TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Видео: Кристиано Роналдо и се пушташе на девојка од АУДИ

Пулс24 - 11.11.2012

Кристиано Роналдо сосема се опушти на една промоција на која учествуваше тимот на Реал Мадрид па почна и да и се пушта на девојка од АУДИ, имено, на играчите од Реал Мадрид им беа доделени нови АУДИ ...

Роналдо откри што сака да прави со Шајк во базен!

+инфо - 10.11.2012

Португалскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо во интервјуто за CNN открива интересни детали од својот приватен живот, како и од кариерата, притоа признавајќи дека неговиот имиџ многу го чинел во ...

Роналдо откри што сака да прави со Шајк

Либертас - 10.11.2012

Португалскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо во интервјуто за CNN открива интересни детали од својот приватен живот, како и од кариерата, притоа признавајќи дека неговиот имиџ многу го чинел во ...

Роналдо го ’пегла’ својот имиџ, но ароганцијата останува – го сака само најскапото!

Таратур - 10.11.2012

Кристиано Роналдо последните неколку месеци својски се труди да го поправи својот имиџ во јавноста. Изгледа дека му стана јасно оти со своето однесување оддава впечаток на арогантна фудбалска ѕвезда.

Вистинскиот Роналдо не е арогантен

Оn.net - 09.11.2012

Португалскиот ас Кристијано Роналдо често остава впечаток на арогантна и препотентна личност. Иако неговите фудбалски квалитети не се доведуваат во прашање, делува дека спортската јавност понекогаш е ...

Додека Роналдо пее,Пепе му свири (видео)

Mnogoo - 09.11.2012

Ѕвездите на Реал Мадрид,Кристијано Роналдо и Пепе за потребите за рекламите за Најк се обидоа како музичари. Роналдо си потпевнуваше,Пепе свиреше,а продуцентите се држеле за стомак од смеење..

Роналдо откри што сака да прави со девојката во базен

Спортски - 09.11.2012

„Не сакам да плачам поради тоа, но понекогаш мојот имиџ скапо ме чинеше во минатото“, изјави за Си-Ен-Ен, ѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо.

Роналдо тргна во борба за Златна Топка?

Спортманиа - 09.11.2012

Од пишаните каталонски медиуми, Кирсијано Роналдо и неговите блиски луѓе му ја водат кампањата Португалецот да ја освои Златната топка. Неодмана по медиумите се збореше за карактерот на Кристијано.

Роналдо веќе тргна во борба за Златната топка?

СуперСпорт - 09.11.2012

Според пишувањата на каталонските медиуми Кристијано Роналдо и неговите блиски луѓе водат кампања за да Португалецот ја освои Златната топка.

Роналдо: Ја чекам Барса во финалето на ЛШ

Вечер - 09.11.2012

ЗБОР-ДВА СО ПОРТУГАЛСКАТА ЅВЕЗДА ВО РЕАЛ (МАДРИД) Не сакам да ги потценам другите тимови, но не се сеќавам дека имало слично ривалство на два клуба во последните десет години, што е добро за ...

Роналдо: Можеби понекогаш имам лош имиџ, но не сум арогантен

Точка - 09.11.2012

,,Не сакам да плачам поради тоа, но понекогаш мојот имиџ скапо ме чинеше во минатото’’ – изјави за CNN, ѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо.

Роналдо откри што сака да прави со девојката во базен

Таратур - 09.11.2012

„Не сакам да плачам поради тоа, но понекогаш мојот имиџ скапо ме чинеше во минатото“, изјави за Си-Ен-Ен, ѕвездата на Реал, Кристијано Роналдо.

ФОТО: Најновиот „убавец“ во гаражата на Роналдо

Курир - 09.11.2012

Меѓу другото, едно нешто секогаш е интересно. Зошто оние кои што можат да си ги дозволат скапите работи, секогаш истите ги добиваат на подарок, без пари?! Како и да е, познато е дека еден од ...

Распеаниот Кристијано

Оn.net - 08.11.2012

Кристијано Роналдо во друштво на својот соиграч од Реал и репрезентацијата, Пепе снимаше во музичко студио за потребите на рекламната кампања на Најк.

Роналдо модел за Најк

Спорт Денес - 08.11.2012

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ќе работи како модел за најновата колекција на Најк. Роналдо заработува многу како фудбалер, но и благодарение на својот изглед.

Кристиано Роналдо пејач, Пепе гитарист – вистинска забава!

Спортски - 08.11.2012

Двајцата одлични португалски фудбалери од редовите на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо и Пепе, влегоа во музичко студио и ги испробаа своите вокално-музички способности и капацитети.

Мурињо на нови маки – Роналдо добива нова улога!?

Спортски - 08.11.2012

Реал Мадрид на гостувањето кај Леванте ќе патува со малку изменет состав оваа недела. Повредите на двајцата напаѓачи ќе го примораат Мурињо да направи некои промени, а медиумите се прашуваат кој би ...

Златното славејче Роналдо

ЗаЗабава - 08.11.2012

Фудбалерот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо, во друштво на својот соиграч Пепe, снимаше во музичко студио за потребите на рекламната кампања на Најк.

Роналдо пее, Пепе му свири

ЗаЗабава - 08.11.2012

Двајцата славни фудбалери се на пауза од напорните натпревари и во еден исто таков тренинг одлучија малку да се забавуваат и тоа со гитара, но без пивото и другарите, туку само со музичките ...

Додека Роналдо пее, Пепе му свири

Интересно - 08.11.2012

Двајцата славни фудбалери во паузите меѓу напорните утакмици и истите такви тренинзи одлучиле малку да се позабавуваат и тоа со гитара, но без пиво и другари, туку само со музички продуценти и ...

ВИДЕО: Распеаните Пепе и Роналдо

А1 On - 08.11.2012

Кристијано Роналдо во друштво на својот соиграч од Реал и репрезентацијата, Пепе снимаше во музичко студио за потребите на рекламната кампања на ...

ВИДЕО: Не може без неа! Роналдо зависен од музиката!

+инфо - 08.11.2012

Кристијано Роналдо заедно со соиграчот и сонародник Пепе посетија музичко студио во рамките на рекламна кампања, во кое покажаа други свои квалитети освен фудбалските, а на крајот двајцата Португалци ...

Кристиано Роналдо пејач, Пепе гитарист – вистинска забава!

Таратур - 08.11.2012

Двајцата одлични португалски фудбалери од редовите на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо и Пепе, влегоа во музичко студио и ги испробаа своите вокално-музички способности и капацитети.

ВИДЕО: Кристијано Роналдо се распеа

Курир - 08.11.2012

За потребите на една реклама , Кристијано Роналдо со неговиот соиграч од Реал и репрезентацијата Пепе снимаше во музичко студио. Кристијано вели дека некогаш мора да избега од фудбалската рутина.

Мурињо на нови маки – Роналдо добива нова улога!?

Таратур - 08.11.2012

Реал Мадрид на гостувањето кај Леванте ќе патува со малку изменет состав оваа недела. Повредите на двајцата напаѓачи ќе го примораат Мурињо да направи некои промени, а медиумите се прашуваат кој би ...

Роналдо ми беше идол

Mnogoo - 07.11.2012

Секако,мислеше на еден од најдобрите на сите времиња,Роналдо Луис Назарија де Лима. „Сакав да гледам фудбалери како што беа Зидан,Роналдињо и Ривалдо,но Роналдо беше најдобар напаѓач кој некогаш сум ...

Барса му оддава признание на Роналдињо

Спорт Денес - 07.11.2012

Од управата на Барселона подготвуваат документарец на кој ќе бидат покажани сите пресвртни точки во историјата на клубот.

Роналдо не размислува за друг клуб

Спорт Денес - 06.11.2012

Пред неколку дена се пишуваше за незадоволството на Кристијано Роналдо во Реал Мадрид. Роналдо многу свои погодоци не ги славеше.

Роналдо: Да смеам, би гласал за себе

Точка - 06.11.2012

Капитенот на португалската фудбалска репрезентација, Кристијано Роналдо ќе има прилика за прв пат да го даде својот глас во изборот за најдобар фудбалер за 2012 година.

Роналдо: Не ме интересира друг клуб освен Реал Мадрид

Точка - 06.11.2012

Неодамна на големо се пишуваше за незадоволството на Роналдо во мадридски Реал, а Кристијано не ги прославуваше головите во дресот на Кралскиот клуб.

Скромност: Роналдо би гласал за Роналдо!

Курир - 06.11.2012

Ударната игла на Реал Мадрид Кристијано Роналдо, изјави дека доколку би можел, би гласал за себе во изборот за Златна топка, признание кое што Светската фидбалска федерација (ФИФА) и францускиот ...

Роналдо: Да можам, би гласал за себе

Пулс24 - 06.11.2012

Без премногу скромност во себе, Кристиано Роналдо го откри своето мислење околу најдобриот кандидат за Златната Топка, кои фудбалерите од светот заедно им ја доделуваат со ФИФА и Франс Фудбал.

Роналдо: Ако можев ќе гласав за самиот себе за ’Златната Топка’

24Фудбал - 05.11.2012

Кристијано Роналдо се најде на листата со 23. претеденти за ’Златната Топка’, и покрај Лео Меси тој е еден од фаворитите за оваа престижна индивидуална награда.

Роналдо: „Да можам би гласал само за себе“

Екипа - 05.11.2012

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо меѓу 22 номинирани е еден од најсериозните кандидати за добивање на „Златната топка“.

Роналдо: Ако можев, ќе гласав за себе

Спортманиа - 05.11.2012

Кристијано Роналдо е меѓу 23 номинирани фудбалери за најпрестижната фудбалска награда „Златна топка“, а оваа година како капитен на португалската репрезентација и самиот ќе има можност да гласа за ...

Роналдо: Доколку одлучував би гласал за себе за да ја добијам Златната топка

СуперСпорт - 05.11.2012

Португалецот е еден од водечките кандидати за освојување на наградата заедно со уште други 22 номинирани играчи. Тој изјави дека доколку би можел, би гласал за себе да ја освои Златната Топка.

Роналдо би гласал само за себе

А1 On - 05.11.2012

Да можам би гласал само за себе – е изјавата на еден од најдобрите фудбалери на светот и напаѓачот на шпанскиот Реал Мадрид, Кристијано Роналдо кој е меѓу 22-мината кандидати номинирани за добивање ...