рафаните пукотници

Репортер - 14.11.2015

Бендот Eagles of Death Metal синоќа ја наполни париската арена Батаклан. Само неколку моменти пред во неа да влезат терористите и ги пратат во смрт, скоро 1500 обожаватели на овој бенд уживаа во нивниот настап. A photo posted by VV.

ВИДЕО: Хорор – моментот кога концертот во Париз се претвори во масакр

Во Штип - 15.11.2015

На Јутјуб беше објавено видео на кое се гледа точниот момент кога концертот на групата „Eagles of Death Metal“ се претвори во вистински масакр. Масакрот на терористите започнал на пестата песна.

Трагедија: Во Париз убиен член на бендот кој настапуваше пред хоророт

Курир - 14.11.2015

За време на концертот на бендот ”Eagles of Death Metal” имаше терористички напад во Париз. Една од целите беше концертна сала Баталкан при што загинаа многу невини луѓе, како и еден член на бендот.

Во концертната сала „Le Bataclan“ настрадаа најмногу луѓе

Орбис - 14.11.2015

Концертната сала „Le Bataclan“ е местото во кое настрадаа најмногу луѓе при грозморните терористички напади во Париз. Официјалните власти јавуваат дека во салата животот го загубиле 100 лица, претежно млади, кои присутвувале на концерот на групата ...

Членовите на американскиот бенд успеале да го избегнат масакрот

МК News - 14.11.2015

Членовите на американскиот хеви метал бенд „Eagles of Death Metal“ успеале да избегаат од концертната сала во Париз, каде што имаа концерт и каде што се случи масакрот. Во хаосот што се случи, во текот на нападот не беше јасно што се случува со ...

ФОТО: Ова младо момче е првата идентификувана жртва од Париз

Курир - 14.11.2015

Економското училиште од Лондон на својот профил на Твитер изрази жалење поради смртта на својот ученик Валентин Рибет кои е еден од жртвите во Париз. Тој загинал во концертната сала Батаклан на концертот на бендот “Eagles of Death Metal”.

Објавени снимки од концертот кои настанале непосредно пред нападот (ВИДЕО)

Вечер - 14.11.2015

Членовите на американскиот бенд "Eagleas of Death Metal", кои настапувале во концертната сала "Батаклан" во Париз, неповредени ја напуштиле истата, како и членовите на предгрупата "Duo White Miles".

Трогателно сведоштво: Мислевме дека нападот е дел од концертот

Курир - 14.11.2015

Очевидци на трагедијата во концертната сала Батаклан во Париз, мислеле дека нападот е дел од сценариото. Во петокот вечерта во клуб Батаклан американската група Eagles of Death Metal имала концерт.

Kоја е групата на чиј концерт беа убиени повеќе од 100 луѓе?

Вечер - 14.11.2015

На петок 13-ти во концертната сала Батаклан во францускиот главен град, при крај на концерт на американска група, се случи напад чии жртви уште се пребројуваат. Името на групата: Eagles of Death Metal.

ВИДЕО: Снимен еден од терористите во „салата на смртта“?

Курир - 14.11.2015

Девојката фронтменот на “Eagles of Death Metal” Џеси Хјуџс наводно снимила еден од терористите, кој синоќа уби околу 120 луѓе во сала за концерти Батаклан во Париз. Таа спонтано снимала во ходникот на салата додека одела кон сцената каде што ...

Хорор - видео од концертот снимено неколку секунди пред терористичкиот напад во Париз

Press24 - 15.11.2015

На Јутјуб беше објавено видео на кое се гледа точниот момент кога концертот на групата „Eagles of Death Metal“ се претвори во вистински масакр. Масакрот на терористите започнал на пестата песна.

Убиен член на бендот кој настапуваше пред хоророт во Париз

Пулс24 - 14.11.2015

За време на концертот на бендот ”Eagles of Death Metal” имаше терористички напад во Париз. Една од целите беше концертна сала Баталкан при што загинаа многу невини луѓе, како и еден член на бендот.

Фото: Ова младо момче е првата идентификувана жртва од Париз

Денешен - 14.11.2015

Економското училиште од Лондон на својот профил на Твитер изрази жалење поради смртта на својот ученик Валентин Рибет кои е еден од жртвите во Париз. Тој загинал во концертната сала Батаклан на концертот на бендот “Eagles of Death Metal”.

ВИДЕО: Еве како било на концертот пред самиот напад

За Се - 14.11.2015

Членовите на американскиот бенд “Eagleas of Death Metal”, кои настапувале во концертната сала “Батаклан” во Париз, неповредени ја напуштиле истата, како и членовите на предгрупата “Duo White Miles”.

Видео: Снимен еден од терористите кој синоќа среде концерт уби 120 луѓе

Денешен - 14.11.2015

Девојката фронтменот на “Eagles of Death Metal” Џеси Хјуџс наводно снимила еден од терористите, кој синоќа уби околу 120 луѓе во сала за концерти Батаклан во Париз. Таа спонтано снимала во ходникот на салата додека одела кон сцената каде што ...

Ова е стравичниот момент на првите пукотници во концертната сала Батаклан/Видео

Lider - 15.11.2015

На Јутјуб беше објавено видео на кое се гледа точниот момент кога концертот на групата „Eagles of Death Metal“ се претвори во вистински масакр. Масакрот на терористите започнал на петата песна.

Убиен член на бендот кој настапуваше пред хоророт во Париз (Фото)

МК News - 14.11.2015

За време на концертот на бендот”Eagles of Death Metal”” имаше терористички напад во Париз. Една од целите беше концертна сала Баталкан при што загинаа многу невини луѓе, како и еден член на бендот.

Идентификувана првата жртва од нападите во Париз

Пулс24 - 14.11.2015

Економското училиште од Лондон на својот профил на Твитер изрази жалење поради смртта на својот ученик Валентин Рибет кои е еден од жртвите во Париз. Тој загинал во концертната сала Батаклан на концертот на бендот “Eagles of Death Metal”.

Снимен еден од терористите во „салата на смртта“?

Fox.mk - 14.11.2015

Девојката фронтменот на “Eagles of Death Metal” Џеси Хјуџс наводно снимила еден од терористите, кој синоќа уби околу 120 луѓе во сала за концерти Батаклан во Париз. Таа спонтано снимала во ходникот на салата додека одела кон сцената каде што ...

Во Париз убиен член на бендот кој настапуваше пред хоророт

Fox.mk - 15.11.2015

За време на концертот на бендот ”Eagles of Death Metal” имаше терористички напад во Париз. Една од целите беше концертна сала Баталкан при што загинаа многу невини луѓе, како и еден член на бендот.

ФОТО: Ова младо момче е првата идентификувана жртва од Париз

За Се - 14.11.2015

Економското училиште од Лондон на својот профил на Твитер изрази жалење поради смртта на својот ученик Валентин Рибет кои е еден од жртвите во Париз. Тој загинал во концертната сала Батаклан на концертот на бендот “Eagles of Death Metal”.

Видео: Снимен еден од терористите кој синоќа среде концерт уби 100 луѓе

МК News - 14.11.2015

Девојката фронтменот на “Eagles of Death Metal” Џеси Хјуџс наводно снимила еден од терористите, кој синоќа уби околу 100 луѓе во сала за концерти Батаклан во Париз. Таа спонтано снимала во ходникот на салата додека одела кон сцената каде што ...

Во терористичкиот напад убиен член на калифорниската група

Тера - 15.11.2015

Една од целите беше концертна сала Баталкан при што загинаа многу невини луѓе, како и еден член на бендот ”Eagles of Death Metal”. Тој не беше музичар, но работеше за бендот како асистент, тој ги продаваше нивните кошули за време на турнејата. .

ВИДЕО: СНИМКА ОД САЛАТА НА СМРТТА: Девојка го снимила терористот пред нападот?

За Се - 14.11.2015

Девојката фронтменот на “Eagles of Death Metal” Џеси Хјуџс наводно снимила еден од терористите, кој синоќа уби околу 120 луѓе во сала за концерти Батаклан во Париз. Таа спонтано снимала во ходникот на салата додека одела кон сцената каде што ...